15.jūnijā iepazīsim Igaunijas pērles Veru apriņķī!

Aicinām tevi kopā ar pārējiem autofotoorientēšanās dalībniekiem 15.jūnijā iepazīt Veru apriņķi - Igaunijas tālāko dienvidu apriņķi, kur aiz katra stūra gaida atklāsmes un brīnumi!

Šis kaimiņvalsts reģions ir pilns ar pārsteigumiem un dabas rekordiem - no Igaunijas kalnainākajām vietām un augstākajām virsotnēm līdz dziļākajam ezeram, dižākajām upēm un resnākajam ozolam.

Septiņās stundās iepazīsim daudzveidīgo un neskarto pirmatnējo dabu pārgājienu takās, kurās iespējams ir satikt pusdienu pastaigā ejošu lapsu, kāpsim skatu torņos, meklēsim kontrolpunktus Igaunijas mazpilsētās un apriņķa galvaspilsētā Veru. Jums nebūs laika garlaikoties!

Lai piedalītos braucienā, būs nepieciešams: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), derīgs personu apliecinošs dokuments visiem dalībniekiem iebraukšanai Igaunijā, ērti un laikapstākļiem atbilstoši apavi, talismans un labs noskaņojums.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Starta vieta - LVC autostāvlaukums E77/A2 šosejas 191.kilometrā . Finišs pēc 7 stundām - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā. 

Dalības maksa šobrīd ir 50€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.


Sīvā konkurencē noskaidroti Valmieras brauciena uzvarētāji

Ar pēdējo gadu rekordlielu dalībnieku skaitu 6.aprīlī norisinājās Lielais Autofotoorientēšanās brauciens Valmieras-Rūjienas apkārtnē. Pavisam šajā braucienā piedalījās 72 komandas. Varam droši teikt, ka tas bija starptautisks brauciens, jo 2 komandas pārstāvēja mūsu kaimiņvalsti Igauniju.

Tā kā dalībnieku skaits bija ļoti liels, katrai komandai bija izstrādāta arī ļoti atšķirīga punktu vākšanas stratēģija.

Liels paldies mūsu atbalstītājiem - "Jēru klubam" un "Cietais Rieksts" par pozitīvām emocijām un iespēju gūt priekšstatu par jūsu saimniekošanu.

Īpašs paldies tiek sūtīts visām komandām par Jēru kluba saimnieces sapņu piepildījumu. Ikviens tiek aicināts nākotnē apciemot savu rozīti un nesteidzīgi atpūsties ozolu paēnā, raisot sarunas par dzīvi un aitiņām.

Spriežot pēc jūsu atsauksmēm, īpašu jautrību sagādāja uzdevums atrast sestdien strādājošu autoservisu.

Kā atzina viena no profesionāļu komandām, pirmo reizi braucienu vēsturē pilnīgi visām A+ klases komandām netika ieskaitīts viens kontrolpunkts no Valmieras ēku uzdevuma - Tirgus nams. Pie šīs ēkas un tās pareizā rakursa atrašanas bija nedaudz jāpiedomā.

Savukārt slēptais, rēķināmais punkts bija Velnozols- Dreimaņu ozols pie Sēļu skolas, un katram spēlētājam sākotnēji ir 16 šaha figūras.

A klasē uzvaras laurus plūca komanda "Dadža lielā dienā". Otrajā vietā ierindojās komanda "Lielā steigā". Savukārt trešajā vietā - komanda "D5P6".

A+ klasē iekļūst komandas, kuras piedalās mūsu braucienos jau daudzus gadus un ir noslīpējušas savas autofotoorientēšanās prasmes līdz profesionāļu līmenim. Šoreiz to, kurš iegūs pirmo vietu šajā klasē, noteica nobrauktie kilometri, jo punktu skaits abām komandām bija vienāds. Tā otrās vietas ieguvējus no uzvaras šķīra 13 kilometri.

A+ klasē pirmā vieta tiek komandai "Cietais Rieksts", otrā vieta - komandai "Oi, jāpadomā!", trešā vieta - komandai "Frīdas kaķis RūdiŠ".

Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem piešķir mūsu atbalstītāji - "Jēru klubs" un "Cietais Rieksts", kā arī brauciens.lv. Par balvu saņemšanu ar uzvarētājiem sazināsimies personīgi.

Visu komandu rezultāti, neieskaitītās bildes un maršruti publicēti rezultātu sadaļā.

Paldies visiem par piedalīšanos! Ceram, ka šī sestdienas diena jums pagāja jautri, izzinoši un interesanti.

Nākamreiz tiekamies 15.jūnijā Igaunijas ceļos. Reģistrācija uz šo posmu drīz tiks atvērta. Pirmajām 10 komandām spēkā samazinātā dalības maksa 45€.

 

Autofotoorientēšanās pavasaris mostas Valmieras pusē

Apvelciet savos kalendāros 6. aprīli! Šajā dienā iestājas autofotoorientēšanās pavasaris.

Laikā, kad no ziemas miega modīsies koki, puķes, zvēri un no tālajām zemēm sāks atgriezties gājputni, arī mēs nopurināsim savu ziemas stīvumu vai slinkumu un dosimies foto medībās Valmieras pusē. Pabūsim pie teikām apvītā Burtnieka, Alojā, Mazsalacā, Rūjienā - cik daudz vēl interesanta sevī slēpj šīs vietas?

 

Autofotoorientēšanās braucienu dalībnieki sen nav bijuši pašos Latvijas ziemeļos - Kārķos, Ērģemē, kur līdz Igaunijas robežai ir mazāk par 10 kilometriem. Tad nu šī būs tā reize, kad brauciena maršruts vedīs arī uz turieni.

Tāpat iepazīsim šo Latvijas reģionu caur savām garšas kārpiņām, jo apciemosim vietējos mājražotājus.

Vienmēr attīstībā esošā Valmiera noteikti arī būs saposusies pavasarim. Dosimies fotografēt un iepazīt to!

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ērti un laikapstākļiem atbilstoši apavi, talismans un labs noskaņojums.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 09:00 - 11:00 LVC autostāvlaukumā šosejas P17 29.kilometrā. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs pēc 7 stundām - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā.

Dalības maksa komandām šobrīd - 65€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.


Ar braucienu "Dobele-Jaunpils" tika atklāta jaunā sezona

2024.gada sezona ir sākusies ar braucienu no Dobeles līdz Jaunpilij. Uz to bija pieteikušās 46 komandas, tomēr dažādu apstākļu dēļ 27.janvāra rītā startēja 39, visas finišēja. Piedzīvojumi dažām komandām jau sākās pirmajos kontrolpunktos, kad bija jāspēj tikt augšā pa stāvu meža ceļu Kaupēna gravā. Savukārt Zaļeniekos dažas komandas meklēja visu, tikai ne pašu kontrolpunktu - skaisto Zaļenieku muižu.
 

Spilgtā atmiņā brauciena dalībniekiem noteikti paliks "Labo darbu" kontrolpunkts Ālaves muižā. Tās saimnieki bija patiesi priecīgi uzņemt pie sevis tikt pozitīvi noskaņotus dalībniekus. Viņi visiem sūta siltus un sirsnīgus sveicienus  Patiesu izbrīnu par uzticēšanos cilvēkiem dalībniekos izraisīja "garšīgais" kontrolpunkts pašapkalpošanās tirdziņā piemājas saimniecībā "Bērzāji" Penkulē. Diemžēl ne visas komandas ievēroja prasību uzņemt bildes ar noteiku laika intervālu. Kā rezultātā palika bez vērtīgiem ieskaites punktiem.

Lielu paldies gribam teikt arī otrajam "garšīgajam" kontrolpunktam - "Jaunpils pienotavai". Dalībnieki novērtēja iespēju tikt pie tik daudz un dažādiem garšīgiem produktiem vienuviet. Vairākām komandām izdevās pareizi aprēķināt un atrast slēpto rēķināmo kontrolpunktu - Zebrenes baznīcas drupas. Otrs slēptais punkts - bijusī skolas ēka, atradās Bērzē.

Ne visiem izdevās brauciena laikā atrast tik nepieciešamos pieturu burtus "I" un "E", lai savāktu ZIEMU. Viens "I" bija atrodams pa ceļam no Bēnes un Auci. Citas komandas pēc burta devās uz Irlavu. Savukārt pēc burta "E" bija jābrauc uz Dobeles pilsētas estrādi, vai pieturu netālu no Jaunpils Tukuma virzienā.

Kuras komandas tad atklāja savu jauno 2024.gada autofotoorientēšanās braucienu sezonu ar uzvarām?

Tūrisma jeb A klasē vietas sadalījās šādi:
1.vieta - komandai "Kečups tomātu mērcē"; 2.vieta - "Dadža lielā diena"; 3.vieta - "Resnie putni".

Profesionāļu jeb A+ klasei šogad pievienojās komanda "Frīdas kaķis Rūdiš". Un jau pirmajā braucienā tā pierādīja savu profesionalitāti, ierindojoties 2.vietā gan savā klasē, gan kopvērtējumā.

Taču nepārspēta savā klasē tomēr palika komanda "Matrix". Tā ierindojas godpilnajā pirmajā vietā.

Trešā vietā šajā klasē tiek komandai "Cietais Rieksts".

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Jaunpils pienotava" un piemājas saimniecība "Bērzāji".

Visu komandu rezultāti ir apskatāmi REZULTĀTI sadaļā. Turpat – neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem. 

Apskati rezultātus

Paldies visiem par piedalīšanos!

Lielo Autofotoorientēšanās braucienu sezonu turpināsim 6.aprīlī Valmierā.  

 

27.janvārī pošamies uz Dobeles pusi

27.janvārī - visu Ilžu dienā, dosimies izpētīt Dobeles un Jaunpils puses autofotoorientēšanās stilā.

