auto foto orientesanas
Reģistrācija uz pasākumu


0


Lielā Orientēšanās brauciena sezonas atklāšana 13.janvārī

13.janvārī tiks atklāta Lielā Orientēšanās brauciena jaunā sezona. Nākamo gadu sāksim ar Skrīveru un Iecavas puses interesantākajām vietām. Ikvienā Latvijas novadā taču ir vēl neatklātas vai sen piemirstas apskates vērtas vietas!

Meklēsim kontrolpunktus, pildīsim papilduzdevumus un, cerams, baudīsim īstus ziemas priekus un skaistus dabas skatus. 

Brauciena laikā ciemosimies arī pie mūsu atbalstītājiem. Šajos kontrolpunktos varēsiet uzzināt, kas ir RADADA, kā top īstās konfektes "Gotiņa", kā no Latvijas dabas augiem un kokiem top kosmētikas produkti un ēteriskās eļļas, ko RADA Jaunjelgavā un kā attīstās pašmāju degvielas tirgotājs "Astarte Nafta". 

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.janvāris
8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA Centrā, Aizkrauklē. Finišs - "Cafe+" Vecumniekos.

Reģistrācija uz šo braucienu jau atvērta.

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem. Pārvietošanās līdzeklis - jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis vai busiņš, kuru var vadīt ar "B" kategorijas vadītāja apiiecību. 

Dalības maksa 65* eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Pateicoties dažu komandu ieteikumiem, nākamgad tiek mainīts komandu sadalījums pa klasēm. Turpmāk A+ klasē startēs tās komandas, kuras ir ieguvušas vismaz 3.vietu kādā no Lielā Orientēšanās brauciena posmiem absolūtajā vērtējumā pēdējos 3 gados. Pārējās komandas startē A klasē. 

* - akciju laikā dalības maksa var tikt samazināta, par to var uzzināt mūsu Facebook lapā.

Sezonas dubļainākais posms noslēdzies

4.novembrī ar sirsnīgu dalībnieku savstarpējo apdāvināšanu no rīta un noslēguma balli viesnīcā “Ērgļi” noslēdzās autofotoorientēšanās 10.sezona.

Neskatoties uz dubļainiem ceļiem, kas bija īsts pārbaudījums šoferīšiem, brauciena dalībnieki spēja nezaudēt pozitīvo garu un gūt prieku, meklējot kontrolpunktus, pildot dažādos interesantos un atmiņā paliekošos papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem Ķeipenes piparkūku studijā, Road Cafe, Šūpoļu parka pirtiņā un Braku muzejā.

Ar lepnumu un prieku komandas piedalījās arī kopīgā dzīpariņa ieaušanā lielajā apmeklētāju deķī brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā “Meņģeļi”.

Pa kādai aizkustinājuma asarai dalībniekiem nobira, nododot savu mājās sagatavoto dāvaniņu Pļaviņu novada senioriem, kuri sūta mums visiem sveicienus un laba vēlējumus.

Tā kā šis bija gada noslēguma posms, tad rezultāti tika aprēķināti un uzvarētāji apbalvoti tajā pat dienā noslēguma balles laikā.

Tomēr cilvēcisku apstākļu dēļ tām komandām, kuras nebija Brakos izpildījušas uzdevumu, nevajadzīgi tika piešķirti 250 punkti 0 punktu vietā. Kļūda tika atrasta un punkti atņemti. Līdz ar to mainījās vietu sadalījums. Ceram, ka novērtēsiet, ka godīgums ir pamatvērtība.

Tā gada noslēguma posmā A+ klasē vietu sadalījums tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo četrām komandām bija vienāds punktu skaits.

Sveicam komandu “Oi, jāpadomā!” ar uzvaru šajā braucienā un 2.vietu komandu gada kopvērtējumā!

Otrajā vietā 7.posmā ierindojās komanda “Quattro Racing Team”. Tas nodrošināja 1.vietu komandu gada kopvērtējumā.

Savukārt tikai viens mazāk nobraukts kilometrs nodrošināja komandai “Gā-Zē-Bē” trešo vietu šajā braucienā.

A+ klasē komandu gada kopvērtējumā 3.vietu ieguva komanda “Brauc un Filtrē”.


A klasē vietu sadalījums 4.novembra braucienā mainījās pēc kļūdas izlabošanas.

Pirmajā vietā pelnīti ierindojās komanda “Resnie putni”. Otrajā vietā palika komanda “Zvērīgie airētāji”. Trešo vietu ieguva komanda “Lielais un Mazais”.

Apsveicam uzvarētājus!

Publicēti arī komandu veiktie maršruti un neieskaitītās bildes.

Nākamo – 11.brauciena sezonu sāksim 13.janvārī, meklējot kontrolpunktus no Skrīveriem līdz Iecavai.

Samazinātā dalības maksa 50 eur no komandas ir spēkā tikai līdz 13.novembrim.
Reģistrācija jau atvērta.

Tāpat labprāt uzklausīsim jūsu idejas un ieteikumus, kādus papilduzdevumus un kontrolpunktus būtu jāiekļauj nākamās sezonas braucienos. Rakstiet uz inese@brauciens.lv   

 


4.novembrī orientējamies Ērgļos

Kad visi gājputni ir aizlidojuši uz siltajām zemēm, arī mēs dodamies ceļā. Šogad pēdējo reizi - 4.novembrī no Aizkraukles līdz Ērgļiem.


Aizraujošs autofotoorientēšanās ceļojums pa putnu pēdām. Kā vienmēr, būs orientēšanās pēc kartes, dažādi interesanti kontrolpunkti, papilduzdevumi un “putnu ...”. Bet tas lai paliek noslēpums :)

Saldā pieturvieta Ķeipenes piparkūku studijā, ciemošanās Šūpoļu parkā dos spēkus veiksmīgi izpildīt uzdevumus Braku muzejā, ieaust savu stāstu brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā "MenģeļI' un turpināt ceļu pārējo kontrolpunktu meklējumos.

Starts: Aizkraukle, IGA centra stāvlaukums / reģistrācija kafejnīcā PANNA (Aizkrauklē).

Finišs: viesnīca "Ērgļi".

Reģistrācija ir atvērta.

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 4.novembris

8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

 

Sprīdīša Laimīgajā zemē pie laimīgiem cilvēkiem

Aizvadītajā sestdienā prāvs pulciņš Lielā Orientēšanās brauciena dalībnieku devās laimi meklēt Tērvetes, Auces un Elejas pusē, sirsnīgus, čaklus un laimīgus cilvēkus satikt.

Prieks par atrastajiem kontrolpunktiem, dažādu gardumu degustēšana un sarunas ar kontrolpunktu saimniekiem, tad neliels pārdomu un klusuma brīdis Vecauces ev.lut.baznīcā, un atkal jau došanās ceļā.

Dažādi “āķīgie” un smieklīgie kontrolpunkti, uzdevumi Vilces muižā, laimes asaras par palīdzīgas rokas sniegšanu līdzcilvēkiem Elejā, Lietuvas pierobežas mazo pilsētu un ciemu šarms, sirreālā sajūta Abgunstes muižā un finišs Pūteļkrogā klāt. Vai bijām Sprīdīša Laimīgajā zemē?

Taču brauciena dalībnieki ne tikai devās pa Sprīdīša pēdām, bet arī sacentās savā starpā – kurš būs precīzāks un atjautīgāks.

A+ (profesionāļu) klasē savas spējas orientēties un precīzi izpildīt uzdevumus pierādīja komanda “Quattro Racing Team”, savu uzvaru un apbalvojumu kolekciju papildinot ar iegūto pirmo vietu. Nedaudz mazāk veiksme uzsmaidīja komandai “Oi, jāpadomā!”, kas ierindojās otrajā vietā. Trešās vietas ieguvēji – komanda “Laižam”, iekaroja goda pjedestālu, apsteidzot vairākas pieredzējušas profesionāļu komandas.

Savukārt A (tūrisma) klasē vietas savā starpā sadalīja savā klasē pieredzējušas komandas “Avārijas brigāde”, “Gā-Zē-Bē” un “Čonkas”, iegūstot attiecīgi pirmo, otro un trešo vietu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kocinieks.lv, Piparmētru namiņš, tulpju dārzs “Viestardi”, brauciens.lv.

Visu komandu rezultāti, nobrauktie maršruti redzami sadaļā REZULTĀTI, bet skaistākās un neieskaitītās bildes - sadaļā FOTO/VIDEO

Tiekamies 4.novembrī braucienā “Aizkraukle-Ērģļi”!
Reģistrācija jau atvērta. Līdz 9.oktobrim spēkā samazinātā dalības maksa -50 eur no auto. 

 

Domā par 2018. gadu?

Limitēts piedāvājums – abonements jāpiesaka »» info@brauciens.lv, norādot komandu un maksātāja rekvizītus.


30.septembrī - ceļojums uz Sprīdīša Laimīgo zemi

30.septembrī dodies kopā ar mums aizraujošā autofotoorientēšanās braucienā "Sprīdītis", kura laikā, orientējoties un fotografējoties, apceļosim Latvijas pierobežu Tērvetes un Elejas pusē, kā arī meklēsim paslēptos kontrolpunktus pie mūsu kaimiņiem - lietuviešiem Šauļu apkārtnē.

Ar interesantiem uzdevumiem un stāstiem mūs sagaidīs Vilces muiža, kokapstrādes darbnīca "Amatnieki" un "Viestardu" tulpju dārza saimnieki Kroņaucē, bet īpašu pārsteigumu katrai komandai būs sagādājusi Vecauces ev.luterāņu baznīca. Par garšu kārpiņu lutināšanu brauciena laikā gādās kūku cepēja Inga Eglīte un z/s "Vainadziņi" (Nr.6).

Brauciena laikā darīsim arī labos darbus, ar dāvanām iepriecinot Elejas bērnu un jauniešu centru, kā arī palīdzot Abgunstes muižai atdzimt par gaismas pili, ar pašu sarūpētām mākslas grāmatām liekot pamatus muižas bibliotēkai.

Iespējams, ceļojuma beigās sapratīsim, kādēļ tieši Tērvetes apkārtne iedvesmoja Annu Brigaderi sarakstīt pasaku lugu "Sprīdītis".

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrē savu komandu "Sprīdīša" braucienam un tiekamies startā!

Starts - LVM Tērvetes dabas parka stāvlaukumā, finišs - Pūteļkrogā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 30.septembris
09:00 – 09:40 reģistrācija
09:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
17:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 3.oktobris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 4.oktobris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dosimies pa Sprīdīša pēdām Laimīgās zemes meklējumos!

Saaremaa ieņemta / rezultāti ir klāt!

12.augusta rītā 50 auto komandas no Latvijas devās iekarot kaimiņu - igauņu populārāko vasaras tūrisma galamērķi - Sāremā un Muhu salas.

Divu dienu laikā tika meklēti un fotografēti neskaitāmi apskates objekti un krustu-šķērsu izbraukātas abas salas . Viena no komandām savā atsauksmē par piedzīvoto uz salām nosauca šo braucienu par Sāremā valsi. Un tam nevar nepiekrist - kontrolpunkti bija jāmeklē pie bākām, baznīcām, pilsdrupām, vējdzirnavām, ceļmalās, purvos un pludmalēs, viegli un brīžiem grūti sasniedzamās vietās. Arī neparedzamie laikapstākļi - saule, kas mijās ar pēkšņu tumsu dienas laikā un spēcīgu negaisu - lika dalībniekiem "dejot valsi" arī pa peļķēm.

Otrās dienu finišu veiksmīgi sasniedza 49 komandas.

Goda pjedestāls izskatās šādi:

A+ (profesionāļu) klasē 1.vieta - komandai "Oi, jāpadomā!", 2.vieta - "Dažiem dadžiem", 3.vietā ierindojas "Quattro Racing Team".

Savukārt A (tūrisma) klases vietu sadalījums ir sekojošs: 1.vieta - komandai "Sudraba bulta", 2.vietā - "Gā-Zē-Bē", bet trešo vietu ieņem komanda "Cietu seju".

Pirmās vietas ieguvēji abās klasēs saņem 40 eur atlaidi dalības maksai, otrai vietai abās klasēs - 30 eur atlaide dalības maksai, bet 3.vietas ieguvējiem - 25 eur atlaide dalības maksai kādā no mūsu rīkotajiem braucieniem 2017./2018.gadā. 

Apsveicam uzvarētājus!

  Jau var pieteikties uz nākamo posmu (sacensību reģions), var pieteikties arī uz nākamo nakts posmu...


Sāremā sala divās dienās

Nomaini savu ikdienas steigu pret piedzīvojumiem bagātu brīvdienu izbraucienu ārpus Latvijas!

Dodies kopā ar mums divu dienu ekspresekskursijā uz Sāremā salu Igaunijā!

12.-13.augustā Lielā Orientēšanās brauciena laikā apmeklēsim un izzināsim gan "obligāti" apmeklējamos salas tūrisma apskates objektus, gan arī ielūkosimies Sāremā apslēptākajās vietās, kuras nav iekļautas tūrisma ceļvežos, bet tomēr arī ir apskates vērtas. 

Taču tas, protams, nebūs vienkāršs apskates brauciens - visos objektos atradīsies kontrolpunkti, kuri būs jāatrod un "jāatšifrē" pēc mūsu dotajām norādēm un fotomirkļiem.  Tā būs autofotoorientēšanās!

Pirmajā dienā sacensību režīmā būs jānobrauc 7 stundas, otrajā - 4 stundas. 

12.augusta plāns

Starta vieta map.ee/

11:00 - 11:40 reģistrācija 
11:40 sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs kempingā

13.augusts

11:00 pirmā auto starts kempingā
15:00 pirmā auto finišs turpat, kur pirmās dienas starts map.ee/  

Biļetes uz prāmi (pirmajā dienā no Virtsu uz Kuivastu, otrajā otrādi) ir iespējams iegādāties jau tagad internetā www.praamid.ee/cp/#/trip/  Iesakām to darīt laicīgi.

Nakšņošanai (kas vienlaicīgi ir arī pirmās dienas finišs un otrās dienas starts) ir norezervēts kempings www.kipikoovi.ee/index_lat.html

Teltsvietas 2 eur/pers. būs brīvi pieejamas bez iepriekšējas rezervācijas.

Vakariņu un brokastu piedāvājums katrai komandai tiek nosūtīts uz tās reģistrēto e-pastu. Ja kāds nav saņēmis, rakstiet uz inese@brauciens.lv.

Tā kā visas kempinga mājiņas un gultas šajā vietā ir aizņemtas, tuvākais kempings, kas piedāvā gultasvietas un kempinga mājiņas dalībniekiem ir www.ratsukievari.ee.

Tie, kuri vēlēsies nakšņot ārpus kempinga, varēs droši to darīt. Galvenais laicīgi ierasties uz svētdienas startu. 

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Reģistrējies un izbaudi Igaunijas salu skarbo dabu kopā ar mums!

 

Madonas augstās virsotnes ir iekarotas 

10.jūnijā 83 komandas startēja Degumnieku lidlaukā, lai apceļotu Madonas, Cesvaines un Lubānas novadus. Ļaudonas pagasta netradicionālajā saimniecībā "Bieles" finišēja 79 komandas. 

Putekļi, līkumainie Gaiziņkalna ceļi, skaisti skati, viesmīlīgi un dzīvespriecīgi "dzīvo" kontrolpunktu saimnieki un vasaras ģimenes ekskursijas vērti tūrisma apskates objekti - apmēram šādi varētu raksturot Madonas Lielo Orientēšanās braucienu.

8 stundas bija krietni par maz, lai redzētu visu un paviesotos pilnīgi visās saimniecībās, kuras 10.jūnijā bija vērušas vaļā durvis autofotoorientēšanās dalībniekiem. Pilnīgi visus uzdevumus izpildīt un savākt visus kontrolpunktus nevarēja neviens.

A+ (profesionāļu) klasē savas izcilās orientēšanās un stratēģijas plānošanas spējas pierādīja ilggadējie "top" braucēji - komandas "Baltic Team" un "Brauc un Filtrē", uz goda pjedestāla attiecīgi ieņemot pirmo un otro vietu. Savukārt trešajā vietā ierindojās komanda "Mēs un auto", atstājot "aiz strīpas" vairākas "top" komandas.  

Sava novada ceļu pārzināšana un atpazīstamie kontrolpunkti ir ieviesuši loģisku vietu izkārtojumu A (tūrisma) klasē - pirmo vietu iegūst komanda "Sudraba bulta", otrajā vietā atstājot komandu "OK Arona". Abas šīs komandas ir no Madonas novada. Trešajā vietā - komanda "Krasnaja tapočka" no Rīgas. 

Apsveicam uzvarētājus! 

Balvas uzvarētājiem piešķir Madonas novadsCesvaines Alus DarītavaBrīvdienu māja "Piekūni"ASTARTE-NAFTAIK "55 mārītes"

Komanda "Mēs un auto" iegūst balvu no Brīvdienu māja "Piekūni" par goda pjedestāla "iekarošanu".

4.vietas ieguvēji - komanda "Daži dadži" (Egita Puida) saņem balvu no viesu mājas "Kālezers".

Visu dalībnieku vārdā "PALDIES" sakām arī pārējiem: Reķu KalnsMadonas AlusPiemājas saimniecība RozasVisitMadonaLubāna mitrāja informācijas centrsBērzaune, LatviaLVM Kalsnavas arborētums, trušu dārzam "Sveķi", Inesei Mailītei par ziedu performanci, Sarkaņu bibliotēkai, A.Bieziņa muzejam, AG Capital, veikalam "Papīrs", laikrakstam "Stars".

Savukārt visiem ir iespēja ierakstīt atsauksmi par piedzīvoto.

Dārgie dalībnieki, kuri nespēja normāli atrast svarīgāko punktu 10.jūnijā – finišu, un vēl pat pamanījās izteikt nepamatotus un skaļus pārmetumus! Apskatiet kartes fragmentu vēlreiz!!!

 

 

Iesildīšanās vasarai Madonā 10.jūnijā

Ar ko katram no jums asociējas Madona? Daži saka, ka te nekā interesanta nav - tikai Gaiziņš un iespēja paslēpot ziemā.  

Piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā "Madona", radi apvērsumu savos priekšstatos par šo novadu Vidzemē un papildini savu fotoalbūmu ar jaunām bildēm!

8 stundu laikā krustu-šķērsu tiks izbraukāts viss Madonas novads, nedaudz paciemojoties arī kaimiņu novados, meklēti un fotografēti kontrolpunkti, apmeklēti vairāki mājražotāji, pie kuriem varēs ne tikai nodegustēt, bet arī nopirkt ko garšīgu.

Būs dažādi papilduzdevumi, leģendas brauciens, slēptais kontrolpunkts un pilsētas medības Madonā. Spēj tik izstrādāt savu stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu.

Starts - Degumnieku lidlaukā Ošupes pagastā, Madonas novadā.

Finišs šoreiz pie mums-organizatoriem mājās - netradicionālajā saimniecībā "Bieles", kur būs iespēja sarīkot pikniku ar saviem groziņiem.

Gan pirms brauciena, gan arī pēc tā ikviens var palikt pie mums bez maksas teltīs.

Sestdiena, 10.jūnijs

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrējies, kāp mašīnā un dodies atklāt jaunus horizontus tepat Latvijā!

P.S. Brīdinām - autofotoorientēšanās var izraisīt pozitīvu atkarību!


"Vaiņode 2017" rezultāti ir klāt!

Vaiņodes lidlaukā startēja un Palangas pusē finišēja 60 komandas. Ir aprēķināti un publicēti oficiālie rezultāti. Savukārt dalībnieki var uzrakstīt savas atsauksmes par piedzīvoto un redzēto, saņemot 7€ atlaidi dalībai nakamajā posmā. Tāpat darbojas reģistrācija uz nākamo Lielā Orientēšanās brauciena posmu ar samazināto dalības maksu, kas notiks 10.jūnijā Madonas novadā.

Tāpat mūsu FaceBook lapā publicētas neieskaitītās un interesantākās bildes.

 


29.aprīļa auto piedzīvojums

29.aprīļa Lielajā Orientēšanās braucienā dosimies pretī piedzīvojumiem Latvijas pierobežā, meklēsim interesantākos un iepriekš nezināmos apskates objektus senās kuršu zemēs - Ceklī, Duvzarē, Bandavā, vēsturiskajā Žemaitijas novadā Lietuvā.

Tikai tas nebūs parasts brauciens -  pēc organizatoru izsniegtās orientēšanās kartes pašiem būs jāatrod šie objekti un pie tiem jānofotografējas. Lielākai jautrībai būs jāveic arī dažādi interesanti papilduzdevumi. Garlaicīgi nebūs!

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem, jākāpj vieglajā automobilī, jāpaņem līdzi digitālais fotoaparāts un attiecīgā reģiona karte. Jā, nepieciešams arī labs garastāvoklis!

Starts - Vaiņodes lidlaukā.

Finišs -  atpūtas kompleksā HBH Žibininkai, Lietuvā 

Reģistrē savu komandu šeit!

Pasākuma norise:
Sestdiena, 29.aprīlis

9:00 – 9:40 reģistrācija
9:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ceļo kopā ar mums!

Ventspils posmā visu izšķīra kilometri

11.martā Lielais Orientēšanās brauciens Ventspils pusē pulcēja 79 komandas.

Ar gardiem mājas vīniem dalībniekus cienāja Grodu māju vīnu saimnieks Ugālē. Savukārt sirdī paliekošu siltumu un dāvināšanas prieku ikviens varēja izjust Labo darbu kontrolpunktā invalīdu biedrībā "Labas pārmaiņas".

Lai atrastu kontrolpunktus Ventspilī, komandām bija jāatrisina neliels "burtu mežģis" un jāliek lietā skolā iegūtās zināšanas matemātikā.

Ceļu apstākļu iespaidā tika pieņemts lēmums neiekļaut daudzus KP uz grants ceļiem, lai dalībniekiem nebūtu jālauž savi auto. Tas deva iespēju ļoti daudzām komandām savākt visus kontrolpunktus un izpildīt visus papilduzdevumus.

Tādēļ brauciena rezultāti ir ļoti blīvi, un vietu sadalījumu noteica nobrauktie kilometri.

Blīvo rezultātu dēļ ir pieņemts lēmums par odometra 1 km toleranci - vienādu punktu gadījumā komandas saņem vienādu vietu, ja odometrs neatšķiras vairāk par 1km no pirmās šīs pašas vietas ieguvēja.

 

 

Komandas "Brauc un Filtrē" un "Quattro Racing Team" iegūst 1.vietu A+ klasē 

3.vietu A+ klasē iegūst komandas "Oi, jāpadomā!" un "Kalve".

Savukārt A klasē vietu sadalījums ir šāds:

1.vietā - komandas "Lieliskais 4-nieks" un "Laižam"

3.vietā - komanda "Plāns C".

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Astarte Nafta", Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks, Ventspils pludmales akvaparks, Ventspils piedzīvojumu parks.

Mierinājuma balvu no Grodu māju vīna saimnieka saņem pēdējās vietas ieguvēji - komanda "Gandrīz ieradušies".

Skatamies rezultātu sadaļā, apskatam arī neieskaitītās bildes, aplūkojam smukākās, rakstam atsauksmes un reģistrējamies nākamajam posmam. 

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens notiks 29.aprīlī Vaiņodē. Brauksim apskatīt Lietuvu un Latvijas pierobežu. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 17.martam ir spēkā samazinātā dalības maksa - 50 eur no komandas. Ierakstot atsauksmi par Ventspils braucienu, saņem 7 eur atlaidi.

 


11.martā - «Ventspils 2017»

Pēc sieviešu dienas svinībām īstais laiks brīvdienām svaigā gaisā Ventspils pusē kopā ar draugiem un ģimeni.

11.martā dodies Lielajā Orientēšanās braucienā no Usmas līdz Ventspilij, meklējot paslēptus kontrolpunktus, piedaloties Ventspils pilsētas medībās, fotografējot neparastas vai vienkārši skaistas vietas un lietas, ķerot vēju jūras malā un pavadot pozitīvu emociju pilnu dienu.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 11.marts
8:30 – 9:15 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīca “Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.
Finišs - "Zaķu krogs" Jūrkalnē.

Dalības maksa - 65€ no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Apceļo Latviju kopā ar mums!


Rozentāls, “gotiņas” un Lietuvas pierobeža

28.janvārī - ķīniešu jaunā gada pirmajā dienā 63 Lielā Orientēšanās brauciena komandas metās piedzīvojumos Saldus pusē.

Autofotoorientēšanās 10.jubilejas sezonas pirmā brauciena maršruts veda uz saldāko Kurzemes pilsētu Saldu, kur Saldus pārtikas kombinātā tika piedzīvoti īsti salduma mirkļi, izgaršojot populārās konfektes “Gotiņa” un citus kombinātā ražotos saldumus.

Taču Saldus ir arī latviešu nacionālās glezniecības pamatlicēja Jāņa Rozentāla dzimtene. Par godu mākslinieka 150.jubilejai, kas tika svinēta 2016.gadā, komandām tika dots uzdevums atrast Rozentāla pēdas Saldū.

Īpaši sirsnīgus pateicības vārdus saņēmām no Saldus TIKS centra un Sociālā dienesta par atvestajām dāvanām dienas centriem un trūcīgajām ģimenēm, kā arī katras komandas radošajiem darbiņiem.

Pēc kārtīgas Saldus pilsētas apskates dalībnieku maršruts turpinājās Lietuvas virzienā, kur Mažeiķu apkārtnē bija paslēpti vairāki apskates vērti kontrolpunkti.

Par godu jaunajam Gaiļa gadam komandu papilduzdevums šoreiz bija nofotografēties ar īstu gaili rokās. Palasot dalībnieku atsaukmes, šis uzdevums dažām komandām izvērtās par jautru un neaizmirstamu piedzīvojumu.

Finišā Rančo krodziņā atgriezās visas 63 komandas.

"Saldus-Lietuva" brauciena vietu sadalījums pa klasēm

A+ klase

1.vieta - komanda “Brauc un Filtrē”
2.vieta - komanda “Baltic Team”
3.vieta - komanda “Quattro Racing Team”

A klase

vieta - komanda “Fantastic Four”
vieta - komanda “Zvērīgie airētāji”
vieta - komanda “Čonkas”

Apveicam uzvarētājus!

Saldā posma uzvarētājiem balvās arī saldas dāvanas no Saldus pārtikas kombināta un Saldus TIKS centra.

Oficiālie rezultāti un veiktie maršruti
Publicētas arī neieskaitītās un smukākās bildes.

Rakstiet savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, pretī saņemot 7 eur atlaidi dalībai nākamajā posmā, kas notiks 11.martā Ventspils pusē. Starts / finišs kafejnīcā "Serpentīns" pie Strazdes baltās baznīcas. 

Bez tradicionālajiem kontrolpunktiem būs arī Ventspils pilsētas medības, papilduzdevumi, komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem, jūra un vējs matos. 

Reģistrācija jau atvērta. Šobrīd un pavisam neilgu laiku ir spēkā samazinātā dalības maksa – 50 eur no auto. Pasteidzies!

 

2017.gada sezonas atklāšana 28.janvārī

Ar ceļojumu uz „zemi starp Skrundu un Zemgali” 28.janvārī tiek atklāta Lielā Orientēšanās brauciena desmitā jubilejas sezona.

Kopā ar mums – organizatoriem, dosimies pretī piedzīvojumiem Saldus pusē, Kurzemes saldākajā pilsētā ķersim medus pilienus un meklēsim nezināmo pēc teritorijas mazākajā Telšu apriņķī Lietuvā.

Lielais Orientēšanās brauciens – tā ir orientēšanās pēc kartes, jautri uzdevumi, meklēšana un fotografēšanās visneparastākajās vietās, citādākas Lietuvas atklāšana, kā arī daudz pozitīvu emociju visas dienas garumā.

Starp citu, tieši Saldus pusē – Nīgrandē 2011.gadā „Pavasara rallijā” tika uzsākta labo darbu tradīcija. Tad pie noderīgām grāmatām un lietām tika Nīgrandes pagasta bibliotēka. Arī nākamgad mēs turpināsim!

Ilgi nedomā un reģistrējies jaunam izaicinājumam!

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 28.janvāris
8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 31.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 1.februāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts un finišs - Rančo krodziņā  Rīga-Liepājas šosejas 136.km.


Pasaule ir pārāk liela, lai neļautos kārdinājumam to atklāt un iepazīt.
 

Gads ir noslēdzies, "Divu krastu" uzvarētāji noskaidroti

Izrādās, ka ceļš no Aizkraukles līdz Līvāniem nav vienmuļš un garlaicīgs. Piedaloties Lielajā Orientēšanās braucienā „Divi krasti”, ikviens tā dalībnieks varēja pārliecināties, cik daudz interesanta un brīžiem pat nezināma var atrast šajā Latvijas gabaliņā. Un cik viesmīlīgi, radoši un uzņēmīgi ļaudis dzīvo Daugavas krastos!

Tradicionālie labie darbi ĢAC „Saulstarti”, Likteņdārzā un cilvēkiem uz ielas sagādāja daudz siltu mirkļu ne tikai dāvinātājiem, bet arī dāvanu saņēmējiem. Ne vienmēr vajag gaidīt Ziemassvētkus, lai sasildītu sirdis, vai ne?

Un nu par pašu orientēšanos. Šķiet, ka šajā braucienā kontrolpunkti bija viegli sasniedzami, saskatāmi un fotografējami. Komandām atlika tikai izvēlēties pareizo stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu. Tas arī radīja interesantu izkārtojumu rezultātos.

A+ klasē pirmo vietu ieņēma komanda „Baltic Team”.
Otrajā vietā – komanda „Štepselētāju atgriešanās”.
Savukārt trešo vietu izcīnīja „Lidojošā varde”.

A klasē vietu sadalījums ir šāds:
1.vieta – „Pretējais virziens”.
2.vieta – „Zvērīgie airētāji”.
3.vieta – „Aaa-Uuu”.

Apsveicam uzvarētājus!

Nu jau tradicionāli gada pēdējā posmā notiek arī noslēguma balle ar rezultātu paziņošanu.

Fanfarām skanot Smeceres kroga mūzikas klubā neilgi pirms pusnakts tika sveikti uzvarētāji!

Sakām lielu paldies „Divu krastu” atbalstītājiem – „Astarte Nafta”, Odzienas muižas pilsbrūzim, alus darītavai „Bursh”, Turku pirts ciema ļaudīm, salonam „Trejdeviņi pūri”, z/s JANAVAS, Līvānu pilsētai, biedrības „Baltaine” radošajai mājai.

Tāpat gribam teikt milzīgu paldies Madonas improvizācijas teātra vadītājai Inesei Zīlei un viņas meitenēm par noslēguma pasākuma vadīšanu, Zitai Bielei par skaisto zāles noformējumu, Dzintaram Bielem par tehnisko atbalstu, Smeceres krogam par viesmīlību, konditorejai "Raušu meistars" par kliņģeri un visiem dalībniekiem par piedalīšanos un siltajiem vārdiem.

Tiekamies 2017!

Pirmais 2017.gada brauciens notiks 28.janvārī. Reģions – Saldus/Lietuva.

Reģistrācija ir atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR/auto ir spēkā tikai šonedēļ, līdz 16.decembrim. Ierakstot atsauksmi par Daugavas krastos piedzīvoto, saņemsiet 7 eur atlaidi dalības maksai.

Rezultātu sadaļā varat skatīt visu komandu rezultātus un veiktos maršrutus. Publicēts arī gada kopvērtējums. Visi jautājumi par rezultātiem uzdodami uz epastu: info@brauciens.lv


 

Lielais Orientēšanās Brauciens "Divi krasti" - 10.decembrī

2016.gada pēdējais Lielais Orientēšanās Brauciens norisināsies abos Daugavas krastos no Aizkraukles līdz Līvāniem.

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA centrā, Aizkrauklē, finišs - Smeceres kroga mūzikas klubā Madonas novadā. 

Pēc finiša - noslēguma balle Smeceres kroga mūzikas klubā ar izklaides programmu, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu.

Interesantas vietas, skaisti Daugavas skati, vēstures iepazīšana, neparasti uzdevumi ar Ziemassvētku "garšu" un daudz kas cits gaidīs brauciena dalībniekus "Divos krastos".

Tradicionālie Labie darbi šoreiz mūs visus gaida Likteņdārzā un ģimenes atbalsta centrā "Saulstari" Salas novadā. Par to informācija vēl sekos.

Viss, kas ir nepieciešams, lai piedalītos šajā aizraujošā ceļojumā gar Daugavas krastiem - vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 10.decembris

8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Ierakstot savas atsauksmes par Talsu piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

Gaidīsim startā!  

Brauciens apkārt Talsiem noslēdzies

Daudz smaidošu seju un samirkušu drēbju finišā. Tā noslēdzās 8.oktobra "Talsu serpentīns" - brauciens, kura laikā komandas pabija Talsos, Dundagā, Kaltenes jūrmalā, Valdemārpilī un citās apskates vērtās vietās, meklējot paslēptos kontrolpunktus.

Ne mazums jautrības un izbrīna vietējos iedzīvotājos raisīja brauciena papilduzdevumi ar zosu ganīšanu un sīpolu virtenēm. Apbrīnas vērta ir arī komandu izdoma un atjautība šī uzdevuma izpildē.

Paldies "Lubeco" gardumu ražotājiem, vīna darītavas "Vējkalnietis" saimniekiem un Mārtiņa koku fabrikas saimei par viesmīlību un atvērtību.

Tā kā kontrolpunktu izvietojums uz kartes un to daudzums ļāva daudzām komandām finišēt stipri ātrāk par noteikto kontrollaiku, komandu izkārtojumu rezultātu tabulā šoreiz noteica nobrauktie kilometri. 

Profesionāļu jeb A+ klasē par uzvarētājiem kļuva komanda "Brauc un Filtrē".

Otrajā vietā palika "Lauku draiskuļi".

Trešajā vietā jaunpienācēji profesionāļu klasē - komanda "Kalve".

Tūrisma jeb A klasē pirmo vietu ieguva komanda "Nu tik būs!"

Otrajā vietā - "Trakie irši".

Savukārt komandai "Vazaņķi" - trešā vieta.

Apsveicam!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Lubeco", Mārtiņa koku fabrika un vīna darītava "Vējkalnietis".

Rezultātu sadaļā varat redzēt visu komandu oficiālos rezultātus un veiktos maršrutus. Savukārt neieskaitītās bildes var redzēt foto/video daļā.

Nākamais brauciens - 10.decembrī. Reģions - Aizkraukle-Līvāni.

Finišā - gada noslēguma balle ar dejām, izklaidēm, galdiņiem, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu. Par to informācija sekos.

Reģistrācija uz 10.decembra braucienu jau atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto - tikai līdz 14.oktobrim ieskaitot.

Ierakstot savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

 

"Talsu serpentīns" - 8.oktobrī

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Talsi, Dundaga, Roja, Mērsrags un Engure – šāds būs 8.oktobra Lielā Orientēšanās brauciena mērķis.

Katrs no mums kaut vienreiz ir bijis kādā no šīm vietām. Bet vai visi zin, ar ko var lepoties katrs no šiem novadiem?

Tā, Talsi jeb villa Talse, ir slaveni ar saviem deviņiem pakalniem. Talsus par savu dzimšanas vietu sauc dziedātāji Jānis Stībelis, Intars Busulis, Linda Leen un mūziķis Raimonds Tiguls.

Savukārt vienā no vissausākajiem apgabaliem Latvijā – Dundagā savu bērnību ir pavadījis Krišjānis Barons. Bet dundadznieks Arvīds Blūmentāls bijis pasaules slavens krokodilu mednieks.

Tie ir tikai daži interesanti fakti par brauciena reģionu.

8.oktobrī ikviens varēs uzzināt un ieraudzīt vēl daudz ko jaunu un nezināmu, jo tā būs neparastu, interesantu, vēsturisku kontrolpunktu meklēšanas un fotografēšanas spēle.

Piedalīties Lielajā Orientēšanās Braucienā „Talsu serpentīns” var ikviens, kura rīcībā ir vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un vismaz 2 cilvēku komanda. Droši ņemiet līdzi arī bērnus, jo viņiem šīs neparastais brauciens var kļūt par īstu piedzīvojumu!

Reģistrācija jau darbojas. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējā braucienā piedzīvoto, saņem 7 EUR atlaidi.

Starts un finišs kafejnīcā „Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Braucam uz Talsiem!


Munameģis ir iekarots


13.augustā Ļeņina laukumā Zeltiņu karabāzē 75 komandas no Latvijas un Igaunijas devās iekarot Munameģi.

Taču šoreiz stāsts nav par Munameģi, bet gan par mūsu dalībnieku sirsnību, dāsnumu, atvērtību un pozitīvismu.

Milzīgu paldies visiem saka Zeltiņu muzejs, kas nu ir ticis pie unikāliem padomju laika eksponātiem, par kādiem muzeja vadītāja Sandra nevarēja pat sapņot.

Savukārt topošajam Apes centra Vietrādim/virzienrādītājam sacensību laikā komandas saziedojušas 366,89 eur!

Arī Bejas novadpētniecības muzejs un Jaunlaicenes muižas muzejs teica tikai tos labākos vārdus par dalībnieku atraktivitāti un sirsnību, pildot muzeju dotos uzdevumus. Tagad katra komanda zinās vismaz vienu malēniešu vārdu!

Pateicības vārdus no Labo darbu konrolpunktiem varat izlasīt sadaļā „Labie darbi”.

Bet nu par pašu orientēšanos. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm finišā, kontrolpunktu atrašana nesagādāja grūtības lielākai daļai komandu. Traucēja tikai lietus.

Neliela aizķeršanās bija profesora Alvila Buholca piemiņas vietā, kur kontrolpunkts bija jāmeklē uz informācijas stenda.

Tāpat vairākām komandām radās misēklis ar Aleksandra paviljonu Alūksnē: neuzmanības dēļ fotografēts tika Eola templis parkā.

Profesionāļu klases komandām bija iespēja savākt pilnīgi visus kontrolpunktus.

Taču komandai „Baltic Team” šoreiz uzsmaidīja īpaša veiksme, iegūstot vērtīgos papildpunktus gan par bonusa bildi ar ugunsdzēsējiem, gan atrodot paslēpto trofeju Pededzes pasaku takā. Kopā ir iegūti 18449 punkti un pirmā vieta A+ klasē.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Brauc un Filtrē” ar 18049 punktiem un īsāku nobraukto maršrutu – 384 km.

Savukārt trešajā vietā – apvienotā komanda „Štepselētāju atgriešanās/Daiļie”, kurai arī ir 18049 punkti, taču garāks nobrauktais maršruts - 433km.

Tūrisma jeb A klasē vietas sadalījās šādi:

Pirmo vietu pārliecinoši iegūst komanda „Kraukļi lido” – viņiem 17749 punkti. Ar savu sasniegto rezultātu „Kraukļi lido” ieņem 5.vietu brauciena kopvērtējumā un iekļūst A+ klasē.

Otrajā vietā „Gulbīši &Co” ar 17449 punktiem. Komanda ieņem 7.vietu kopvērtējumā un arī iekļūst A+ klasē.

Trešajā vietā komanda „Klejotāji”. Viņiem 17199 punkti un mazāks nobraukums.

Apsveicam uzvarētājus!

Pirmo vietu ieguvējiem katrā klasē balvas no „Virši-A”.

Visus rezultātus skatiet rezultātu sadaļā.

Nākamais brauciens „Talsu serpentīns” – 8.oktobrī. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 22.augustam spēkā samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto. Ierakstot atsauksmi par braucienu uz Munameģi, saņem 7 EUR atlaidi.
 

Ja piedalījies mūsu braucienā un tas patika, nospied Patīk šī lapa (ja tur redzams uzraksts Patika, tas nozīmē, ka spiest nevajag!) un Dalies pogas tepat lapas kreisajā pusē, lai par mūsu izklaidi uzzina vairāk cilvēku.

 

Braucam uz Munameģi!


13.augustā nesēdi mājās - piedalies Lielajā Orientēšanās Braucienā un iepazīti seno Atzeles novadu un Dienvidigauniju, kur senais savijies ciešā un harmoniskā saiknē ar mūsdienām.

Būs neparasti, interesanti kontrolpunkti, uzdevumi, dabas vērošana un vēsturisko vietu apciemošana, kas šīs sacensības pārvērtīs par īstu piedzīvojumu ar „odziņām un cietajiem riekstiem”.

Jā, un Lielais Orientēšanās Brauciens aizvedīs jūs arī uz leģendāro igauņu Munameģi! Kaut reizi dzīvē taču tur ir jānokļūst!

Starts un finišs - bijušās PSRS kodolraķešu bāzē Zeltiņos, Alūksnes novadā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.augusts
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 16.augusts
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 17.augusts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Reģistrācija jau rit pilnā sparā. Dalības maksa – 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējo brauciena posmu, saņem 7 EUR atlaidi.

Viss, kas ir nepieciešams, lai veiksmīgi startētu braucienā "Uz Munameģi", ir automobilis, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, rakstāmpiederumi, transportieris, cirkulis, jautra kompānija un labs garstāvoklis.

Munameģi – mēs nākam!

 


 

Oficiālie rezultāti ir klāt!

Sausas kājas! Šādu apgalvojumu noteikti nevarēja dzirdēt 11.jūnija Lielā Orientēšanās Brauciena 105 finišējušo komandu dalībnieku vidū.

Izņēmumi tikai apstiprina likumsakarības – 11.jūnija slapjais brauciens bija viena no retajām reizēm 7 gadu laikā, kad sacensību laikā bija slikti laikapstākļi. Ūdens no gaisa, ūdens purvos, upēs un jūrā.

Tomēr tas nemazināja azartu, smieklus un pozitīvās emocijas, ieelpojot brīnišķīgo lavandu smaržu „Lillas lavender” lavandu laukos, pildot uzdotos uzdevumus un meklējot rūpīgi paslēptos kontrolpunktus. Visgrūtāk komandām gāja ar viena kontrolpunkta meklējumiem Limbažu pilsdrupās. Tas bija „paslēpies” no vērīgajām dalībnieku acīm tieši viņu acu priekšā – pie pilsdrupu sienām.

 

Vairākām komandām grūti bija atrast arī „paslēpto” kontrolpunktu Salacgrīvas promenādē – atpūtas soliņu, kas atradās pāris metru attālumā no Salacgrīvas bākas. Vērīgākie spēja šajā vietā saskatīt pat vairākas bākas un pie tām nofotografēties.

Arī īpašais ar jūru saistītais papilduzdevums – bāku kolekcionēšana izvērtās par izzinošu un interesantu piedzīvojumu, jo ne visām bākām varēja piekļūt klāt, kas komandām lika likt lietā savu izdomu un attapību.

Slēpto rēķināmo kontrolpunktu Augstrozes pilsdrupās aprēķināt un atrast varēja tikai komanda „Štepselētāju atgriešanās”.

Ļoti sirsnīgs un atmiņā paliekošs bija labo darbu kontrolpunkts pansionātā „Pērle”, kura iemītniekiem dalībnieki bija sagatavojuši dāvanas – gultasveļu, segas, spilvenus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Arī radošā mājasdarba kontorlpunkts vides izglītības centrā Ķirbižos vēlreiz parādīja, ka mūsu dalībnieki ir ļoti radoši, izdomas bagāti un talantīgi.

Tā kā pilnīgi visus kontrolpunktus neatrada neviena komanda, komandu izkārtojums rezultātu tabulā nebija paredzams.

Pēc neilga pārtraukuma uzvaras laurus plūca komanda „Baltic Team” – viņiem pirmā vietā A+ klasē un 18249 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Štepselētāju atgriešanās” ar 17899 punktiem.

Trešajā vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 17849 punktiem.

A klasē pirmās un otrās vietas ieguvēji tika noteikti pēc nobrauktajiem kilometriem, jo abām komandām bija vienāds punktu skaits – 17449.

Tā pirmo vietu A klasē un 370 nobrauktajiem kilometriem ieguva komanda „Skudras”.

Viņiem tiek solītā lielā balva no „Optio optika”.

Otrajā vietā – „545 Dunduri” ar 400 kilometriem.

Trešajā vietā – komanda „Protektors” ar 17349 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir „Lillas lavender”, „Dzirnavu pirtiņa”, „Optio optika”, brauciens.lv

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens „Uz Munameģi” – 13.augustā. Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa līdz 20.jūnijam ieskaitot – 50 eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „slapjo” 11.jūnija braucienu, saņem 7 eur atlaidi. 


 Mūsu sacensību dalībniekiem!

Kamēr mēs nodarbojamies ar rezultātiem, aicinām Jūs - mūsu sacensību dalībniekus izteikt savu viedokli Facebook lapā! Ienāciet www.facebook.com/brauciens lapā un nospiediet Like/Patīk, ja jums patīk mūsu organizētās sacensības. Tas garantēs arī ātrāku informācijas saņemšanu par mūsu jaunumiem. Atcerieties, ka jūs gaida vasaras skaistākais posms 13.augustā (Alūksne - Munameģis)...

Saletsas valdzinājums

Visi ceļi mūs vedīs uz jūru!

Arī Salaca, Vitrupe un Svētupe ietek jūrā, veidojot savos krastos unikālus dabas veidojumus – alas, avotus, klintis, kas noteikti ir jāredz!

Šīs upes un jūra ir arī daudzu vēstures notikumu liecinieces jau kopš Indriķa hronikas laikiem.

Taču mūsdienās šo upju krastos esošās mazpilsētas slēpj ne mazums citu, jaunu un interesantu faktu un objektu.

Lielais Latvijas mūris, Latvijas jūrniecības šūpulis, nēģu tači, Randu pļavas un Sarkanās klintis. Vai visi šie nosaukumi šķiet pazīstami?

Jā, un vēl taču ir Limbaži ar senās pilsētas medībām, Aloja, Mazsalaca un Staicele ar savu šarmu, kultūrvēsturi un dabas takām, un kaimiņzeme Igaunija ar neskarto dabu un pastaigu maršrutiem.

Esam ieintriģējuši to visu skatīt savām acīm?

Tad piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā, kas 11.jūnijā norisināsies Limbažu-Salacgrīvas apkārtnē, ar vienu aci ielūkojoties arī Igaunijā!

Būs braukšana, iešana, skriešana, meklēšana, prāta „mežģīšana”, fotografēšanās un jautri pavadīta diena draugu un ģimenes lokā.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 11.jūnijs
09:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 14.jūnijs
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 15.jūnijs
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Starts un finišs krodziņā "Mazais Ansis"  Kocēnu novadā.

 

 

Krustu šķērsu pa Tukuma apriņķi

Ne velti daudzi brauc uz Tukumu un tā apriņķī pēc smukuma. Tur tiešām ir ko redzēt!

Tā 16.aprīļa rītā 135 komandas no visas Latvijas devās meklēt, apciemot un fotografēt īstās Tukuma apriņķa pērles – interesantas saimniecības, baznīcas, pilis, pieminekļus un vienkārši skaistas vietas. Tukuma un Kandavas vecpilsētas sagaidīja dalībniekus ar pilsētas medībām.


Komanda pie Zive.lv zivju dīķiem

Mūsu atbalstītāji bija sagatavojuši Lielā Orientēšanās brauciena dalībniekiem savas produkcijas degustācijas, kā arī āķīgus, izzinošus un atraktīvus uzdevumus, kuru izpilde ne visām komandām bija pa spēkam.

Daudz pozitīvu emociju, smaidu un dāvanu tika aizvests pansionāta „Ķīši” iemītniekiem Labo darbu ietvaros. 

Komandu radošie mājasdarbi – Džūkstes Sprīdīši no 21.maija līdz gada beigām būs apskatāmi to jaunajā mājvietā - Džūkstes Pasaku muzejā. Muzeja simpātiju balvu par savu mājasdarbu ieguva komanda „Vējiem līdzi”.


Komandas "Vējiem līdzi" plastilīna glezna "Džūkstes Sprīdītis"

Viennozīmīgi varam teikt – Tukumā pērļu ir daudz. Tik daudz, ka braucienam atvēlētajās 8 stundās tās visas nav iespējams apskatīt. Tomēr kaut nelielu gabaliņu no tā mēs jums parādījām, tā teikt – iedvesmai apceļot Tukuma apriņķi atvaļinājuma laikā.

Lielajā Orientēšanās braucienā „Tukuma apriņķa pērles” bija arī uzvarētāji.

A+ klasē

1.vietu ieguva komanda „Brauc un Filtrē” (20449 punkti)
2.vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” (20399 punkti)
3.vieta komandai „Lauku draiskuļi” (20149 punkti).

A klasē

1.vieta – komandai „Dream Team” (19299 punkti)
2.vieta – komandai „Sapļaki” (19199 punkti)
3.vieta – komandai „Vazaņķi” (19149 punkti)

Uzvarētāji tiek arī pie balvām:

A+ klase
1.vietai – makšķerēšana Zive.lv dīķī 5 personām 50 EUR vērtībā; bērnu nometnes „Albatross” dāvanu karte.

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 50 EUR vērtībā; golfa spēle 2 personām Tukuma Golfa klubā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;

A klase
1.vietai – atpūta viesu namā „Pērles” 50 EUR vērtībā 3-5 personām; atpūta Jaunpils pilī 30 EUR vērtībā;

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; atpūtas kompleksa „Eglieni” dāvanu karte 50 EUR vērtībā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;


Pie mierinājuma balvas no „Tēviņu” mājas vīna darītavas ir tikusi komanda „Lēnāk brauksi, tālāk tiksi!”, kura kopvērtējumā ir ieņēmusi pēdējo vietu.

Garšīgās balvas uzvarētājiem piešķir Pūres šokolādes muzejs un Satori Alfa.

Apsveicam uzvarētājus!

Atgādinām, ka jūs varat uzrakstīt atsauksmi par saviem piedzīvojumiem Tukuma pusē un saņemt 7 EUR atlaidi dalībai nākamajā braucienā. 

Nākamais brauciens - 11.jūnijā. Reģions Limbaži-Salacgrīva-Igaunija. Reģistrācija jau darbojas.

Ja vēl neesi atzīmējis ar "Patīk" mūsu lapā, dari to tagad. Tas dos iespēju Tev ātrāk uzzināt par mūsu jaunumiem, dos iespēju citiem Taviem draugiem uzzināt par šo pasākumu.

 

Tukuma apriņķa pērļu medības 16.aprīlī

Jau pavisam drīz – 16.aprīlī pērļu mednieki - Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki dosies 8 stundu ilgajās autofotoorientēšanās medībās pēc Tukuma apriņķa pērlēm.

Pērles – tikai pats interesantākais, unikālais, apslēptais un īpašais, ko var atrast Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils apkārtnē.

Pērles, kuras varēs atrast un nofotografēt tikai izpildot papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem.

Pērles – neparasti dabas pieminekļi, takas un muižas, kā arī Tukuma un Kandavas vecpilsētas.

Braukšana + fotografēšanās + orientēšanās + labi pavadīts laiks draugu vai ģimenes lokā - tāds būs Lielais Orientēšanās Brauciens „Tukuma apriņķa pērles”.

Brauciena plāns sestdien, 16.aprīlī
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Starts kafejnīcā „Serpentīns” Strazdes pagastā, Talsu novadā.
Finišs Jaunpils pilī.

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, ņem rokās fotoaparātu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa – sākot no 13.aprīļa - 85 eiro no auto (komandas), neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.
 

 

Jaunumi mūsu mājaslapā

Ņemot vērā dalībnieku lielo vēlmi diskutēt savā starpā, uzdot jautājumus organizatoriem u.c., esam uzlabojuši diskusiju sadaļu, kurā tagad vieglāk ievietot ziņojumus un te viss ir pārskatāmāk. Vienīgais - jābūt Facebook lietotājiem.

Aukštaitijas zemes valdzinājums

Tagad es zinu, kur ir Auštaitija, esmu tajā bijis!

Tā pēc 5.marta droši varēs teikt Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki – 94 auto komandas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Birži, Rokišķi, Pasvale – šīs Aukštaitijas pilsētas Lietuvā paliks atmiņā ar interesantiem apskates objektiem, lielākiem vai mazākiem „galvas un acu mežģiem”, jo ne visas komandas spēja atrast vai pareizi aprēķināt visu kontrolpunktu atrašanās vietas.

Slēptā punkta atrašana pa spēkam bija tikai dažām komandām.

Arī papilduzdevums ar trusi un pūpoliem citiem izvērtās par īstu piedzīvojumu.

Meklējot kontrolpunktus un koka baznīcas, fotografējoties pie neskaitāmiem objektiem dažādos rakursos diena paskrēja nemanot. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm, laika trūkuma dēļ daudzi kontrolpunkti palika neapmeklēti. Taču tas nemazināja pozitīvo noskaņojumu par labi pavadītu sestdienu.

Finišu atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē sasniedza 91 komanda.

Pēc rezultātu aprēķināšanas par Lielā Orientēšanās Brauciena „Rožmalas” uzvarētājiem A+ klasē kļūst komanda „Brauc un Filtrē” ar 5800 punktiem. Savukārt A klasē uzvaras laurus plūc komanda „Daži dadži”. Viņiem 4850 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Oi, jāpadomā!” ar 5600 punktiem. A klasē – komanda „Štepselētāju atgriešanās” ar 4640 punktiem.

Trešo vietu abās klasēs ieņem Lielā Orientēšanās Brauciena veterāni. A+ klasē tā ir komanda „Lidojošā varde” (5100 punkti). Bet A klasē – komanda „Gulbīši & Co” (4350 punkti), kura pēc ilgāka pārtraukuma ir atgriezusies dalībnieku rindās un jau spēj ieņemt vietu uz goda pjedestāla. 

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais posms "Tukuma apriņķa pērles" - 16.aprīlī.

Reģistrācija uz nākamo posmu jau ir atvērta un tikai līdz 11.03. dalības maksa ir tikai 45 eiro.


5.martā – Aukštaitija

Piedalies 5.marta Lielajā Orientēšanās Braucienā, un kopā mēs iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē!

Aukštaitija ir kultūrvēsturisks Lietuvas novads, kuru senāk sauca par „īsto Lietuvu”. Tas ir skaistākais kaimiņrepublikas reģions ar ziliem ezeriem, augstienēm un mazajām pilsētām ar senu vēsturi – Biržiem, Rokišķiem, Kupišķi u.c.

Arī Latvijas pierobežā - Skaistkalnes, Neretas un Aknīstes apkārtnē var atrast interesantus un dažiem, iespējams, pat iepriekš nezināmus dabas pieminekļus un apskates objektus.

Iegriezīsimies arī kafejas "Alida" ražotnē, kur varēs nodegustēt jauno kafeju "Sēlija" ar kaņepīti.

Taču tas nebūs parasts brauciens vai ātruma sacensības. Tā būs komandas stratēģijas spēle, kurā visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties, veicot dažādus papiluzdevumus, meklējot slēpto punktu, komunicējot ar vietējiem.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Starts un finišs atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē.  Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Pasākuma norise:
Sestdiena, 5.marts
8:00 – 08:40 ierašanās, reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Izveido komandu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Sigulda-Cēsis”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies martā!


Jauna sezona, jauni pārsteigumi

Veiksmīgi ir sākusies jaunā autofotoorientēšanās sezona.

16.janvārī notika šī gada pirmais Lielais Orientēšanās Brauciens „Sigulda-Cēsis” ar ziemas posmam neraksturīgi lielu dalībnieku skaitu – 84 komandām no visas Latvijas.

Sinoptiķi solīja nepatīkamus laikapstākļus, tomēr viņi kļūdījās, jo diena bija kā radīta atpūtai un sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Arī biezā sniega sega Siguldas apkārtnē netraucēja komandām meklēt kontrolpunktus un pie tiem fotografēties.

Dažām komandām grūtības sagādāja pilsētas medības Cēsu vecpilsētā, kurā bija jāatrod zīmīgi kontrolobjekti uz ēku fasādēm.

Jautrus brīžus visiem sagādāja īpašais uzdevums ar zemledus makšķernieku un saldējumu.

Liels paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem – „Ieriķu dzirnavu”, Kiukīšu kārumu, Veselības Laboratorijas, Jonathan SPA Estate, akmens darbnīcas „Ezeriņi” saimniekiem par iespēju iepazīt viņu interesanto un neparasto nodarbošanos.

Arī jaunajā gadā tiek turpināta Labo darbu tradīcija, kad komandas brauciena ietvaros sniedz atbalstu līdzcilvēkiem. Šoreiz ar dāvanām – sporta inventāru – tika iepriecināti pusaudži no rehabilitācijas centra „Saulrīti” Straupē. Paldies dalībniekiem!

Bet nu atgriežamies pie lielākā pārsteiguma šajā braucienā – pie rezultātiem.

Izskatās, ka profesionāļu klases (A+) komandām šogad nāksies rēķināties ar jauniem „spēlētājiem”, kuri jau pirmajā posmā ir spējuši ieņemt vietas labāko desmitniekā absolūtā kopvērtējumā.

Profesionāļu klasē (A+) vietas sadalījās sekojoši:

1. vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 7800 punktiem.
2. vietā – komanda „Brauc un Filtrē” ar 7550 punktiem.
3. vietā – „Lidojošā varde” ar 7150 punktiem.

Vispārējās klases (A) vietu sadalījums:

1. vietā – komanda „Oto Oto” ar 7700 punktiem. Viņiem arī otrā vietā absolūtā kopvērtējumā.
2. vietā – „Lauku draiskuļi” ar 7100 punktiem.
3. vietā – „Mēs un auto” arī ar 7100 punktiem, bet garāku maršrutu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kiukīšu kārumi, Veselības laboratorija un akmens darbnīca „Ezeriņi”.

Simpātiju balvu no Veselības laboratorijas iegūst komanda „Pitoni”.

Nākamais posms - 5.martā. Iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē. Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 50 eiro no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ieraksti atsauksmi par Siguldas posmu un saņem 7 eiro atlaidi.

Ja Tev patika mūsu organizētais pasākums, nospied "Man patīk" (Like), lai arī Tavi draugi uzzina par Lielo Orientēšanās braucienu!


Jaunās sezonas sākums - 16.janvārī 

Ar braucienu „Sigulda-Cēsis” 16.janvārī tiks atklāta jaunā Lielā Orientēšanās Brauciena sezona, kas solās būt interesanta gan reģionu, gan jaunu tūrisma apskates objektu ziņā.

Pirmais 2016.gada brauciens vedīs mūs gar Gaujas senlejas krastiem, cauri Vidzemes Šveicei un seno līvu zemēm. Cēsīs meklēsim apslēptos kontrolpunktus senajā pilsētas daļā. Uzzināsim, kas ir "Jonathan Spa Estate" filozofijas pamatā. Būs arī papilduzdevumi, "Kiukīšu kārumu" degustācija, uz ugunskura vārīta zupa, unikāls piedzīvojums garšas kārpiņām "Veselības laboratorijā", akmens stāsti "Ezeriņos",  kā arī mājasdarbi, par kuriem informācija sekos. 

Sacensību reģiona karte apskatāma šeit.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 16.janvāris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 15:30  pirmā auto finišs

Otrdiena, 19.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 20.janvāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - DUS "Statoil Saulkrasti 2" (uz VIA Baltica šosejas virzienā uz Rīgu).

Finišs - "Raganas Ķēķī" Raganā, Krimuldas pagastā.

Reģistrācija pirmajam posmam jau atvērta. Dalības maksa - 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „Kursas ralliju”, saņem 7 EUR atlaidi.
 

2015.gada sezona noslēdzas ar "Kursas Ralliju"

Meklējot paslēptās pērles Kuldīgas-Pāvilostas apkārtnē, 21.novembrī noslēdzās Lielā Orientēšanās Brauciena 2015.gada sezona.

Vēsturisko koka durvju medīšana Kuldīgā, ekskluzīvs foto ar Baltijas jūras piekrastes zvejniekiem un aitiņu pierunāšana nelielai fotosesijai – tie ir tikai daži no „Kursas rallija” uzdevumiem, kas dalībniekiem sagādāja neaizmirstamas emocijas un piedzīvojumu.

Protams, bija arī parastie kontrolpunkti – vēsturiskas muižas, baznīcas, piemiņas vietas un vienkārši interesantas vietas, kas raksturo senās Kursas zemi.

Brauciena noslēgumā – groziņvakars, teātris, izklaide, konkurss un uzvarētāju apbalvošana Pāvilostas pilsētas kultūras namā.

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un katras komandas veiktais maršruts. Foto/video sadaļā publicētas arī neieskaitītās fotogrāfijas.

Publicēts arī 2015. gada kopvērtējums.

Jaunā - 2016.gada sezona - tiks atklāta 16.janvārī Siguldas-Cēsu apkārtnē. Reģistrācija drīz tiks atvērta. 


Sākusies pieteikšanās „Kursas rallijam”

Mūsdienās reti kurš zin, kas ir Piemare, Bandava, Ventava. 13.gadsimtā tā tika sauktas senās Kursas zemes.

Iespējams, kāds uzdos sev jautājumu – kurš Latvijas nostūris kādreiz tika saukts par Kursas zemi?

21.novembrī piedalies „Kursas rallijā” un tev būs iespēja nu jau mūsdienās krustu-šķērsu izbraukāt senās Kursas zemes, uzkāpt kādā pilskalnā, redzēt senās muižas, baznīcas, piemiņas vietas un unikālus dabas pieminekļus, kā arī sastapt interesantus cilvēkus. Un, protams, redzēt jūru!

„Kursas rallija” ceļi tevi ievedīs arī vēsturiskajā suitu novadā, kam ir sava valoda, savs kultūras mantojums un savas tradīcijas.

Taču tas nebūs parasts brauciens. Visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties.

Visas Kurzemes galvenajā pilsētā Kuldīgā tiks dots īpašs uzdevums – vecpilsētas medības.

Piedalīsimies arī Rūķupes rīkotajā akcijā "Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu!".  Jūsu sarūpētās dāvanas Vecītis ar Rūķiem nogādās ģimenēm, kurām Jūsu atbalsts un dāsnums tik ļoti nepieciešams svētku sajūtai un Sirdspriekam.

Tās nebūs ātruma sacensības, bet gan komandas stratēģijas spēle, kurā katrs komandas dalībnieks varēs izpaust savas prasmes, spējas un atjautību.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Brauciena norise:
Sestdiena, 21.novembris
8:30 – 9:10 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs
21:00 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
21:30 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Pirmdiena, 23.novembris
17:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - "Rančo krodziņā" uz Rīgas-Liepājas šosejas starp Rudbāržiem un Skrundu.

Finišs un noslēguma pasākums ar apbalvošanu, groziņvakaru un teātri - Pāvilostas pilsētas kultūras namā. 

Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Izveido komandu un reģistrējies braucienam www.brauciens.lv

Dalības maksa ir 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Valmiera-Smiltene”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies startā!
 

Senā Tālavas valsts apceļota, ir rezultāti

Savu neparasto ceļojumu pa seno Tālavas valsti agrā 26.septembra rītā uzsāka 74 komandas no visām Latvijas malām. Ceļojums bija neparasts, jo interesantākās apskates vietas tika apvienotas ar orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu, fotografēšanos un dažādu interesantu uzdevumu izpildi.

Ar lielu sajūsmu no komandu puses tika uzņemtas pilsētas medības Smiltenē, kurās vajadzēja atrast īpašus un netradicionālus pilsētas apskates objektus. Visu dalībnieku vārdā sakām lielu paldies Smiltenes Tūrisma Informācijas centra darbiniekiem par šo uzdevumu.

„Jaunieviņas”, viesu mājas „Oāze”, „Lantus”, „Mežaiņi”, sporta un atpūtas komplekss „Trīssaliņas”, Ed.Veidenbauma memoriālais muzejs „Kalāči” – visos šajos kontrolpunktos dalībniekus sagaidīja dažādi - gan vieglāki, gan grūtāki - uzdevumi. Paldies visiem mūsu atbalstītājiem!

Īpašā atmiņā dalībniekiem paliks sirsnīgā un garšīgā ciemošanās lauku sētā „Lejas Kleperi”.

Esam saņēmuši pateicības vārdus no Patvēruma mājas grūtniecēm un jaunajām māmiņām „Jaunpalejas” – ar dalībnieku palīdzību malka ir šķūnī, iebrauktuve sakopta. „... pilna istaba ar labām, kvalitatīvām lietām, kas jau noder un noderēs jaunajām māmiņām un mazuļiem (starp citu, mums pieteikusies dvīņu māmiņa!). Paldies arī par naudas ziedojumiem, kas noderēs neparedzētiem gadījumiem, jo sievietes ierodas ar 3 eiro makā, bet steidzami jādodas pie zobārsta, piemēram. Paldies vēlreiz par organizēšanu un priecāsimies vēl sadarboties. Patvēruma mājas vārdā, lūdzu, izsakiet pateicību organizatoru komandai un visiem dalībniekiem.”

Vislielākās grūtības dalībniekiem sagādāja uzdevums no autobusu pieturu nosaukumiem savākt vārdu „BRAUCIENS”. Tikai komanda „Quattro Racing Team” tika galā ar šo uzdevumu.

Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm un sarunām pie vakariņu galda „Mazajā Ansī”, rudenīgā, bet saulainā 26.septembra diena tika pavadīta jautri un interesanti.

Jo tas taču ir pozitīvā adrenalīna pilnais Lielais Orientēšanas Brauciens, kas var izraisīt arī atkarību!

Bet tagad atgriežamies pie uzvarētājiem.

Profesionāļu klasē (A+) vietas ir sadalījušās sekojoši:

1.vieta - Quattro Racing Team
2.vieta - Brauc un Filtrē
3.vieta - Baltic Team

Tūrisma klases (A) uzvarētāji:

1.vieta - 545 Dunduri
2.vieta - Lauku draiskuļi
3.vieta - Avantūristi

Balvas, balviņas

Ar balvām šajā braucienā mūs lutina viesu māja "Lantus", atpūtas un sporta komplekss "Trīssaliņas", z/s "Lejas Kleperi", "Jaunieviņas".

Smiltenes TICa simpātijas balvu par mājasdarbu saņem komanda TP1.

Simpātiju balvu no viesu nama „Oāze” saņēma „Ašie eži”.

Uzvarētāji absolūtā vērtējumā mērījumu uzdevumā viesu mājā "Mežaiņi" bija komandas "Kalnozoli", "Sudraba bulta", "Dritvai kociņ'".

Apsveicam!

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti. 

Rakstam atsauksmes. Gatavojamies nākamajam posmam.

Nospied "Patīk", lai turpmāk uzzinātu visu ātrāk!