Iespējams, teiksiet, ka Dobelē esat bijuši, visu interesanto redzējuši un labāk pavadīsiet sestdienas dienu mājās. Bet īstie autofotoorientēšanās fani taču zina, ka mēs noteikti atradīsim un parādīsim vēl ko nezināmu! Pat arī ja kontrolpunkti būs izvietoti zināmās vietās, būs iespēja uz tiem paskatīties no cita skatu punkta.

Kāds mājražotāju kontrolpunkts ar degustāciju un produktu iegādi arī tiks iekļauts brauciena maršrutā.

Neizpaliks arī jautri papilduzdevumi, kuros būs jākomunicē ar vietējiem iedzīvotājiem. Iespējams, būs arī kāds "izaicinājuma kontrolpunkts", kura atrašanai un sasniegšanai būs jāizmanto loģika un ātras kājas. Bet tas lai paliek noslēpumā. Atstāj šoreiz slēpes mājās un piedalies citās jautrībās!

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ērti un laikapstākļiem atbilstoši apavi, talismans un labs noskaņojums.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 08:45 - 10:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs pēc 6 stundām 30 minūtēm - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā.

Plānotā materiālu saņemšanas un starta vieta – DUS Astarte-Nafta Tērvete


2023.gada sezona noslēgusies Daugavas kreisajā krastā

2023.gada noslēdzošais Lielais autofotoorientēšanās brauciens veda iepazīt Daugavas kreiso krastu no Baldones līdz pat Aizkrauklei.

Šis reģions patiesi var lepoties ar plašiem mežu masīviem, kuros ir paslēpti daudz neparasti un ievērības cienīgi objekti - purva takas, bunkuri, milzīgas smilšu kāpas un citas interesantas vietas. Un tas nekas, ka dienu iepriekš putenis daļēji aizputina ceļus un objektus. Sniedziņš rada jautru papildus izaicinājumu kontrolpunktu meklēšanai.

Arī apdzīvotās vietas, tādas kā - Baldone, Jaunjelgava un Aizkraukle, ir autofotoorientēšanās brauciena vērtas. Tajās parādās aizvien jauni un interesanti objekti.

Kā atzina viena no Aizkraukles komandām, pat viņi - vietējie nezin, ka viņu pilsētā ir šādi interesanti objekti.

Lielu paldies esam saņēmuši no Labo darbu kontrolpunkta Birzgalē. Jūsu saziedotās mantas un pārtika tiks uzdāvinātas tiem, kam tās patiešām ir nepieciešamas.

Slēptais kontrolpunkts - metāla briedis, šoreiz bija paslēpies Jaunjelgavas mežos. To atrada 11 komandas.

Pavisam braucienā piedalījās 34 komandas, pārstāvot daudzus Latvijas novadus.
Tūrisma klasē pirmo vietu iegūst komanda "Četras trakas autosievas". Otrajā vietā - komanda "Rakari&Mafija". Savukārt trešajā vietā paliek "Iecavnieks auto".

Profesionāļu jeb A+ klasē šajā braucienā uzvaru gūst komanda "Mēs un auto", aiz sevi atstājot komandas "Brauc un Filtrē" un "Matrix". Tām attiecīgi tiek otrā un trešā vieta.

Apsveicam uzvarētājus. Balvas uzvarētājiem piešķir brauciens.lv.

Visu komandu 🥇🥈🥉 rezultāti, veiktie maršruti, neieskaitītās bildes: sadaļā REZULTĀTI

👍Īpašs paldies ASTARTE-NAFTA par starta vietu Ķegumā.

Tiekamies 2024.gadā pirmajā braucienā, kas notiks 27.janvārī Dobelē.

 
 
 

25.novembrī brauciens "Baldone-Aizkraukle"

Iepazīsti Daugavas kreiso krastu no Baldones līdz Aizkrauklei 6,5 stundās! Autofotoorientēšanās režīmā būs iespēja iepazīt šo sēravotiem, purva un meža takām, kā arī dažādiem vēstures lieciniekiem - akmeņiem, būvēm un pieminekļiem bagāto reģionu.

Maršruts ievedīs arī Jaunjelgavā, kuru senos laikos tautā mīļi sauca par Jelgaviņu, lai orientējoties pilsētas ielās, iepazītos ar šo mazāk zināmo Latvijas pilsētu Daugavas krastā.

Vai zinājāt, ka Daugava senāk kā robežjosla atdalīja Kurzemes - Zemgales hercogistes teritorijas no zviedru pārvaldītās Vidzemes?!

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 08:00 - 10:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs pēc 6,5 stundām - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā. Materiālu saņemšanas un individuālo startu vieta - DUS "Astarte Nafta" Ķegumā.

Brauciena reģions »»

Piesaki savu komandu »»

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Ieteicama autoceļu karte "Viduslatvija", jo mūsējā būs ļoti smalka un bez mēroga.

Dalības maksa šobrīd ir 50€ no komandas. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.


 

 

Ak, skaistā un interesantā Lietuva - mēs noteikti atgriezīsimies!

Šādi, iespējams, teica 23.septembra brauciena "Birži-Rokišķi" dalībnieki, kad pēc kārtīgas 7 stundu autofotoorientēšanās bija jādodas mājup.

Un patiešām - šajā braucienā Lietuva atklāja mums vairākus, savus līdz šim apslēptos dārgumus - cēlās Onušku muižas drupas, nacionālo partizānu cīņu vietas, seno ledāju sanesto akmeņu laukus, Moškēnu pilskalnu, enerģētisko labirintu, karsta kritenes un vairākus citus interesantus un neparastus objektus.

Biržu pilsētā kontrolpunkti bija jāatrod pie Lietuvā senākās mākslīgās ūdenskrātuves ar visgarāko gājēju tiltu valstī, kā arī Biržu pils teritorijā. Tāpat dalībniekiem bija iespēja aizvest uz mājām vietējās alus darītavas "Rinkuškiai" ražojumus.

Savukārt skaistajā Rokišku centrālajā laukumā bija paslēpušies 8 dažādas sarežģītības kontrolpunkti.

Slēptā punkta vietā šoreiz komandām bija pašu spēkiem jāatrod un jānofotografējas pie purva bunkura. Ar šo uzdevumu veiksmīgi tika galā 10 komandas. Pavisam braucienā piedalījās 23 komandas.

Iespējams, brauciena rezultātu tabula izskatītos citādāk, taču dažādu neuzmanības kļūdu un CSN pārkāpumu dēļ daudzām komandām netika ieskaitīti kontrolpunkti.

A jeb tūrisma klasē pirmo vietu iegūst komanda "P6D5", aiz sevis otrajā un attiecīgi trešajā vietā atstājot komandas "Iecavnieks Auto" un "Popkorns".

A+ jeb profesionāļu klasē vietu sadalījums ir šāds: 1.vieta - komandai "Matrix", 2.vieta - komandai "21", bet 3.vieta - komandai "Brauc un Filtrē".

Apsveicam uzvarētājus!
Uzvarētājiem balvas piešķir Rokišku TIC un brauciens.lv. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi.

Visu komandu rezultāti, veiktie maršruti, neieskaitīto un interesanto bilžu galerijas publicētas sadaļā REZULTĀTI

Šogad vēl tiekamies 25.novembrī braucienā "Baldone-Aizkraukle"!

Šobrīd varat pieteikt savu komandu par samazināto dalības maksu 45€ šeit>>


Rudens autofotoorientēšanās Lietuvā

Vai varat likt roku uz sirds un teikt, ka esat apceļojuši visu Lietuvu un apskatījuši gandrīz visu, kas šajā kaimiņvalstī ir apskatāms?!

23.septembrī mēs aicinām ikvienu piedalīties 7 stundu autofotoorientēšanās piedzīvojumā "Birži-Rokišķi", lai savā ceļojumu kartē iezīmētu vēl vairākas interesantas, neparastas un apmeklēšanas vērtas vietas. 

Brauciena laikā būs iespēja uzkāpt kādā no neskaitāmajiem pilskalniem, izstaigāt dabas takas, kurās dzirdamas putnu dziesmas un manāmi savvaļas dzīvnieki, kā arī meklēt kontrolpunktus kolorītajās un atklājumiem pilnās mazpilsētiņās.

Biržu pilsēta un tās apkārtne pārsteigs ar Lietuvas visgarāko koka tiltu, visvecāko mākslīgo ezeru un vislielāko karsta kriteni. Un kas zina, varbūt būs iespēja atvest mājās īstu Biržu alu!?

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs pēc 7 stundām - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā. Konkrēta materiālu saņemšanas un starta vieta tiks paziņota vēlāk. 

Brauciena reģionu skati šeit »»

Reģistrē savu komandu šeit »»

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Lietuvā, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Ieteicama Lietuvas autoceļu karte, jo mūsējā būs ļoti smalka un bez mēroga.

Dalības maksa 50€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

 Atbilde uz jautājumu: autobuss brauc uz kreiso pusi, bet mūsu gadījumā uz Biržiem :)


Pa interesantu kontrolpunktu pēdām Dienvidlatgalē

Līdzīgi kā Daugava met savus gleznainos lokus, arī "Latgales divdiennieka" brauciena dalībnieki divās dienās krustu-šķērsu apceļoja Dienvidlatgali un Lietuvas pierobežu, iepazīstot un atklājot šī reģiona šarmu un burvību.

Neizpalika arī interesantu kontrolpunktu meklēšana Līvānos, Daugavpilī un Krāslavā, kāpšana 32 metru augstajā Priedaines skatu tornī, kā arī Raiņa bērnības vietu un mazāk zināmu apskates objektu apmeklēšana.

Lielu paldies gribam teikt arī brīnišķīgajiem cilvēkiem, kuri tika sastapti šī brauciena laikā. Bija patiess prieks ciemoties pie sublimēto augļu un dārzeņu mājražotājiem "Rain Berries Snacks", kā arī alkoholisko dzērienu ražotnē "Kazanova Moonshine". Šie kontrolpunkti padarīja braucienu vēl interesantāku un jautrāku.