 

26.septembrī apceļosim seno Tālavas valsti

Pēc festivālu, pilsētu svētku un daudzu citu svētku vai aktīvas atpūtas pilnas vasaras piedzīvojumi turpinās septembrī.

26.septembrī piedalies Lielajā Orientēšanās Braucienā „Valmiera-Smiltene” un iepazīsti daļu no senās Tālavas valsts.

Pēc organizatoru izsniegtās kartes būs jāatrod vēsturisku ēku fragmentus, kultūras pieminekļus, dabas veidotus brīnumus un citus interesantus apskates objektus. Un tas viss būs jāiemūžina savā fotoaparātā.

Valmierā – vienīgajā pilsētā Latvijā, kurai caur tek Gauja, kā arī Latvijas šlāgermūzikas galvaspilsētā – Smiltenē varēs izmēģināt savus spēkus pilsētas medībās.

Šī brauciena atbalstītāji būs sagatavojuši interesantus un, iespējams, arī garšīgus papilduzdevumus.

Būs arī „Labo darbu” kontrolpunkts, kurā sniegsim savu palīdzīgo roku grūtībās nonākušām topošajām un jaunajām māmiņām Patvēruma mājā „Jaunpalejas” Beverīnas novadā.

Lieliska atpūta, piedzīvojumi un pozitīva adrenalīna deva tiks nodrošināta!

Pasākuma norise:

Sestdiena, 26.septembris
9:00 – 9:40 reģistrācija
9:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 29.septembris
20:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 30.septembris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts un finišs krodziņā „Mazais Ansis”.

Lai piedalītos ir jāizveido komanda no vismaz 2 cilvēkiem, jāsagatavo vieglais automobilis (derēs arī vieglais pasažieru mikroautobuss ar „B” kategorijas tiesībām), kā arī digitālais fotoaparāts. Noderēs brauciena reģiona karte, jo organizatoru izsniegtā būs bez mēroga.

Komandas tiek sadalītas 2 klasēs – A+ (profesionāļu klase) un A (uz goda pjedestāla var tikt arī iesācēji).

Reģistrācija jau ir atvērta. Dalības maksa ir 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Brauciena reģions apskatāms šeit.

Ilgi nedomā un piesakies!
 

Pārdaugavas Hercogistes pērļu meklējumos

Kā jau bijām solījuši, augusta pirmajās brīvdienās laikapstākļi mūs visus saudzēja, un Lielā Orientēšanās Brauciena „Rēzekne-Gulbene” dalībnieki varēja pilnvērtīgi izbaudīt brīvdienas, meklējot un fotografējot senās Latgales jeb „Pārdaugavas Hercogistes” pērles.

Bet pērļu šajā Latvijas nostūrī netrūkst – seno lietu un motociklu kolekcijas Tilžā un Viļakā, moderns tomātu siltumnīcu komplekss „Mežvidi” (ar gardiem tomātiem un īstu tomātu sulu), maiznīca „Dzīles” Malnavā ar lauku labumu branču, īsts Muzikantu ciems Salnavā, kā arī vēl daudziem neatklātas pērles Stāmerienas pagastā un Dagdas novadā un citi interesanti un apmeklēšanas vērti objekti.

No skatu torņiem un savu automobiļu logiem brauciena dalībnieki varēja vērot unikālās un tikai šim reģionam raksturīgās dabas ainavas. Drosmīgākie spēra savu kāju īstā purvā.

Lielu paldies gribam teikt Balvu pilsētas kontrolpunktiem – rokdarbu bodītei „Zelta Diegi” un Katrīnas II dārgumiem – Latvijā ražota ELIĒR kosmētika, par dāvanām, interesantajiem uzdevumiem un iespēju uz savas ādas izbaudīt dūņu masku.

Sadarbībā ar Viļāno sociālo dienestu un sociālā atbalsta centru „Cerība” komandas sagādāja pārsteigumu Viļānu novada bērniem.

Radošā darba ietvaros katra komanda piedalījās musturdeķa „Mana Gulbene” tapšanā, dāvinot Gulbenei savu notamborēto musturdeķa fragmentu.

Diemžēl no 1.augustā Preiļos startējušām 37 komandām otrās dienas finišu Gulbenē sasniedza 35.

Un tagad par uzvarētājiem. Pēc ilgiem laikiem profesionāļu (A+) klasē ir notikušas pārmaiņas vietu sadalījumā.

Komanda „Oi, jāpadomā”, atstājot aiz sevis visus konkurentus, ar 11750 punktiem pārliecinoši ieņem pirmo vietu profesionāļu klasē. Balvā – „Gulbenes Bānīša” dāvanu karte 40 EUR vērtībā naktsmītnei, kā arī ekskursija pa Gulbenes depo un vizināšanās ar rokas drezīnu.

Otrajā vietā ar 11400 punktiem ierindojas komanda „Brauc un Filtrē”. Balvu piešķir Dagdas novads.

Trešās vietas ieguvēji „Baltic Team” ar 11200 punktiem uz goda pjedestāla kāpj, pateicoties mazāk nobrauktiem kilometriem, atstājot „aiz strīpas” komandu „Quattro Racing Team”, kurai arī ir 11200 punkti, bet vairāk nobraukti kilometri. Balvu piešķir Stāmerienas TIC.

A klasē vietu sadalījums ir šāds:

1.vietā ierindojas komanda „Daiļie” ar 10600 punktiem. Balvā – ielūgums 2 personām uz Latgales branču „Dzīļu” maiznīcā 23.augustā pl.11.00.

2.vietā – komanda „Daži dadži” ar 10000 punktiem. Balvu piešķir Dagdas novads.

3.vietā – „Sudraba bulta” ar 9250 punktiem. Balvā Annasmuižas tējas no Muzikantu ciema Salnavā.

Katrai komandai tiek piešķirta dāvanu karte no „ELIĒR” 15 EUR apmērā.

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens „Valmiera-Smiltene” – 26.septembrī. Reģistrācijas jau darbojas. Līdz 17.augustam dalības maksa -50 EUR no auto. Ierakstot atsauksmi par Latgales posmu, saņem 7 EUR atlaidi.
 

 

Par informācijas avotiem

Vēlamies informēt, ka turpmāk visa informācija par sacensībām, norisi un rezultātiem tiks publicēta mūsu mājaslapā www.brauciens.lv kā arī twitter.com/brauciens un facebook.com/brauciens 

Iesakām kļūt par pieminēto mediju sekotājiem, lai nepalaistu garām jums svarīgu informāciju. 


Tavs spilgtākais šīsvasaras 2 dienu piedzīvojums – Lielais Orientēšanās brauciens pa seno Latgali!

Senā Latgale jeb „Pārdaugavas hercogiste” – tā 16.gadsimtā sauca tagadējo Vidzemi un Latgali. Mūsdienu Latgale sveicina ceļotājus ar saviem gleznainajiem skatiem, zilajiem ezeriem, krucifiksiem un viesmīlību.

Lielais Orientēšanās brauciens „Rēzekne-Gulbene 2015” ir kā radīts, lai izjustu senās Latgales smaržu, garšu un kolorītu!

Gulbenes Bānītis, Balvi, Latvijas lielākie ezeri – Lubāns un Rāzna, salām bagātākais ezers Baltijā, senākā Latvijas pilsēta Ludza,unikāli krucifiksi un neskaitāmi baznīcu torņi, kā arī Latgales augstākā virsotne ar augstāko koka skatu torni Latvijā– šādus un vēl daudzus citus unikālus fotomirkļus varēs iemūžināt savos fotoaparātos un atmiņās par šo neaizmirstamo braucienu.

Lai braucienu padarītu interesantāku, klāt vēl pieliksim orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu pēc fotofragmentiem, interesantus papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem, īpašas brauciena fotokolekcijas veidošanu un slēptā punkta meklēšanu. Būs arī mājasdarbs un labo darbu kontrolpunkts, bet par to vēlāk.

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša – jāizveido komanda no vismaz 2 cilvēkiem, jāsagatavo vieglais automobilis (derēs arī vieglais pasažieru mikroautobuss ar „B” kategorijas tiesībām), kā arī digitālais fotoaparāts kontrolpunktu fotografēšanai. Noderēs arī brauciena reģiona karte, jo organizatoru izsniegtā būs bez mēroga.

Komandas tiek sadalītas 2 klasēs – A+ (profesionāļu klase) un A (uz goda pjedestāla var tikt arī iesācēji).

Brauciena norise:
Sestdiena, 1.augusts

10:00 – 10:30 dalībnieku ierašanās, reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs
21:00 - ... vakariņas, atpūta, nakšņošana teltīs

Svētdiena, 2.augusts
9:00 - 10:30 brokastis
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Trešdiena, 5.augusts
20:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Ceturtdiena, 6.augusts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

1.augusta starts – Express Pizza & Express Cafe, t/c „Ūga” Preiļos.
1.augusta finišs/2.augusta starts – lauku tūrisma mītnē „Rūķīši” Rugāju pagastā, Rugāju novadā.
2.augusta finišs – Kantes krogā Gulbenē.

Nakšņošana z/s „Rūķīši” – teltīs, gultasvietās. Teltsvietas iepriekš nav jārezervē. Cena 3 EUR/pers. (WC, duša). Lietus gadījumā pastāv iespēja uz matračiem izvietoties pa telpām. Gultasvietas ir jārezervē atsevišķi, cenrādis un tālrunis rezervācijai katrai komandai tiks nosūtīts uz e-pastu. Visas gultasvietas jau ir rezervētas.

Turpat „Rūķīšos” būs iespēja paēst vakariņas – 7EUR/pers.(zviedru galds) un brokastis – 5 EUR/pers.(zviedru galds). Precīza informācija par ēdināšanu (ēdienkarte, rezervēšana) sekos.

Tiem, kas izvēlēsies nakšņot ārpus finiša vietas, savlaicīgi būs jāierodas uz nākamās dienas startu "Rūķīšos". Vakariņas un brokastis būs pieejamas visiem gribētājiem. 

Reģistrācija jau ir atvērta un dalības maksa ir 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā, Brauciena reģions apskatāms šeit.

Tiekamies vasarā!


Iepazīstot senās zemgaļu un aukštaišu zemes

13.jūnija rītā kafejnīcas „Ziediņi” (tā, kas uz Rīgas-Bauskas šosejas netālo no Codes) garām braucošie varēja vērot šai vietai neparastu ainu – stāvlaukumā bija sapulcējusies 61 auto komanda no visas Latvijas, lai pēc veiksmīgas reģistrācijas un iepriekšējā brauciena posma uzvarētāju apbalvošanas dotos savā sestdienas neparastajā piedzīvojumā ar nosaukumu „Terra Opiten”.

Brauciena kontrolpunktos komandas varēja kaut nedaudz „sajust” Upmali un Upīti – senās zemgaļu un aukštaišu zemes, uzkāpt vēsturiskajos pilskalnos, apmeklēt senās galvaspilsētas, maldīties „nekurienē” vai arī vienkārši pavadīt iespaidiem bagātu sestdienu, sacensību režīmā apceļojot Bauskas, Biržu un Panevēžu apkārtni.Lai vairāk uzzinātu par dalībnieku piedzīvojumiem brauciena „Terra Opiten” laikā, ir noteikti jāizlasa atsauksmes!

Īpašs paldies ir jāsaka Bauskas Motormuzejam un Bauskas alus darītavai par interesantiem un veldzējošiem kontrolpunktiem, kā arī finiša vietai „Rožmalas” par viesmīlību un dāvanām.


Prieks par atrasto/sagaidīto kontrolpunktu Bauskas Motormuzejā.

Simpātiju balvas no „Bauskas alus” ieguva komanda „Kristaps un pārējie” (A+ klasē) un komanda „Lauku draiskuļi” (A klasē).


Komanda "Lauku draiskuļi" ar simpātiju balvu no "Bauskas alus"

Apsveicam un lai labi garšo!

Vietu sadalījums klasēs ir šāds:

A+ klase (profesionāļu klase)
1.vieta – komandai „Quattro Racing Team” (9750 punkti).
2.vieta – komandai „Brauc un Filtrē” (8500 punkti).
3.vieta – komandai „Baltic Team” (8100 punkti).

A klase
1.vieta – komandai „Sīļi” (7500 punkti).
2.vieta – komandai „Braļukas” (7250 punkti).
3.vieta – komandai „Sekta” (7200 punkti).

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas 1.vietu ieguvējiem nodrošina atpūtas komplekss „Rožmalas”.
1.vietai A+ klasē – romantisks vakars „Rožmalās” 70 EUR vērtībā.
1.vietai A klasē – 50 EUR dāvanu karte „Rožmalās”.

Papildus balvas uzvarētājiem no Bauskas Motormuzeja un brauciens.lv.


Turpinās pieteikšanās Lielajam Orientēšanās Braucienam „Terra Opiten 2015”

13.jūnijā Lielais Orientēšanās Brauciens dodas apceļot Upmali un Upīti – senās zemgaļu un aukštaišu zemes.

Brauciena laikā varēsiet uzkāpt Upmales zemes galvenajā cietoksnī, veikt nelielu pastaigu pa Upītes zemes galveno pilsētu, kā arī redzēt un iemūžināt fotomirkļos nelielu daļiņu no Lietuvas lielākā kultūrvēsturiskā novada – Aukštaitijas.

Mēs nenogurdināsim jūs tikai ar vēsturisku vietu apmeklējumu. Brauciena reģionā ir vēl daudz citas interesantas un fotografēšanas vērtas vietas. Būsim sagatavojuši arī dažādus papilduzdevumus un galvas mežģus.

Vairāku kontrolpunktu meklēšanai ļoti noderēs vissvarīgakais komplektiņš – „poņa, čujs un ņuhs”.

Interesanti būs visiem, jo tā ir stratēģijas spēle, kurā katrs komandas dalībnieks var izpaust savas prasmes, spējas un atjautību. Tas viss, protams, kopā ar orientēšanos kartē un dabā.

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša – jāizveido komanda no vismaz 2 cilvēkiem, jāsagatavo jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis (derēs arī vieglais pasažieru mikroautobuss ar „B” kategorijas tiesībām), kā arī digitālais fotoaparāts kontrolpunktu fotografēšanai. Noderēs arī brauciena reģiona karte, jo organizatoru izsniegtā būs bez mēroga. Un, protams, labs garastāvoklis un ērti apavi!

Komandas tiek sadalītas 2 klasēs – A+ (profesionāļu klase) un A (uz goda pjedestāla var tikt arī iesācēji).

Brauciena norise:

Sestdiena, 13.jūnijs
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 16.jūnijs
20:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 17.jūnijs
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Startskafejnīcā „Ziediņi”, Codes pagastā, Bauskas novadā (uz Bauskas šosejas)
Finišs – atjaunotajā atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstes pagastā, Bauskas novadā (uz Bauskas šosejas).

Reģistrē savu komandu jau šodien!
Dalības maksa – 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Gaidām Tevi startā!

"Talkas rallijs" - jautrība un piedzīvojums 

Sestdien, 25.aprīlī Lielās Talkas dienā 62 komandas no visas Latvijas pulcējās Liepājas pusē, lai kopīgi pavadītu brīnišķīgu, saulainu dienu uz orientēšanās, talkošanas, skriešanas un jautrības viļņa. 

Katrs no šī brauciena aizveda sev līdzi neaizmirstamus iespaidus un jaunatklātas vietas, kurās ir vērts atgriezties. 

Par īstu piedzīvojumu izvērtās kontrolpunkts Karostas cietumā. Lai komandas saņemtu atļauju nofotografēties pie kontrolpunkta, tām bija jāiztur dažādi pārbaudījumi vai jāveic fiziski vingrinājumi.

Kurzemes garšu un smaržu varēja izbaudīt kontrolpunktos mācību dravā "Strops",  "Durbes veltēs" un Aizputes vīna darītavā.

"Talkas rallijam" bija arī savas talkošanas vietas. Savu palīdzīgo roku komandas sniedza Embūtes TIC, iestādot centra dobēs dažādus pašu sarūpētos ziemciešu stādus, kā arī piepalīdzot talkotājiem radošajā rezidenču centrā "Serde" Aizputē. 

Visneparastākais un atmiņā vispaliekošākais kontrolpunkts bija loka šāvēju kluba "Curland.lv" noorganizētās loka šaušanas sacensības Grobiņā, kur visprecīzākā izrādījās komanda "Sporta Govs". Otrajā vietā - komanda "Quattro Racing Team", bet trešo vietu ieguva "Olivers & Ko". 

Katrai komandai tiek piešķirta balva no "Curland.lv" - 3 stundu gara apmācība loku šaušanā.

Saldo simpātiju balvu no mācību dravas "Strops" saņēma komanda "Skudras".

Bet brauciena vietu sadalījums pa klasēm ir sekojošs:

A+ klase

1.vieta - "Quattro Racing Team" ar 8050 punktiem.

2.vieta - "Oi, jāpadomā!" ar 8000 punktiem.

3.vieta - "Brauc un Filtrē" ar 7800 punktiem.

A klase

1. vieta - "Razbainieki" 7550 punktiem.

2.vieta - "Feini" ar 7000 punktiem.

3.vieta - "Sīļi" ar 6900 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir - avota ūdens "Lielbaata", Aizputes vīna darītava, "Durbes veltes", rezidenču centrs "Serde", Vaiņodes novads, www.brauciens.lv

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos, aktīvu talkošanu un pozitīvajām emocijām! 

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens "Terra Opiten" notiks 13.jūnijā Bauskā un Lietuvā. Reģistrācija jau atvērta. 

Līdz 11.maijam dalības maksa 50 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot savus vēl svaigā atmiņā palikušos piedzīvojumus no "Talkas rallija" ATSAUKSMĒS, saņemsiet 7 EUR atlaidi dalībai. 


Atklāta pieteikšanās "Talkas rallijam"

Lielais Orientēšanās Brauciens "Talkas rallijs" notiks Lielās Talkas dienā 25.aprīlī starp Skrundu-Liepāju-Pāvilostu.

Aizver acis un iedomājies sevi šajā skarbajā un tajā pat laikā skaistajā Latvijas gabaliņā! 

Piedalies un izbaudi Lielo Orientēšanās Braucienu gar Baltijas jūru un īstu pavasari kopā ar draugiem un ģimeni! Būs meklēšana, fotografēšana, pastaigas, pilsētas medības Liepājā, leģendas brauciens, skaisti skati un vējš matos. Būs arī dažādi interesanti papilduzdevumi Aizputē, Durbē, Liepājas Karostā un citur.

Noteikti pievienosimies arī talkotājiem kādā no brauciena kontrolpunktiem. Tas taču ir "Talkas rallijs"!

Brauciena norise:

Sestdiena, 25.aprīlis
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 28.aprīlis
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 29.marts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv
 

Starts un finišs - "Rančo krodziņā" uz Rīgas-Liepājas šosejas starp Rudbāržiem un Skrundu.

Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa - 65 EUR no komandas. Ierakstot atsauksmi par piedzīvojumiem "Kreisajā krastā", saņemsiet 7 EUR atlaides kodu dalībai "Talkas rallijā".

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

14.marta Lielajā Orientēšanās braucienā - 69 komandas

Lielais Orientēšanās brauciens tāpēc saucas "Lielais", jo šeit piedalās daudz komandas... 14.martā tās bija 69. Tikpat daudz arī finišēja t/c "Liiba".

Dažas komandas, kā pašas ierakstīja atsauksmēs, notrauca vecos putekļus un pēc ļoti ilga pārtraukuma atkal stājās uz strarta, lai saprastu, ka autofotoorientēšanās āķis tomēr tai lūpā ir palicis. Citas turpretim Lielajā Orientēšanās braucienā savus piedzīvojumus izbaudīja pirmo reizi. Un tādu jauniņo šoreiz bija 20. Mums prieks par Jums!

"Kreisā krasta" kontrolpunktu izvietojums ļāva komandām likt lietā savas stratēģijas prasmes, jo pilnīgi visus kontrolpunktus un papilduzdevumus noteiktajā kontrollaikā savākt nebija iespējams.

Īpašais papilduzdevums - staciju ēku kolekcionēšana dažām komandām tā iepatikās, ka tās nepamanīja kā savā kolekcijā ir iekļāvušas Jelgavu un tās apkārtni, kas šoreiz nebija iekļauta sacensību reģionā.

Tieši šis uzdevums ieviesa korekcijas arī citu kontrolpunktu apmeklējumos. Tā, piemēram, t/c "Liiba" sagatavotos uzdevumus izpildīja vien dažas komandas.

Taču tas netraucēja dalībniekiem izbaudīt dienu, gūt pozitīvas emocijas, dāvinot Olaines bibliotēkai savas īpašās grāmatzīmes ar labajiem vārdiem Olaines pilsētai, kā arī atstarojošās vestes un atstarotājus Kalnciema pagasta vidusskolas skolēniem. No šiem kontrolpunktiem jau sacensību dienā mēs saņēmām telefona zvanus ar sirsnīgiem pateicības vārdiem un sveicieniem visām komandām.

Mēs, organizatori ļoti ceram, ka esam savu solījumu izpildījuši un parādījuši jums daudz interesantas un līdz šim varbūt pat jums nezināmas vietas, kurās ir vērts atgriezties un tās apskatīt. 

Uz goda pjedestāla Lielajā Orientēšanās Braucienā "Kreisais krasts 2015" ir tikušas šādas komandas:

A+ klasē

1.vieta - komandai "Brauc un Filtrē" ar 8250 punktiem. Balvā - dāvanu karte  no atpūtas kompleksa "Bejas" 35 EUR vērtībā.

2.vieta - "Quattro Racing Team" ar 8100 punktiem. Balva no www.brauciens.lv

3.vieta -  "Lidojošā varde" ar 7850 punktiem. Balva no www.brauciens.lv

 A klasē

1.vieta komandai "Sīļi". Viņiem 6700 punkti. Balvā - dāvanu karte no t/c "Liiba" 28,46 EUR vērtībā.

2.vieta - komandai "Lauku draiskuļi" ar 6650 punktiem. Balva no www.brauciens.lv

3.vieta - "Razbainiekiem" ar 6000 punktiem. Balva no www.brauciens.lv

Apsveicam uzvarētājus!

Par interesantāko bildi "BW Hotel Mara" kontrolpunktā komanda "Edag Sant Art" saņem dāvanu karti no "BW Hotel Mara" 4h saunas apmeklējumam. Apsveicam!

Paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās šajā pavasara autofotoorientēšanās braucienā!

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens "Talkas rallijs" notiks Lielās Talkas dienā 25.aprīlī starp Skrundu-Liepāju-Pāvilostu. 


Lielais Orientēšanās Brauciens "Kreisais krasts 2015" - 14.martā 


Kādēļ brīvdienās sēdēt mājās? Nāc, izkusties un izmēģini priekš sevis, iespējams, jaunu aktīvās atpūtas veidu – autofotoorientēšanos!

Un tas nav garlaicīgi un neinteresanti! Tā nav mašīnas laušana un benzīna bezjēdzīga pārvārīšana!

Autofotoorientēšanās ir orientēšanās prasmju un kartes „lasīšanas” apgūšana, fotografēšanās, skriešana un iešana, meklēšana, smiešanās un izmisums, gandarījuma sajūta par paveikto un labi pavadītu dienu kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem. Tā ir arī kolosāla veselīga adrenalīna deva 7 stundu garumā.

Autofotoorientēšanās nav ātruma sacensības. Tā ir komandas stratēģijas spēle, kurā katrs komandas dalībnieks var izpaust savas prasmes, spējas un atjautību. Tas viss, protams, kopā ar orientēšanos kartē un dabā.

Jā, un šī spēle parādīs Tev arī visneiedomajamākās vietas Latvijā – interesantus tūrisma apskates objektus, vietas dabā un pilsētās, par kuru eksistenci daudzi pat nenojauš. Piedalīšanās autofotoorientēšanās braucienos ir arī lielisks veids kā papildināt savu iecienītāko atpūtas un apskates vietu sarakstu, kuras droši var ieteikt arī citiem.

Par visiem mūsu solījumiem varēsi pārliecināties, piedaloties 14.marta Lielajā Orientēšanās Braucienā „Kreisais krasts 2015”, kas norisināsies Ķekavas, Olaines un Jūrmalas apkārtnē (reģionu skati šeit >> )

Tu uzskati, ka zini pilnīgi visas interesantākās vietas un apskates vērtos objektus šajā apkārtnē un Jūrmalā ziemā vispār nav ko redzēt? Mēs pierādīsim pretējo!

Lielajā Orientēšanās Braucienā „Kreisais krasts 2015” orientējoties un fotografējoties uzzināsiet: ko sevī slēpj pierīgas meži; kuras Latvijas pilsētas ģerbonī ir attēlota zelta varde, un kādēļ ir vērts aizbraukt uz Jūrmalu arī ziemā. Iespējams, varēsi nogaršot slaveno Ķemeru sērūdeni un nopirkt mājāspalicējiem Ragaciema kūpinātās zivis.

Noteikti būs jāatsvaidzina arī skolas matemātikas zināšanas, aprēķinot slēpto kontrolpunktu, jākomunicē ar vietējiem iedzīvotājiem, jāpiedalās „Labajos darbos” un jāizpilda t/c „Liiba” sagatavotos uzdevumus.

Komandu mājasdarbi šoreiz būs divi.

Radošais mājasdarbs. Par godu Olaines pilsētas dibināšanas 48.gadadienai (1967.) Olaines biblioteka ir sagatavojusi komandām mājasdarbu - „Labie vārdi Olainei”. Katrai komandai ir jāizveido īpaša šim notikumam veltīta grāmatzīme (izmērs - lai var ielikt grāmatā). Uz tās var uzrakstīt vai uzzīmēt savus novēlējumus pilsētai, neaizmirstot pievienot arī savas komandas nosaukumu. Grāmatzīmi katra komanda personīgi nogādās bibliotēkā sacensību dienā, pretī saņemot papildpunktus.

Labo darbu mājasdarbs - dāvinājums Kalnciema pagasta vidusskolai. Lai arī dienas jau paliek garākas, skolas bērni nereti mājās dodas diennakts tumšajā laikā. Tādēļ katras komandas mājasdarbs ir sarūpēt bērniem dāvanu - atstarojošo vesti vai atstarotāju (savu iespēju robežās, protams). Par to sacensībās arī saņemsiet papildpunktus.

Starts un finišs – t/c „Liiba” Ķekavā, kur par vēderpriekiem parūpēsies ekspresrestorāns „Ņamma”.

Brauciena norise:

Sestdiena, 14.marts
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 17.marts
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 18.marts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Piedalīšanās „atribūti” – komanda no vismaz 2 cilvēkiem, vieglais automobilis (derēs arī vieglais pasažieru mikroautobuss ar „B” kategorijas tiesībām), reģiona karte (jo izsniegtā būs bez mēroga), digitālais fotoaparāts (telefons nederēs), ērti apavi un ļoti labs garastāvoklis.

Komandas tiks sadalītas 2 klasēs – A+ (tā teikt profesionāļu klase) un A (uz goda pjedestāla var tikt pat iesācējs).

Atmet šaubas, veido komandu un reģistrējies!

Dalības maksa 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Gaidām Tevi uz starta!

 
 

7.sezonas pirmais posms noslēdzies, noskaidroti uzvarētāji

17.janvārī DUS „Statoil” Saulkrastos 38 komandas uzsāka cīņu par uzvaru autofotoorientēšanās sacensību 1.posmā „Labais krasts 2015”, ar kuru tika atklāta jau septītā sacensību sezona.

„Labajā krastā” komandām bija jāmeklē un jāfotografējas pie Ādažu, Sējas, Inčukalna, Garkalnes un Mālpils novados „apslēptajiem” kontrolpunktiem – piemiņas akmeņiem, dabas pieminekļiem un citām interesantām vietām.

Carnikavā neiztika bez slaveno Carnikavas nēģu degustācijas. Par to paldies jāsaka SIA „Krupis” viesmīlīgajiem saimniekiem - Skavenecu ģimenei.

Ropažu novads arī atklāja savas „pērles” – baznīcu, ūdenskritumu, Kangaru staciju u.c. Pilsdrupām šoreiz tika atvēlēta „bankrota punkta” loma, uz ko vairākas komandas „iekrita” un saņēma 500 punktus mīnusā.

Atpūtas nama „Sauleskalns” gleznainā Saules taka Zaķumuižā – kontrolpunkts un dāvanas no „Sauleskalna” saimnieka.

Kā interesants papilduzdevums komandām bija dzelzceļa staciju kolekcionēšana. Jo vairāk staciju ēku tika nofotografēts, jo vairāk papildpunktu piešķirts.

Tradicionālo labo darbu ietvaros dalībnieki dāvināja pārtikas pakas Vangažu pagasta daudzbērnu ģimenēm, pensionāriem, invalīdiem, par ko esam saņēmuši sirsnīgus pateicības vārdus no Vangažu invalīdu biedrības vadītājas Vijas Deņisovas, kura personīgi sagaidīja katru komandu sestdien biedrības telpās.

Jāatzīst, ka šoreiz pat profesionāļiem bija daudz neuzmanības kļūdu - nepareizi rakursi, degustācijas bilde bez saimnieka, rūķu bildes bez cepures.

Šogad komandas tiek sadalītas divās klasēs: A un A+. A klasē par kāpšanu uz goda pjedestāla var sacensties ikviens. Savukārt A+ klasē savā starpā sacenšas komandas, kuras vismaz vienā no iepriekšējiem posmiem ir ieguvušas 7.vietu un augstāk, tādējādi pierādot savu profesionalitāti.

A+ klasē vietas sadalījās sekojoši:
1.vietā – komanda „Vilks” ar 7300 punktiem un 360 nobrauktajiem km.
2.vietā – komanda „Quattro Racing Team” ar 6800 punktiem un 364 km. Balvā –kanupolo spēle „Sauleskalnā” (2h 6 pers.).
3.vietā – komanda „Brauc un Filtrē” ar 6800 punktiem un 381 km. Balvā - 20 EUR dāvanu karte Saules takas apmeklējumam.

A klases uzvarētāji:
1.vietā – komanda „Frīda” ar 5950 punktiem un 297 km.
2.vietā – „Sekojot baltajam trusim” ar 5450 punktiem un 282 km. Balvā - kanupolo spēle „Sauleskalnā” (2h 6 pers.).
3.vietā – komanda „Lauku draiskuļi” ar 5400 punktiem un 261 km. Balvā - 20 EUR dāvanu karte Saules takas apmeklējumam.

Galvenā balva – ekskursija pa SIA „Krupis” nēģu ražotni 10 personām, tiek piešķirta komandām „Vilks” un „Frīda” (abām komandām kopā).

Apsveicam uzvarētājus!


Nākamais II posms notiks 14.martā ar startu un finišu Ķekavā, t/c "Liiba". Reģistrācija jau darbojas.

Samazināta dalības maksa 50 EUR no auto - līdz 10.februārim. Ierakstot atsauksmi par "Labā Krasta" piedzīvojumiem, tiek piešķirta atlaide 7 EUR.


7.autofotoorientēšanās sezonu atklāsim 17.janvārī „Labajā krastā 2015”

Pēc kārtīgas svinēšanas ir vērts izkustēties!

Mēs, organizatori esam jums sarūpējuši pēcsvētku aktivitātes svaigā gaisā.

Mums prieks būs jūs visus satikt jau 17.janvārī, kad atklāsim 7.autofotoorientēšanās sezonu ar 2015.gada 1.posmu „Labais krasts 2015”.

Kāpēc šāds nosaukums, vaicāsiet? Tāpēc, ka 2015.gadā posmi norisināsies abos Daugavas krastos.

Daži (bet tikai daži) teiks: „„Labā krasta” reģionā taču nekā interesanta nav, viss jau ir zināms un garlaicīgs!” Nekā tamlīdzīga! Mūsu uzdevums ir padarīt jums šo braucienu par piedzīvojumiem un pozitīvām emocijām bagātu.

Sacensību reģionu apskati šeit!

Jums ir tikai jāpiedalās un jābauda brauciens, kurā būs orientēšanās pēc kartes, fotografēšanās, jautri uzdevumi, iespējams, leģendas brauciens uz nekurieni, kā arī ziemas prieku baudīšana (ja būs sniegs, protams). Bet arī bez sniega garantējam jautru noskaņojumu un jaunus iespaidus!

Pasākuma norise:

Sestdiena, 17.janvāris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 20.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 21.janvāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Starts - DUS "Statoil 2 Saulkrasti" (virzienā uz Rīgu), finišs - krogā "Sorbas" (Rīgas-Siguldas šosejas 37.km).
 

Dalības maksa no komandas 65 EUR.

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša – izveido komandu no vismaz 2 cilvēkiem, sagatavo jebkuras markas un krāsas vieglo automobili, kā arī digitālo fotoaparātu kontrolpunktu fotografēšanai. Noderēs arī brauciena reģiona karte, jo mūsējā būs bez mēroga. Un, protams, neaizmirsti par labo garastāvokli.

Sacensības atbalsta: vecākais auto portāls www.iAuto.lv, atpūtas komplekss "Sauleskalns", krogs "Sorbas", mājas vīnu darītava "Domu pietura", Statoil.

Priecīgus svētkus un uz tikšanos jaunajā sezonā!

Reģistrējoties katram konkrētajam sacensību posmam, pēc dalības apmaksas saņemsi atslēgu, kuru drīkst nodot komandai, kura nekad vēl nav piedalījusies mūsu sacensībās. Kad komanda piereģistrēs sevi un ievadīs tevis iedoto atslēgu, tā saņems 20 EUR atlaidi dalībai konkrētajā posmā. Kad komanda apmaksās savu dalību, Tu saņemsi atlaižu kuponu 15 EUR vērtībā dalībai nākamajā posmā.

 

Pieredze, veiksme un atjautība palīdz gūt uzvaru „Jautrajās medībās”

Sudraba bulta traucas uz priekšu,
Iespējams, zaķiem sagādās prieku.
Šodien mums oma izcili laba,
Darīsim visu cilvēku labā.

(Komanda "Sudraba bulta")

Aiz auto loga gaudoja vējš, sniega klajumi mijās ar pērnās zāles atliekām, kājas te slīdēja, te iestiga pamatīgos dubļos. Tomēr tas netraucēja 25 komandām izbaudīt „Jautro medību” piedzīvojumus.

Par klasiskajiem orientēšanās kontrolpunktiem dalībniekiem „galva nesāpēja” – tos varēja atrast samērā viegli.

„Saldajos” kontrolpunktos - Skrīveru Pārtikas kombinātā un Ķeipenes piparkūkās, komandas varēja pa īstam izbaudīt Ziemassvētku smaržu un garšu, kā arī iegādāties dāvanas mājiniekiem. 

Īstu jautrību visiem sagādāja organizatoru Ziemassvētku eksperiments – 18 īpašie rūķu uzdevumi jeb veiksmes fotogrāfijas, par kuru precīzu izpildi pienācās papildpunkti. Tieši šajos uzdevumos komandas varēja tā pa īstam likt lietā savu iztēli, atjautību, prasmi komunicēt ar svešiniekiem un, metot kautrību pie malas, nodoties īstām fotomedībām.

Pilnīgi visi spēles dalībnieki noguruši, bet smaidīgi sasniedza finišu viesnīcā „Ērgļi”, kur jautrība turpinājās vēl visu vakaru, kamēr tika aprēķināti „Jautro medību” rezultāti.

Auto spēlē „Jautrās medības” uz goda pjedestāla vietas sadalījās sekojoši:

1.vietā - komanda „Quattro Racing Team” (J.Lievītis, A.Grigoļunovicš, J.Grigoļunoviča).

2.vietā - komanda „Beičas &Co”

3.vietā – komanda „Brauc un Filtrē”.


Apbalvošana - 1.un 3.vietas ieguvēji.

Pieredze, veiksme un atjautība palīdzēja šīm komandām gūt uzvaru šajā spēlē.
Apsveicam!

Priecīgus Ziemassvētkus visiem!

Starp citu, publicēts 2015.gada autofotoorientēšanās KALENDĀRS un atvērta reģistrācija 1.posmam.

Vēl zināms, ka pavisam dažiem pirmajiem gribētājiem ir iespēja iegādāties 2015.gada abonementu 7 posmiem par 231 EUR. Ja interesē, rakstiet - info@autofotoorientesanas.lv

13.decembrī - Ziemassvētku auto spēle „Jautrās medības”

Ziemassvētku sajūtu meklējumos 13.decembrī tiek rīkota īpaša auto spēle „Jautrās medības”, kurā piedalīties tiek aicināts ikviens, kuram patīk braukt ar auto, veikt dažādus atraktīvus, āķīgus un interesantus uzdevumus, orientēties pēc kartes vai vienkārši jautri pavadīt vienu decembra sestdienu.

Spēle „Jautrās medības” būs īpaši veltīta Ziemassvētkiem, ziemai, svētkiem, ciešai komunikācijai ar vietējiem iedzīvotājiem, jautrībai. Būs arī klasiskā orientēšanās pēc kartes, kontrolpunktu meklēšana un fotografēšanās pie interesantiem tūrisma apskates objektiem. Svarīgākais šajā spēlē nebūs ātrums, bet gan komandas kopīgais darbs, atjautība un veiksme.

Vēl šī spēle ir īpaša ar to, ka komandas reģistrējoties balso par reģionu, kurā tā notiks.

Pasākuma norises plāns:

Sestdiena, 13.decembris
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs
20:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
21:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Pirmdiena, 15.decembris
17:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Pēc reģistrēto komandu sacensību reģiona balsojuma rezultātiem par starta vietu tiek izvēlēta kafejnīca "Panna" Aizkrauklē (t/c "IGA Centrs").

Finišs, noslēguma balle, uzvarētāju apbalvošana viesnīcā "Ērgļi". 

Piedalīšanās noslēguma ballē - 5,50 eur/personai. Cenā iekļauts: vakariņas (zupa, otrais ēdiens, zāļu tēja), īpaši mums cepta torte, vieta pie galdiņa, atrakcijas, sauna ar burbuļvannu.

Vakara gaitā notiks arī tradicionālais konkurss, kura uzvarētājs varēs visu nākamo gadu piedalīties autofotoorientēšanās sacensībās bez maksas.

Viesnīcas numuriņu rezervācija jāveic pašiem. Par iespēju pieteikties noslēguma ballei informācija drīz sekos.

Reģistrācija jau ir atvērta. Dalības maksa 55 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Par balli būs jāmaksā atsevišķi.

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais auto, komanda no vismaz 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte, jautrs svētku noskaņojums.

Ja vēl tomēr šaubies - piedalīties vai nepiedalīties - palasi citu dalībnieku atsauksmes no visiem iepriekšējo gadu posmiem.

Pošamies svētkiem!


 

Piebalgas kalni un līkumi ir pievarēti

Miglainā sestdienas rītā pie Ērgļu viesnīcas varēja novērot lielu automobiļu drūzmēšanos, dzirdēt jautras čalas un smieklus. Šeit pulcējās autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki, lai piedalītos 2014.gada noslēdzošajā posmā "Piebalga 2014". 

Kontrolpunkti lielākajai daļai komandu lasījās viegli un raiti. Tomēr dažām komandām bija jāpiedzīvo izbraukšana ārpus kartes, riepas maiņa, kā arī jāiztur komandas saliedētības tests. Piebalgas kalnainie un līkumainie ceļi daudziem dalībniekiem un arī pašiem organizatoriem bija pamatīga organisma izturības pārbaude. 

Šoreiz katra atbalstītāja kontrolpunktā dalībnieki uzkavējās ilgāk, lai varētu labāk iepazīt to piedāvājumu un izpildītu saimnieku uzdotos uzdevumus. Par to paldies sakām Zāļutējas.lv no Kaives pagasta, biškopim Aivaram Radziņam no Vecpiebalgas, Piebalgas Porcelāna fabrikai un Raunas novadam

R.Blaumaņa memoriālmuzeja "Braki" sastādītie uzdevumi vairākām komandām radīja pamatīgas galvassāpes un zaudētus vērtīgus punktus.

Īpašā veiksmes fotogrāfija tika veltīta Mārtiņdienai. Komandām brauciena laikā bija jānofotografējas ar īstu gaili. Dažiem tas izvērtās par jautru piedzīvojumu, citiem par nopietnu pārbaudījumu bērnības traumas dēļ. 

Ar īpašiem pateicības vārdiem un sirsnīgu uzņemšanu komandas sagaidīja Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centra „Ozoli” bērni un jaunieši Liezēres pagastā, kuriem komandas bija sarūpējušas dāvanas - grāmatas, sporta piederumus, spēles u.c.ikdienā noderīgas lietas.

"Piebalga 2014" braucienā 5 komandas ieguva vienādu punktu skaitu. Tādēļ vietu sadalījums tika noteikts pēc veiktā maršruta.

Pirmo vietu "Piebalga 2014" posmā ieguva komanda "Baltic Team" (V.Sīmanis, G.Gavriļenko, S.Līvziniece, A.Daliņa). Viņiem balva no Piebalgasmedus.lv

Otrajā vietā - "Lidojošā varde" (Ņ.Petrovs, A.Veržbickis, U.Putnieks, Z.Strode). Balvu piešķir Zāļutējas.lv.

Trešā vieta komandai "Saab klubs 07" (K.Čuntonovs, S.Čuntonova, I.Brazeviča, L.Augustāne) un balva no Piebalgas Porcelāna fabrikas.

Visām komandām tiek arī balvas no Madonas vīnu darītavas "Domu pietura".

Apsveicam uzvarētājus! 

Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu veiktie maršruti un rezultāti!

JAUNUMS: Tagad un turpmāk visi dalībnieku maršruti apskatāmi Google Maps + Google StreetView režīmā savās reālajās vietās. Izmēģiniet. Uzvelciet cilvēciņu uz meklējamā kontrolpunkta un apskatiet to!

Aprēķināti un publicēti arī 2014.gada kopvērtējuma rezultāti. Šogad vienādu punktu skaitu izcīnīja divas komandas - "Brauc un filtrē" un "Baltic Team". Tomēr pirmo vietu kopvērtējumā iegūst vairāku augstāko vietu ieguvusī komanda "Brauc un filtrē", atstājot "Baltic Team" otrajā vietā. Trešā vieta - "Quattro Racing Team". Kopvērtējumu meklējiet rezultātu sadaļā.

 

 


1.novembrī tiekamies Piebalgā!

Kalni, līkloči, pakalni, gleznaini panorāmas skati un pastkartes cienīgas ainas, brāļi Kaudzītes, Kārlis Skalbe, Emīls Dārziņš... Tas vēl nav viss, ko var zināt par Piebalgu?

Piedalies autofotoorientēšanās braucienā "Piebalga 2014" un uzzini vēl vairāk faktu par šo reģionu, tā vēsturi, apmeklē interesantas tūrisma apskates vietas vai vienkārši izbaudi Piebalgu. 

Sacensību reģions apskatāms šeit ››

Kā gandrīz neatņemama brauciena sastāvdaļa būs dažādi papilduzdevumi, slēptais punkts, leģendas brauciens, mājasdarbi un veiksmes foto meklēšana. Apskatīsim arī kā aug 2011.gada maija autofotoorientēšanās posma dalībnieku stādītās priedītes Piebalgas mežos.

Komandām būs ne tikai jāpārbauda savas orientēšanās prasmes, bet arī tiks dota iespēja aktīvi pavadīt sestdienas dienu, kā arī piedalīties "Labajos darbos", ar dāvanām iepriecinot Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centra „Ozoli” bērnus un jauniešus Liezēres pagastā. Nepieciešamo lietu saraksts katrai komandai tiks nosūtīts uz reģistrēto e-pastu.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 1.novembris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 4.novembris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 5.novembris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Starts - viesnīcā "Ērgļi" Ērgļos. Finišs kafejnīcā "Ūdensroze" Vecpiebalgā.

Lai piedalītos nepieciešams vieglais automobilis, komanda no vismaz 2 jautriem un atraktīviem cilvēkiem, digitālais fotoaparāts (ne viedtālrunis), reģiona karte.

Dalības maksa 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Uz tikšanos Piebalgā!
 


 

Atraktīvi pavadīta autofotoorientēšanās diena Sēlijā

20.septembrī, dažas dienas pirms astronomiskā rudens iestāšanās autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki pulcējās DUS „Virši-A” Sērene, lai ar fotoaparātu rokās dotos meklēt organizatoru sagatavotos kontrolpunktus, veiktu dažādus papilduzdevumus un aktīvi pavadītu šo saulaino sestdienas dienu vienā no vēsturiskajiem Latvijas reģioniem – Sēlijā.

Pavisam startēja 46 komandas no visas Latvijas. Neskatoties uz dažādām ķibelēm, visas komandas veiksmīgi finišēja bistro/restorānā „Klidziņa” Skrīveru novadā.

Kādas tad vēsturiskas un interesantas vietas komandām bija jāatrod, Jūs vaicāsiet?

Šādu vietu Sēlijā ir ļoti daudz. Nozīmīgākās no tām, kuras pēc organizatoru izsniegtās kartes komandas meklēja un fotografēja, bija Sēlijas galvaspilsēta Viesīte, kurā dzimis profesors Pauls Stradiņš, Gotharda F.Stendera atdusas vieta un Ābeces taka Sunākstē, kā arī fotogrāfijas pamatlicēja Latvijā M.Buclera dzimtais Saukas pagasts.

Protams, organizatori neaizmirsa dalībniekiem parādīt arī Ormaņkalnu [Urmaņkalnu] – augstāko Sēlijas punktu, Staburaga klints piemiņas vietu un Aknīstes novada interesantākās tūrisma apskates vietas – Saltupju svētavotu, Sēļu parku un Gārsenes pili.

Papilduzdevumus komandām bija sagatavojusi maiznīca „Dona” un kafejas „Alīda” ražotne.

Netika aizmirsts arī par labajiem darbiem. Ar dāvanām – rotaļlietām un dažādām spēlēm autofotoorientēšanās dalībnieki iepriecināja Ērberģes dienas centra bērnus.

Pēc visu komandu rezultātu apkopošanas pirmajā vietā ierindojās komanda „Brauc un Filtrē” (A.Grumolds, E.Pilders, V.Grumolde, L.Graudiņa). Viņiem kopā savākti 7910 punkti.

Otrajā vietā komanda „Baltic Team” (V.Sīmanis, G.Gavriļenko, S.Līvziniece, A.Daliņa) ar 7360 punktiem.

Trešajā vietā „Black&White Racing” komanda (V.Kaļupnieks, J.Druva, S.Dreimane-Druva, I.Tretjakova) ar 7310 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem no kafejas „Alīda”, vīnu ražotnes „Domu pietura”, Aknīstes novada un www.autofotoorientesanas.lv


20.septembrī - autofotoorientēšanās "Sēlija 2014"

Aizdomājies – ko Tu zini par Sēliju?

Mēs Tev dodam iespēju atsvaidzināt savas zināšanas par šo, brīžiem nepelnīti aizmirsto Latvijas daļu - Paula Stradiņa, Mārtiņa Buclera un Jāņa Jaunsudrabiņa zemi, kurā ir savs, piektais gadalaiks – atbūda.

20.septembrī pievienojies lielajam autofotoorientēšanās braucienam „Sēlija 2014” un 8 stundās Tu uzzināsi: kas ir Sēlijas galvaspilsēta; kur atdusas Stenders - „Augstas gudrības grāmatas” jeb „zemnieku enciklopēdijas” autors, kā arī mēģināsi atrast Hercoga Jēkaba kanālu un augstāko Sēlijas punktu. Savus noslēptos „dārgumus” Tev un Taviem komandas biedriem atklās Aknīstes novads.

Autofotoorientēšanās „Sēlija 2014” – tās vienlaicīgi ir arī sacensības, kuru laikā Tev būs jāatrod dažādi interesanti kontrolpunkti, jāveic papilduzdevumi, jāmeklē slēptais punkts, jābrauc pēc leģendas un jākomunicē ar vietējiem iedzīvotājiem.

Katrai komandai tiek uzdoti arī mājasdarbi, par kuru izpildi pienākas papildpunkti. Mājasdarbu uzdevumi komandām tiks nosūtīti uz e-pastu.

Uzvarēs komanda, kurai būs visvairāk punktu un visīsākais nobrauktais maršruts.

Brauciena norise:
Sestdiena, 20.septembris

9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 23.septembris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 24.septembris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Starts – DUS "VIRŠI-A" Sērene, finišs – bistro/restorānā „Klidziņa” Skrīveros.

Lai piedalītos nepieciešams: vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Dalības maksa  - 65 EUR no komandas, neatkarīgi no komandas biedru skaita. Sacensību reģions apskatāms šeit.

Ar pozitīva adrenalīna devu visas dienas garumā mēs Tevi nodrošināsim!


Sacensībās "Latgale 2014" visu noteica stratēģija 

Par spīti lielajam karstumam un nelielajam dalībnieku skaitam augusta pirmajās brīvdienās Daugavpils pusē notika divu dienu autofotoorientēšanās sacensības "Latgale 2014". Visas 25 startējušās komandas svētdien, 3.augustā veiksmīgi finišēja Daugavpils viesnīcā "Hotel Latgola". 

Latgales un Aukštaitijas mozaīka un vietējais kolorīts - tā varētu raksturot šīs sacensības. Kā vienmēr, kontrolpunktu meklējumos komandām bija jāskrien, jādomā, jārēkiņa, jākāpj augstākajos skatu torņos, kā arī jāmeklē mežacūku atstātās pēdas uz kokiem un jāprasa palīdzība vietējiem. 

Ar Naujenes Novadpētniecības muzeja atbalstu komandas sniedza savu ieguldījumu Ginesa rekorda tapšanas procesā -  Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā un „Tautas atmiņu lādes” piepildīšanā. Komandas, kuras neapmeklēja šo kontrolpunktu, savus darbus var nosūtīt muzejam pa pastu.

Šoreiz 3 komandas pierādīja savu varēšanu un prasmi orientētēties, savācot pilnīgi visus kontrolpunktus, pareizi aprēķinot slēpto punktu un veicot visus papilduzdevumus, kurus bija sagatavojuši mūsu atbalstītāji. Arī fotogrāfija ar vietējo makšķernieku un viņa lomu šīm trim komandām nesagādāja grūtības.

Visas trīs komandas ieguva 9050 punktus. Tādēļ vietu sadalījumu noteica pareizi izvēlēta stratēģija un nobrauktie kilometri.

1.vietā -  "Quattro Racing Team" ar 445,5 nobrauktajiem kilometriem. Balvā - pirts procedūras 4 personām no viesu nama "Meža Skuķi".

2. vietā - "Lidojošā varde" ar 461,2 kilometriem. Balva no www.autofotoorientesanas.lv

3. vietā - "Saab Club 12" ar 466,1 km. Balva no www.autofotoorientesanas.lv 

Apsveicam uzvarētājus!

 


2.augustā - divu dienu posms "Latgale 2014" 

2.-3.augustā Daugavpils, Ilūkstes, Krāslavas apkārtnē, kā arī Utenas apriņķī Lietuvā notiks tradicionālais 2 dienu autofotoorientēšanās posms "Latgale 2014".

Sacensību reģions

Divās dienās būs jāatrod daudz dažādi kontrolpunkti, jāprot orientēties Daugavpils pilsētā, noteikti jāapmeklē Daugavpils Skrošu rūpnīca, kura, iespējams, ir vienīgā rūpnīca pasaulē, kas izmanto 1782.gadā radīto tehnoloģiju. Ciemiņus gaidīs arī vīngliemežu audzētava "Ošu mājas" Preiļu novadā, kempings "Siveri", brīvdienu mājas "Meža Skuķi" un „Sidari”, keramiķis I.Vecelis, kā arī Skaistās Izabellas ciems . Būs arī interesanti papilduzdevumi zirgu sētā „Klajumi” un kāds īpašais uzdevums, par kuru dalībnieki uzzinās tikai sacensību rītā.

Ar Naujenes Novadpētniecības muzeja atbalstu autofotoorientēšanās dalībnieki sacensību ietvaros piedalīsies arī Ginesa rekorda tapšanas procesā -  Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā un „Tautas atmiņu lādes” piepildīšanā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 2.augusts
9:30 – 10:15 dalībnieku ierašanās, reģistrācija
10:30 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Svētdiena, 3.augusts
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Trešdiena, 6.augusts
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Ceturtdiena, 7.augusts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

2.augusta starts - viesu namā "Liepas" Aknīstē. Uz vietas kafejnīcā būs pieejama ātrā brokastu ēdienkarte. Iespējamas arī naktsmītnes.

2.augusta finišs un nakšņošana teltīs tiek pārcelta uz kempingu Zarasai, kas atrodas 7 km no Latvijas/Lietuvas robežas uz E262 ceļa. Maksa par telti 12,10 Lt, maksa par cilvēku 12,10Lt. Teritorijā ir WC, dušas, labiekārtota virtuve, ugunskura/piknika vieta, laivas, ezera pludmale. Teltīm iepriekšēja rezervācija nav vajadzīga.

3.augusta finišs - viesnīcā "Park Hotel Latgola" Daugavpilī. Jums tiks piedāvātas kompleksās pusdienas 4 EUR/pers (tiks piedāvāti divi ēdienkartes varianti pēc izvēles – divas zupas, divi karstie, divas piedevas, salātiņi un augļu dzēriens). Restorānā ir sēdvietas līdz 100 personām.
 

Reģistrācija ir atvērta. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Ierakstot savus piedzīvojumus "Ražots Madonā" posmā, tiek piešķirta 7 EUR atlaide dalībai "Latgale 2014".

Lai piedalītos, ir nepieciešama komanda no vismaz 2 cilvēkiem, jebkurš vieglais pasažieru auto, reģiona ceļu karte, fotoaparāts, ceļošanai derīga pase vai ID karte, labi ceļabiedri un jautrs noskaņojums.  

 Tiekamies Latgalē!

 


Kādreiz nepārspējamais "Trusis" atgriezās un uzvarēja "Ražots Madonā"

"Meistarību nevar ........ , " teica autofotoorientēšanās vecmeistaru komanda "Trusis", kura pēc vairāk kā gadu ilga pārtraukuma piedalījās 28.jūnija posmā "Ražots Madonā" un uzvarēja.

Saulainā jūnija sestdienā 63 komandas no visas Latvijas devās meklēt interesantākos un skaistākos Madonas, Cesvaines, Lubānas un Varakļānu apkārtnes apskates objektus, kā arī apmeklēja vairākus šī reģiona tūrisma objektus, kuros saimnieki bija sagatavojuši atraktīvus uzdevumus dalībniekiem. Arī tradicionālais mājasdarbs "Kučuru Dzirnavās", kura tēma šoreiz bija "Kāzas" lieliski iekļāvās dalībnieku un arī organizatoru vispārējā pozitīvā un saulainā dienas noskaņojumā.

Kā punkts uz "i" bija arī finišs sacensību organizatoru mājās www.spirale.lv , kurā dalībnieki varēja atpūsties, apskatīt dzīvnieku sētu un pacienāties ar lauku ugunskura rosoļņiku un auksto gurķu, nātru, gārsas zupu. 

Tikai 20 punkti un 24 nobrauktie kilometri šķīra pirmās un otrās vietas ieguvējus.

Godalgotajā pirmajā vietā ar 8400 punktiem un 323 km ir nokļuvuši šo sacensību veterāni – komanda „Trusis” (J.Keterliņš, P.Ločmelis, T.Dzenis, M.Pūpola). Balva - dāvanu karte 50 EUR vērtībā no atpūtas kompleksa "Raibais Asaris", kā arī medus no Linkas dīķiem.

Otrajā vietā ar 8380 punktiem un 347 km ierindojās komanda „VW Motion” (A.Bulavs, A.Leja, A.Zaharāne, K.Semjonovs). Balva - dāvanu karte 30 EUR vērtībā no Smeceres kroga.

Trešajā vietā (8200 punkti un 310km) – komanda „Brauc un filtrē” (A.Grumolds, E.Pilders, V.Grumolde, R.Vigulis). Balvu par oriģinālāko maršrutu piešķir viesu nams "Piekūni" Gaiziņa pakājē. 

Pateicoties Madonas novada pašvaldības atbalstam, visām uzvarētājkomandām tiek piešķirtas arī balvas no  "DreamSleep" un "Domu Pietura".

Savukārt debitantu ieskaitē vietas sadalījās šādi:

Pirmā vieta - komanda „Precējušies, ir bērni” (K.Narovskis, S.Narovska, D.Bērziņa, L.Bērziņš). Viņiem 6750 punkti un 273 nobraukti kilometri.

Otrā vieta  - „Avotu 8” (R.Kolomagins, D.Kohanovs, I.Ļeonovičs, I,Kohanova, I.Ananiča), iegūstot pārliecinošu otro vietu (6650 punkti, 296km). 

Trešajā vietā starp debitantiem - komanda „..Medusmēnesī...” ar 5700 punktiem un 224km.

 

Pie īpašās veicināšanas balvas tiek arī komanda "Baltic Team". Par labāko rezultātu viesu nama "Šubrakkrasti" atmiņas spēlē (0:40) viņiem tiek dāvināta atpūta šajā brīnišķīgajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus!

Autofotoorientēšanās sacensību organizatori izsaka ļoti lielu pateicību posma „Ražots Madonā” atbalstītājiem – Madonas novada pašvaldībai un personīgi Romānam Hačatrjanam, brīnišķīgajiem tūrisma objektiem un to saimniekiem – z/s „Ataugas”, brīvdienu mājām „Zvaigznītes” un „Zīļulejas”, Kalsnavas Arborētumam, Bērzaunes Tūrisma Informācijas Centram, viesu namam „Šubrakkrasti”, „Kučuru Dzirnavām”, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam, Varakļānu pilij, apmācību centram „Pakalnieši”, M.Bārbales dzimtajām mājām „Skalbjudambji”, kafejnīcai „Raibais Asaris”, Linkas dīķiem, alus darītavai „Bursh” no Pļaviņu novada, kā arī Smeceres krogam un laikrakstam „Stars”.

Visu dalībnieku vārdā lielu paldies izsakām arī Madonas novada uzņēmumiem „Madonas Maiznieks”, „Lazdonas Piensaimnieks”, z/s „Jāņkalni”, SIA „NG Līnija”, SIA „Dream Sleep”, „Domu Pietura” un „Madonas karamelēm” par gardajiem un noderīgajiem pārsteigumiem un balvām komandām.
 

Par mums raksta arī reģionālā prese - laikraksts "Stars".

Aicinām tos, kuri piedalījās 28.jūnija posmā, apmeklēt organizatoru saimniecības mājaslapu www.spirale.lv un atstāt tur kādu ierakstu mūsu viesu grāmatā.

 


 

Autofotoorientēšanās "Ražots Madonā" - 28.jūnijā 

Nākamais autofotoorientēšanās 8 stundu posms "Ražots Madonā" notiks 28.jūnijā. Pie šī posma organizatori piestrādās ļoti īpaši, jo tas norisināsies organizatoru "mājās" - Madonas novadā. 

„Ražots Madonā” – šāds nosaukums braucienam tiek dots tādēļ, ka šis posms ir 100% Madonas novada „produkts”. Gan mēs - šī posma organizatori SIA „DigitalZOO", gan ārpakalpojumu sniedzēji ir Madonas novada mazie uzņēmēji. Pateicoties Madonas novada pašvaldības atbalstam, katra komanda, kas piedalīsies braucienā „Ražots Madonā”, saņems arī dāvanas no Madonas novada ražošanas uzņēmumiem un mājražotājiem.

28.jūnijā ikviens tiek aicināts pārbaudīt savas orientēšanās prasmes, 8 stundu laikā meklējot interesantākās, iespējams, daudziem pat nezināmas vai sen neapmeklētas tūrisma apskates vietas un dabas objektus. Pateicoties lielai tūrisma objektu saimnieku atsaucībai, dalībniekiem būs jāapciemo vairākus tūrisma objektus un jāveic tajos interesanti papilduzdevumi.

Brauciena laikā komandām būs jāatsvaidzina arī skolas matemātikas zināšanas, jānobrauc leģenda, jāpiedalās fotomedībās Madonā un jāveic kāds neparasts uzdevums, par kuru tiks paziņots sacensību dienā.

Esam padomājuši arī par radošo mājasdarbu komandām. Šī posma tēma "Kāzas". Jūsu uzdevums ir no jebkādiem materiāliem, jebkādā tehnikā radīt komandas radošo darbu par uzdoto tēmu. Izmēram un stilam nav nozīmes. Galvenais katram darbam pievienojiet klāt savu komandas nosaukumu. Savu darbiņu katra komanda sacensību dienā nodos "Kučuru Dzirnavu" kāzu muzejam, pretī saņemot vērtīgos punktus. Interesantākais darbiņš tiks arī pie balvas. Ja kādā mājā ir "aizķērusies" sena vai ne tika sena kāzu kleita jebkādā stāvoklī, jūs varat to uzdāvināt muzejam kā rekvizītu improvizēto kāzu uzvedumiem.

Beigās uzvarēs komanda, kura būs ieguvusi visvairāk punktu un nobraukusi visīsāko maršrutu.

Starts - "Smeceres krogā" . Tie, kurus nebiedē sausā tualete un dušas trūkums, laipni aicināti pirmsstarta vakarā bez maksas nakšņot teltīs organizatoru mājās, kas atrodas tikai 20 minūšu braucienā no starta vietas.

Posma finišs - organizatoru mājās. Pēc finiša visiem dalībniekiem būs iespēja nobaudīt uz ugunskura vārītu zupu, apskatīt dzīvnieku sētu, atpūsties, nogaršot un iegādāties lauku labumus, kā arī pašiem uzcept šašliku un bez maksas palikt pa nakti teltīs. Sīkāka informācija par finiša vietu www.spirale.lv

Pasākuma norise:

Sestdiena, 28.jūnijs
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 1.jūlijs
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 2.jūlijs
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Lai piedalītos, nepieciešama komanda no vismaz 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, ceļu karte „Austrumvidzeme/Ziemeļlatgale”. GPS iekārtu izmantošana sacensību laikā nav atļauta.

Reģistrācija jau rit pilnā sparā. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējo posmu, 7 EUR atlaide.  

Tiekamies jūnijā!

 


Lielās talkas dienā norisinājās pavasara rallijs "Rūjiena 2014"

Ar talkošanu viesu namā "Ausmas", ciemošanos "Ķoņu dzirnavās" un Turnas Tautas namā, kā arī Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas interesantāko vietu meklēšanu un fotografēšanu 26.aprīlī autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki "iebrauca" pavasarī. Startēja un finišēja 53 komandas. 

Sacensību organizatori īpaši bija piedomājuši pie kontrolpunktu izvēles, lai vēl pirms ceļojumu sezonas sākuma parādītu dalībniekiem skaistākās un interesantākās apskates vietas, kuras būtu vērts iekļaut šīs vasaras ceļojumā pa Rūjienas, Valkas un Vīlandes apkārtni.

Katrai komandai bija jāsagatavo arī radošais mājasdarbs par tēmu "Naukšēnu cilvēks". Visi darbiņi tika nodoti Naukšēnu Cilvēkmuzejam ekspozīcijas papildināšanai. Kā mums paziņoja muzeja vadītāja Diāna Glušonoka, Muzeju nakts ietvaros visiem apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar šiem kolosālajiem darbiņiem.

Par tradicionālo labo darbu kontrolpunktu šoreiz tika izvēlēta Ērģemes pamatskola, kur brauciena dalībnieki sagādāja dažās skolēniem nepieciešamās lietas.  

Interesantāko bilžu galeriju var apskatīt šeit >>

Pirmo vietu pavasara rallijā "Rūjiena 2014" iegūst 2013.gada sezonas uzvarētāji - komanda "Brauc un Filtrē" (A.Grumolds/E.Pilders/V.Grumolde/L.Graudiņa). Viņiem 7550 punkti.

Ar 7200 punktiem otrajā vietā ierindojas komanda "Quattro Racing Team" (J.Lievītis/A.Grigoļunovičs/J.Grigoļunoviča/A.Robalds).

Trešajā vietā komanda "VW Motion" (A.Bulavs/L.Lejiņa/A.Zaharāne/A.Krēgere) ar 6790 punktiem. 

Debitantu ieskaite

1.vieta - komandai "Trakās bites" (Ā.Bitenieks/I.Biteniece/A.Pivarūne). 

2.vieta - komandai "Sīļi" (M.Sīlis/M.Lasmanis/J.Sīlis/M.Matvejeva/I.Sīle/I.Lasmane).

3.vieta - komandai "Trakās Vāveres un Rieksti" (S.Raškovska/B.Raškovska/V.Kozirovs/M.Siliņš).

Apsveicam uzvarētājus! Uzvarētāju apbalvošana, kā vienmēr - nākamā posma sapulcē.

 

Pavasara rallijs „Rūjiena 2014” aicina iepazīt Ziemeļlatviju un Dienvidigauniju

Uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām – 26.aprīlī startēs pavasara rallijs „Rūjiena 2014”.

Šoreiz interesantus, varbūt pat neparastus kontrolpunktus meklēsim un fotografēsim Valkas, Rūjienas un Naukšēnu apkārtnē, kā arī ilgāk ciemosimies pie mūsu kaimiņiem igauņiem, jo lielākā daļa kontrolpunktu atradīsies Dienvidigaunijas pusē Valgas un Viljandi apriņķos (reģions skatāms šeit >>).

Astoņu stundu laikā būs jāorientējas pēc kartes, jāmeklē kontrolpunkti, ļoti daudz jāfotografējas un jāveic papilduzdevumi, jākomunicē ar vietējiem iedzīvotājiem un jā.......... Tas lai paliek noslēpumā. 

Ar īpašajiem uzdevumiem sagaidīs Naukšēnu Cilvēkmuzejs Ķoņu dzirnavas un viesu nams "Ausmas".

Kā parasti katrai komandai ir uzdoti arī mājasdarbi: radošais mājasdarbs par tēmu "Naukšēnu cilvēks" un Labie darbi Ērģemes pamatskolai. Katras komandas veidotais "Naukšēnu cilvēks" papildinās Naukšēnu Cilvēkmuzeja ekspozīciju. Savukārt, Ērģemes pamatskolas bērniem nepieciešamo lietu saraksts ir nosūtīts katrai komandai uz e-pastu. 

Starts un finišs kafejnīcā "Silvans" t/c "Walk" Valkā.

Brauciena norise:

Sestdiena, 26.aprīlis
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 29.aprīlis
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 30.aprīlis
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Mēs parādīsim jums vietas, kurās jūs noteikti gribēsiet atgriezties vēlreiz. Neticat?