Paldies arī Raiņa mājai "Berķenelē" un Lielbornes muižai par atbalstu brauciena maršruta sastādīšanā.

Pavisam braucienā piedalījās 32 komandas no visas Latvijas.

Pirmo vietu tūrisma klasē ieguva komanda "Turi buru!" no Jelgavas, otrajā vietā - komanda "Lieliskais četrinieks" no Liepājas, savukārt trešo vietu iegūst komanda "Atkal zirgā" no Madonas novada.

Profesionāļu klasē piedalās pieredzējušas komandas, kuras piedalās autofotoorientēšanās braucienos jau daudzus gadus un ir perfekti noslīpējušas savas orientēšanās un stratēģiskās plānošanas prasmes. Tā pirmajā vietā ierindojas komanda "Brauc un Filtrē" no Ogres, otrajā vieta - "21.komanda" no Jūrmalas, bet trešajā vietā - komanda "Matrix" no Pierīgas.

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus var apskatīt sadaļā REZULTĀTI - https://brauciens.lv/rezultati

Turpat atrodamas neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem un katras komandas veiktie maršruti abu dienu kopsummā.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Nākamais brauciens "Birži-Rokišķi" notiks 23.septembrī Lietuvā. Reģistrācija uz šo braucienu ir atvērta šeit >>. Pirmajām 10 komandām spēkā samazinātā dalības maksa 45 eiro.


12.-13.augustā visi ceļi ved uz Dienvidlatgali

Tajās dienās notiks tradicionālais divu dienu #autofotoorientēšanās brauciens, kas savā maršrutā iekļaus interesantāko no Līvāniem līdz pat Krāslavai, kā arī vēl maz izpētīto Zarasu rajonu Lietuvas pusē.

Tas būs piedzīvojums un bauda gan acīm, gan sirdij, gan arī garšas kārpiņām, jo ikviena apdzīvotā vieta, pa ceļam sastaptie cilvēki un vietējie mājažotāji, pie kuriem ciemosimies, kopā veidos vispilnīgāko priekšstatu par Dienvidlatgali kā viesmīlīgu, kolorītu un īpašu daļu no Latvijas.

Savukārt mežu un ezeru Zarasu novads liks sajust unikālo un gleznaino Lietuvas dabu. Ne velti šis reģions tiek saukts par Lietuvas Šveici.

Braucienu sāksim 12.augustā DUS "Virši" Ilgas Daugavpils pievārtē. Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs pēc 7 stundām - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā.

Savukārt svētdien, 13.augustā startēt varēs laika posmā no 9:00-11:00 no jebkuras brīvi izvēlētas vietas. Finišs pēc 4 stundām - jebkurā vietā.

Informācija par nakšņošanas iespējām:

Esam rezervējuši divvietīgos un trīsvietīgos numuriņus par draudzīgām cenām un iekļautām brokastīm viesnīcā "Latgola" Daugavpilī. Lai rezervētu sev numuriņu, rakstiet uz inese@brauciens.lv. Numuriņu skaits ir ierobežots. Tādēļ neatlieciet to uz pēdējo brīdi.

Citas nakšņošanas iespējas meklējiet un rezervējiet individuāli izmantojot booking.com vai airbnb pakalpojumus. Plašs naktsmītņu klāsts gan Daugavpilī, gan visā novadā, atrodams arī šeit »»

Informācija par vakariņām sestdien, 12.augustā:

Vakariņas par draudzīgām cenām mūsu dalībniekiem piedāvās restorāns "Plaza", kas atrodas tās pašas viesnīcas "Latgola" 10.stāvā. Varēs ēst un vērot Daugavpils panorāmu no putnu lidojuma. Lai pieteiktu vakariņas, rakstiet uz inese@brauciens.lv.
Vakariņu piedāvājumu var izmantot arī tad, ja nenakšņosiet šajā viesnīcā.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Lietuvā, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Ieteicamā autoceļu karte "Dienvidlatgale.Augšzeme", jo mūsējā būs ļoti smalka un bez mēroga.

Komandas dalības maksa šobrīd 55,00 €. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Reģistrē savu komandu braucienam šeit »»

Liepājas spilgtākie mirkļi piedzīvoti 

Pozitīvām emocijām bagāta diena... jūra... purvs... lupīnas... interesanti kontrolpunkti... satikti brīnišķīgi cilvēki, kuri mīl savu nodarbošanos... īpaša vieta nekurienē ar maģisku auru... Un tās flautas!

Tas viss un vēl vairāk tika piedzīvots sestdienas autofotoorientēšanās brauciena laikā Liepājas pusē.

Arī mēs, organizatori bijām patiesi priecīgi satikt visas 24 komandas startā. Prieks arī par komandu "Aiziet!", kura pēc sava auto iziešanas no ierindas tomēr nepadevās, finišēja un pat iekļuva uzvarētāju sarakstā.

Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm un iesūtītajām fotogrāfijām, komandām grūtības sagādāja viens no kontrolpunktiem Vecpilī. Vērīgākie noteikti pamanīja brūno norādi "Spēka avots" Vecpils centrā. Tur arī bija jāmeklē.

Savukārt meklējamais "Kontrolpunkts" bija autobusu pietura ceļā no Liepājas uz Nīcu.

Īpašu paldies gribam teikt "Godiņu piedzīvojumu platformai", Irbītes mājražojumiem, z/s "Turaidas", kā arī māju "Maztuņņi" saimniekiem, kuri ļāva nofotografēties pie 300 gadu vecas dižliepas savas mājas pagalmā.

Tāpat Tabitas sirds no sirds ir pateicīgi par dalībnieku dāvinājumiem "Labo darbu" kontrolpunktā.

REZULTĀTI sadaļā – tur publicēti oficiālie rezultāti, neieskaitītās bildes, veiktie maršruti. Vienai komandai, pēc citu dalībnieku norādes, piemērots CSN sods 400p un anulēts viens KP.

Šajā braucienā A klasē pirmo vietu iegūst komanda "RINO", otro vietu - komanda "Aiziet!", bet trešajā vietā - komanda "Vienkārši".

Savukārt profesionāļu jeb A+ klasē šoreiz nepārspēta paliek komanda "Brauc un Filtrē", aiz sevis otrajā vietā atstājot komandu "21". Pavisam nedaudz atpaliek komanda "Matrix". Viņiem trešā vieta. Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Dienvidkurzemes novada mājražotāji un brauciens.lv.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Nākamais brauciens būs tradicionālais divdiennieks 12.-13.augustā. Izzināsim Latgali no Līvāniem līdz Krāslavai, kā arī gabaliņu no Lietuvas Zarasu apkārtnē.
 


Iesāc vasaru ar #autofotoorientēšanos Liepājā

Sestdien, 10.jūnijā svinēsim autofotoorientēšanās vasaru kaifīgajā vēju pilsētā Liepājā un tās apkārtnē. Pievienojies arī Tu kopā ar ģimeni un draugiem!

Visas dienas garumā varēs izzināt, meklēt, fotografēt un piedzīvot šo skaisto Latvijas piejūras reģionu. Pilnīgi noteikti 8 stundas paskries nemanot. Lai būtu jautrāk, meklējamie kontrolpunkti būs atzīmēti uz parastās autoceļu kartes. Vai Tavā komandā būs kāds, kurš prot lasīt šādu karti? Varbūt tas ir jūsu jaunais izaicinājums?!

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Ieteicamā autoceļu karte "Liepājas apkārtne" vai "Dienvidkurzeme", jo mūsējā būs ļoti smalka un bez mēroga.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Plānotā materiālu saņemšanas un brauciena sākuma vieta - Durbe.

Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 8 stundām.

Komandas dalības maksa šobrīd ir 50€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Reģistrē savu komandu braucienam šeit »»


 

 Pavasaris Šauļos sagaidīts

Jaudīgi, interesanti, skaisti, saulaini - šādi jūs raksturojāt 29.aprīļa braucienu Šauļos. Pavisam Lietuvu šajā sestdienas dienā devās iekarot 32 komandas, pārstāvot visdažādākos Latvijas reģionus. Visi veiksmīgi finišēja.

Spriežot pēc jautājumiem un iesūtītajām bildēm, vislielākā aizķeršanās notika ar Šauļu gājēju ielas kontrolpunktu, kas viltīgi bija "paslēpies" brīvdabas kinoteātrī. Tas bija metāla konteiners uz kājām, kurā varēja ieiet un apskatīt ekspozīciju, kas veltīta Lietuvas kino un TV vēsturei, kā arī noskatīties dokumentālo filmu, kurā bija arī jāsagaida kontrolpunkts - kadrs no filmas. Prieks, ka vairākām komandām tas izdevās.

Mēs ceram, ka mūsu galvenais mērķis - parādīt jums jaunas, iepriekš nezināmas, apmeklēšanas vērtas vietas, ir sasniegts, un jūs jau plānojat, kā pavadīsiet savas brīvdienas vai atvaļinājumu Šauļu pusē tuvākā nākotnē.

Un nu par rezultātiem. Šoreiz vairākām pieredzes bagātajām komandām izdevās izpildīt maksimumu. Līdz ar to viņu rezultātu ietekmēja tikai savākto "ūdeņu" skaits. Vislabāk ar šo uzdevumu tika galā komanda "Brauc un Filtrē". Viņiem tad arī tiek 1.vieta. Otrajā vietā ierindojas komanda "Cietais Rieksts", aiz sevis trešajā vietā atstājot komandu "Matrix".

Savukārt tūrisma jeb A klasē pirmās divas vietas tika noteiktas pēc īsākā nobrauktā maršruta, jo abas komandas savāca vienādu punktu skaitu. Tā pirmajā vietā ir komanda "Cietu seju", bet otrajā - komanda "Aiziet!". Trešajā vietā paliek komanda "RINO".