Tad izveidojiet komandu no vismaz 2 cilvēkiem, atrodiet braucamo – vieglo automobili vai pasažieru busiņu, uzlādējiet savus fotoaparātus, piesakiet savu dalību pavasara rallijam „Rūjiena 2014” un pārliecinieties paši!

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par II posmā piedzīvoto, atlaide dalībai 7 EUR.

Pavisam drīz mēs atkal tiksimies!
 

 

Autofotoorientēšanās Zemgales posms „Vecumnieki 2014” noslēdzies

1.martā notika Lielā Autofotoorientēšanās Brauciena II posms, kurā piedalījās 56 ekipāžas. Pavisam 7 stundu laikā bija jānofotografē 64 objekti.

„Kā ierasts, šis bija jauks pasākums ar auto (kopā pa dienu ~550km) un kājām vagojot dubļainās Latvijas āres, meklējot to, nezin ko, ...!” tā dalībnieki.

Interesantus kontrolpunktus bija izveidojuši aktīvākie šī pasākuma atbalstītāji.

Sporta un atpūtas parkā „Pīlādžu mototrase” trases „dubļu vannās” bija jāatrod 3 noslēpti punkti.

Bauskas Motormuzejā pēc nelieliem fragmentiem bija jāatpazīst dažādi spēkrati.

Par godu Agneses Bules izstādes „Latvietis zirgā un latviešu sapnī” atklāšanai Bauskas mākslas salonā „Meistars Gothards” dalībniekiem bija jāatmin mīkla un „jābūt zirgā”.

Bruknas muiža sagaidīja ar skaisto renesanses dārzu un vēl 3 interesantiem dabas objektiem.

Viesu namā „Bērzkalni” dalībnieki varēja izpaust savus talantus – šoreiz zīmēšanā, mēģinot attēlot 5 numuriņu nosaukumus.

Īpašais uzdevums ar pūpoliem, ķerru, dakšām, cimdiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Vēl var pieminēt ar īpašu sajūsmu uzņemto uzdevumu – leģendas braucienu, tās maršrutā paslēptos kontrolpunktus un finišu uz nezināma ceļa. Jāsaka, ne visām komandām izdevās veikt šo uzdevumu ar pirmo reizi.

Brauciena laikā dalībnieki arī ziedoja naudu Baldones iedzīvotājam Andrim Martinsonam, kuram 31.janvārī mājā uzsprāga gāzes apkures katls, un mājai nepieciešams kapitāls remonts. Mūsu dalībnieki kopā saziedoja 679,94 € un 6,25 Ls.

Izmantojot tikai sev zināmu, īpašu taktiku, apsteidzot pieredzējušas un vairākkārt godalgotas komandas, pirmo vietu ieguva divu komandu apvienotā komanda „Quattro Racing Team” (J.Lievītis, A.Grigoļunovičs, J.Grigoļunoviča, A.Robalds ar a/m Subaru Outback), iegūstot 7450 punktus. Balvas uzvarētājiem – 65 EUR dāvanu karte no viesu nama „Bērzkalni”, piemiņas balvas no krodziņa „4vēji”.

Otrās vietas ieguvējus – sacensību veterānus „Saab club 12” (I.Vimba, A.Mediņš, R.Mediņa ar a/m Toyota LC120), no pirmās vietas šķīra vien 22 kilometri. Viņiem arī izdevās savākt 7450 punktus. Balvā – dāvanu karte briežu dārza „Mammas Dagmāras parks” apmeklējumam, piemiņas balvas no krodziņa „4vēji”.

Trešā vietā ierindojās 2013.gada komandu kopvērtējuma 3.vietas ieguvēji – komanda „Baltic Team” (V.Sīmanis, G.Gavriļenko, S.Līvziniece, A.Daliņa ar a/m Nissan Tiida) ar 7350 punktiem. Balvā – piemiņas balvas no Bauskas Motormuzeja un saldumu darbnīcas „Kalna Bieles”.

Neesam aizmirsuši arī par debitantiem.

Pirmo vietu debitantu ieskaitē ieguva komanda „Vecie meldri” (K.Podnieks, L.Timrījeva, F.Vulfs, M.Pumpurs, B.Jakabsone ar a/m Audi A6) – kopā savākti 4850 punkti.

Otrajā vietā – komanda „Krūmubraucēji” (K.Iršs, R.Labrencis, I.Labrence, A.Čerņavskis ar a/m Audi) – kopā 4800 punkti.

Trešā vieta komandai „Laiks ziemai” (L.Vaita, I.Baumeistere, A.Strautmane ar a/m Golf). Tai 4400 punkti.

Visiem debitantiem piemiņas balvas no krodziņa „4vēji”.

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais posms – Lielās talkas dienā 26.aprīlī!

Parādīsim jums Valkas, Rūjienas un Igaunijas interesantākās vietas.

Reģistrācija jau atvērta. Piesakoties līdz 17.martam, dalības maksa tikai 50 EUR no mašīnas neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par piedzīvoto Vecumniekos, 7 EUR atlaide dalības maksai.

Uz tikšanos pavasarī! 

 


Autofotoorientēšanās "Vecumnieki 2014" - 1.martā

1.martā jebkurš, kura rīcībā ir vieglais auto, vismaz 2 cilvēku komanda un fotoaparāts, tiek aicināts piedalīties aizraujošākajā ziemas sezonas noslēguma piedzīvojumā - autofotoorientēšanās sacensībās "Vecumnieki 2014".


1.marta brauciena reģions

Bez klasiskās orientēšanās un fotografēšanās pie interesantiem apskates objektiem būs arī papilduzdevumi Bauskā, leģendas brauciens un dažādi jautri uzdevumi brauciena laikā.

Starts - motelī "Brencis" Rīgas-Bauskas šosejas 38.km. Finišs - Mežotnes pils krodziņā "Ceļotājs".

Pasākuma norise:

Sestdiena, 1.marts
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 4.marts
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 5.marts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Piedalīšanās "atribūti" paliek nemainīgi - jebkuras markas, krāsas, izmēra vieglais pasažieru automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona ceļu karte (mūsējā būs bez mēroga) un labs noskaņojums.

Dalības maksa 65 EUR (45,68 Ls) no auto neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Vēlāk dārgāk. Ja esi piedalījies sezonas atklāšanas posmā 11.janvārī, uzraksti atsauksmi par to kā gāja, un saņemsi atlaidi 7 EUR apmērā dalībai 1.marta braucienā.
 

Tiekamies 1.martā "Brencī"!

2014.gada sezona ir atklāta

Bez sniega un bez sinoptiķu solītajiem sliktajiem laikapstākļiem 11.janvārī Dobeles un Jelgavas apkārtnē norisinājās autofotoorientēšanās 6.sezonas atklāšanas sacensības, uz kurām pulcējās 61 komanda no visas Latvijas. 

Maršrutā bija iekļauti gan parastie kontrolpunkti, kuru atrašana nesagādāja komandām īpašas grūtības, gan arī kontrolpunkti ar uzdevumiem un slēptais punkts, kura aprēķināšanā daudziem neveicās.

Ar īpašu sirsnību un oriģināliem uzdevumiem dalībniekus sagaidīja Dobeles pilsētas kontrolpunkti - Dobeles Amatu māja ar šalles adīšanu un Dobeles Novadpētniecības muzejs ar pārģērbšanos par Augstdzimušo. Par dalībnieku sasildīšanu ar garšīgu tēju parūpējās z/s "Rūķīšu tēja".

Neskatoties uz īstas ziemas trūkumu, autofotoorientēšanās dalībnieki piedalījās Dobeles dižo Sniegavīru parādē, papildinot Sniegavīru saimi ar saviem Sniegavīriem, kuru mājvieta būs Dobeles novada Tūrisma Informācijas Centra telpas.

2014.gadā turpinās arī Labie darbi. 1.posma dalībnieki sagādāja Jaungada pārsteigumu Auces bērnu invalīdu biedrības „Māriņa” bērniem un viņu ģimenēm, dāvinot pašu sarūpētās dāvanas - apģērbu, kancelejas preces, rotaļllietas, saldumus un citas ikdienā nepieciešamās lietas. 

Pirmo reizi 6 gadu autofotoorientēšanās pastāvēšanas vēsturē 12 pieredzējušām komandām izdevās "salasīt" visus kontrolpunktus, kopsummā iegūstot 6650 punktus. Tādēļ visu izšķīra kontrolpunktu apmeklēšanas secība un nobrauktie kilometri.  

Visīsāko maršrutu - 219 km nobrauca un 1.vietu ieguva komanda "Kristaps un pārējie". Balvā - dāvanu karte no ceļojumu aģentūras "N-travel" 43 EUR vērtībā un dāvana no Dobeles TIC. 

Komanda 52. istaba kontrolpunktā ceļojumu aģentūrā "N-Travel"

Otrajā vietā - komanda "Arteh/Pinkainie jenoti" ar 220,3 nobrauktajiem kilometriem. Balvā - dāvanu karte 20 EUR vērtībā no krodziņa "4 vēji"uz Rīgas-Liepājas šosejas.

Tikai 100 m (220,4 km) no augstākas vietas šķīra komandu "Baltic Team". Viņiem 3.vieta.  Balvādāvanu karte 20 EUR vērtībā no krodziņa "4 vēji" uz Rīgas-Liepājas šosejas.

Visiem uzvarētājiem dāvanā tiek arī lielā tēju kolekcija no "Rūķīšu tējas".

Atsevišķa ieskaite ir arī debitantiem (tie, kuri startē pirmo reizi).

Tajā pirmo vietu iegūst komanda "Uz 4 debess pusēm" (5800 punkti un 187,4km).

2.vietā - komanda "SDR" (5400 punkti un 198 nobrauktie km).

3.vieta komandai "No Martini no party" (5100 punkti un 189,7 km)

Dažas komandas ir tikušas arī pie atbalstītāju simpātiju balvām.

Balvas no Dobeles TIC:

- par oriģinālāko sniegavīru - komandai SDR, par mākslinieciskāko darbu – G.A.U.M.I .

Balva no Dobeles Amatu mājas komandai "52.istaba" par centību jaunu prasmju apgūšanā.


Komanda "52.istaba" apgūst jaunās prasmes Dobeles Amatu mājā

Balvas tiks pasniegtas 1.marta sacensību laikā. Ja balvu ieguvēji vēlas saņemt balvas ātrāk, lūdzu, sazinieties ar organizatoriem.

Par saldajām balvām uzvarētājiem parūpēsies "Kalna Bieles" no Mārcienas. 

Visām komandām, kuras startēs 2.posma sacensībās 1.martā, krodziņš "4vēji" dāvinās 5% atlaižu kuponu.

 

Apsveicam uzvarētājus!

 

Gada piedāvājums

Daudzi no jums jau zina, ka 2014.gadā piedalīsies visos mūsu sacensību posmos. Tieši tāpēc esam padomājuši par jums un mums ir labs piedāvājums. Vēl vienai komandai, kas pieteiksies, būs iespēja iegādāties abonementu uz atlikušajiem 6 posmiem tikai par 210 EUR. Abonementa īpašnieks drīkst to nodot citai komandai. Abonementa īpašniekam nedarbojas nekādas citas atlaides un tas derīgs sešiem 2014.gada posmiem. Lai pieteiktos abonementam, rakstiet uz epastu, norādot komandas nosaukumu, maksātāja info, kontakttālruni. Tad saņemsiet rēķinu.

 


11.janvāra finiša vieta

11.janvāra sacensību finišs tiek pārcelts uz kafejnīcu "4 vēji" uz Rīgas-Liepājas šosejas.

11.janvārī jaunās sezonas atklāšana 

Tautā tik populāro autofotoorientēšanās sacensību 6.sezonas atklāšanas posms "No Jelgavas līdz Dobelei" notiks 2014.gada 11.janvārī Jelgavas-Dobeles apkārtnē (reģions skatāms šeit).

Reģistrēties sacensībām varat šeit. Dalības maksa 64.03 EUR (45 Ls) no auto, neatkarīgi  no cilvēku skaita tajā. Pieteikšanās termiņš - līdz 9.janvāra pl.22.00.
 
Ļoti ceram, ka laikapstākļi būs mums labvēlīgi, un jūs varēsiet pa īstam izbaudīt braukšanas, orientēšanās, meklēšanas un fotografēšanās priekus. Būsim padomājuši arī par īpašajiem uzdevumiem Dobeles pilsētā, savādāku "ekskursiju" pa Jelgavas pilsētu un Jaunā Gada pārsteigumu katrai komandai. Savus uzdevumus būs sagatavojuši arī mūsu atbalstītāji - kafejnīca "4vēji" uz Liepājas šosejas, gardās "Rūķīšu tējas" no Dobeles puses un ceļojumu aģentūra "N-Travel" no Jelgavas. 

Arī 2014.gadā turpināsim Labo darbu tradīcijas un komandu radošo prasmju izpausmes mājasdarbu sagatavošanā.

Pirmais mājasdarbs - labie darbi

Sagādāsim Jaungada pārsteigumu Auces bērnu invalīdu biedrības „Māriņa” bērniem un viņu ģimenēm. Sarunā ar biedrības vadītāju Māru Hincenbergu noskaidrojām, ka katrai ģimenei vajadzības ir dažādas. Tādēļ vienojāmies, ka katra komanda sagatavo Jaungada pārsteiguma paku pēc saviem ieskatiem un iespējām. Šeit ir ģimenēm vajadzīgo lietu saraksts: pārtika, apģērbs, apavi, kancelejas preces, sadzīves priekšmeti, saldumi (daži bērni tos nogaršo tikai svētkos). Sagatavoto paku komandas pašas nogādās Aucē sacensību dienā.

Otrais mājasdarbs – Sniegavīru parāde Dobelē, turpinām izpausties radoši.

Arī mūsu dalībnieki piedalīsies dižo Sniegavīru parādē, papildinot Sniegavīru saimi ar saviem Sniegavīriem, kuru pastāvīgā mājvieta būs Dobeles novada Tūrisma Informācijas Centra telpās.

Tātad jūsu komandas radošais mājasdarbs – Sniegavīrs, kurš var dzīvot telpās. Ļaujiet vaļu savai fantāzijai! Un atcerieties norādīt savam darbiņam komandas nosaukumu.

Starts - Miltiņkrogā, Bērzes pagastā, Dobeles novadā. Finišs - kafejnīcā "4 vēji" uz Rīgas-Liepājas šosejas.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 11.janvāris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 14.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 15.janvāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Izbaudi savādākas brīvdienas, iepazīsti jaunus cilvēkus un izzini citādu Latviju!

 


Mūs atbalsta:
„Rūķīšu tēja”, kafejnīca „4vēji”, ceļojumu aģentūra "N-Travel", Dobeles novada TIC, Jaunpils pils, Dobeles Amatu māja, kafejnīca „Miltiņkrogs”, Dobeles Novadpētniecības muzejs, www.vietas.lv, www.spirale.lv, dizaina studija Biele.lv

Ar „Abavas serpentīnu” autofotoorientēšanās nosvin savu 5 gadu jubileju

Pirms pieciem gadiem notika pirmās plašāka mēroga autofotoorientēšanās sacenības Latvijā. 9.novembrī ar 2013.gada 6.(33.) posmu „Abavas serpentīns” autofotoorientēšanās organizatori kopā ar 59 komandām – sacensību dalībniekiem- svinēja autofotoorientēšanās 5 gadu jubileju.

Svētki sākās jau starta vietā kafejnīcā „Serpentīns” Strazdē, kad komandām bija jāapsveic vienai otru ar pašu sarūpētām dāvanām. Svētku gaisotne bija jūtama visu sacensību laiku gan dalībnieku, gan pašu organizatoru vidū. Šo sajūtu pastiprināja arī sacensību atbalstītāju kontrolpunkti, kuros katra komanda tika sagaidīta ar karstu tēju, našķiem vai produktu degustāciju. Gluži kā saldais ēdiens bija kontrolpunkts Pūres Šokolādes muzejā, kurā komandas ne tikai meklēja paslēptos kontrolpunktus, bet arī varēja sarūpēt Ziemassvētku dāvanas firmas veikaliņā un nobaudīt gardo zupu jaunatvērtajā kafejnīcā.

Pavisam 7 stundu laikā komandām bija jāatrod un jānofotografējas 68 kontrolpunktos. Maršrutā tika iekļautas arī pilsētas Kandava un Tukums, kurās kontrolpunkti bija jāatrod pašu spēkiem, izmantojot zināšanas, pieredzi un veiksmi. Īpašais svētku uzdevums – mirkļa foto ar 5 tortēm, 1 svecīti un karti rokās – dažām komandām izvērtās par īstu piezīvojumu.

Svētku sajūtu autofotoorientēšanās dalībnieki radīja arī Zantes ģimenes krīzes centra bērniem, dāvinot viņiem kancelejas preces, apģērbu un citas ikdienā noderīgas lietas, kā arī sniedzot praktisku palīdzību centra apkārtnes sakopšanas darbos.

Finišu viesu namā „Ružciems” sasniedza visas 59 komandas. Atšķirībā no ierastās kārtības šoreiz rezultāti tika aprēķināti uzreiz pēc finiša. Pēc jautras svinēšanas, autofotoorientēšanās himnas nodziedāšanas un svecīšu nopūšanas uz svētku tortes notika rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana.

Pirmo vietu „Abavas serpentīnā” šogad beidzot ieguva sacensību veterāni – komanda „Lidojošā varde” ar 9450 punktiem un 237 nobrauktiem kilometriem. Balva - 2 stundu boulinga spēle 12 personām (2 celiņi) Joker klubā (dāvina Kalnmuižas pils kontrolpunkts).

Otrās un trešās vietas sadalījums šoreiz tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo abām godalgotajām komandām bija vienāds punktu skaits - 9150.

Otrajā vietā ar mazāk nobrauktiem kilometriem (212 km) ierindojās veterānu komanda „Arteh/Pinkainie jenoti”. Balva - viduslaiku mielasts 5 personām Jaunpils pils krogā.

Trešajā vietā – komanda „Brauc un Filtrē” ar 226km. Viņiem tika saldā balva un dāvanu karte no Šokolādes muzeja Pūrē, kā arī ozolzīļu kafija no Kandavas novada muzeja.


3.vietas ieguvēji - komanda "Brauc un Filtrē"

Šajā posmā tika noskaidrotas arī gada uzvarētājkomandas, kuras 16.novembrī tiks apbalvotas Latvijas Automobiļu Federācijas noslēguma pasākumā: 1.vieta - komanda "Brauc un Filtrē", 2.vieta - komanda "Lidojošā varde", 3.vieta - komanda "Baltic Team". 

Ar „Abavas serpentīnu” tika noslēgta 2013.gada sezona. Nākamās sezonas sākums – 2014.gada janvārī! 

Paldies par atbalstu:
Jaunpils pils, Kalnmuižas pils, lauku māja „Kangari”, Kandavas novada muzejs, Zemītes muižas pils, viesu mājas „Imulas”, „Ružciems”, Šokolādes muzejs Pūrē, karšu izdevniecība „Jāņa sēta”, www.vietas.lv, dizaina studija „Biele”
 


 

Autofotoorientēšanās jubilejas posms „Abavas serpentīns” jau 9.novembrī

Tieši pirms pieciem gadiem novembrī tika noorganizētas pirmās autofotoorientēšanās sacensības Latvijā. Atzīmējot šo notikumu, 9.novembrī ikviens tiek aicināts piedalīties aizraujošā 7 stundu piedzīvojuma braucienā „Abavas serpentīns”, kas norisināsies Kandavas un Tukuma pusē.

Būs gan klasiskā orientēšanās un fotografēšanās pie interesantiem tūrisma apskates objektiem, gan leģendas brauciens, gan dažas citas "'fīčas", kas ir bijušas šo 5 gadu laikā.

Ar papilduzdevumiem jūs sagaidīs Jaunpils pils, Kalnmuižas pils, lauku māja „Kangari”, Kandavas novada muzejs, Zemītes muižas pils un viesu māja „Imulas”. Saldajā ēdienā – kontrolpunkts Šokolādes muzejā Pūrē.

Turpinot pirms vairākiem gadiem iesākto Labo darbu tradīciju, „Abavas serpentīnā” mēs ciemosimies un savu palīdzīgo roku sniegsim Zantes ģimenes krīzes centram. Informācija par palīdzību katrai komandai tiek nosūtīta uz e-pastu.

Starts - kafejnīcā Serpentīns, Strazdes pagastā. Finišs - viesu namā "Ružciems".

Reģions apskatāms šeit »» 

Pasākuma norise:

Sestdiena, 9.novembris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs
21:00 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
21:30 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Pirmdiena, 11.novembris
17:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.autofotoorientesanas.lv

Pieteikšanās jubilejas autofotoorientēšanās sacensībām līdz 7.novembrim. Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis, komanda vismaz no 2 cilvēkiem, reģiona karte, digitālais fotoaparāts un labs noskaņojums.

Dalības maksa 45Ls no automobiļa, neskatoties uz pasažieru skaitu tajā. 

Tiekamies šī gada noslēguma braucienā 9.novembrī!

Mūs atbalsta:
Jaunpils pils, Kalnmuižas pils, lauku māja „Kangari”, Kandavas novada muzejs, Zemītes muižas pils, viesu mājas „Imulas”, „Ružciems”, Šokolādes muzejs Pūrē, karšu izdevniecība „Jāņa sēta”, www.vietas.lv, dizaina studija „Biele”
 

Rudens noskaņās noslēdzies autofotoorientēšanās 5.posms «Ventas rudens 2013» 

Dzeltenas koku lapas, migla un dzestrums sagaidīja 60 komandas - autofotoorientēšanās dalībniekus 28.septembra rītā kafejnīcā "Kalnakrogs", kurā tika dots starts 5. sacensību posmam "Ventas rudens 2013".

Šoreiz kontrolpunkti tika izvietoti abos Ventas krastos, kas nedaudz apgrūtināja to meklēšanu, jo Ventai pāri tikt varēja tikai Skrundā un Kuldīgā. Līdz ar to komandām bija jārēķina un jāplāno, uz kuriem punktiem ir vērts braukt un kuri ir jāizlaiž. 

Papildus parastajiem kontrolpunktiem bija arī orientēšanās Saldus un Kuldīgas pilsētās, leģendas brauciens ar slēptajiem kontrolpunktiem, cidonijas atrašana un tās nogādāšana līdz finišam. 

Īpašu jautrību komandām sagādājā papilduzdevums - nofotografēties ar ūsainu vīru cepurē, gumijniekos un grozu vai spaini rokās. Dažas komandas no priekiem par sastapto "fotomodeli" aizmirsa nofotografēt kopā ar viņu savu komandas biedru. Rezultātā - neieskaitīts punkts. 

Labo darbu kontrolpunktā Kazdangas pilī komandām bija jāierāmē iepriekš sagatavotus dzīvnieku un to pēdu nospiedumu attēlus. Kā dalībniekiem veicās ar šo uzdevumu ar apskatīt šeit >>

Liels paldies ir jāsaka šī posma atbalstītājiem - Sabiles Vīna kalnam un hostelim "Hospital" Sabilē par sagatavotajiem papilduzdevumiem un balvām.

REZULTĀTU sadaļā publicēti oficiālie rezultāti, dalībnieku maršruti un komandu kopvērtējums pēc 5.posma.

FOTO/VIDEO sadaļā ievietotas fotogalerijas no LOB5.

Par 5.posma uzvarētājiem kopējā ieskaitē kļuva:

Debitantu ieskaitē 1.vietu iegūst komanda "Raķetes". Balvu - 1 nakti divos 2-vietīgos numuriņos piešķir hostelis "Hospital" Sabilē.

2.vietā - komanda "Kristaps un pārējie". 3.vietā ierindojas "Susuri zaļumos".

Apsveicam uzvarētājus!

Ja balvu ieguvēji vēlas saņemt savas balvas ātrāk par 9.novembri, lūdzu, sazinieties ar organizatoriem.


Tūrisma rallijs „Ventas rudens 2013” jau pēc nedēļas

Lai pilnībā izbaudītu visas rudens nokrāsas, iepazītu, iespējams, vēl nezināmas vietas, gūtu jaunus iespaidus un vienkārši labi pavadītu brīvdienas, aicinām piedalīties tūrisma rallijā „Ventas rudens 2013”, kas 28.septembrī norisināsies Kuldīgas-Saldus pusē.

Lai piedalītos braucienā ir jānokomplektē komanda no vismaz 2 cilvēkiem un auto (derēs jebkuras krāsas un markas braucamais), jāuzlādē savi fotoaparāti, jāiegādājas brauciena reģiona karte, un brauciens varēs sākties!


NODERĒS!!!

Organizatori būs parūpējušies par interesantu, piedzīvojumiem un iespaidiem bagātu autofotoorientēšanās braucienu pretī rudenim. Dalībnieku maršrutā būs iekļauta orientēšanās un kontrolpunktu meklēšana vēsturiskajā Kuldīgā, Kazdangas pils apkārtnē, Saldū, Skrundā un daudzās citās interesantās vietās, kurām ikdienā mēs pabraucam garām. Ar īpašajiem uzdevumiem komandas sagaidīs Sabiles pilsēta, hostelis „Hospital” Sabilē un viesu nams „Imulas”. Būs sagatavots uzdevums arī īpaši azartiskām komandām.

Tradicionālais "labo darbu kontrolpunkts" - Kazdangas pils, ir sagatavojis mājasdarbu komandām:

"Katra komanda sacensībām sagatavo foto rāmīti, kurā var ievietot A5 formāta lapu. Rāmīši būs paredzēti dažādu putnu un zvēru pēdu nospiedumiem. Rāmīši var būt arī pašdarināti un tie pēc tam būs apskatāmi muzejā. Sacensību dienā komandām pašām būs jāierāmē jau sagatavoti attēli. Rāmīša otrā pusē jāuzraksta komandas nosaukums."


Pasākuma norise sestdien, 28.septembrī
9:30-10:20 08:45 – 09:30 reģistrācija
10:30 09:40 dalībnieku sapulce
11:00 10:00 pirmā auto starts
19:00 17:00 pirmā auto finišs


Starts - motelī/kafejnīcā "Kalnakrogs" Skrundas novadā.

Finišs - Rančo krodziņā uz Rīgas-Liepājas šosejas Skrundas novadā. 

 Reģistrācija turpinās. Dalības maksa 45 Ls (64.03 EUR) no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par piedzīvoto Sāremā, 5Ls (7.11 EUR) atlaide.

Piedalīsies pirmo reizi? Iesakām izlasīt dalībnieku atsauksmes no iepriekšējiem posmiem, apskatīties foto/video sadaļu, kā arī uzmanīgi izlasīt brauciena nolikumu.

Tiekamies rudenī!

Fantastiskais orientēšanās ceļojums uz Sāremā salu noslēdzies, noskaidroti uzvarētāji

Svētdien, 4.augustā, ar 46 auto finišu uz dambja starp Muhu un Sāremā salām noslēdzās tradicionālais divu dienu vasaras pasākums "Saaremaa 2013", kurā piedalījās arī divas ārvalstu komandas no Krievijas un Igaunijas.

Piedzīvojums, adrenalīns, azarts - šādi varētu raksturot pirmo autofotoorientēšanās vasaras divu dienu sacensību "izbraukumu" ārpus Latvijas. Gan dalībnieki, gan organizatori viennozīmīgi atzīst, ka šis bija visinteresantākais un piedzīvojumiem visbagātākais posms autofotoorientēšanās sacensību daudzu gadu vēsturē. 

Organizatori bija pacentušies sajaukt komandām prātus jau pirmās dienas sapulcē, metot izaicinājumu pašiem "trakākajiem" orientieristiem ar piedāvājumu sasniegt ar automobili neaizsniedzamo Vilsandi salas bāku.

Šī 7000 punktu vērtā kontrolpunkta dēļ komandas sadalījās divās nometnēs - vieni nolēma visus savus spēkus veltīt Vilsandes salas iekarošanai (ar kājām, laivu, traktoru un velosipēdiem), citi - izbaudīt Sāremas un Muhu salas skaisto dabu un interesantos kontrolpunktus - tūrisma apskates objektus. Tas ietekmēja arī komandu sadalījumu rezultātu tabulā.  

Azarts, neatlaidība, čujs, ņuhs un poņa līdz pirmajai vietai aizveda komandu "Brauc un Filtrē" no Lielvārdes (A.Grumolds, E.Pilders, V.Grumolde, R.Vigulis). Kopā savākti 16150 punkti un nobraukti 392km. Balvā - bezmaksas dalība vienā no 2013.gada autofotoorientēšanās posmiem.

Otro vietu ieņēma ilggadējā veterānu komanda "Trusis" nedaudz mainīgā sastāvā (J.Keterliņš, P.Ločmelis, M.Pūpola, T.Dzenis) ar 15600 punktiem un 306 nobrauktajiem km. Balva no www.autofotoorientesanas.lv 

Pēc neliela pārtraukuma godalgoto komandu sastāvā atgriezusies komanda "Lidojošā varde" no Jelgavas (N.Petrovs, A.Veržbickis, U.Putnieks, T.Lintiņš), šajā posmā ierindojoties trešajā vietā (15250 punkti un 393km). Balva no www.autofotoorientesanas.lv 

Lielu pārsteigumu sagādāja debitantu komandu rezultāti.

Pirmo vietu debitantu ieskaitē un ceturto vietu komandu kopvērtējumā ieņēma komanda Za PozitiFF! no Krievijas (P.Skanavi, A.Isaev, A.Šerstobitova, O.Benedskaja), kopsummā iegūstot 14750 punktus.

Arī otrā vieta debitantu ieskaitē tiek ārvalstu dalībniekiem - komandai "Praali" no Igaunijas (M.Ranne, K.Erik, M.Ranne un suns Clawdeen). Iegūti 12250 punkti un nobraukti 290km.

Trešajā vietā ierindojās pašmāju komanda "Dunduri" (A.Enkurs, D.Bērziņa, J.Duleviča, K.Burlacāns) ar 11550 punktiem un 286 km.

Apsveicam uzvarētājus!

Fotogrāfijas no Sāremas posma piedzīvojumiem FOTO/VIDEO sadaļā. Rezultāti - REZULTĀTU sadaļā.

Varat arī piedalīties diskusijās, kā arī ierakstīt savus piedzīvojumus atsauksmju sadaļā.

Nākamais posms "Ventas rudens" - 28.septembrī Kuldīgā. Reģistrācija jau atvērta.


 

15.jūnija neparastā "ekskursija" Rīgā

15.jūnijā 28 autofotoorientēšanās entuziastu komandas sapulcējās pie Mūsa Motors Rīga, lai dotos neparastā ekspresekskursijā pa Rīgas priekšpilsētām un tās apkārtējiem novadiem.

Ķengaraga promenāde, Triumfa arka, atjaunotā "Ziemeļblāzma", Mangaļsalas pazemes bunkuri, piemineklis Omnibusam un vēl daudzas citas interesantas Rīgas un pierīgas vietas no cita skatu punkta - šāds bija šī posma mērķis.

Šoreiz "bonusa fotogrāfija" - bilde uz pasažieru vilciena fona, dažām komandām radīja papildus stresu, jo kā par spīti, dzelzceļa stacijās vilcieni bija vai nu jau tikko aizgājuši, vai ilgi bija jāgaida līdz nākamajam.

Pilnīgi visas komandas iekļāvās noteiktajā 6 stundu kontrollaikā.

Rezultātu tabulā vietu sadalījumu šoreiz nācās noteikt pēc veiktā maršruta, jo vairākām komandām bija vienādi punktu skaiti. Īsteniem rīdziniekiem kontrolpunktu meklēšanā un pareizā maršruta plānošanā palīdzēja mazo šķērsieliņu, īsākā ceļa pārzināšana. 

Ilgi gaidīto uzvaru un 1.vietu AutoFotoRīga posmā ieguva VW Motion komanda (A.Leja/ L.Lejiņa/ A.Krēgere/ A.Zaharāne) ar 4700 punktiem un 110,1 veiktajiem km.

2.vietā - Ramdža Rododendrā (A.Grumolds/ E.Pilders/ V.Grumolde/ E.Gasūne) - 4700 punkti un 111,2 km.

3.vieta komandai 21 (J.Viņķelis/ P.Apinis/ D.Mozgis/ B.Bašķere) - 4600 punkti un 107,8 km.

Apsveicam uzvarētājus!

Pateicamies Mūsa Motors Rīga par viesmīlīgo mūsu dalībnieku uzņemšanu savās telpās!

 

Ziemeļkurzemes skaistākās vietas uzņem "Līvõd Rānda 2013" dalībniekus

Ar dzestru vēju un lietus lāsēm 25.maija rītā sākās 87 komandu starts kafejnīcā "Serpentīns" Strazdē. Tomēr 8 stundu ilgo autofotoorientēšanās sacensību laikā ne laikapstākļi, ne dažas sīkas ķibeles nevarēja ietekmēt dalībnieku kontrolpunktu meklēšanas azartu. 

Talsi - Ventspils - Kolka - šādu Ziemeļkurzemes skaistāko apskates vietu maršrutu organizatori bija sagatavojuši "Līvõd Rānda 2013" dalībniekiem.

Latvijas Lauksaimniecības muzejs, lēnā laika parks "Līdumkalni", "Laumu dabas parks", kempings "Ūši", Ventspils Olimpiskais centrs, kā arī Dundagas pils, Ovišu bāka un unikālā Pāces vilnas fabrika - tie ir tikai daži interesantākie kontrolpunkti, kurus sacensību režīmā apmeklēja komandas, lai kādreiz, nu jau nesteidzoties, varētu šeit atgriezties un izbaudīt šo vietu viesmīlību.