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātu tabula, neieskaitītās bildes, komandu veiktie maršruti, kā arī interesantākās bildes meklējamas REZULTĀTI sadaļā. 

Nākamreiz tiekamies 10.jūnijā Liepājā. Agrā reģistrācija uz šo braucienu jau atvērta šeit.

Pirmajām 10 komandām spēkā samazinātā dalības maksa - 45€.


 

Aprīļa #autofotoorientēšanās pieturvieta - Saules pilsēta Šauļi

Mēdz teikt: "Ja Tev nav fotogrāfijas pie "Dzelzs lapsas", tad Šauļos nemaz neesi bijis!" Jūs būsiet Šauļos un atvedīsiet mājās fotogrāfiju ar šo slaveno, Lietuvā lielāko dzelzs skulptūru.

Un ne tikai to. Šauļos un to apkārtnē ir milzum daudz kā interesanta un neparasta: Lietuvā augstākais Saules pulkstenis, svētais Krusta kalns ar vairāk kā 200 000 krustiem un seno zemgaļu Saules pilskalns, neparastais Naisai ciems, Girniķu kalns, slavenās saldās ruletes dzimtene - Kuršēni, kā arī neskaitāmi svētavoti, dižakmeņi, dabas takas un vēl, un vēl, un vēl....

Saprotams, ka pilnīgi visas apskates vērtas vietas astoņās brauciena stundās apmeklēt nav iespējams. Taču "āķī lūpā" un vēlmi atgriezties šajā Lietuvas reģionā un nesteidzīgi iepazīt daļu no Ziemeļlietuvas mēs garantējam.

Tādēļ ilgi nedomā, iezīmē savā kalendāra 29.aprīli un piesaki savu komandu 8 stundu Lielajam autofotoorientēšanās braucienam "Šauļi 2023"!

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Lietuvā, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Ieteicamā autoceļu karte Lietuva (mērogā 1:400 000), vai Lietuva (mērogā 1:500 000), vai jebkurš Lietuvas autoceļu atlants, kas ietver sevī brauciena reģionu, jo mūsējā būs ļoti smalka un bez mēroga.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 09:30 - 11:30. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā.

Materiālu saņemšanas un brauciena sākuma vieta- auto stāvvieta "Akmeņi" uz A12 šosejas.

Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 8 stundām.

Komandas dalības maksa šobrīd ir 50€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.


Reģistrē savu komandu braucienam šeit »»


 

Sagaidot pavasari Smiltenes pusē

Sestdien, 18.martā visus zinātkāros #autofotoorientēšanās piedzīvojumu meklētājus visas dienas garumā varēja sastapt Smiltenes-Valkas pusē. Tur savus spēkus kontrolpunktu meklēšanā, orientējoties pēc parastās auto ceļu kartes, devās pārbaudīt 48 komandas no dažādām Latvijas malām. Finišu sasniedza visas komandas.

Brauciena laikā dalībniekiem bija ne tikai jāpriecājas par pavasara atnākšanu, bet arī jāmeklē dažādas sarežģītības kontrolpunkti, jāsaskaita pareizie burti autobusu pieturās, jāatrod vecais universālveikals "Smiltene", jāaprēķina "Slēptais punkts" Bilskas ezera krastā, kā arī jāatpazīst ievērojamas ēkas Valkas pilsētā pēc seno laiku fotogrāfijām.

Ar patiesu prieku un dziļu pateicību komandas sagaidīja "Labo darbu" kontrolpunktā veco ļaužu mītnē "Pansija Rauna", kur dalībnieki nodeva savu mājasdarbu - dažādas dāvaniņas tās iemītniekiem.

Lielu PALDIES gribam teikt "garšīgo" kontrolpunktu saimniekiem par viesmīlīgo uzņemšanu un piešķirtajām balvām šī brauciena uzvarētājiem: dzirkstošo bērzu sulu ražotnei "Birzī" un dabīgo ogu sulu, sīrupu un dzērienu ražotnei "Very Berry". Īpašu paldies gribam teikt arī Brantu muižai par iespēju dalībniekiem uz brīdi paturēt rokās un apskatīt pavārgrāmatas no slavenā Mārtiņa Rītiņa pavārgrāmatu kolekcijas.

A klasē pirmo vietu iegūst komanda "Kukurūza" (Valmiera), otrajā vieta - komanda "Putekļu rijēji" (Valmiera), trešajā vietā paliek komanda "Cietu seju" (Cēsis).

A+klasē pirmo vietu iegūst #autofotoorientēšanās braucienu veterāni - komanda "Brauc un Filtrē" (Ogre), aiz sevis otrajā vietā atstājot vēl vienu ilggadējo un pieredzes bagāto komandu "21" (Rīga), kā arī A+ klases jaunpienācēju - komandu "Matrix" no Baltezera. Viņiem tiek trešā vieta.

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus, veiktos maršrutus, neieskaitītās bildes varat atrast https://brauciens.lv/rezultati

Nākamais brauciens notiks jau pēc mēneša - 29.aprīlī. Brauciens norisināsies Šauļu apkārtnē Lietuvā. Reģistrācija uz šo braucienu jau ir atvērta.

Pirmajām 10 komandām (izņemot abonemetus) ir spēkā samazinātā dalības maksa 45 eiro.
 


18.martā – autofotoorientēšanās brauciens Smiltene

Iesāc pavasari 18.martā ar #autofotoorientēšanos Smiltenes pusē!

Septiņās stundās, orientējoties pēc kartes, meklējot un fotografējot dažādus kontrolpunktus interesantās un neparastās vietās, būs iespēja izzināt Smiltenes apkārtni no cita skatu punkta. Noteikti iegriezīsimies arī pie vietējiem mājražotājiem uz viņu produktu degustāciju. Būs iespēja tos iegādāties un atvest mājāspalicējiem.

Reģistrācija autofotoorientēšanās posmam SMILTENE

Smiltenē dosimies pilsētas medībās, kurās kontrolpunkti būs jāatrod, izmantojot tikai mūsu dotās norādes vai savas zināšanas. Punktu iegūšanai būs jāpilda arī daži papilduzdevumi. Mājās atgriezīsimies, saņēmuši pozitīva adrenalīna devu visai nākamajai nedēļai.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 09:00 - 11:00 LVC stāvlaukumā uz E77/A2 šosejas 124.km . Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 7 stundām.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Ziemeļvidzeme" (jo mūsējā būs ļoti smalka), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa šobrīd ir 55€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Reģistrē savu komandu braucienam šeit »»


Jaunā #autofotoorientēšanās sezona ir atklāta

Negaidīti skaists un pozitīvām emocijām bagāts izvērtās šīs sezonas pirmais autofotoorientēšanās brauciens "Mālpils 2023". Agrā 21.janvāra rītā uz starta DUS "Virši" Mālpilī stājās 29 komandas, kas pārstāvēja gandrīz visus Latvijas reģionus. Visas komandas veiksmīgi finišēja.

Saulīte spīdēja, ziemas dzestrums nedaudz koda vaigos, taču tas netraucēja dalībniekiem kāpt skatu tornī, dodies, iespējams, iepriekš nezināmu alu meklējumos, kā arī meklēt pārējos, ne mazāk interesantos kontrolpunktus, vēl vairāk iepazīstot šo Latvijas reģionu.

Šajā braucienā komandām bija iespēja apciemot arī vairākas stacijas uz bijušās dzelzceļa līnijas "Rīga-Ērgļi". Par katru no tām mēs vairāk pastāstīsim atsevišķā publikācijā mūsu FB lapā.

Lielu paldies gribam teikt mūsu atbalstītājiem: ziepju ražotnei "DaZiepe", z/s "Indrāni", "Anima Candles" svecēm ar dvēseli. Jūs padarījāt braucienu vēl krāsaināku un foršāku.

Atbildam uz jautājumiem par neatrastiem kontrolpunktiem:

  1. Ropažos Centra ielā bija jāatrod bibliotēkas ēka. Jūsu fotolapā tā bija melnbaltā ēkas bilde.
  2. Trīs torņus vienā bildē varēja iemūžināt Zvirgzdu kalnā (ceļu P3 un V316 krustojumā).
  3. Pareizi teikums filmā skan šādi: "Draņķi. Divus mūsējos ievainoja."
  4. Slēptais KP komandu veikto maršrutu kartē ir atzīmēts ar numuru 70.

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos!

Visu komandu rezultātus, veiktos maršrutus, neieskaitītās bildes skatiet šeit.

Kas tad uzvarēja šajā braucienā?

Profesionāļu jeb A+ klasē vietu sadalījums ir šāds: 1.vieta - komandai "Cietais Rieksts", 2.vieta - komandai "Brauc un Filtrē", 3.vieta - komandai "21."

Tūrisma jeb A klasē pirmo vietu ieņem komanda "Matrix", otrajā vietā - komanda "TDA Kalve", bet trešā vieta tiek komandai "Cietu seju!". Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir mūsu atbalstītāji, kā arī brauciens.lv.

Nākamais brauciens notiks 18.martā Smiltenē un tās apkārtnē.
Agrā reģistrācija jau atvērta.

Samazinātā dalības maksa 45€ ir spēkā pirmajām 10 komandām.

Izzini Latviju kopā ar #autofotoorientēšanos! 


Jauno sezonu sākam Latvijas viducī - Mālpilī

Uz brīdi aizmirsti ikdienas rūpes un 21.janvārī kopā ar Lielo autofotoorientēšanās braucienu "Mālpils 2023" dodies izzināt dažādo, unikālo kultūrvēsturisko mantojumu un dabu pašā Latvijas viducī - Mālpilī. Un tas nekas, ka ārā janvāris - ikvienā gadalaikā var baudīt un iepazīt Latviju neparastā veidā.