Talsos un Ventspilī notika "pilsētas medības" - kontrolpunkti nebija atzīmēti orientēšanās kartē. Tie bija jāatrod pēc nelieliem ēku fotofragmentiem un ielu nosaukumiem. 

Par īpašu autofotoorientēšanās dalībnieku uzņemšanu bija parūpējušies uzreiz divi kontrolpunkti - Mazirbes "Stūrīšu" seno lietu kolekcijā dalībniekiem bija ne tikai jāatrod sens virtuves darbarīks, bet arī pacienāties ar izcili gardu laša zupu'. Turpretī viesmīlīgajos Pitraga "Krogos" dalībnieki starp visiem saimnieka Andra izveidotajiem žogu veidiem meklēja un fotografēja vienu konkrētu žoga fragmentu, un kā jau lībiešu krastā pienākas - degustēja gardās, saimnieka kūpinātās zivis.

Sacensību ietvaros dalībnieki palīdzēja īstenot ideju par izstādes "Slīteres kukainis 2013" izveidošanu. Katra komanda jau mājās izveidoja savu kukaini, kuru sacensību dienā nodeva Slīteres nacionālajam parkam. Slīteres nacionālā parka 90. jubilejas gadā katras komandas darbs tiks izstādīts Slīteres bākas teritorijā. Izstādi aplūkos Slīteres NP apmeklētāji. Izstāde lieliski papildinās Slīteres Ceļotāju dienu pasākumus 1.-2.jūnijā, kā arī Kukaiņu nakts pasākumu 27.jūlijā. Komandu veikumu var skatīt bilžu galerijā šeit >>

Pēc intensīvas 8 stundu orientēšanās 85 komandas sasniedza finišu.

Šoreiz rezultātu tabulas augšgalā ir notikušas izmaiņas. Pēc ilgākā pārtraukuma sacensībās atgriezās autofotoorientēšanās veterānu komanda "Kurzemnieki" (A.Čače/I.Čakle/I.Čače/I.Čaklis), kura uzreiz plūca uzvarētāju laurus (9700 punkti, 363 nobraukti km). Balvā dāvanu karte no dabas parka "Laumas".

Otro vietu ieņēma komanda "Brauc un filtrē" (A.Grumolds/E.Pilders/V.Grumolde/L.Apsāne) - 9520 punkti, 357 km. Balva no Ventspils piedzīvojumu parka 4 personām.

Trešajā vietā - "Arteh/Pinkainie Jenoti" (A.Pinka/G.Krūmiņš/M.Runce/G.Pinka) - 9140 punkti un 350 km. Balvā - dāvanu karte no kafejnīcas "Serpentīns".

Debitantu ieskaitē (komandas, kuras sacensībās piedalās mazāk kā 3 reizes) vietas tika sadalītas šādi:

1.vieta - komanda "Izvelc vidējo" - U.Jakobsons/A.Logins/A.Jakobsone/M.Niedre - 8340 punkti, 335km. Balvā - dāvanu karte no kafejnīcas "Serpentīns".

2.vieta - RVK aģenti - J.Petkuns/I.Bucena/A.Dzene/I.Krūmiņa - 8230 punkti, 325km.

3.vieta - 4x4 centra komanda - N.Štrodahs/J.Lievītis/K.Grenevics/E.Markainis- 8000 punkti, 375km.

Starp visām 6 godalgotām komandām tiks izlozēta sklandraušu cepšanas meistarklase pie kempinga "Ūši" saimnieces.

Kontrolpunkts lēnā laika parkā "Līdumkalni" piešķir īpašo balvu 44.komandai "Smart Move" par interesanto zīmējumu - mākslinieces Lauras Šulcas oriģinālgleznu ,, Klusā daba ar kafijas dzirnaviņām", audekls / eļļa, 60cm X 80cm. Par balvas saņemšanu organizatori sazināsies personīgi ar komandas pārstāvjiem.

Tāpat "Līdumkalni" piešķir visiem 25.maija sacensību dalībniekiem 50% atlaidi zīmēšanas un gleznošanas nodarbībām šovasar "Līdumkalnos".

Mierinājuma balva - Ielūgums uz Ventspils Pludmales akvaparku 4 personām - tiek piešķirta komandai "Kurzemnieki-2", kā komandai, kura pirmā palikusi "aiz strīpas" kopvērtējumā.

Saldos našķus uzvarētājiem dāvās "Kalna Bieles" no Mārcienas, Madonas novadā.

 Apsveicam visus uzvarētājus!

 


Pavasara rallijs "Skrunda 2013" noslēdzies

23.martā Skrundas pusē dažas diena pēc astronomiskā pavasara iestāšanās norisinājās autofotoorientēšanās II posma sacensības "Skrunda 2013". Uz starta stājās 75 pieredzējušas un ne tik pieredzējušas komandas no visas Latvijas. Neskatoties ne uz ko, tikpat daudz komandas arī finišēja.

Kontrolpunkti bija izvietoti ne tikai Latvijas pusē, bet arī Lietuvā - vēsturiskajā Žemaitijas apgabalā. Tādēļ arī viens no papilduzdevumiem dalībniekiem bija nofotografēties ar uzrakstu "Žemaitija". Šis uzdevums nesagādāja problēmas. Grūtāk gāja ar otru papilduzdevumu - atvest uz finišu vismaz vienu pūpolzariņu. Dažas komandas pūpoliņus tā arī neatrada.

Tā kā ārā vēl valdīja sniegoti laikapstākļi, lielākā daļa parasto kontrolpunktu bija vienkārši atrodami, jo atradās netālu no ceļa. Vairākām komandām grūtības sagādāja slēptais kontrolpunkts, kas šoreiz bija jāaprēķina, uzzinot skaitļus 3 citos kontrolpunktos, kā arī viens kontrolpunkts Lietuvas pilsētā Telšiai - medaļa "Kods". Šis objekts atradās uz SEB bankas ēkas sienas.

Viens no kontrolpunktiem atradās skaistajā Skrundas muižā. Tur uzdevums - nobildēties pie Ventas vāravām.

Par īpašo kontrolpunktu varam nosaukt Embūtes ekotūrisma informācijas centru, kam tika dāvināti dalībnieku mājasdarbi par tēmu "Embūtes kuršu zobens". Šis mājasdarbs vēlreiz apstiprināja mūsu pārliecību, ka Latvijā dzīvo patiešām talantīgi cilvēki. Paldies Jums par to!

Ar noderīgām grāmatām, kancelejas precēm, galda spēlēm un rokdarbu izejmateriāliem dalībnieki ciemojās labo darbu kontrolpunktā - Vaiņodes biedrībā "Vaiņodes novada iniciatīvas grupa".

Pēc rezultātu apkopošanas noskaidrojās, ka mainījies ir pirmo trīs vietu sadalījums.

Par vienu vietu augstāk salīdzinājumā ar iepriekšējo posmu ir pakāpusies komanda "Baltic Team" (V.Sīmanis/G.Gavriļenko/A.Daliņa/S.Līvziniece) - viņiem šoreiz pirmā vieta (7750 punkti) !

Otrajā vietā ierindojās vairākas reizes godalgotā veterānu komanda "Arteh/Pinkainie Jenoti" (A.Pinka/G.Krūmiņš/G.Pinka/A.Pinka) ar 7650 punktiem.

Trešajā vietā - iepriekšējo gadu gandrīz nepārspējamā komanda "Vilks" (J.Keterliņš/E.Vēveris/I.Austruma/M.Pūpola) ar 7550 punktiem.

DEBITANTU IESKAITĒ (ja braukts sacensībās līdz 3 reizēm) vietas sadalījās sekojoši:

1.vieta - komanda RVK aģenti (J.Petkuns/I.Būcena/A.Dzene/I.Akeldama-Krūmiņa) ar 6580 punktiem.

2.vieta - komanda MJAU (J.Zeidaks/A.Zeidaka/J.Zeidaks/M.Zeidaks/A.Siksna) ar 6250 punktiem.

3.vieta - BANDAVA (J.Stārasts/P.Īvāns/M.Sokolovskis/G.Alkšņazars) ar 6220 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

BALVAS, BALVIŅAS

- Pirmās vietas ieguvējiem - komandai "Baltic Team" - 2 ielūgumi 2 personām nakšņošanai "Skrundas muižā" ar brokastīm.

- Otrās vietas ieguvējiem - komandai "Arteh/Pinkainie Jenoti" - 25Ls atlaide dalībai vienā no tuvākajiem 2 LOB posmiem.

- Trešās vietas ieguvējiem - komandai "Vilks" - 20Ls dāvanu karte no "Kalnakroga".

- Piektās vietas ieguvējiem - komandai "Baloži Racing Team" - 15Ls dāvanu karte no "Rančo krodziņa" (par godu krodziņa 5 gadu jubilejai).

"Kalna Bieles" - saldās balvas pirmo trīs vietu ieguvējiem kopējā ieskaitē un debitantu ieskaitē.

Īpašās veicināšanas balvas - dāvanu kartes 15Ls apmērā no "Rančo krodziņa" tiek arī:

- meiteņu komandai "Brakie Trakie Ašie" par izturību un neatlaidību finiša sasniegšanā;

komandai "Pūpēži", kura izpalīdzēja šai meiteņu komandai. Paldies Jums!

Paldies visiem, kas piedalījās aptaujā, noteikti ņemsim vērā Jūsu ieteikumus, organizējot nākamos sacensību posmus!

Uz tikšanos maijā!

 


 

„Jaungada posms” atklāj jauno autofotoorientēšanās sezonu

Veiksmīgi un interesanti ir noslēdzies 2013.gada sezonas pirmais "Jaungada posms". Par spīti sniega kupenām un salam uz starta Tērvetē stājās 55 komandas. Līdz finišam veiksmīgi tika 54.

Lielākā daļa kontrolpunktu atradās Lietuvas Republikā. Tas dalībniekiem deva iespēju iepazīt kaimiņzemes pierobežas ciemu un pilsētu kolorītu.


Līdzās tradicionālajiem kontrolpunktiem, kuros bija jāatrod un jānofotografē kāds interesants objekts vai tā fragments, sacensību organizatori dalībniekiem bija sarūpējuši vairākus interesantus un jaunus uzdevumus par tēmu „Lietuva” – fotografēšanos ar Lietuvas karogu fonā, aiz veikala letes kopā ar lietuviešu pārdevēju, kā arī kontrolpunktu meklēšanu uz gājēju ielas Šauļos.

Latvijas pusē dalībniekiem uzdevumu – nofotografēties kopā ar šova „Precamies?!” dalībniecēm, bija sarūpējis viesu nams „Vīnkalni” Pilsrundālē.

Slēpto punktu nenofotografēja neviena komanda. Dažām vienkārši pietrūka laika, citām problēmas radīja slēptā punkta aprēķināšana vai atrašana. Toties ar lielu sajūsmu tika uzņemts uzdevums „Bauska toreiz un tagad”, kurā pēc veco laiku fotogrāfijām bija jāatrod un jānofotografē objekti Bauskā.

Ar pašu sarūpētām jaungada dāvanām – saldumiem, kafiju un tēju, sacensību dalībnieki apmeklēja „Labo darbu kontrolpunktu” - Elejas pagasta bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvas centru. Visas dāvanas jaunieši paši nogādāja Elejas pagasta vientuļajiem sirmgalvjiem, ģimenēm ar bērniem, kā arī dalīja uz ielas satiktajiem bērniem.

Jaunā sezona ir atnesusi izmaiņas uzvarētāju sarakstā. Šajā posmā pirmo un otro vietu attiecīgi ieņēma uz goda pjedestāla sen neredzētas komandas.

1.vietā komanda „Brauc un Filtrē” ar 7250 punktiem un 288 nobrauktajiem km. Balvā - bezmaksas dalība vienā no šī gada posmiem.

2.vieta komanda „Baltic Team” ar 7050 punktiem un 272 km. Balvā - dāvana no www.autofotoorientesanas.lv

3.vietā sacensību veterāni – komanda „Lidojošā varde” ar 6900 punktiem un 289 km. Balvā - dāvana no www.autofotoorientesanas.lv

Debitantu ieskaitē (komandas, kuras ir piedalījušās mazāk kā 3 posmos) vietas sadalījās šādi:

1. vieta - komanda "BN" ar 6150 punktiem un 245 km.

2.vieta - komanda "Sapnis" ar 5950 punktiem un 226 km.

3.vieta - komanda "Pelēkais vilks" ar 5850 punktiem un 231 km. 

Apsveicam uzvarētājus!

  Oficiālie rezultāti ir aprēķināti un tos var redzēt rezultātu sadaļā. Vēl varat iesūtīt mums interesantas fotogrāfijas no šī brauciena, kā arī ierakstīt savas vēl svaigās atmiņas atsauksmēs, pretī saņemot 5Ls atlaidi dalībai nākamajā posmā, kas notiks 23.martā Skrundā. Reģistrācija jau ir sākusies. Līdz februāra beigām dalības maksa ir lētāka.

MŪS ATBALSTA:

Viesu nams „Vīnkalni”, Bauskas motormuzejs, a/s "Latvijas Valsts Meži" Tērvetes dabas parks, krogs „Aveņi”, interneta portāli www.iauto.lv, www.travelnews.lv, www.vietas.lv

 


 

Par komandu gada kopvērtējumu

Paldies par Jūsu iesūtītajiem priekšlikumiem kā uzlabot punktu skaitīšanas sistēmu. Esam izskatījuši visus variantus un nonākuši pie šādām izmaiņām nolikumā:

" 12.Komandu gada kopvērtējums

12.1. Katrai ekipāžai ir jābūt savam komandas nosaukumam, kurš nedrīkst mainīties gada laikā. Komandas nosaukuma maiņas gadījumā tā tiks uzskatīta par jaunu komandu.
12.2. Atkarībā no finišējušo ekipāžu skaita katrā atsevišķā posmā, katrai komandai tiek piešķirti punkti. Komandai, kura atsevišķā posmā ir ieguvusi pirmo vietu, tiek piešķirti tik punkti, cik ir finišējušās ekipāžas šajā posmā. Komandai, kura ir ieguvusi otro vietu, tiek piešķirti tik punkti, cik ir finišējušās ekipāžas šajā posmā mīnus viens punkts utt. Pēdējai finišējušajai komandai tiek piešķirts viens punkts.
12.3. Vienas dienas posmā iegūtajiem rezultātiem tiek piemērots koeficients 1; 2 dienu posmam – koeficients 2, utt.
12.4. Kopvērtējumā netiek ņemts vērā katras komandas posms ar zemāko rezultātu (ja komanda kādā no posmiem nav startējusi, tai šajā posmā tiek piešķirti 0 punkti)."
 

Šis un tas par 2013.gada sezonu

Kamēr visi esošie un topošie autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki gatavojas Ziemassvētkiem, mēs - organizatori domājam jau par nākamo, nu jau piekto autofotoorientēšanās sezonu.

Tā kā iepriekšējā sezonā mēģinājām jūs vairāk iepazīstināt ar Vidzemes interesantākajām vietām un ceļiem, nākamo - 5.sezonu pavadīsim Kurzemes pusē, dažos posmos iepazīstot arī Lietuvu. Tradicionālo divu dienu posmu plānojam noorganizēt Sāremā un Muhu salās Igaunijā, kā rezerves reģionu tomēr paturot prātā arī Dienvidlatgali.

Nakts posmu nākamajā sezonā nepiedāvāsim. Tā vietā jaunums - AutoFotoRīga - orientēšanās Rīgā un tās apkārtnē. Pēc šī posma jūs noteikti būsiet labākie neparastās un netradicionālās Rīgas pazinēji. Par datumiem vēl tiek spriests, taču noteikti šis posms būs vasarā.

Visu posmu plānotie datumi un reģioni ir publicēti kalendārā. Labie darbi, īpašie uzdevumi, slēptie punkti, lobings būs arī nākamgad.

Labprāt uzklausīsim arī jūsu idejas un priekšlikumus (rakstot uz e-pastu), lai padarītu mūsu kopīgo aizraušanos vēl aizraujošāku. Pašlaik izskatam jūsu priekšlikumus, kā uzlabot komandu gada ieskaites sistēmu. Drīzumā tiks pieņemts gala lēmums.

Jau otro gadu pēc kārtas mūsu nopelnus pamana arī Latvijas Automobiļu Federācijā, pasniedzot gada uzvarētājkomandām uzvarētāju kausus. Kā tas izskatījās šogad, varat skatīt šeit >>

2013.gada pirmais posms - 12.janvārī Bauskas apkārtnē un Lietuvā. Reģistrācija ir sākusies. Līdz 9.decembrim lētā dalības maksa - 35 Ls no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par "Ērgļu virpuli", 5Ls atlaide. Reģions ir skatāms šeit >>

Priecīgus visiem svētkus un uz pavisam drīzu tikšanos janvārī!

 

Palīdzība Ričardam

"Lielo jautājumu par dzīves jēgu es uzdevu savam dēlam pediatram. Dr. Vonnegūts savam vecajam, drebelīgajam tēvam atbildēja šādi: “Tēt, mēs šeit esam, lai cits citam palīdzētu tikt cauri šai padarīšanai - lai kas tā būtu.”

/Cilvēks bez valsts, Kurts Vonnegūts/

Gribu pateikt vislielāko PALDIES visiem, kas atsaucās manam lūgumam. Pateicoties mums visiem Ričards jau decembra sākumā kopā ar māmiņu un tēti varēs doties uz klīniku Vācijā un uzsākt ārstēšanos.

Esam tik ļoti pārsteigti par tādu atsaucību! Tas laikam vienmēr spēj pārsteigt, ja kāds svešinieks, neprasot neko pretī, pēkšņi izdara tev kaut ko labu. Negaidīta labestība liek vēl ilgi pie sevis smaidīt.

Mēs zinām, ka pasaule vienā dienā balta nekļūs, tādēļ mums vajag labās lietas darīt pamazām, lai gaisma top arvien lielāka....Es ceru, ka mēs visi arī turpmāk veidosim mūsu pasauli baltāku un kļūsim par tādiem cilvēkiem, kam dzīvot un iepriecināt citus cilvēkus ir vienkārši! Jo ar pavisam nelielu atdevi, iespējams iekustināt daudz lielāku labo darbu ķēdi, veidojot mūsu ikdienu priecīgāku, ienesot tajā vairāk labestības un mīlestības!

Pateicībā,
Zita
 

„Ērgļu virpulis 2012” noslēdz autofotoorientēšanās 4.sezonu

3.novembrī Ērgļos tika dots starts šā gada noslēdzošajam autofotoorientēšanās sacensību posmam „Ērgļu virpulis 2012”. Uz starta stājās 50 komandas, lai 7 stundas Ērgļu - Siguldas reģionā meklētu izvietotos kontrolpunktus. Šoreiz kontrolpunktu meklēšana dalībniekiem nesagādāja lielas grūtības, jo gandrīz visi punkti atradās ceļa malās. Īstu jautrību sacensībām piešķīra divu īpašo uzdevumu veikšana – fotografēšanas ar dzīvu kaķi rokās un seksīgās piparkūkas meklēšana piparkūku ražotnē „Ķeipenieši” Ķeipenē.

Kā jau gada beidzamajā posmā pieņemts, pēc finiša dalībnieki varēja sagaidīt rezultātus kopā, apvienojot to ar atpūtu, vakariņām un nelielu komandu uzstāšanos. Rezultāti tika aprēķināti un jau plkst.22 bija skaidrs, kurš uzvarējis.

Tā kā pirmo trīs vietu ieguvējiem punktu skaits bija vienāds – 7450 punkti, vietas uz goda pjedestāla tika noteiktas pēc nobraukto kilometru skaita.

Joprojām nevienam nav izdevies pārspēt komandu „Vilks”, kura arī šajā posmā ieņēma pirmo vietu (nobraukti 259.7km).

Otrajā un trešajā vietā ierindojās šo sacensību veterāni: Saab kluba komanda (I.Vimba/A.Mediņš) ar 265.1 km un komanda „Arteh/Pinkainie jenoti” ar 276.5 nobrauktajiem kilometriem.

Debitantu ieskaitē labākos rezultātus uzrādīja komandas „Labakie.lv” (7050 punkti un pirmā vieta), „EHI” (6300 punkti un otrā vieta), „BN” (6250 punkti un trešā vieta).

Gada komandu kopvērtējumā pirmās trīs vietas ir sadalījušās šādi:

1.vietā ierindojās komanda „Lidojošā varde” ar 377 punktiem.
2. vietā – „Arteh/Pinkainie jenoti” ar 373 punktiem.
Tikai par vienu punktu atpalika komanda EBT. Tādēļ tai trešā vieta komandu gada kopvērtējumā.

Apsveicam uzvarētājus!

Savukārt mēs - organizatori jau domājam par nākamo gadu... Drīz tiks publicēts 2013.gada kalendārs.

 


 

 

AERODIUM fotokonkursa uzvarētāji

Posma "Sigulda-Cēsis" ietvaros notikušajā fotokonkursā AERODIUM žūrija ir izvēlējusies 3 komandas, kuras tiek pie balvām.


Galvenā balva - 2 lidojumi AERODIUM.

 

 
Simpātiju balva - 4 datorsomas no AERODIUM

 


Veicināšanas balva - 2 datorsomas un 2 disku maciņi no AERODIUM

Uzvarētāji balvas var saņemt AERODIUM birojā Rīgā, A.Čaka ielā 149, 2.stāvā. Iepriekš obligāti piesakoties pa tālruni 26428498 Līga.

Apsveicam!


Autofotoorientēšanās rudens Siguldā

22.septembri – dienu, kad iestājas astronomiskais rudens, autofotoorientēšanās dalībnieki pavadīja rudenīgajā Vidzemes Šveicē un gleznainajā Cēsu apkārtnē.

 

Orientēšanās pēc kartes, interesantu objektu meklēšana, fotografēšanās, fotomedības Cēsu pils parkā, leģendas brauciens, kā arī daudz, daudz pozitīvu emociju un skaistu dabas skatu šoreiz bija dalībnieku dienas plānā. Kontrolpunkti bija izvietoti gar abiem Gaujas krastiem. Lai visu paspētu, atjautīgākās komandas steidza izmantot Līgatnes pārceltuvi pār Gauju. Dažiem tas izvērtās par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Kā īpašus ciemiņus Siguldā dalībniekus sagaidīja bārs "Ritters", Aerodium un viesnīca "Sigulda".

„Labo darbu” kontrolpunkts bija izvietots Līgatnes dabas takās, uz kurieni dalībniekiem bija jāatved mājās sagatavots cienasts dzīvnieciņiem.

Uz goda pjedestāla šoreiz kāpa: gandrīz neuzveicamā komanda „Vilks” (1.vieta), veterānu komanda „Arteh/Pinkainie jenoti” (2.vieta), kā arī komanda „Latvijas Volvo klubs 3” (3.vieta).

Debitantu ieskaitē pirmo vietu ieņēma „Latvijas Volvo klubs 3”, otro – „Oi, jāpadomā!”, trešo – „Standartauto.lv”.

Apsveicam uzvarētājus!

Interesantākās bildes no šī posma skatīt šeit: www.draugiem.lv/autofotoorientesanas/gallery/
 

Posmā „Liepāja-Klaipēda” pie godalgām tiek arī debitanti


Pēc dažu gadu pārtraukuma autofotoorientēšanās sacensības atkal norisinājās Liepājas pusē. Tradicionālais divu dienu brauciens notika šī gada 4.un 5.augustā.

Autofotoorientēšanās brauciena dalībniekiem tika dota vienreizēja iespēja divās dienās veikt "ātro iepazīšanās ekskursiju" ar orientēšanās un fotografēšanās elementiem pa interesantākajām Dienvidkurzemes vietām, kā arī uzzināt, ko ievērības cienīgu var ieraudzīt Klaipēdas apkārtnē Lietuvā, lai vēlāk, brīvā brīdī nesteidzīgi šo maršrutu varētu veikt kopā ar ģimeni un draugiem.

Pirmo vietu kopvērtējumā ieguva šo sacensību veterāni – komanda „Lidojošā varde”.
Otro vietu – jau vairākas reizes uz pjedestāla kāpusī komanda „EBT”.

Par lielu pārsteigumu pārējiem pieredzējušiem dalībniekiem uz goda pjedestāla šoreiz kāpa debitantu komanda „4x4 centrs”, kas 59 komandu konkurencē spēja ierindoties 3.vietā kopvērtējumā un 1.vietā debitantu ieskaitē.

Otrā vieta debitantu ieskaitē – komandai „Black&White Racing”.
Trešā vieta starp debitantiem – komandai „Mēs no laukiem”.

Fotogalerija ar interesantākajā šī posma bildēm atrodama šeit: http://www.draugiem.lv/autofotoorientesanas/gallery/?aid=41879288
 


 "Daugavas rallijs" noslēdzies!

Neskatoties uz lietus šaltēm un dubļiem, aktīvākie, azartiskākie piedzīvojumu meklētāji izbaudīja autofotoorientēšanās sacensību "Daugavas rallijs" sniegto adrenalīnu, piedaloties 8 stundu braucienā pa Viduslatvijas interesantākajām vietām abos Daugavas krastos.

"Labo darbu" kontrolpunkts šoreiz bija Likteņdārzā. Dalībniekiem bija jāiesēj Salaspils Botāniskā dārza dāvinātās dažādu puķu un augu sēklas, kas nākotnē ar savu ziedēšanu veidos skaistu kompozīciju Daugavas krastā.


Dalībnieku sveicieni #13 komandai Greblis.

Organizatori bija parūpējušies arī par nelielu pārsteigumu sacensību veterāniem - komandai "Greblis", pie kuras mājām katrai no komandām bija jāatstāj savs mājasdarbs - komandas sveiciens.

"Daugavas rallija" uzvarētāju godā atkal iekļūst komanda "Vilks" - 11700 punkti un 317km. Balvu uzvarētājiem piešķir "Junkors filtri".

Pēc vairākām iepriekšējo posmu neveiksmēm un diskvalifikācijām uz otro vietu ir pakāpusies neatlaidīgā komanda "Ķirši" - 10850 punkti un 293 km. Balvu uzvarētājiem piešķir "Junkors filtri".

Tikai 10 punkti šķīra Latvijas Ārstu Biedrības komandu no otrās vietas. Viņiem trešā vieta - 10840 punkti un 271km. Balvā 30Ls atlaide dalības maksai vienā no tuvākajiem 2 sacensību posmiem.

Pirmo reizi autofotoorientēšanās sacensībās ar diplomiem tiek apbalvotas arī debitantu komandas (tās, kuras piedalās sacensībās mazāk par 3 reizēm).

Pirmā vieta - komandai "Baloži Racing Team" (9650 punkti un 239 km). Balvu uzvarētājiem piešķir "Junkors filtri".

Otrā vieta - komandai "Sēlijas pūķi" (9550 punkti un 235 km).

Trešā vieta - komandai "Mēs no laukiem" (9450 punkti un 240 km).

Apsveicam uzvarētājus!

 


  

Par ātruma kontroli mūsu sacensībās

Diskusijās parādās dalībnieku komentāri par to, ka kārtējo reizi kāds dalībnieks "palidojis" garām utt. Aktualizējies jautājums par to, cik ātri drīkst braukt un kā to kontrolēt. Daži dalībnieki atgriezušies pie vecās tēmas - ātruma kontrole ar GPS logeru palīdzību.

AutoFotoOrientēšanas organizatoru viedoklis: Esam ierobežojuši vidējos ātrumus pa taisni līdz 70km/h vasarā un pat vēl mazāk ziemā. Laikus starp bilžu uzņemšanu kontrolējam līdz sekundes precizitātei un arī visi pārkāpupēji tiek sodīti bez izņēmuma.

Uzstādīt GPS logerus neredzam nekādu jēgu, jo sacensību maršruts bieži ved pa grunts ceļiem, uz kuriem nekādus lielos ātruma rekordus ar ielas automobiļiem neuzstādīsi. Visbiežāk situācijas "viņš man palidoja garām" rodas, ja kāds dalībnieks ripina pa grunts ceļu "drošā ātrumā" (50-60km/h) un to apdzen kāds, kurš uz grunts ceļiem jūtas drošāk (piem. 90km/h). Tad redziet, šādā gadījumā nekāds GPS logeris nekādus ātruma pārkāpumus nefiksēs, jo nekas jau formāli netiek pārkāpts. GPS logeris maksā naudu (apm.30Ls). 100 logeri maksā 100x lielāku naudu. Un vēl - iedomājieties, cik gara būtu reģistrācijas rinda no rīta un cik gara tā būtu pie finiša, lai nodotu ne tikai atmiņas karti, bet arī logeri. Un šie dati būtu arī jāapstrādā. Kā likums, šie logeri nav īpaši droši un var gadīties tā, ka dati nav nolasāmi. Ko tad? Diskvalificēt dalībnieku? Ņemot visu šo vērā esam vienprātīgi par to, ka vismaz tuvākajā nākotnē GPS logeri izmantoti netiks.

Savu viedokli par logeru nepieciešamību varat izteikt šeit »»

Noslēdzies autofotoorientēšanās II posms „Lemesele 2012”

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu – 104 komandas, 14.aprīlī startēja autofotoorientēšanās 2012.gada II posms „Lemesele 2012”. Dažādu tehnisku problēmu dēļ līdz finišam nenokļuva 3 ekipāžas. Par vairākkārtēju ātruma ierobežojuma neievērošanu viena komanda tika diskvalificēta.

Pārējie sacensību dalībnieki varēja pilnībā izpaust savas orientēšanās un braukšanas prasmes gan pa Latvijas, gan Igaunijas ceļiem. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm, grants ceļi Igaunijas pierobežā pavasarī ir piemēroti tikai 4x4 automobiļiem. Tomēr arī šis apstāklis nevarēja sabojāt dalībnieku jautro noskaņojumu.

Katrai komandai brauciena laikā bija iespēja pārbaudīt arī savas zināšanas un atjautību kontrolpunktos ar papilduzdevumiem - Minhauzena muzejā saskaitot pīles, bioloģiskajā saimniecībā „Lielkalni” piedaloties ogu minēšanas spēlē, Staiceles lībiešu muzejā „Pivalind” nosakot seno priekšmetu agrāko pielietojumu u.t.t.

Brauciena laikā dalībniekiem bija iespēja apskatīt arī neparasto Mazsalacas novada muzeja Dzimtkoku un 1300 rotaļu-suvenīru peļu māju un viesu nama „Stārķa ligzda” unikālo stārķu ekspozīciju, kā arī pašiem piedalīties šo kolekciju papildināšanā. Šo kontrolpunktu saimnieki ir izteikuši milzīgu paldies par saņemtajām skaistajām un neparastajām dāvanām – stārķiem un pelēm.

Pēc rezultātu apkopošanas izrādījās, ka otrajā šī gada posmā nav mainījušies pirmo divu vietu ieguvēji.

Pirmajā vietā joprojām ir nepārspētā komanda „Vilks” (E.Vēveris, P.Ločmelis, I.Znotiņa, M.Pūpola) ar 10578 punktiem. Balvā - komandas atpūta viesu namā "Kosīši", kā arī pārsteiguma balva no www.autofotoorientesanas.lv.

Otrajā vietā – komanda „Lidojošā varde” (N.Petrovs, A.Veržbickis, U.Putnieks, D.Veržbickis) ar 10538 punktiem. Balvā - bezmaksas dalība vienā no tuvākajiem diviem autofotoorientēšanās posmiem, kā arī pārsteiguma balva no www.autofotoorientesanas.lv.

Pēc ļoti ilga pārtraukuma godalgotu vietu ir ieguvusi komanda „3x4” (A.Dmitrijevs, I.Saksis, L.Subere-Sakse, I.Rulle-Zeļenkova, L.Liepiņa), kas ar 10435 punktiem ierindojās trešajā vietā. Balvā - 25Ls atlaide dalībai vienā no tuvākajiem diviem autofotoorientēšanās posmiem, kā arī pārsteiguma balva no www.autofotoorientesanas.lv.

Apsveicam uzvarētājus!

Esam saņēmuši arī bildes no "Stārķa ligzdas" (skatīt šeit) Par labāko kolekcijas papildinājumu saimniece ir atzinusi komandas "80 dienas apkārt zemeslodei" (Nr.60) dāvanu.

Par to balva - komandas atpūta "Stārķa ligzdā" (nakšņošana, pirts). Apsveicam!

Nākamais posms „Daugavas rallijs 2012” norisināsies 2.jūnijā Ogres-Kokneses reģionā. Reģistrācija jau sākusies. Līdz 30.aprīlim ieskaitot dalības maksa 35Ls no ekipāžas, neatkarīgi no pasažieru skaita automobilī.

Ierakstot  atsauksmi par šo posmu, tiek piešķirta atlaide 5Ls vērtībā dalībai nākamajā posmā.

Tiekamies 2.jūnijā!


  

Autofotoorientēšanās ceturtā sezona ir atklāta

4.februāra rītā Smeceres krogā, spītējot -37 grādu salam, 47 komandas pulcējās uz šī gada pirmo autofotoorientēšanās posmu "Madona-Jēkabpils".