Vai zināji, ka Mālpils apkārtne ir bagāta ar muižām, dabas objektiem un pilskalniem, jo tās vēsture sniedzas tālu dzelzs laikmetā, kad tās teritoriju apdzīvoja lībieši? Mūsdienās šeit dzīvo arī atsaucīgi un darbīgi ļaudis.

6,5 stundās, meklējot kontrolpunktus, dosimies ekspresekskursijā pa interesantām un neparastām Mālpils apkārtnes vietām. Iespējams, palutināsim savas garšas kārpiņas ar kādu vietējo mājražotāju produkciju, ko varēs arī iegādāties un uzdāvināt mājāspalicējiem.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 08:45 - 10:00 DUS "Virši" Mālpilī. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 6,5 stundām.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte Viduslatvija (jo mūsējā būs ļoti smalka), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Dalības maksa šobrīd ir 50€ no komandas.

Reģistrē savu komandu braucienam šeit »»


2022.gada sezona ir noslēgusies.

Pēdējā šī gada braucienā Dienvidigaunijā piedalījās 24 komandas.

Lai arī dalībnieku skaits bija neliels, tas netraucēja visiem izbaudīt sniegotos un līkumainos ceļus, dodoties kontrolpunktu meklējumos Igaunijas ziemas galvaspilsētas Otepē apkārtnē. Arī paši kontrolpunkti bija izvietoti daudzās mūsu kaimiņiem nozīmīgās un ievērības cienīgās vietās. Tā komandas pozēja uz skaistās Sangastes pils, Mazā Munameģa, Mauzoleja, Kara ozola un Enerģētiskā staba fona, palūdza ceļotāju aizgādnim Nipernādijam veiksmīgu ceļojumu, kā arī uzņēma skaistas bildes caur vairākiem National Geographic dzeltenajiem logiem.

Lai sniega un prieka diena būtu vēl vairāk izdevusies, dalībniekiem, iespējams, pirmo reizi mūžā bija jākļūst arī par sniega enģeļiem. Mēs ceram, ka jums patika.

REZULTĀTI sadaļā publicēti #autofotoorientēšanās brauciena "Valga-Dienvidigaunija" oficiālie rezultāti un komandu veiktie maršruti.

Šoreiz daudzām komandām 6,5 stundās izdevās sasniegt maksimumu - savākt pilnīgi visus kontrolpunktus un izpildīt visus papilduzdevumus. Līdz ar to rezultātus un izvietojumu uz goda pjedestāla noteica savākto pieturu skaits.

Vislabāko rezultātu A klasē sasniedza komanda "Matrix". Viņiem 1.vieta. Par dažām pieturām mazāk savāca "Zvērīgie airētāji". Viņiem tiek piešķirta 2.vieta. Savukārt vēl nedaudz mazāk paveicās komandai "Pavasars", kas ierindojas 3.vietā savā klasē.

Par absolūto uzvarētāju šajā braucienā un 1.vietas ieguvēju A+ klasē kļūst komanda "Mēs un auto". Tikai divas pieturas līdz absolūtai uzvarai pietrūka komandai "Cietais Rieksts". Viņi paliek otrie. Komanda "Brauc un Filtrē" atrada vēl par vienu pieturu mazāk un palika trešajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem nodrošina brauciens.lv. Uzvarētāji tiks apbalvoti 2023.gada sezonas atklāšanas braucienā "Mālpils 2023".

Reģistrācija uz šo braucienu drīz tiks atvērta. Dalības maksa pirmajām 10 komandām būs 45 eiro.

Priecīgus un līksmus visiem svētkus! Tiekamies 2023.gadā!

 


 

26.novembrī - Dienvidigaunijas mozaīka

Kādā jaukā novembra sestdienā dosimies autofotoorientēšanās braucienā, lai palūkotos, kā dzīvo mūsu kaimiņi - igauņi.

 

Iepazīsim nedaudz no Vana-Veromā reģiona, kurā dzīvo sena tauta - Baltijas somi Vyro, kas runā veru valodā un pasaulē ir slaveni ar savām pirts paražām. Šī reģiona pastaigu takas sagaidīs mūs ar gadsimtiem veciem kokiem, alām, avotiem un bijību pret dabas varenumu.
Savukārt ziemas kūrorts Otepē ir apskates vērts ne tikai ziemā.

Lai mūsu piedzīvojumu mozaīka būtu vēl krāšņāka, mirkli piestāsim arī Valgā - pilsētā ar robežu pa vidu.

Tā kā novembra beigās ātri satumst, autofotoorientēšanās brauciena ilgums būs 6,5 stundas.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 08:00 - 10:00 DUS "Virši VALKA LUGAŽI". Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 6,5 stundām.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), personu apliecinošs dokuments, ieteicamā ceļu karte Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Pölavmaa (jo mūsējā būs ļoti smalka), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Dalības maksa šobrīd ir 50€ no komandas.

Reģistrācija braucienam jau ir atvērta.


Zelta rudens Kuldīgā ir piedzīvots

24.septembra Kuldīgas autofotoorientēšanās brauciens ir noslēdzies. Tajā piedalījās 37 komandas no visas Latvijas.

Šis brauciens ar saviem rudenīgiem dabas skatiem, līkumainiem ceļiem, jūras skarbo skaistumu, klusām un šarmantām mazpilsētām un ciematiņiem patiesi uzbūra īstu Kurzemes zelta rudeni. Varavīksnes un gājputnu fotomedības šo sajūtu vēl tikai pastiprināja.

Šo fantastisko mozaīku, protams, papildināja dažādas sarežģītības kontrolpunkti, kas bija izvietoti diezgan plašā autofotoorientēšanās brauciena reģionā no Kuldīgas līdz Pāvilostai, Alsungai un Aizputei. Līdz ar to katra komanda varēja izvēlēties savu punktu pelnīšanas stratēģiju.

Sadarbībā ar labdarības organizāciju "Tabitas sirds" Kuldīgā tikai noorganizēts arī tradicionālais "Labo darbu kontrolpunkts" Ukrainas bēgļu atbalstam. Paldies katrai komandai, kas apmeklēja šo punktu, par dāsnajām dāvanām!

Ceram, ka šī sestdienas diena ikvienam no jums paliks spilgtā atmiņā. Taču atgriežamies pie autofotoorientēšanās un brauciena uzvarētājiem.

Tā kā braucienos piedalās komandas ar dažādu pieredzi mūsu organizētajās autofotoorientēšanās sacensībās, uzvarētāji tiek noteikti divās klasēs - profesionāļu (A+) un tūrisma (A).

24.septembra braucienā "Kuldīga 2022" tūrisma klasē pirmo vietu iegūst komanda "Juniori", otro - komanda "Orientieri". Savukārt trešajā vietā ierindojas komanda "Kādi plāni?".

A+ jeb profesionāļu klasē vietu sadalījums ir šāds: 1.vieta komandai "Brauc un Filtrē", 2.vieta - komandai "Braucam mājās", bet trešā vieta tiek komandai "21".

Apsveicam uzvarētājus!

Ienākam rezultātu sadaļā – tur publicēti visu komandu oficiālie rezultāti, katras komandas veiktie maršruti un neieskaitītās fotogrāfijas ar paskaidrojumiem.

Paldies visiem par piedalīšanos un tiekamies šī gada noslēdzošajā braucienā, kas notiks 26.novembrī Dienvidigaunijā.

24.septembrī zelta rudens Kuldīgā

Kuldīga ar savu romantisko vecpilsētu, garāko ķieģeļu tiltu Latvijā un platāko ūdenskritumu Eiropā pamatoti tiek uzskatīta par Kurzemes sirdi. Tāpat kā arī pārējās braucienā iekļautās pērles - Aizpute, Pāvilosta, Alsunga.

Taču šis Latvijas gabaliņš sevī slēpj vēl daudz ko interesantu, kā dēļ noteikti ir jādodas autofotoorientēšanās piedzīvojumā "Kuldīga 2022".

Ieplāno sev un saviem draugiem 24.septembri! Pat ja šķiet, ka ir būts Kuldīgā, Aizputē, Pāvilostā un Alsungas pusē un viss redzēts, mēs noteikti tev parādīsim ko vairāk. Arī zināmos apskates objektus ieraudzīsi no cita skatu punkta. 

Septiņas stundas noteikti paskries nemanot, sniedzot tev un tavai komandai pozitīva adrenalīna devu ilgākam laikam.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Dienvidkurzeme" (jo mūsējā būs ļoti smalka), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00 auto stāvlaukumā pie Lāčkroga. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 7 stundām.

Dalības maksa šobrīd ir 50€ no komandas.

Reģistrē savu komandu šeit >>
 


Uz atkalredzēšanos, Sāremā!

Divās karstās un saulainās augusta dienās 30 auto komandas no Latvijas un viena komanda no Igaunijas piedzīvoja un iepazina visu neparasto, skarbo un interesanto Sāremā un Muhu salās, 13.-14.augustā piedaloties autofotoorientēšanās braucienā "Sāremā 2022".

Kontrolpunkti bija izvietoti gan ierastajās tūrisma apskates vietās, gan arī mazāk zināmās vietās, kas ir slēptas no lielas cilvēku uzmanības, taču ir ievērības cienīgas. Mēs, organizatori, nebijām paslinkojuši un bijām parūpējušies arī par īsākiem un garākiem pārgājieniem KP meklējumos dažādās dabas takās. Lai dalībniekiem spilgtāk paliktu atmiņā šis brauciens, pirmās dienas noslēgumā komandām bija iespēja nofotografēties saulrietā pie jūras. 


Foto: komanda "Juniori"
 
Par atceltajiem 3x120KP – esam pieņēmuši lēmumu, ka viss paliek kā ir – tie, kas līdz mūsu ziņai paspēja apmeklēt šos KP, to komandu rezultāti ir ieskaitīti, bet pārējiem, kas tur nebija, bija aptuveni pusstunda laika meklēt citus KP.
 
Diemžēl šoreiz vairākas komandas neuzmanīgi bija lasījušas noteikumus par bildēm ar mūsu fotomodeli, kā rezultātā vairākas KP fotogrāfijas tām netika ieskaitītas. Tas arī ietekmēja rezultātus.

Visu komandu oficiālie rezultāti publicēti rezultātu sadaļā. Turpat apskatāmi veiktie maršruti, kā arī neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem.

Pirmo vietu A klasē šoreiz ieguva komanda "Matrix", aiz sevis atstājot komandas "Krasnaja tapočka" un "Juniori", kas attiecīgi ierindojās otrajā un trešajā vietā.

Savukārt A+ jeb profesionāļu klasē pirmo vietu ieguva komanda "Brauc un Filtrē". Viņi ir arī brauciena absolūtie uzvarētāji. Otro vietu šajā klasē ieņem komanda "Braucam mājās", bet komanda "Cietais rieksts" ierindojas 3.vietā. Apsveicam uzvarētājus!

Uzvarētāji tiks apbalvoti nākamajā braucienā, kas notiks 24.septembrī Kuldīgā.

Kuldīgas brauciens tuvojas!

Reģistrācija uz šo braucienu jau ir atvērta. To var izdarīt šeit »» (Pirmajām 10 komandām spēkā ir samazinātā dalības maksa tikai 45€.)

 


Divas dienas Sāremā salā!

Sarīko sev vienu foršu, piedzīvojumiem bagātu autofotoorientēšanās atvaļinājumu Sāremā!

Mēs ne tikai skatīsim iecienītos apskates objektus no cita skatu punkta, bet arī aizvedīsim tevi uz vietām, kur netiek vesti tūristu autobusi.

Izzināsim gandrīz katru salas stūrīti, sildīsim savas pēdiņas siltajās pludmales smiltīs, dosimies punktu meklējumos pa dabas takām, sajutīsim skarbo jūras vēju savos matos, smiesimies, ākstīsimies, taisīsim miljoniem bilžu, lai atgriežoties mājās, varētu teikt: "Brīvdienas izdevušās! Tas bija tā vērts!"

Praktiskā informācija:

Kad braucam? 13.-14.augustā.

Brauciena ilgums: sestdien, 13.augustā - 7 stundas; svētdien, 14.augustā - 4 stundas.

Starta vieta sestdien, 13.augustā: autostāvlaukumā starp Muhu un Sāremā salām. Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 7 stundām.

Starta vieta svētdien, 14.augustā: jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā laika posmā no 9:00-11:00. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā pēc 4 stundām.

Kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Saaremaa.Hiiumaa"  vai Lääne-Eesti Saared - Rietumigaunijas salas (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Biļetes uz prāmi (pirmajā dienā no Virtsu uz Kuivastu, otrajā otrādi) ir iespējams iegādāties jau tagad internetā www.praamid.ee/cp/#/trip/ Iesakām to darīt laicīgi.

Kādas ir nakšņošanas iespējas?

Šajā saitē ir iespējams pašiem atrast sev piemērotu naktsmītni (spied uz saites). Protams, arī booking.com platforma ir piemērota meklēšanai un rezervēšanai.

Igaunijas valsts mežos, līdzīgi kā Latvijā, ir iespējams palikt bez maksas teltī kādā no izveidotām atpūtas vietām. Šeit būs saite >>

Visus neskaidros jautājumus par braucienu, naktsmājām vai par cita veida palīdzību sūtiet uz inese@brauciens.lv

Dalības maksa: šobrīd dalības maksa ir 55€ no komandas.

Reģistrējies braucienam šeit!


Vasara ir "iesildīta"

Sestdien, 18.jūnijā divdesmit septiņas komandas iesildījās saviem vasaras piedzīvojumiem, piedaloties Lielajā autofotoorientēšanās braucienā "Rūjiena-Igaunija".

Kā atzina paši dalībnieki, šis ir bijis sarežģīts, taču interesants brauciens, kurā varēja izvēlēties - meklēt kontrolpunktus ceļa malās vai doties to meklējumos pa dažādām dabas takām. Taču pilnīgi visu maršrutu šoreiz nebija iespējams izbraukt atvēlētajās 7 stundās.

Arī papilduzdevumi un degustācijas punkti lika komandām piedomāt pie savas īpašās punktu apmeklēšanas stratēģijas. Slēpto punktu - Ceipu upurozolu, aprēķināja un atrada tikai viena komanda, kaut gan daudzas komandas tam pilnīgi noteikti brauca garām. Maršrutu kartē tas ir atzīmēts ar numuru 16.

Īpašs paldies dalībniekiem tiek sūtīts no Rūjienas senioru mājas. Seniori ļoti priecājās par saņemtajām dāvaniņām. Arī misija "Projektors" ir izpildīta, jo kopā mums izdevās savākt 470 eiro.

Neskatoties uz nelielo dalībnieku skaitu, brauciens bija izdevies un uzvarētāji noskaidroti.

A klasē šajā braucienā 1.vietu izcīnīja komanda "Juniori", kas ieguva arī 3.vietu komandu kopvērtējumā. Otrajā vietā - komanda "Matrix". Ar pavisam nedaudz mazāk punktiem trešajā vietā ierindojās komanda "Rino".

A+ klasē šoreiz piedalījās trīs komandas. Tās tad arī sadalīja godalgotās vietas savā starpā. Tā pirmajā vietā ir komanda "Brauc un Filtrē", otrajā - "Cietais rieksts", savukārt komanda "21" paliek 3.vietā.

Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem piešķir novadu uzņēmēji un brauciens.lv 

Ieskatamies sadaļā REZULTĀTI, tur var atrast brauciena oficiālos rezultātus, neieskaitītās bildes, kā arī katras komandas veiktos maršutus.
 

18.jūnijā laižam uz augšu!

Rūjiena, tai apkārt Mazsalaca, Salacgrīva, Ērģeme un Igaunijas pierobeža. Šādā jaukā "kompānijā" notiks Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Rūjiena - Igaunija 2022".

Ko mēs zinam par Rūjienu? Rūjiena - vistālāk ziemeļos esošā Latvijas pilsēta, kurai ir arī sava himna. Tā var lepoties ar trim K.Zemdegas pieminekļiem, saldējumu un tautastērpu aušanas darbnīcu "Rūja". Rūjieniešiem ir arī pašiem sava - rūveniešu valoda.

Taču šajā Latvijas un Igaunijas pusē ir vēl daudz sen neapciemotu vai jaunatklātu vietu. Dodies kopā ar mums aizraujošā autofotoorientēšanās piedzīvojumā un papildini savu fotoalbūmu ar jaunām un interesantām bildēm. Noteikti ņem līdzi savus draugus, ģimeni vai kaimiņus. Kopā jautrāk meklēt kontrolpunktus un pildīt papilduzdevumus!

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Par materiālu saņemšanas vietu tiks ziņots vēlāk. Brauciena ilgums 7 stundas. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Ziemeļvidzeme" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.


Apkārt Aucei 7 stundās

Sestdien, 30.aprīlī Tērvetē pie Tauriņu mājas rīta pusē bija manāma zināma rosība. Tur pulcējās 43 auto komandas no visām Latvijas malām, lai Lielā autofotoorientēšanās brauciena laikā piedzīvotu un izzinātu Auces apkārtnes interesantākās, neparastākās vietas, muižas un dabas takas.

Daļa no brauciena kontrolpunktiem tika izvietoti arī Lietuvā, līdz ar to dalībniekiem bija vienreizēja iespēja papildus iepazīt arī Lietuvas pierobežas, iespējams, mazāk zināmās pērles.

 

Mēs ļoti ceram, ka esam jums atklājuši vismaz vienu vietu, kurā jūs noteikti gribēsiet atgriezties un iepazīt to nesteidzoties kopā ar ģimeni un draugiem.

Nedaudz par neatrastiem kontrolpunktiem. Lietuvas pilsētā Akmenē viens no kontrolpunktiem bija vietējais dižakmens blakus aeroklubam un kultūras parkam. Pie tā uz ceļa bija norāde un no mašīnas varēja to nedaudz saskatīt.

Savukārt otro kontrolpunktu Žagarē varēja "izpīpēt" un atrast, sekojot norādēm uz tūrisma apskates objektu "Žagares atodanga".

Aucē vieta, kurai ir saistība ar Z.A.Meierovicu, ir Auces dzelzceļa stacija. Bet Tērvetē kontrolpunkts - ezītis bija jāmeklē pie Klosterkalna, pašā Tērvetes vēsturiskajā centrā. Tur pavisam nesen ir atklātas vides skulptūras "Annas Brigaderes Tērvete četros gadalaikos".

Pavisam interesanta un sen nebijusi situācija šoreiz ir izveidojusies A+ klases komandu rezultātu tabulā. Šajā klasē startē pieredzējušas un spēcīgas komandas, kas piedalās mūsu organizētajos braucienos jau vairākus gadus. Tieši šī iemesla dēļ visas piecas A+ klases komandas savāca pilnīgi visus kontrolpunktus un izpildīja arī visus papilduzdevumus. Līdz ar to visām komandām ir vienāds, maksimālais punktu skaits. Saskaņā ar brauciena noteikumiem nākamais vērtēšanas kritērijs ir nobrauktie kilometri. Taču pie šī kritērija tiek ņemta vērā arī 2% tolerance (Nolikuma punkts 10.4.). Līdz ar to šoreiz A+ klases komandām, kuras atbilst šiem papildus noteikumiem, tiek piešķirtas dalītās vietas.

Tā 1.vietā šajā klasē ierindojas komanda "21.". Komandām "Brauc un Filtrē" un "Cietais rieksts" tiek piešķirta dalītā 2.vieta, bet komandām "Mēs un Auto" un "Braucam mājās" - dalītā 4.vieta.