Pēc dalībnieku sapulces un nedaudz mainītas starta kārtības ar "laimīga ceļa" vēlējumiem dalībnieki devās savā 7 stundu garā autofotoorientēšanās piedzīvojumā. Kontrolpunktu atrašana nesagādāja dalībniekiem īpašas grūtības, jo ziemas apstākļu dēļ vairums no tiem atradās ceļmalās. Grūtāk gāja ar kontrolpunktiem Madonas un Jēkabpils pilsētās, jo to atrašanās vietas kartē nebija atzīmētas. Šeit palīdzēja dalībnieku modrās acis un varbūt arī veiksme.

Par kontrolpunktiem ar uzdevumiem šoreiz bija parūpējušies viesu namu "Kučuru dzirnavas", "Gaiziņstars" viesmīlīgie saimnieki, viesnīca "Daugavkrasti", kā arī Kāla ezera padome un Varakļānu pils. Neizpalika arī gardās "Jaunkalēju" maizes degustācija Madonā. 

Arī 2012.gadā turpinās pagājušajā gadā iesāktā "Labo darbu" tradīcija, kad dalībnieki sniedz palīdzīgu roku tiem, kam tas ir nepieciešams. Posmā "Madona-Jēkabpils" dalībnieku palīdzība bija nepieciešama Ļaudonas vidusskolas skolēniem, kuri pēc mācību stundu beigām pavada laiku skolā, gaidot autobusu. Viņiem tika dāvinātas dažādas galda spēles, krustvārdu mīklas, žurnāli u.c.noderīgas lietas brīvā laika lietderīgai pavadīšanai. (skat.šeit)

"Īpaša pateicība un vissirsnīgākie paldies visiem dalībniekiem, kuri atrada Ļaudonas vidusskolu.Dāvanas ir vienkārši superīgas! Tās jau nodotas pagarinātās dienas grupas skolotājiem un skolēniem, par ko viņi ir sajūsmā!!!" - šādu e-pastu mēs esam saņēmuši no skolas.

7 stundu kontrollaikā pilnīgi visus kontrolpunktus nesavāca neviena no komandām. Godalgotās vietas 2012.gada pirmajā posmā savā starpā sadalīja jau pieredzējušie autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki.

Pirmo vietu ieguva autofotoorientēšanās sacensību veterāni, vairākkārtējie sacensību uzvarētāji, kas šoreiz startēja nedaudz mainītā sastāvā - komanda "Vilks" (E.Vēveris, P.Ločmelis, M.Pūpola, I.Znotiņa). Kopā - 10900 punkti. Balva no "Kučuru dzirnavām" - komandas atpūta brīvdienu mājā.


Komanda "Vilks"

Otrajā vietā ierindojās arī mūsu veterāni un 2011.gada sezonas II vietas ieguvēji - komanda "Lidojošā Varde" (N.Petrovs, A.Veržbickis, U.Putnieks, D.Veržbickis). Kopā - 10500 punkti. Balvā - naktsmītnes viesu namā "Gaiziņstars".

Trešajā vietā - pieredzes bagātā komanda "EBT" (A.Gedvillo, A.Lapiņš, N.Smirnova, M.Vidiņa). Kopā - 10100 punkti. Balvā - dāvanu karte 20Ls vērtībā pirts kompleksa apmeklējumam "Smeceres krogā".

Apsveicam! Ja balvu ieguvēji vēlas saņemt balvas pirms uzvarētāju apbalvošanas 14.aprīlī, rakstiet uz e-pastu inese@autofotoorientesanas.lv

Visu komandu rezultāti un veiktie maršruti atrodami rezultātu sadaļā !

Publicētas beidzamā posma fotogrāfijas.Ja kādam ir interesantas bildes no šīm sacensībām, aicinām tās iesūtīt uz info@autofotoorientesanas.lv

Nākamais autofoorientēšanās posms "Lemesele 2012" uzreiz pēc Lieldienām - 14.aprīlī! Reģistrācija jau sākusies. Līdz 29.februārim (ieskaitot) dalības maksa - 35Ls no ekipāžas, neatkarīgi no cilvēku skaita automobilī. Ierakstot atsauksmi par šo posmu, atlaide - 5Ls.

Uz tikšanos!


 

VIVA IT uzvarētāji

Galveno balvu iegūst komanda ar numuru 14. Balvā - kamera aktīviem cilvēkiem.

Skatītāju simpātiju balvas. Balvā - W

eb kamera.
Balvas saņem Komandas ar numuriem: 21, 1, 34, 38, 29, 42.

Apsveicam!

Ar uzvarētājiem sazināsimies personīgi.
 

Autofotoorientēšanās 2011.gada sezona noslēdzas Salaspilī

Sestdien, 10.decembrī autofotoorientēšanās sacensību piekritēji pulcējās Salaspilī, lai piedalītos 2011.gada sezonas noslēguma posmā "Pierīgas lielais loks". Uz starta pie restorāna "Hesburger" stājās 57 ekipāžas. Neskatoties uz dažām tehniskām ķibelēm, visas ekipāžas veiksmīgi sasniedza finišu.

Šoreiz kontrolpunkti, kuros bija jānofotografējas vai jāveic uzdevums, bija izkaisīti apkārt visai Rīgai - no Jūrmalas līdz Saulkrastiem. Bez kontrolpunktiem nepalika arī Ķekavas, Ropažu un Salaspils apkārtne. Kā jau tas ierasts, sacensību organizatori bija parūpējušies arī par "profesionāļu" kontrolpunktiem, kuru atrašanā bija jāizmanto pieredze, loģika un skolā iegūtās zināšanas.

Pateicoties sacensību atbalstītājiem, vairākos kontrolpunktos dalībniekiem bija jāveic interesanti uzdevumi - mezglu siešana, rēbusa minēšana, anekdošu stāstīšana, orientēšanās veikalā, kā arī šaušana mērķī. Dalībnieku uzņemtās fotogrāfijas zirgu stallī "Adventureride" piedalījās arī fotokonkursā par tēmu "Es mīlu zirgus!".

Lai autofotoorientēšanās sacensības sagādātu vēl lielāku gandarījumu gan brauciena dalībniekiem, gan citiem, kopš 2011.gada 2.posma sacensībās ir ieviests "Labo darbu kontrolpunkts", kurā dalībnieki veic kādu sabiedriski-lietderīgu darbu.

"Pierīgas lielā loka" dalībnieki viesojās Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē un ziedoja tās iemītniekiem nepieciešamās lietas.

Pirmajā vietā "Pierīgas lielā loka" posmā ierindojās gandrīz neuzvaramā, pieredzes bagātā komanda "Trusis" (J.Keterliņš/P.Ločmelis/M.Pūpola/I.Austruma/M.Peilāne), kopā iegūstot 11700 punktus.

Otrajā vietā ierindojās autofotoorientēšanās sacensību veterāni - viena no Saab kluba komandām (A.Pinka/G.Krūmiņš/A.Pinka/G.Pinka) ar 11150 punktiem.

Trešā vieta - komandai EBT (A.Gedvillo/A.Lapiņš/N.Smirnova/M.Vidiņa), ar 10700 punktiem.

 

Rezultāti un katras ekipāžas nobrauktais maršruts ir publicēti rezultātu sadaļā.

Par VIVA IT kontrolpunkta uzdevumu vēl var balsot līdz 15.decembrim. Skatieties, vērtējiet, balsojiet!

http://www.viva.lv/autofoto/

http://www.e1.lv/autofoto/

Komanda "Salaspils zīriņi" saņēma balvu no skvoša dārza "Zanzibāra" par vislielāko atvesto akmeni!

Komanda "Gulbīši & Co" bija pirmie, kas ieradās 3.laivu bāzē. Par to viņiem balva - 3 bezmaksas braucieni ar laivu Babītes ezerā!

Komanda "Frīda" nopelnīja vakariņas "Rāmkalnos" kā visdraudzīgākā komanda.

Dāvanu karti - 3 stundu pārgājienu apvidū ar zirgiem 4 personām, iekļaujot jāšanas apmācību, no "Adventureride" iegūst komanda "Sextūristi" par labāko bildi fotokonkursā "Es mīlu zirgus!".


Ekipāža Nr.49 - "Sextūristi"

Apsveicam visus uzvarētājus un uz tikšanos nākamajā sezonā!

Drīzumā tiks publicēts 2012.gada sacensību kalendārs.

Paldies visiem par piedalīšanos un ziedojumiem Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmei!

Paldies par atbalstu:
"Adventureride", maiznīcai "Bemberi", Saulkrastu TIC, t/c "Komforts", Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas Muzejam, Ķekavas novada Kultūras aģentūrai, skvoša dārzam "Zanzibāra", 3.laivu bāzei, Jūrmalas TIC, VIVA IT, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmei, atpūtas parkam "Rāmkalni", karšu izdevniecībai "JāņaSēta"

Informatīvais atbalsts:
www.travelnews.lv, www.vietas.lv, www.reitingi.lv, www.iauto.lv


 

Filma par autofotoorientēšanās V posmu (Vidzemes TV)

Autofotoorientēšanās rallijā „Valmiera-Valga” notika sīvas cīņas par uzvaru

Sestdien, 8.oktobrī Valmieras, Valkas, kā arī Dienvidigaunijas apkārtnē norisinājās autofotoorientēšanās rallija „Valmiera-Valga” posms. Pirms starta neviens no dalībniekiem nevarēja iedomāties, ka šis brauciens būs sīva cīņa par uzvaru.

Sacensībām atvēlētās 8 stundas bija par maz, lai atrastu un nofotografētu pilnīgi visus kontrolpunktus, kā arī paviesotos interesantākajos šī reģiona apskates objektos – Burtnieku zirgaudzētavā, kaņepju sētā „Adzelvieši”, piena un piena produktu ražotnē „Mans Piens”, z/s „Vekši”, kā arī Valkas novadpētniecības muzejā.

Ar īpašiem uzdevumiem sacensību dalībniekus sagaidīja Valmiera – galerija „Laipa”, pilsētas galerija „Valleta” un Valmieras teātris, kā arī atpūtas komplekss „Avoti”.

Īpaši sacensībām gatavojās Omuļu puses iedzīvotāji, lauku māju „Ausmas” pagalmā noorganizējot lauku labumu tirdziņu, kurā katrs dalībnieks varēja atrast un iegādāties sev nepieciešamo.

Arī šajā posmā autofotoorientēšanās sacensību dalībnieki turpināja šogad iesākto „Labo darbu” tradīciju, Lugažu muižas parka dīķim izpļaujot gultni.

Tā kā šoreiz dalībnieku izstrādātās maršruta stratēģijas tik ļoti atšķīrās katrai komandai, līdz pat rezultātu paziņošanai nebija zināms, kurš būs uzvarētājs. Lielas korekcijas rezultātos ieviesa arī kavējumi uz finišu, kā arī ceļu satiksmes noteikumu un ātruma ierobežojumu pārkāpumi.

Autofotoorientēšanās rallija „Valmiera-Valga” uzvarētāji:

1. vieta – komanda „Ašie Eži/Suši” (12950 punkti)
2. vieta – Latvijas Ārstu Biedrības komanda (12780 punkti)
3. vieta – komanda „Baltic Team” (12730 punkti)

Apsveicam uzvarētājus!

Šī gada pēdējais VI posms „Pierīgas lielais loks” notiks 10.decembrī. Reģistrācija jau sākusies.


Mūs atbalsta:
Krodziņš „Mazais Ansis”, pilsētas galerija „Valleta” Valmierā, galerija „Laipa”, atpūtas komplekss „Avoti”, Valmieras teātris, „MansPiens”, z/s „Adzelvieši”, Burtnieku zirgaudzētava, z/s „Vekši”, lauku mājas „Ausmas”, Valkas novadpētniecības muzejs, Gaujienas TIC, Valkas TIC, izdevniecība „JāņaSēta”. Interneta portāli: www.travelnews.lv, www.iauto.lv, www.vietas.lv, www.reitingi.lv
 


Autofotoorientēšanās dalībnieku piedzīvojumi divu dienu sacensībās "Maliena 2011"

Ikgadējā divu dienu vasaras autofotoorientēšanās sacensību posmā piedalījās 60 ekipāžas.

Vēl pirms starta, kas tika dots Balvu muižā, līderkomandas pieļāva iespēju šoreiz atrast pilnīgi visus kontrolpunktus, ko pārliecinoši pierādīja 9 komandas, finišā atpūtas parkā "Lācītes" iesniedzot fotogrāfijas no visiem kontrolpunktiem.

Diemžēl divas no šīm komandām zaudēja savas līderpozīcijas, atrodot un nofotografējoties pie "bankrota" punkta, kā arī pārsniedzot noteikto ātruma ierobežojumu.

Nepareizi vai neprecīzi atminētās mīklas Kalncempju pagasta V.Ķirpa Ates muzejā arī ieviesa savas korekcijas kopējos rezultātos.

Tomēr tas viss neliedza dalībniekiem apskatīt interesantākās apskates vietas Alūksnes, Balvu, Gulbenes un Apes pusē, "satīt vāveres" Jaunlaicenes muižas muzejā, apmeklēt Opekalna baznīcu, uzkāpt Drusku pilskalnā un Munameģī, orientēties bijušajā PSRS armijas kodolraķešu bāzē Zeltiņos, kā nofotografēties kopā ar skaistām meitenēm pie Ļeņina pieminekļa.

Turpinot labo darbu tradīciju, autofotoorientēšanās sacensību "Maliena 2011" dalībnieki vāca ziedojumus latviešu rakstnieces (arī dzejnieces, dramaturģes, tulkotājas) Elīnas Zālītes pieminekļa atjaunošanai un tā apkārtnes labiekārtošanai Apē. Kopā tika saziedoti 104,47 Ls.

Tā kā vairākas ekipāžas šajā posmā savāca maksimālo punktu skaitu 15400, pirmo trīs vietu ieguvēji tika noteikti pēc nobrauktajiem kilometriem.

1.vietā - Latvijas Ārstu Biedrības komanda. Kopā abās dienās nobraukti 488,2 km.

2. vietā - komanda "Ašie eži/Suši" ar nobrauktiem 495,8km.

3. vietā - komanda "Lidojošā varde". Kopā nobraukti 509,1km.

Pirmās vietas ieguvējiem - atpūta 2 personām LUX numuriņā Gulbenes viesnīcā, kā arī 15Ls atlaide dalības maksai vienā no šī gada autofotoorientēšanās sacensību posmiem.

Otrās vietas ieguvējiem - 30 Ls atlaide dalības maksai vienā no šī gada autofotoorientēšanās sacensību posmiem, kā arī pārsteigums no www.autofotoorientesanas.lv.

Trešās vietas ieguvējiem - 20 Ls atlaide dalības maksai vienā no šī gada autofotoorientēšanās sacensību posmiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais autofotoorientēšanās sacensību posms "Valmiera-Valga" norisināsies 8.oktobrī. Sekojiet līdzi informācijai.

Atcerieties ierakstīt savas atsauksmes par "Maliena 2011" piedzīvoto. Par atsauksmes ierakstīšanu - 5Ls atlaide dalībai nākamajā posmā.

Uz tikšanos oktobrī!

ATBALSTĪTĀJI:

Vecgulbenes muiža, viesnīca „Gulbene”, Gulbenes-Alūksnes Bānītis, Pededzes pagasta muzejs, Jaunlaicenes muižas muzejs un Opekalna draudze, atpūtas parks „Lācītes”, Balvu muiža, Apes TIC, V.Ķirpa Ates muzejs, lauku māja „Kalnarušķi”, karšu izdevniecība „JāņaSēta”. interneta portāli: www.travelnews.lv, www.vietas.lv, www.iauto.lv , www.reitingi.lv

 


"Piebalgas skati" noslēgušies

28.maija autofotoorientēšanās sacensībās "Piebalgas skati" startēja 86 ekipāžas - tikpat daudz arī finišēja.

Šoreiz dalībnieki ne tikai brauca, orientējās un izpildīja dažādus spēka un veiklības uzdevumus - koka zāģēšanu, šautriņu mešanu u.c., bet arī palīdzēja dabai - Piebalgas mežos tika iestādītas 6000 priedītes 2ha platībā.

Par sacensību kultūrvēsturisko pusi un atmiņas atsvaidzināšanu latviešu literatūras jomā parūpējās Piebalgas muzeju apvienība "Orisāre" un R.Blaumaņa memoriālmuzejs "Braki". Neizpalika arī "gardēžu" punkti, kuros braucēji varēja nobaudīt "Ķelmēnu" maizi, jauno "Smiltenes piena" produktu - "Piena spēks", kā arī nogaršot dažādus kazas produktus lauku mājā "Jurguci".

Rezultāti ir apkopoti -- skatiet rezultātu sadaļu. Publicēta arī fotogalerija. Meklējiet Foto/Video sadaļā.

Pirmajā godpilnajā vietā "Piebalgas skatos" ierindojās autofotoorientēšanās sacensību seniori - Saab kluba komanda - Inesis Vimba, Ainars Mediņš, Agate Mediņa, Rūta Mediņa. Kopā tika savākti 19899 punkti un nobraukti 411km.

Otro vietu ar 19491 punktiem un 436km ieņēma "Ašie eži/Suši" - Aigars Loss, Artūrs Paņko, Marita Lāce, Ričards Lācis.

Trešā vietā - vairāku godalgoto vietu ieguvēji - komanda "Trusis" - Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma, kuru kontā šoreiz ir 19375 punkti un 443 nobrauktie kilometri.

Apsveicam uzvarētājus!

Par balvām uzvarētājiem šajā posmā bija parūpējušies: viesu nams "Andrēni", dārza un meža tehnikas centrs "Sils", kā arī www.autofotoorientesanas.lv

1.vieta iegūst dāvanu karti 100Ls vērtībā no viesu nama "Andrēni".

2.vieta  - dāvanu karti 40Ls vērtībā no dārza un meža tehnikas centra "Sils".

3.vieta - 30Ls atlaide dalībai vienā no trim nākamajiem autofotoorientēšanās sacensību posmiem.

Viesu nams "Andrēni" ir piešķīris arī mierinājuma balvu 50Ls apmērā pēdējās vietas ieguvējiem - komandai "Resnie putni" - Ivetai Zeizumai, Gintam Rozenšteinam, Sanitai Zeizumai.

Uzvarētāju apbalvošana - nākamajā posmā "Maliena 2011". Ja uzvarētāji balvas vēlas saņemt ātrāk, lūdzam sazināties ar organizatoriem par e-pastu: inese@autofotoorientesanas.lv

Neaizmirstiet ierakstīt arī savas ekipāžas atsauksmi! Tā jums dod iespēju piedalīties nākamajā posmā ar 5Ls lētāku dalības maksu.

Varam pačukstēt, ka atklāta reģistrācija uz nākamo posmu "Maliena 2011", kas būs divas dienas garš pasākums 6. un 7. augustā. Šoreiz nekavējieties ar reģistrāciju, jo pēdējo sacensību pieredze rāda, ka maksimālais dalībnieku skaits var tikt ierobežots.

PALDIES PAR ATBALSTU:

Piebalgas muzeju apvienība "Orisāre", R.Blaumaņa memoriālais muzejs "Braki", "Smiltenes Piens", "Ķelmēnu" maize, lauku mājas "Jurguci", "Pie sievasmātes", "Jumurdas muiža", dārza un meža tehnikas centrs "Sils", viesu māja "Andrēni", Ērgļu tūrisma informācijas centrs, viesnīca "Ērgļi", atpūtas parks "Lācītes", interneta portāli: www.vietas.lv, www.travelnews.lv, www.iauto.lv, www.novonews.lv 

 


 

„Pavasara rallijs” noskaidrojis uzvarētājus

Gandrīz nedēļu pēc astronomiskā pavasara iestāšanās autofotoorientēšanās sacensību piekritēji un fani arī nosvinēja šo notikumu, 26.martā piedaloties „Pavasara rallijā” no Saldus līdz Mažeiķiem.

Sestdienas rītā Rīgas-Liepājas šosejas 140.km - motelī/kafejnīcā „Kalnakrogs” Rudbāržos, garāmbraucēji nevarēja nepamanīt lielo automobiļu daudzumu – 55 komandas bija sapulcējušās savam piedzīvojumam astoņu stundu garumā.

Fotografēšanās un degustācijas, mešana, skriešana un meklēšana – šoreiz katrs komandas dalībnieks varēja izpaust savas prasmes, spējas un atjautību. Tas viss, protams, kopā ar orientēšanos kartē un dabā.

„Pavasara rallijs” viesojās Saldū, Skrundā, Vaiņodē, ar vienu kāju ieskrienot arī Lietuvā. Ar siltām atmiņām un labiem vārdiem brauciena dalībniekus atcerēsies Nīgrandes pagasta bibliotēkas lasītāji un skolas bērni, jo tieši viņiem dalībnieki atveda un uzdāvināja vērtīgas un interesantas grāmatas, kā arī zīmēšanas piederumus.

Pēc 8 stundām finišu „Smuku muižā” veiksmīgi sasniedza 52 ekipāžas. Šoreiz ilggadējie sacensību dalībnieki un vairāku posmu uzvarētāji – komandas „Trusis” un „Lidojošā varde”, savā „uzvarētāju klubiņā” ir pieņēmuši arī jaunpienācējus – komandu „Taka”, kura ierindojās godpilnajā pirmajā vietā.

„Pavasara rallija” pirmo trīs vietu ieguvēji ir:

1.vieta – komanda „Taka” (Māris Sokolovskis, Pēteris Īvāns, Rihards Sokolovskis, Lība Sokolovska). Kopā nopelnīti 9720 punkti un nobraukti 422km.
2.vieta – komanda „Trusis” (Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma). Kopā nopelnīti 9638 punkti un nobraukti 495km.
3.vieta – komanda „Lidojošā varde” (Nikita Petrovs, Aleksandrs Veržbickis, Uldis Putnieks). Kopā nopelnīti 9335 punkti un nobraukti 476km.

Apsveicam uzvarētājus!

1.vietas ieguvējiem balvā - dāvanu karte no "Smuku muižas" - atpūta brīvdienu mājā "Podnieki"

2.vietas ieguvējiem balvā - dāvanu kartes no moteļa/kafejnīcas "Kalnakrogs" un peintbola parka "Dāre".

3. vietas ieguvējiem balvā - ielūgums Rīgas Zoo dārza ģimenes apmeklējumam un dāvanu karte no peintbola parka "Dāre".

Par labāko peintbola parka "Dāre" foto tiek atzīta komandas Pindekaass (Nr.19) bilde. Balva - dāvanu karte no peintbola parka "Dāre".

Ja uzvarētāji vēlas saņemt savas balvas pirms viņu apbalvošanas 28.maijā, lūdzam sazināties ar mums pa e-pastu info@autofotoorientesanas.lv

Nākamais autofotoorientēšanas sacensību posms „Piebalgas skati 2011” notiks 28.maijā. Reģistrācija jau sākusies. Līdz 30.aprīlim dalības maksa 35Ls.

Mūs atbalstīja:

“PitStop” autokosmētika, “Wunderbaum” gaisa atsvaidzinātāji, “Smuku muiža”, peintbola parks “Dāre”, J.Rozentāla Saldus mākslas un vēstures muzejs, Vecauces pils, Kalvenes zooloģiskais dārzs “Cīruļi”, cepumu un saldumu ražotājs “MATSS”, motelis/kafejnīca “Kalnakrogs”, minerālūdens “Mihalkovo”, “Kurzemes Radio”, interneta portāli www.vietas.lv, www.travelnews.lv, www.iauto.lv, www.novonews.lv , www.bavariancar.lv, www.reitingi.lv
 

SkrundasTV par autofotoorientēšanos

 


 

„Ziemas prieki” Tukumā noslēdzas ar kārtējo TRUŠA uzvaru

Neskatoties uz sniegotajiem laikapstākļiem, sestdien, 22.janvārī Tukuma Ledus Hallē tika dots starts autofotoorientēšanās sacensību trešās sezonas pirmajam posmam „Ziemas prieki I/2011”. Pēc rūpīgas maršruta un stratēģijas plānošanas 58 komandas no visas Latvijas devās savā šī gada pirmajā piedzīvojumā.

Sacensību dalībnieku uzdevums bija pēc kartes un fotogrāfijām atrast un nofotografēties pie interesantākajiem apskates objektiem Tukuma un Talsu apkārtnē.

Vairāki objekti nebija viegli atrodami lielo sniega kupenu dēļ. Taču šis apstāklis padarīja sacensības interesantākas. Arī Talsu deviņi pakalni daudzām komandām izrādījās „cietais rieksts”.

Šo sacensību īpašais dzīvnieks bija šinšillas zemnieku saimniecībā „Upeskalni” – dalībniekiem starp 500 dzīvnieciņiem bija jāatrod viena konkrētā šinšilla un ar to jānofotografējas.

Organizatori bija parūpējušies arī par to, lai „Ziemas prieki” patiešām būtu īsti ziemas prieki – dalībnieku papilduzdevumā ietilpa bļitkotāju meklēšana, šļūkšana no Ragavu kalna Milzkalnā, sniegavīru velšana „Piejūras Namā”, svecīšu iedegšana eglītē, kā arī karstas zupas baudīšana jūras krastā Abragciemā.

Līdz finišam Jaunpils pilī tika 56 komandas. Divas komandas šoreiz pievīla tehnika. Taču arī nefinišējušie ir apņēmības pilni startēt nākamajos braucienos.

Īpašu pārsteigumu pirmo trīs vietu sadalījumā nav.


Uzvarētājkomanda TRUSIS FOTO: TRUSIS

Savu kārtējo uzvaru ir guvusi komanda „Trusis” –Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma, nobraucot 375 km un kopvērtējumā iegūstot 17340 punktus. Balvā - bezmaksas dalība vienā no tuvākajiem trim LOB posmiem.

Otrajā vietā ierindojās ilggadējie Saab kluba komandas braucēji – Inesis Vimba, Ainars Mediņš, Rūta Mediņa, Agate Mediņa, ar nobrauktajiem 364 km un iegūtajiem 16740 punktiem. Balvā - 30Ls dāvanu karte no atpūtas kompleksa "Milzkalns".

Trešā vieta tika komandai 4iksi-XXXX – Armandam Daigam, Guntai Nusbaumai, Evai Vijupei, Ģirtam Dambekalnam. Viņi nobrauca 294km un ieguva 16150 punktus. Balvā - 25Ls atlaide dalībai vienā no tuvākajiem trim LOB posmiem.

Visiem uzvarētājiem - balvas no minerālūdens ražotnes "Mihalkovo".

Apsveicam uzvarētājus!

Mūs atbalsta:

Tukuma TIC, Tukuma Ledus Halle, Jaunpils pils, viesu māja “Atmatas”, “Piejūras Nams”, atpūtas

komplekss “Milzkalns”, Abragciema kempings, minerālūdens "Mihalkovo", šinšilu audzētava “Upeskalni”, Kandavas kartodroms, “Salmu lietas”, karšu izdevniecība “JāņaSēta”, interneta portāli www.vietas.lv, www.travelnews.lv , www.iauto.lv, www.reitingi.lv, www.novonews.lv 


Apsveikums no Trušiem

Noslēgusies autofotoorientēšanās sacensību otrā sezona

Sestdien, 6.novembrī, Zemgalē norisinājās autofotoorientēšanas sacensību otrās sezonas pēdējais posms „Nezināmā Zemgale”.

Saņemot gardo ceļamaizi no konditorejas „Raušu Meistars”, uz starta stājās 82 ekipāžas no tuviem un tāliem Latvijas novadiem.

Šoreiz autofotoorientēšanās brauciena dalībniekiem pēc kartes bija jāatrod un pēc fotogrāfijām jāatpazīst daudzas interesantas un, iespējams, pat sen neapmeklētas vietas Zemgalē – Rundāles, Bauskas un Jelgavas pilis, Tērvetes Dabas parku, Pokaiņu mežu, kā arī „Trušu pilsētiņu” un koktēlnieka J.Audzijoņa sētu „Jūras” Vecumniekos.

Dalībniekiem bija dota arī unikāla iespēja apmeklēt vairākas bijušās PSRS armijas bāzes, kā arī atklāt sev citus neparastus apskates vērtus objektus, kuriem ikdienā tiek braukts garām.

Meklējamie kontrolpunkti bija izkaisīti pa visu Zemgali, taču pilnīgi visus punktus nesavāca neviens. Pēc 7 stundu orientēšanās līdz finišam viesu namā „Iecupes” nonāca visas 82 ekipāžas.

Vislielāko punktu skaitu – 13750 punkti, un pirmo vietu šī gada noslēguma posmā ieguva ekipāža no Rīgas – Natalja Smirnova un Dace Liepkalne kopā nobraucot 361km. Uzvarētājiem balva no AutoFotoOrientesanas.lv - Galactico dāvanu karte 50Ls vērtībā, kā arī piemiņas balvas no "Baltic Candles" un Rundāles pils.

Otrās vietas ieguvēji šoreiz tika noteikti pēc nobrauktajiem kilometriem, jo divām ekipāžām bija vienāds punktu skaits – 13200. Īsāko maršrutu veica un otro vietu ieguva Saab kluba ekipāža – Inesis Vimba, Ainars Mediņš, Rūta Mediņa un Agate Mediņa ar a/m Toyota Land Cruiser, kopā nobraucot 346km un balvā saņemot Galactico dāvanu karti 25Ls vērtībā, kā arī piemiņas balvas no "Baltic Candles" un Rundāles pils.

Trešā vieta tika jelgavniekiem – Nikitam Petrovam, Aleksandram Veržbickim un Ligitai Igaunei, kuri ar a/m Audi A6 Avant nobrauca 399km. Trešās vietas ieguvējiem 25Ls dāvanu karte no www.vietas.lv, kā arī piemiņas balvas no "Baltic Candles" un Rundāles pils.


Konditorejas "Raušu Meistars" meistardarbs "afterparty" dalībniekiem.

"Raušu Meistara" konkursā par interesantāko fotogrāfiju uzvarējusi ekipāža Nr.21 - Dzintra Reinalde/Pēteris Apinis no LĀB komandas. Balvā - dāvanu karte no "Raušu Meistara".

Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja! Tiekamies nākamgad!

Mūs atbalstīja:

Viesu nams „Iecupes”, “Mammadaba”, Rundāles pils, Vecumnieku “Trušu pilsētiņa”, koktēlnieka J.Audzijoņa sēta “Jūras”, Strūbergu ģimenes daiļdārzs, konditoreja “Raušu Meistars”, Dobeles sveču ražotājs “Baltic Candles”, izdevniecība „Jāņa Sēta”, interneta portāli www.iauto.lv, www.reitingi.lv , www.travelnews.lv, www.vietas.lv , www.novonews.lv , www.bavariancar.lv 


Noskaidroti autofotoorientēšanās sacensību „Zelta Sēlija” uzvarētāji

Sestdien, 4.septembrī, vienā no Latvijas skaistākajiem novadiem – Sēlijā, norisinājās autofotoorientēšanās sacensību 5.posms „Zelta Sēlija”. Zem Dignājas pagasta „Kliņģerīšu” mājas ābelēm pulcējās 62 auto ekipāžas no visas Latvijas, lai pēc sātīgām brokastīm un rūpīgas maršruta un stratēģijas plānošanas dotos cīņā pēc uzvaras.

Šoreiz dažiem dalībniekiem radās mānīga sajūta, ka būs iespējams atrast visus kontrolpunktus. Tomēr viņu pievīla stratēģija un ceļa remonti. Taču neskatoties uz to, sacensību gars, adrenalīns un labie laikapstākļi ļāva 61 ekipāžai veiksmīgi sasniegt finišu.

Piedaloties šajā braucienā, dalībnieki uzzināja, kur ražo neparasto cigoriņu kafeju „Alīda” un gardo „Daugavas Piena un Maizes nama” produkciju, kā garšo bebru dziedzeru uzlējums un kur mīt Bebrenes spoks, kā arī kas atrodas viesu nama „Pie Torņa” tornī.

Slēptie punkti, autobusu pieturu krustvārdu mīkla un azimuti, noslēpumainās pilsētas Viesīte un Nereta – tie ir tikai daži no papilduzdevumiem, kurus dalībniekiem bija jāveic sacensību gaitā.

Taču vislielāko jautrību gan dalībnieku, gan Sēlijas kartupeļu talcinieku vidū radīja sacensību īpašais uzdevums – nofotografēties kopā ar talciniekiem un atvest finišā vienu kartupeli.

Šoreiz otrās vietas ieguvējus – komandu „Trusis”, no pirmās vietas šķīra vien 18 kilometri, jo pirmās un otrās vietas ieguvēju savākto punktu skaits bija vienāds, tādēļ uzvarētājs tika noteikts pēc odometra rādījumiem.

1.vietā – Andrejs Dmitrijevs, Ivo Saksis, Reinholds Dmitrijevs, Līga Subere-Sakse, ar a/m VW Passat, kopā iegūstot 14400 punktus un nobraucot 511km.
2. vietā – komanda „Trusis” – Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma, ar a/m Audi A4, kopā iegūstot 14400 punktus un nobraucot 529km.
3.vietā – Saab kluba komanda –Arnis Pinka un Gatis Krūmiņš, ar a/m Saab 9-3, kopā iegūstot 14250 punktus un nobraucot 504km.

Pirmās vietas ieguvējiem tiek piešķirta bezmaksas dalība kādā tuvākajiem trijiem LOB posmiem.

Otrās vietas ieguvējiem - dāvanu karte no Citrus SPA.

Trešās vietas ieguvējiem - 25 Ls atlaide dalībai kādā no tuvākajiem trijiem LOB posmiem.