Savukārt A klasē, kurā startēja pārējās komandas, vienāda punktu skaita nebija. Līdz ar to 1.vietu iegūst komanda "Juniori". Savukārt komandas "Aiziet!" un "Matrix" ierindojas attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Dobeskalnu vīna darītava", Auces uzņēmēji un brauciens.lv.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Visus rezultātus, neieskaitītās fotogrāfijas ar paskaidrojumiem, kā arī katras komandas veiktos maršrutus var apskatīt šeit: https://brauciens.lv/rezultati
 
Taču mēs turpinām iepazīt pasauli ar autofotoorientēšanos!
 
Atvērta reģistrācija uz nākamo Lielo autofotoorientēšanās braucienu "Rūjiena - Igaunija", kas notiks 18.jūnijā. Pirmajām 10 komandām dalības maksa tikai 45 EUR.
 
 

 

Autofotoorientēšanās brauciens "Auce – Lietuva" tuvojas

30.aprīlī ikvienam piedzīvojumu meklētājam kalendārā ir ierakstīts: "Piedalamies autofotoorientēšanās braucienā "Auce-Lietuva"!

Septiņās stundās, meklējot un fotografējoties pie kontrolpunktiem, veicot dažādus papilduzdevumus, apceļosim diezgan plašu un interesantu reģionu. Tā kā tajā laikā tiks atcelti arī visi ceļošanas ierobežojumi, pēc ilgiem laikiem dosimies arī nelielā izlūkekspedīcijā Lietuvas pusē.
 
 
Brauciena laikā mūsu ceļi vedīs uz Auci - vienīgo pilsētu Latvijā, kurai svin vārdadienu, kā arī tās apkārtnē esošajām pilīm, muižām, pilskalniem, avotiem un citām interesantām, populārām un ceļotājiem mazāk zināmām vietām. Iespējams, būs arī kāds "garšīgais" kontrolpunkts pie vietējiem mājražotājiem.
 
Savukārt Lietuvā meklēsim kontrolpunktus pierobežas pilsētā Naujoji Akmene un slavenajā ķiršu pilsētiņā Žagarē, kā arī fotografēsimies uz garākās koka laipas Lietuvā.
 
Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 10:00 - 12:00 Tērvetes dabas parka autostāvlaukumā pie Tauriņu mājas (spied uz saites). Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Brauciena ilgums 7 stundas. Finišs - jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā.
 
Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Dienvidkurzeme" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Lietuvā, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.
 
Piesaki savu komandu šeit »» 

 

Ventspils brauciens noslēdzies

19.martā norisinājās Lielais autofotoorientēšanās brauciens "Ventspils 2022", kurā piedalījās 32 komandas.

Dienas gaitā komandām bija jāatrod dažādas sarežģītības kontrolpunkti un pie tiem pareizi jānofotografējas. Jāatzīst, ka pareizā rakursa "klupšanas akmens" vairākām, arī pieredzējušām komandām bija bākas makets Užavā. Savukārt grūti atrodama, spriežot pēc komandu patērētā laika šajā kontrolpunktā, bija stirniņa pie vides objekta "Austras koks" Ovīšos. Mums par prieku daudzas komandas spēja atrast "Zelta kontrolpunktu" - Ķīvmeža dižakmeni, kas ir dižākais Ventspils pusē.

Paldies visiem dalībniekiem par ziedojumiem Ukrainai "Labo darbu" kontrolpunktā Ventspilī, kā arī par atbalstu vietējiem mājražotājiem Popē, iegādājoties viņu ražoto produkciju.

Visu komandu rezultāti, nobrauktie maršruti un neieskaitītās bildes ir publicētas sadaļā REZULTĀTI.

Pirmo vietu A jeb tūrisma klasē iegūst komanda "Aiziet!", otrajā vietā ierindojas komanda "Juniori", bet trešajā vietā - komanda "Resnie putni".

A+ jeb profesionāļu klasē vietu sadalījums ir šāds: 1.vieta komandai "Mēs un auto"; 2.vieta - komandai "Cietais Rieksts"; 3.vieta - komandai "Brauc un Filtrē".

Apsveicam uzvarētājus!

Visām komandām tiek piešķirtas dāvanu kartes no brauciens.lv attiecīgi 35, 25 un 20 eiro apmērā, kā arī piemiņas balvas no Ventspils novada uzņēmējiem. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Nākamais brauciens notiks 30.aprīlī. Dosimies iepazīt Auces apkārtni, kā arī nelielu gabaliņu no Lietuvas. Pateicoties tam, ka kopš aprīļa tiek atcelti ceļojumu ierobežojumi (uz LV/LT robežas nav jāuzrāda sertifikāti, testi un citi "papīri"), mēs atgriežamies atpakaļ ierindā un paplašinam braucienu reģionus arī ārpus Latvijas.

Reģistrācija uz šo braucienu ir atvērta.

Šobrīd vēl dažām komandām ir iespēja reģistrēties braucienam par samazināto dalības maksu 50 eiro no komandas.
 

Agrā reģistrācija Auces braucienam

Jau ir atvērta pavisam agrā reģistrācija uz nākamo braucienu, kas notiks 30.aprīlī Aucē. Brauciena ilgums būs 7 stundas.

Ierašanās starta vietā no plkst.10-12 sev ērtākā laikā. Materiāli papīra formā tiks izsniegti uzreiz pēc ierašanās. Dalībnieku sapulce nebūs, bet tās vietā varēsiet nesteidzīgi iepazīties ar materiāliem un individuāli uzdot organizatoriem neskaidros jautājumus. Orientēšanās karte ar kontrolpunktiem tiks izsniegta komandas starta brīdī.

Atkarībā no situācijas brauciena finišs tiek plānots kādā konkrētā vietā vai arī kā līdz šim - komandas brīvi izvēlētā vietā.

Pagaidām cerīgi izskatās iespēja iekļaut braucienā arī daļu no Lietuvas. Jau šobrīd, iebraucot Lietuvā, nav jāuzrāda nekādi "papīri" un sertifikāti. Ceram, ka arī iebraucot Latvijā, tajā laikā nekas nebūs jāuzrāda.

!!! Sākot ar šo posmu, esam nedaudz mainījuši komandu reģistrācijas kārtību!!! Pirmajām 10 komandām (neskaitot abonementus) dalības maksa ir tikai 45 eiro, nākamajām 20 komandām (neskaitot abonementus) - 50 eiro. Tālāk dalības maksa līdz 29.aprīlim ir 65 eiro no komandas. Tādēļ neatlieciet reģistrāciju uz pēdējo brīdi!

Iepazīstieties ar jauno brauciena Nolikumu un reģistrējieties braucienam!


19.martā autofotoorientēšanās Ventspilī

Ko redzēt Ventspils pusē? Reģistrē savu komandu 19.marta Lielajam autofotoorientēšanās braucienam "Ventspils", un mēs Tev parādīsim!

Varēsi nofotografēties ne tikai uz Ziemeļeiropā lielākā radioteleskopa fona, bet arī pie dažādām, iespējams, tūristu maz apmeklētām, bet ne mazāk interesantām vietām Ventspils apkārtnē. Pat ja arī kāds no kontrolpunktiem liksies zināms, mēs liksim uz to paskatīties no cita skatu punkta. Būs arī dažādi uzdevumi papildpunktu iegūšanai, kas prasīs no komandas precizitāti, vērīgumu un atjautību.

Ventspils pilsētā kontrolpunkti būs jāmeklē pēc mūsu norādēm, kuras atšifrējot, varēs uzzināt šo punktu atrašanās vietas. Atliks tikai aizbraukt un nofotografēties!

Nu un kur tad bez bildes uz jūras fona! Arī šāda iespēja brauciena laikā noteikti būs.

Sadarbībā ar Ventspils puses koordinatoriem, brauciena laikā tiks izveidots arī Labo darbu kontrolpunkts, kurā katra komanda savu iespēju robežās varēs ziedot Ukrainas tautas atbalstam. Nepieciešamo lietu saraksts tiks nosūtīts katrai komandai uz e-pastu.

Tā kā esam klasiskās autofotoorientēšanās piekritēji, tad materiāli tiks izsniegti papīra formā. Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki no 09:30 - 11:00 auto stāvlaukumā pie Lielā Nabes ezera (spied uz saites). Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā.

Brauciena noslēgums - jebkurā brīvi izvēlētā vietā. Brauciena ilgums 7 stundas.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte Ventspils novads.Ventspils vai Ziemeļkurzeme (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Dalības maksa 65 eiro no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Reģistrē savu komandu šeit >>

Iepazīsti un izzini neparasto Ventspils pusē!

  


 

 Jaunais gads iesākās Jelgavā


Sniegi sniga, putināja... Tikai ne 29.janvāra autofotoorientēšanās brauciena laikā, kad 37 komandas no visas Latvijas devās iepazīt un izzināt Jelgavu un tās apkārtni.

Mazliet no Jelgavas, nedaudz no Elejas, Vilces, Nākotnes, pa kripatiņai no pārējām novada vietām. Brauciena kontrolpunkti kā puzles gabaliņi izveidoja katras komandas piedzīvojuma maršrutu. Un tas nekas, ka kaut kas palika arī neatrasts vai neapmeklēts laika trūkuma dēļ. Visā visumā diena taču bija izdevusies, vai ne?!

Dažām komandām prieku radīja slēptā punkta - Valgundes klostera vārtu, pareiza aprēķināšana, citām - slēptā Sesavas ciema atminēšana. Bet vēl lielāku prieku sagādāja jūsu dāvinājums patversmes "Ķepu Ķepā" iemītniekiem. Paldies jums!

Bet kas tad uzvarēja šajā braucienā?

A klasē uz goda pjedestāla kāpj komandas "Matrix" (1.vieta), "Aiziet!" (2.vieta) un "Pavasars" (3.vieta).