APSVEICAM UZVARĒTĀJUS!

Šī posma dalībniekus aicinām uzrakstīt kādu atsauksmi par šo posmu. Kas patika, kas nepatika, ko vēl vajadzētu? Atcerieties, ka par uzrakstītu atsauksmi saņemsiet dalības maksas atlaidi uz nākamo posmu!

Un vēl, ja esat draugiem.lv, tad ir vērts pievienoties - www.draugiem.lv/autofotoorientesanas Ienāciet, novērtējiet un pievienojieties!

Noskatieties Trušu komandas video (pie FOTO/VIDEO)!

MŪS ATBALSTĪJA:

„Piena un Maizes nams Daugava”, kafeja „Alīda”, viesu nams „Pie Torņa”, ūdens relaksācijas centrs „Citrus SPA”, Ilūkstes TIC, kafejnīca „Panna” Aizkrauklē, poligrāfijas uzņēmums „Digitālā Pele”, izdevniecība „Jāņa Sēta”, interneta portāli www.iauto.lv, www.reitingi.lv , www.atputasbazes.lv, www.novonews.lv , www.travelnews.lv , www.bavariancar.lv


 „Lielais Orientēšanās Brauciens” Latgalē noslēdzas ar kārtējo „Truša” uzvaru  

Pagājušajās brīvdienās sešdesmit viens automobilis no visas Latvijas un viena ekipāža no Krievijas ieradās Gulbenē, lai piedalītos divu dienu autofoorientēšanās sacensībās „Lielais Orientēšanās Brauciens”, kas vasaras sezonā nu jau tradicionāli notiek Latgales pusē. Neskatoties uz to, ka šis Latvijas reģions ir slavens ar savām krāšņajām baznīcām un zilajiem ezeriem, dalībniekiem pēc kartes bija jāatrod arī daudzas citas, ne mazāk interesantas un ievērības cienīgas vietas. Tā kā sacensību starts tika dots Gulbenē, tad maršrutā tika iekļauti arī Gulbenes novada interesantākie apskates objekti. Pirmais īpašais uzdevums dalībniekus sagaidīja neilgi pēc starta – dalībniekiem bija jānobrauc viena pietura ar Baltijā vienīgo Gulbenes-Alūksnes bānīti, brauciena laikā nofotografējoties ar konduktoru. Jāatzīst, ka dalībnieku izdomai un drosmei nebija robežu. Labāko ideju autori tika arī pie piemiņas balvām.


Labākā bānīša bilde

Divu dienu laikā dalībniekiem bija jāatrod, jāapmeklē un jānofotografē vairāk kā 80 kontrolpunkti, kuri bija izkaisīti pa visu Ziemeļlatgales un Viduslatgales reģionu. Braucējiem tika dota iespēja uzkāpt Mākoņkalnā, no iekšpuses apskatīt Stāmerienas pili, seno lietu kolekciju “Cīrulīšos”, uzzināt ko vairāk par Latvijas Armijas likteni Litenē, ieraudzīt neparastos, dabas veidotos “mākslas darbus”, nofotografēties kopā ar zirgu “Untumos” un vienkārši izbaudīt Latgales īpašo kolorītu.

Šoreiz dalībniekiem tika dota iespēja savākt visus kontrolpunktus. To izdarīja un pirmo vietu ieguva komanda “Trusis” – Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma, kopā divās dienās nobraucot 1001km un iegūstot 14500 punktus. Jāpiemin, ka “Trusim” šīs bija gada jubilejas sacensības, jo pagājušā gada Latgales posmā viņi pirmo reizi piedalījās “Lielajā Orientēšanās Braucienā”.


Uzvarētājkomanda " Trusis"  - Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma, Jānis Keterliņš (no kreisās)

Otrajā vietā ierindojās ilggadējā un pieredzes bagātākā Saab kluba komanda Inesis Vimba, Ainars Mediņš, Dina Mediņa, Agate Mediņa, Rūta Mediņa, Einārs Vimba, kopā nobraucot 950km un iegūstot 14250 punktus.

Trešo vietu ar 14200 punktiem un 901km ieguva komanda “Ašie Eži” Rolands Garonskis, Lana Garonska, Sandra Nordena, Jeļena Baranova.

Pirmās vietas ieguvējiem balvā - dāvanu karte 3 personām lidojumam ar motodeltaplānu no www.motodeltaplans.lv


Uzvarētāji pie motodeltaplāna

Otrajai vietai - dāvanu karte brīvdienu atpūtai (nakšņošana, pirts, ēdināšana) no kafejnīcas/viesnīcas "Lāču Leja" Viļānos.

Trešajai vietai - 25Ls atlaide dalības maksai kādā no 2010.gada LOB posmiem.

APSVEICAM UZVARĒTĀJUS!

 MŪS ATBALSTĪJA:

“Kantes krogs” Gulbenē, Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, z/s “Rūķīši”, atpūtas komplekss “Dzerkaļi”, Stāmerienas pils, kafejnīca “Lāču Leja” Jaunviļānos, retro motociklu un senlietu kolekcija “Cīrulīši”, z/s “Untumi”, poligrāfijas uzņēmums “Digitālā Pele”, karšu izdevniecība “Jāņa Sēta”, www.iauto.lv, www.atputasbazes.lv, www.bavariancar.lv, www.reitingi.lv, www.novonews.lv

Noskaidroti „Dzintarkrasta rallija” uzvarētāji

Sestdien, 8.maijā norisinājās desmitās autofotoorientēšanās sacensības „Lielais Orientēšanās Brauciens jeb Dzintarkrasta rallijs”. Savu dalību sacensībām pieteica 70 ekipāžas no visas Latvijas. Pēc sātīgām brokastīm SPA Hotel Usma uz starta stājās 57, bet finišu Liepājā, restorānā “Olive” sasniedza 56 ekipāžas.Šoreiz ļoti daudzus, arī pieredzējušus dalībniekus pievīla nepareiza maršruta plānošana.  Kā rezultātā netika atrasti un apmeklēti vērtīgākie kontrolpunkti Dienvidkurzemē– Karostas cietums, labirints z/s “Ziemeļi”, Kazdanga. Tomēr neskatoties uz to, dalībnieku azarts un neatlaidība ļāva viņiem izpildīt sarežģīto uzdevumu Kolkas ragā, mēģināt iegūt Ventspils OC peldbaseina īpašo balvu par interesantāko foto pie baseina ieejas, pasēdēt 19.gadsimta skolas solā Ventspils Amatu mājā, kā arī izrēķināt un atrast slēptos kontrolpunktus.

Uzvarētāju trijniekā šoreiz īpašu pārsteigumu nebija – savas orientēšanās un stratēģijas plānošanas spējas kārtējo reizi pierādīja vairākkārtējie autofotoorientēšanās sacensību godalgoto vietu ieguvēji.

Dzintarkrasta rallija uzvarētāji:

1. vieta  ekipāžai Nr. 4 - Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma no komandas “Trusis”, kopā iegūstot 11 100 punktus;
2. vieta ekipāžai Nr.35 – Andris Robalds, Ilze Robalde, Inta Čače, Ainars Čače, Dainis Backans no komandas “Kurzemnieki” ar 10 720 punktiem;
3. vieta ekipāžai Nr.12 – Inesis Vimba, Ainars Mediņš, Rūta Mediņa, Agate Mediņa no "Saab kluba" komandas ar 9500 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Pirmās vietas ieguvējiem - balva no SPA Hotel USMA, otrajai vietai - bezmaksas dalība kādā no LOB 2010.sezonas posmiem, trešajai vietai - 25Ls atlaide dalībai kādā no LOB 2010.sezonas posmiem.

KONKURSĀ PAR INTERESANTĀKO FOTO PIE VENTSPILS PELDBASEINA uzvarēja ekipāža Nr.46 - Anrijs Zunde, Māris Palelionis, Valdis Palelionis, Sandra Palelione no komandas "Palezustri". Balvā - dāvanu karte no Ventspils peldbaseina SPA un atrakciju zonas.

Nākamās autofotoorientēšanās sacensības norisināsies 3.-4.jūlijā Viduslatgalē, ar startu Gulbenē. Reģistrācija jau sākusies.

Organizatori izsaka īpašu paldies par palīdzību pasākuma organizēšanā SPA Hotel Usma, Ventspils OC peldbaseinam, Karostas cietumam, karšu izdevniecībai „Jāņa Sēta”, kā arī viesnīcai „Europa City Amrita” un zemnieku saimniecībai „Ziemeļi”.

MŪS ATBALSTĪJA:

Ventspils TIC, Kazdangas TIC, Kolkas TIC, Grobiņas TIC, restorāns „Olive”, t/c „Baata”, viesnīca „Līva”, reklāmas aģentūra „Digitālā Pele”, iAuto.lv, NovoNews.lv, reitingi.lv, bavariancar.lv


Autofotoorientēšanās otrā posma sacensībās sīvā cīņā uzvaru gūst jelgavnieki

Neskatoties uz neparedzamajiem laikapstākļiem sestdien, 13.martā, Aizkraukles kafejnīcā „Panna” pulcējās autofotofoorientēšanās sacensību „Lielais Orientēšanās Brauciens” dalībnieki. Šoreiz braucienam pieteicās 49 ekipāžas no visas Latvijas.

„Lielā Orientēšanās Brauciena” dalībnieku uzdevums bija pēc kartes atrast, apmeklēt un nofotografēt 74 kontrolpunktus – ievērības cienīgus vai vienkārši interesantus tūrisma apskates objektus un kultūrvēsturiskas vietas, kas izkaisīti pa Ogres, Madonas, Cēsu un Aizkraukles rajoniem. Daudzi kontrolpunkti nebija atzīmēti uz kartes, tie bija jāatrod ar loģikas palīdzību.

Brauciena laikā dalībniekiem tika doti arī neparasti uzdevumi – nofotografēties lielākajā Latvijas lauku luterāņu baznīcā pie ērģelēm, atrast Cesvaines pils pagrabos „paslēpušos” krāsni, kā arī saņemt no maiznīcas „Liepkalni” īpašo „orientieristu” maizi. Pēc labi padarīta darba sacensību dalībniekus finišā ar gardām vakariņām un hokeja spēles translāciju sagaidīja viesnīcas „Ērgļi” kafejnīca.

Finišēja 48 ekipāžas, jo viena ekipāža pārāk dziļo kupenu dēļ diemžēl bija spiesta izstāties no cīņas neilgi pirms finiša.

Tomēr, neskatoties ne uz ko, visi autofotoorientēšanās dalībnieki ir gatavi turmpākai cīņai nākamajos braucienos.

„Lielā Orientēšanās Brauciena” 2.posma uzvarētāji noskaidrojās ļoti sīvā cīņā, jo pirmo trīs vietu ieguvējiem bija vienāds punktu skaits. Pirmo reizi sacensību vēsturē visi trīs uzvarētāji tika noteikti pēc nobraukto kilometru skaita.

Par otrā posma uzvarētājiem kļuva:

1.    vieta – Nikita Petrovs/Aleksandrs Veržbickis/Ligita Igaune ar a/m Audi A6 – 8500 punkti un nobraukti 356km;

2.    vieta – Armands Daiga/Gunta Nusbauma/Eva Vijure/Ilze Birzniece ar a/m Citroen Berlingo – 8500 punkti un nobraukti 390km;

3.    vieta – Aigars Loss/Artūrs Paņko/Kristīne Ozoliņa/Māris Tīrums ar a/m Kia Sorento – 8500 punkti un nobraukti 405km

Nākamais autofotoorientēšanās sacensību posms norisināsies 8.maijā gar Kurzemes jūrmalas piekrasti – no Kolkas līdz Rucavai.

Piesakoties braucienam līdz 1.aprīlim, dalības maksa – 35Ls no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita.

Sekojiet līdzi informācijai!

MŪS ATBALSTA:
Cesvaines TIC, maiznīca „Liepkalni”, brīvdienu māja „Piekūni”, viesnīca/kafejnīca „Ērgļi”, kafejnīca „Panna” Aizkrauklē, reklāmas aģentūra „Digitālā Pele”, karšu izdevniecība „Jāņa Sēta”, www.novonews.lv, www.iauto.lv, www.bavariancar.lv
 


Autofotoorientēšanās sacensību jaunās sezonas pirmie uzvarētāji ir noskaidroti  

Sestdien, 16.janvārī, kafejnīcā "Raganas Ķēķis" tika atklāta autofotoorientēšanās sacensību - Lielā Orientēšanās Brauciena, otrā sezona. Šoreiz uz starta stājās 65 ekipāžas no visas Latvijas. Ar dažiem "grāvjiem un sniega kupenām" finišu Mālpils muižā sasniedza 63 dalībnieku automobiļi. Saulainais laiks un skaistā "pastkartīšu" daba priecēja dalībniekus visas dienas garumā, bet karstais "Valmiermuižas alus" malks radīja patīkamu siltuma sajūtu. Sešu stundu laikā brauciena dalībnieku uzdevums bija savākt pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un finišēt savā minūtē. Maršrutā bija iekļauti arī daži papilduzdevumi - neparastas krustvārdu mīklas minēšana Valmierā un kontrolpuntu meklēšana Cēsu vecpilsētā pēc organizatoru sastādītas "kājinieku leģendas". Daudzi dalībnieki priekš sevis atklāja arī dažus līdz šim vēl nezināmus, bet interesantus apskates objektus - Padomju Slepeno bunkuru un Vienkoču parku Līgatnē, lamu un kamieļu audzētavu "Rakšos". Lielu izbrīnu radīja arī īsts tanks Mores kauju muzejā. Noslēgumā viesmīlīgie Mālpils muižas saimnieki sagaidīja piekusušos brauciena dalībniekus ar siltām vakariņām elegantajā muižas ēdamzālē un nelielu apskates ekskursiju pa muižas apartamentiem.

Šīs sezonas pirmajās sacensībās savu meistarību un orientēšanās spējas vēlreiz pierādīja pagājušā gada godalgoto vietu ieguvēji, arī šoreiz savā starpā sadalot pirmās trīs vietas.

Lielā Orientēšanās Brauciena 2010.gada 1.posma uzvarētāji ir:

1.vieta - Jānis Keterliņš, Pēteris Ločmelis, Maija Pūpola, Inese Austruma no komandas „Trusis” ar 7350 punktiem;

2. vieta - Normunds Baltskars un Rihards Baltskars ar 7250 punktiem;

3. vieta – Ainars Čače, Inta Čače, Ilze Robalde, Dainis Backāns no komandas „Kurzemnieki” ar 7200 punktiem.

Šoreiz bez balvas nepalika arī pēdējās vietas ieguvēji - Zane un Vilnis Meiersoni ar 2800 punktiem, kuriem tika piešķirta veicināšanas balva - romantiskais vakars Mālpils muižā. 


 Finišējis Lielais Orientēšanās Brauciens no Siguldas līdz „Molam”

7.novembra rītā pie kafejnīcas „Kurši” Saulkrastos varēja vērot neierasti garu automobiļu rindu. Tur pulcējās autofotoorientieristi savam šogad pēdējam Lielajam Orientēšanās Braucienam, kas norisinājās Rīgas rajonā. Par veiksmīgu un „uzlādētu” 64 ekipāžu startu šoreiz bija parūpējies „Aldaris”, piešķirot katram dalībniekam vairākas enerģijas dzēriena „Battery” bundžiņas.

Un tā – starts! Šoreiz līdz ar parastajiem kontrolpunktiem dalībniekiem bija jāatrod arī neparasti objekti, jānobrauc „leģenda”, kura beidzas „nekurienē”, un jāatrisina krustvārdu mīkla. Viens no neparastajiem objektiem – Ādažu lidlaukā „paslēptā” lidmašīna. Par dalībnieku īpašo uzdevumu sacensībās parūpējās viduslaiku apmetne GODESVERDERA.

Vienam no komandas tika dots uzdevums – ietērptam bruņukreklā un ar zobenu rokā pārvarēt kustīgu šķēršļu joslu, „nocirst” pretiniekam galvu un trāpīt mērķī. Jāatzīst, ka meitenes šajā atrakcijā bija veiklākas par puišiem. Pārējie no komandas tikmēr varēja vērot sava cīņu biedra sniegumu, baudot viduslaiku zupu. Tumsa daudzus dalībniekus pārsteidza nesagatavotus, daudzi objekti līdz ar tumsu vēl vairāk „paslēpās” no dalībnieku modrām acīm un nebija vienkārši atrodami.

Finišu – t/c „MOLS”, veiksmīgi sasniedza 63 ekipāžas. Taču finišā dalībniekus sagaidīja vēl viens papilduzdevums, kurā dalībniekiem uz laiku bija jāatbild uz āķīgiem un neparastiem jautājumiem par t/c „MOLS”.

Uzvaru Lielā Orientēšanās Braucienā 7 guva Jānis Keterliņš/Pēteris Ločmelis ar a/m Audi A4Q, 2.vieta tika Edgaram Leonovam/Allenam Visockim ar a/m Ford Mondeo, 3.vieta – Normundam Baltskaram/Rihardam Baltskaram ar a/m Jeep Grand Cherokee.

Pavisam nedaudz līdz uzvarai pietrūka „iAuto rallija kausa” un „Lielo Orientēšanās Braucienu” ilggadējiem dalībniekiem Inesim Vimbam/Ainaram Mediņam un Kristapam Čuntonovam/Fanijai Šitcai no SAAB kluba.

Visprecīzāk un ātrāk t/c „MOLS” papilduzdevumu veica Gints Bremze/Elīna Freimane. Viņiem tika pasniegta speciālbalva no t/c „MOLS” – dāvanu karte Islande Hotel SPA.

Apsveicam uzvarētājus!

PALDIES MŪSU ATBALSTĪTĀJIEM:

t/c MOLS, ĀDAŽU LIDLAUKS, KURŠI, ALDARIS, GODESVERDERA, DIGITĀLĀ PELE, SPSAUTO, AUTOAPGĀDE, RĪGAS APRIŅĶA AVĪZE, SIGULDAS ELPA, SIGULDAS TIC, NOVONEWS.LV, JĀŅA SĒTA

MOLA papilduzdevuma rezultāti

MOLA papilduzdevumā ātrākā un precīzākā izrādījās 39.ekipāža - Gints Bremze un Elīna Freimane ar "Nissan Primera"!   APSVEICAM!  MOLA speciālbalva - dāvanu karte no Islande Hotel SPA 40Ls vērtībā, uzvarētājam tika nogādāta personīgi.

Pa Oskara Kalpaka un Kārļa XII pēdām 

19.septembrī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā tika dots starts šogad jau sestajām autoorientieristu sacensībām – Lielajam Orientēšanās Braucienam. Ķerot, iespējams, pēdējās siltās un saulainas rudens brīvdienas aiz astes, sacensību dalībniekiem astoņās stundās bija jāatrod un jānofotografē Dienvidkurzemes nozīmīgākos un interesantākos apskates objektus.

Dalībnieku maršruts veda gan pa Oskara Kalpaka cīņu vietām, gan pa Zviedrijas karaļa Kārļa XII pēdām Dienvidkurzemē. Meklēta tika arī Kārļa XII aizmirstā naudas lāde Kuldīgā, Kaives senču ozols, kā arī pilis, upurakmeņi un muižas. Meklējamo objektu sarakstā tika iekļauti arī Zvārdes poligona apskates objekti – Zvārdes baznīcas drupas, Virsnieku kurgāns un sabombardētie Rīteļu kapi.          

Papilduzdevumu tematika šoreiz bija „Lauki”. Sacensību dalībniekiem bija jāpierāda, ka viņi prot ne tikai labi orientēties kartē, bet arī izslaukt gotiņu un pierunāt latvijas brūnaļu nofotografēties kopā ar sevi. Par vienu no grūtākajiem papilduzdevumiem dalībnieki atzina pīlādžu ķekara atrašanu, jo Dienvidkurzemē pīlādžogu tikpat kā nav.

Finišā Jaunpils pilī atgriezās gandrīz visas startējušās auto ekipāžas. Diemžēl, dažus pievīla tehnika, kā arī viena ekipāža bija spiesta izstāties no sacensībām vietējo iedzīvotāju neuzmanības dēļ uz ceļa. Pārējo finišējušo dalībnieku prieks par paveikto darbu un saņemto pozitīvo adrenalīna devu bija nolasāms no viņu sejām. Pēc finiša – garšīgas vakariņas Jaunpils pils krogā un mājupceļš.

Lielā Orientēšanās Brauciena 6.posma uzvarētāji:

1.vieta - Andris Robalds/ Ilze Robalde ar a/m VW Caravella;
2.vieta - Normunds Baltskars/Rihards Baltskars ar a/m Jeep Grand Cherokee;
3.vieta - Jānis Jēgers/Kaspars Nusbergs ar a/m Volvo V70.


Paldies mūsu atbalstītājiem: KAUSI-BALVAS, DIGITĀLĀ PELE, AUTOAPGĀDE, CARSOUND, SWEDBANK KARTODROMS KANDAVĀ, PEDVĀLES BRĪVDABAS MĀKSLAS MUZEJS, PIENSAIMNIECĪBAS MUZEJS, SMUKU MUIŽA, JAUNMOKU PILS, JAUNPILS PILS, KULDĪGAS TIC, JĀŅA SĒTA, NOVONEWS.LV

Lielais “ieskrējiens” Latgalē

25.-26.jūlijā Latgalē notika kārtējais auto-foto-orientēšanās pasākums "Lielais Orientēšanās Brauciens V".

Pēc sātīgām brokastīm lauku mājās “Kliņģerītes”(Sēlijā) uz starta stājās 64 ekipāžas. Laika apstākļi, kā jau ierasts, bija ļoti labi - par spīti sinoptiķu pesimismam lielāko daļu laika bija saulains laiks. Divās dienās dalībniekiem bija jāatrod 100 kontrolpunkti, kuros vajadzēja nofotografēties. Lielākoties tie bija kultūrvēsturiskie objekti – pilis, muižas, baznīcas, akmeņi u.c. Vidēji sacensību laikā katrs nobrauca 600-800km.

Pirmajā dienā dalībnieki viesojās arī Andrupenes lauku sētā, kurā piedalījās nelielā ekskursijā, degustēja vietējo grūbu putru un nedaudz atpūtās. Pirmās dienas vakarā dalībnieki palika pa nakti kempingā "Aglonas Alpi" - pavisam netālu no Aglonas.

Otrā diena bija īsāka, tomēr ne mazāk sarežģīta - vajadzēja meklēt pirmajā dienā neatrastos punktus un finišēt Krustpils pilī. Izrādījās, ka šis uzdevums nemaz nebija tik viegls, jo ceļa remontu dēļ Jēkabpils ir tuvu vai paralizēta, un dalībniekiem vajadzēja pēdējos simtus metru (bet dažiem pēdējos kilometrus) mērot ar kājām. Finišēja visi. Apmierināti arī bija visi.

Uzvarētāji: 1.vietu ieguva Inesis Vimba/Ainars Mediņš ar Toyota Land Cruiser, 2.vieta – Andris Robalds/Ilze Robalde ar VW Caravella un 3.vieta – Andrejs Dmitrijevs/Aivo Saksis ar VW Passat.

Liels paldies mūsu atbalstītājiem: kempingam "Aglonas Alpi", Andrupenes lauku sētai, Krustpils pilij, www.kausi-balvas.lv, Digitālā Pele, Novonews.lv, www.i-rezekne.lv


33 tūkstoši* kilometru pa Vidzemi

Maija pēdējās sestdienas rītā, braucot pa VIA Baltica šoseju gar DUS/kafejnīcu „Kurši”, nevarēja nepamanīt tur esošo neparasti lielo automobiļu skaitu.Tur tika dots starts nu jau ceturtajam „Lielajam Orientēšanās Braucienam”. Šoreiz izbraukāt Ziemeļvidzemes ceļus un atrast kartē atzīmētos interesantākos apskates objektus pieteicās 64 ekipāžas. Jaunākajam sacensību dalībniekam bija tikai 2 mēneši. Arī šoreiz dalībnieku uzdevums bija - 10 stundās atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un nofotografēties pie tiem. Vidēji dalībnieki veica 500-600 kilometrus.

Un tā – starts!
„Lēni, mierīgi, nu nē...nekādā gadījumā!!! Mums tik daudz punktu jāsameklē! Uz priekšu, bez kavēšanās!”

Dalībnieku sejās manāms saspringums – konkurence ir liela, kontrolpunktu daudz... un vēl tie nezināmie papilduzdevumi...

Atšķirībā no iepriekšējā reizēm, šoreiz divās vietās dalībnieki varēja savākt ļoti vērtīgus punktus - Saulkrastos un Naukšēnu muižas ekskursijā.

Pirmais papilduzdevums – atrast Saulkrastu Tūrisma Informācijas Centru, saņemt tur vairākus papilduzdevumus. Šoreiz dalībniekiem pašiem, bez kartes bija jāatrod un jānofotografējas pie Baltās Kāpas, pie „Eirenpreis” velosipēda Saulkrastu Velomuzejā, pie Skultes ostas akmens, kā arī jānopērk kāds gardums Bemberu maiznīcā, atvedot uz finišu čeku par pirkumu. Jāsaka, ne visi to spēja viegli paveikt.

Bija arī daudz vietu, līdz kurām dalībniekiem bija jādodas ar kājām, atstājot savu auto ceļmalā - Mīlas akmens, Ainažu vecais savdabīgais dzelzceļa mols, Sarkanās klintis, Lībiešu upuralas, Skaņākalna dabas parks un citas skaistas vietas, kurās ir vērts atkal atgriezties un apskatīt tās nesteidzīgā gaisotnē.

Pasākuma „nagla” dalībniekus gaidīja „viduspunktā” – Naukšēnu muižā. Lai atbildētu uz startā uzdotajiem jautājumiem, dalībniekiem bija jāpiedalās ekskursijā pa muižas parku un Naukšēnos ražotās produkcijas (eļļas, kvasa, minerālūdens, maizes) degustācijā. Uzmanīgi klausoties, varēja uzzināt atbildes uz tiem. Ekskursijas beigās – uz ugunskura vārītā gardā siera/sīpolu zupa.

Daudziem dalībniekiem šāda „auto-foto-orientēšanās izklaide” bija jaunums. Bet tas viņiem netraucēja ieņemt vietas labāko desmitniekā. Galvenais šoreiz bija pareizi izplānot savu stratēģiju, jo katram punktam bija sava vērtība.

Ekipāža Nr. 31: „Sākām distanci ar Saulkrastu Baltās kāpas skatu torni, Velo muzeju (kāddien noteikti jāaizbrauc ar ģimeni), Ostu un Maiznīcu (rindas pēc kūkām kā vecos laikos Ādažu kukulītī), tālāk jau caur Raganas punktiem rāpāmies pa kartes vidu uz otru pasaules malu - Naukšēniem, kur mums bija jābūt 16:00- tāds savādāks viduspunkts, kuru neņemt nebija iespējams. Atpūta tur nāca pašā laikā! Pirmoreiz mūžā degustēju zupu, kuras vienīgā pagaršotā karote un uzkostā rupjmaize ar ķiploku eļļu man visu atlikušo brauciena laiku atgādināja, ka mans organisms sīpolu/ķiploku izstrādājumus nepanes nekādās devās:). Naukšēnu disko un kvass gan ir baudāmi, vieta exellenta, kāddien noteikti vērts iegriezties kopā ar ģimeni uz nesteidzīgu un interesantu exkursiju gida pavadībā!”

Ekipāža Nr.26 : „Kā jau viss labais, kas nāk negaidīti, Subaru-club.lv komandas ideja par piedalīšanās Jūsu pasākumā atnāca pēkšņi.... precīzāk: pēc kluba biedra jautājuma „Kas tas „Autofotoorientēšanās” ir? un ko viņa vispābā ēd?” Pārāk gari nedomājot tika izlasīts nolikums, obzervētas iepriekšējo pasākumu atsauksmes... un tika pieņemts lēmums – Jābrauc! :) .... Daudzi izvēlētie dabas un kultūrvēsturiskie objekti bija vienkārši fantastiski, par kuru eksistenci nebija ne mazākās nojausmas. Šajos Lielķezas laikos būs labs iemesls nesteidzīgai budžetu taupošai ekskursijai apskatot kārtīgi šos objektu. Īsumā par braucienu kā tādu. Mazliet saminstinājāmies par plānu ar Naukšēniem. Neskatoties uz to, ka Naukšēnos bija iespējams savākt ļoti daudz punktus, īsajā apspriedē tika pieņemts lēmums uz Naukšēniem pēc zīmoga noteiktajā laikā neskriet. Priekšroka tika dota pārējiem 300 un 200 punktu vērtajiem WP. Tos mums izdevās savākt ļoti operatīvi. Diemžēl viena no telefona googlēta, pie daktera apstiprinājumu guvusi, bet varbūt neprecīza atbilde uz Naukšēnu jautājumu - gala rezultātā mums atspēlējās ar 3.vietu nevis 2. :) ... gadās arī tā! Paviesojāmies arī pie Eesti poisiem – 3 gab. WP tika iegūti bez problēmām! Protams, ka neizpalika garām pabrauktie krustojumi.... Kā jau reiz gudri vīri teica – pirmie slīcēni ir jākucina... tfu... pirmie kucēni ir jāslīcina. Uzskatu, ka mums tas izdevās pa smuko un pēc pilnas programmas! :) Lai arī kā, bet šo līmeni jācenšas noturēt arī turpmāk! Jā ...turpmāk piedalīsimies! Āķis ir lūpā!”

Ekipāža Nr.55: „Mums pasākums patika un piedalīsimies vēl. Bijām trīs meiteņu komanda, visas piedalījāmies pirmo reizi. Bet nu – gāja visādi! Pirmkārt, jau nevarējām atrast tikšanās vietu – pļāpādamas izbraucām cauri visiem Saulkrastiem! :) Dalības numuriņu ielīmēju loga apakšā – augšā taču bija netīrs stikls! :) Saplānot stratēģiju arī kaut kā nesanāca… „varbūt šitā, varbūt labāk tā…” un gala rezultātā braucām un domājām! Pirmo punktu atradām ar lielām grūtībām, otro neatradām vispār! Un jau domājām, kā lai ar godu izstājas. Bet tomēr palikām un tālāk jau gāja labāk! Braslavā onkulīši jautāja vai mēs piedalāmies skrējienā pēc miljona! Citā vietā bariņš puišeļu ar riteņiem pieteicās palīdzēt, fotogrāfijās gan neko neatpazina, bet parādīja, kur citi fotografējās (par to tika pie čipsu pakas)! Par to fotografēšanos pie nepareizā riteņa jau te iepriekš kādam ar tā bija gadījies! Paldies ekipāžai, kura mums pateica, ka tas nav īstais, kuru mēs bildējam! Super, ka bija pauzīte Naukšēnos un liels paldies organizatoriem par pasākumu! Tiekamies Latgalē!!!”

Uzvarētājiem tika arī balvas:

1. vieta - Ekipāža Nr.30 (Andris Robalds/Ilze Robalde) -TomTom navigācijas ierīce no iAuto.lv;
2. vieta - Ekipāža Nr.31 (Kristaps Čuntonovs/Fanija Šitca) - dāvanu karte brīvdienām un dāvanas no CarRent;
3. vieta - Ekipāža Nr.26 (Armands Zvaigzne/Armands Valdbergs) - 50% atlaižu karte no RigaCarRent;
4. vieta - Ekipāža Nr.4 (Māris Palelionis/Anrijs Zunde) - 50% atlaižu karte no RigaCarRent; 5. vieta - Ekipāža Nr.8 (Edgars Kļaviņš/Aija Lagzdiņa) - 50% atlaižu karte no RigaCarRent; Īpašā balva no Naukšēniem - atpūtas centra "NĀRAS" - dāvanu karte diviem. Šo dāvanu saņēma ekipāža Nr.9 (Ivars Ludboržs/Iluta Kalniņa-Vītiņa) kā kompensāciju par nepareizu taktiku, neapmeklējot Naukšēnu muižu.

Lielo Orientēšanās Braucienu IV atbalstīja:
KAUSI-BALVAS, ASFALTPLĒSĒJI, NAUKŠĒNU CILVĒKMUZEJS, DIGITALA PELE, RIGA CAR RENT, KURŠI, REIŅA TRASE, CAR RENT, CARSOUND, EKIDS, SAULKRASTU VELOMUZEJS, JĀŅA SĒTA

Informatīvais atbalsts:
RĪGAS APRIŅĶA AVĪZE, PILSETA24.LV, SAULKRASTU TIC, SAULKRASTOS.LV, žurnāls „ČEMODĀNS”, SIGULDAS ELPA

_____________
33000 - tas tieši tik, cik visi dalībnieki kopā veikuši šajā braucienā.

Lasīt tikai svaigākās ziņas »»

Mūs atbalsta:

 

 


Dāvanu kartes var iegādāties šeit:

Uzdavini piedzivojumus

 

 Sacensību
kalendārs

Lielais Lukturis
3.februāris
Aizkraukle 

LOB2 2018
3.marts
Jelgava-Dobele

Pilns kalendārs »»

 Skaties arī lielaisorientesanasbrauciens.lv, brauciens.lv, orientesanas.lv, autofotoorientesanas.lv

Visi dokumenti un fotogrāfijas, kas publicētas www.autofotoorientesanas.lv / www.brauciens.lv ir SIA "DigitalZoo" īpašums, ja vien nav norādīts cits autors, to pārpublicēšana, modificēšana un izmantošana citur ir aizliegta.