Savukārt A+ klasē, kurā piedalās komandas ar ļoti lielu un veiksmīgu braucienu pieredzi, vietu sadalījums ir šāds: 1.vieta - komandai "Mēs un auto", 2.vieta - komandai "Brauc un Filtrē", bet 3.vieta - komandai "21.". Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem nodrošina Nākotnes parks, alus darītava "Hopalaa", "Mītavas čiekurs", Blankelfeldes muiža un brauciens.lv.

Mūsu lapas REZULTĀTI sadaļā publicēti oficiālie rezultāti, komandu veiktie maršruti, kā arī neieskaitītās fotogrāfijas ar paskaidrojumiem.
 
Paldies visiem par piedalīšanos un sezonas atklāšanu!

Tiekamies 19.martā Ventspils pusē. REĢISTRĀCIJA uz šo posmu ir atvērta.

Pavisam īsu brīdi dalības maksa ir 50 eiro no komandas. Izmanto iespēju un reģistrējies lētāk!  

 

 
 

2022.gada autofotoorientēšanās sezonu iesāksim Jelgavā

Arī 2022.gadā mēs turpināsim neparastā veidā iepazīstināt jūs ar, iespējams, mazāk zināmām un interesantām vietām Latvijā.

Sāksim ar Jelgavas apkārtnes (karteizzināšanu 29.janvārī. 

Nepārtrauktā attīstībā esošā Jelgavas pilsēta sagaidīs mūs ar pilsētas medībām. Savukārt Jelgavas novada interesantākās, neparastākās un arī mazāk zināmās vietas būs jāatrod pēc fotofragmentiem. Iespējams, par kādu no vietām kartē kāds teiks: "Zinu, kur tas atrodas!" Taču mēs liksim uz šīm vietām paraudzīties citādāk - neparastāk. Būs arī jāpilda dažādi uzdevumi papildpunktu iegūšanai.

Šajā braucienā pavisam īsu brīdi ciemosimies arī pie aktīvākajiem novada uzņēmējiem: "Mītavas Čiekurs", alus darītavā "Hopalaa!", Nākotnes parkā, Blankenfeldes muižā. Uzvarētājkomandas varēs tikt arī pie garšīgām balvām no šiem kontrolpunktiem!

Neizpaliks arī "Labo darbu" kontrolpunkts dzīvnieku patversmē "Ķepu ķepā". Par to katrai komandai tiks nosūtīts e-pasts ar mājasdarbu.

Tā kā esam klasiskās autofotoorientēšanās piekritēji, tad materiāli tiks izsniegti papīra formā. Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki: no 08:30 - 10:30. Šajā laika posmā varēs ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Par materiālu saņemšanas vietu ziņosim vēlāk. Brauciena noslēgums - jebkurā brīvi izvēlētā vietā. Brauciena ilgums 6 stundas 30 minūtes.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Viduslatvija" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa - 65 eiro no komandas neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Reģistrē savu komandu šeit >>

 


2021.gada autofotoorientēšanās sezona noslēgusies

Sestdien, 27.novembrī gada beidzamajā braucienā Cēsu pusē startēja 39 komandas. Visas veiksmīgi arī finišēja.

Pēc iesūtītajiem dalībnieku jautājumiem par neatrastajiem kontrolpunktiem varējām secināt, ka dažām komandām grūtības sagādāja KP Raunā - pilsdrupas, unikālā koka ūdenscaurule Raunas parkā un vēsturiskā fotogrāfija Tanīsa kalnā. Tāpat ilgāk bija jāpameklē KP Dzērbenē - šūpoles pie baznīcas ar A un Omega. Tikai dažas komandas apmeklēja Līgatnes upes dabas taku Nītaures pusē. Noteikti iesakām ikvienam šo taku kā brīvdienu pastaigu galamērķi. 

Atbildot uz jautājumu, kas ir dubultpieturas rezultātu tabulā, varam ar nožēlu paziņot - tie ir pieturu nosaukumi, kuros atkārtojas burti.

Slēptais punkts maršrutu kartē ir atzīmēts ar numuru 88. To izdevās aprēķināt un atrast vairākām komandām.

Noteikti pamanījāt jau mūsu FB lapā lielo paldies no biedrības "Be The Light" par dāvaniņām. Kopā mums izdevās iepriecināt ļoti daudzas ģimenes. 

Vietu sadalījums starp komandām ir šāds:

A klasē
1.vieta - komandai "21"
2.vieta - komandai "Cietais rieksts"
3.vieta - komandai "Putekļu rijēji"

A+klasē
1.vieta - komandai "Oi, jāpadomā!''
2.vieta - komandai "Braucam mājās"
3.vieta - komandai "Mēs un auto"

Apsveicam uzvarētājus! Balvas šī brauciena uzvarētājiem nodrošina Cēsu novada uzņēmēji un brauciens.lv. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar komandām personīgi. 

Rezultātu sadaļā atrodami rezultāti, neieskaitītās bildes un katras komandas veiktie maršruti. 

Paldies visiem par šo sezonu! Nākamgad mēs turpināsim. Pavisam drīz tiks publicēts nākamā gada visu braucienu kalendārs, kā arī pavisam ierobežotā daudzumā būs pieejami lielo braucienu gada abonementi. Sekojiet līdzi informācijai! 


27.novembrī dodamies iepazīt Cēsis un apkārtni

Cēsis un tās apkārtne kā magnēts pievelk ceļotājus no tuvām un tālām zemēm. Pat ja brīžiem šķiet, ka viss šeit ir redzēts un zināms, vienmēr atradīsies vietas, kuras līdz šim ir pratušas paslēpties no ziņķārīgo acīm. Tieši šādas, iespējams, maz zināmas vai sen neapmeklētas vietas dosimies izzināt 27.novembra brauciena "Cēsis" laikā. 

Jums tiks dotas sešarpus stundas, lai atrastu un nofotografētos pie kontrolpunktiem, kas būs izvietoti ievērojamās, interesantās un, iespējams, neparastās vietās brīvā dabā brauciena reģionā (spied uz saites).

Cēsīs kontrolpunkti būs jāmeklē pēc īpašām norādēm. Papildpunktus varēs nopelnīt, brauciena laikā izpildot dažādus uzdevumus.

Visu brauciena laiku komanda pavadīs drošā vidē - tikai savā automobilī un brīvā dabā. Nebūs kontakta ar pārējiem brauciena dalībniekiem un citiem cilvēkiem.

Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki: no 08:00 - 10:00. Šajā laika posmā var ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Materiālu saņemšanas vieta tiks publicēta vēlāk. Brauciena noslēgums - jebkurā komandas pašas izvēlētā vietā.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Cēsu novads" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa 65 eiro no komandas.

Reģistrē savu komandu šeit >>

Rudens brauciens Talsos noslēdzies

Rudens gaidīja tieši 25.septembri, lai ar savām krāsainajām lapām un sārtajām pīlādžogām iepriecinātu brauciena "Talsi 2021" dalībniekus. Protams, rudens nebūtu rudens, ja dienas laikā vietām no gaisa nenosūtītu arī kādu lietus lāsi. Tomēr piedzīvojuma sajūtu un prieku par izpildītiem uzdevumiem un atrastiem kontrolpunkiem tas nespēja ietekmēt.
 
Talsu ainavu medībās ne visām komandām izdevās "noķert" pareizos bilžu rakursus. Iespējams, vainojama bija steiga, neuzmanība vai uztraukums. Toties Talsu "Kaķu mājas" iemītnieki ir patiesi priecīgi par dalībnieku saziedotajām lietām.
 
Cik dzirdējām no dalībniekiem, spēcīgo iepriekšējās diennakts lietavu dēļ piekļūšana pie dažiem KP bija ļoti slidena un dubļaina. Diemžēl vai par laimi ne pie visiem interesantiem objektiem ir izveidota ērta piekļūšana vai piebraukšana. 
 
Atbildot uz jautājumu par slēpto punktu: maršrutu kartē tas ir atzīmēts ar numuru 12. Pie autobusu pieturas "Lāčkrogs" bija jāgriežas iekšā mežā un jābrauc garām, iespējams, Baltijā vistīrākajam, tirkīzzilas krāsas Lāčkroga ezeram. Ceļa galā atradās KP "Kaļķu cepļa drupas".  
 
Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un katras komandas veiktie maršruti. Neieskaitītās fotogrāfijas publicētas mūsu facebook lapā.
 
Lielu pārsteigumu vietu sadalījumā ir sagādājusi komanda "Braucam mājās", kas šajā braucienā ieņem absolūto pirmo vietu visu komandu kopvērtējumā. Tā kā šī nav vienīgā uzvara komandai šajā gadā un arī iepriekš, tā uzsāk savu autofotoorientēšanās karjeru profesionāļu klasē. Vēlam noturēt šos augstos sasniegumus arī turpmāk!
 

Vietu sadalījums Talsu braucienā

 
A klasē pirmā vietā tiek komandai "Atkal zirgā". Otrajā vietā - komanda "Juniori", bet trešajā - komanda "Matrix".
 
A+ klasē pirmā vieta - komandai "Braucam mājās", otrā vieta - komandai "Brauc un Filtrē", trešā vieta - komandai "Āpasau!".
 
Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem nodrošina Talsu novada mājražotāji un brauciens.lv. 
 
Nākamais, šī gada beidzamais posms notiks 27.novembrī Cēsu pusē. Agrā reģistrācija uz šo braucienu jau darbojas. Dalības maksa līdz 11.oktobrim – 50€, vēlāk — 65€.
 

📷  Murkšķis un citi zvēri

 

Gaidām dalībnieku fotogrāfijas

Gaidām sestdien Lielajā AutoFotoOrientēšanās braucienā "Talsi" uzņemtās kontrolpunktu fotogrāfijas. Tās jānodod https://brauciens.lv/foto/ līdz pirmdienas plkst.12. 

 


25.septembrī braucam uz Talsiem

Lielais rudens autofotoorientēšanās brauciens "Talsi 2021" notiks 25.septembrī Talsos un apkārtnē.

Talsi un jaunizveidotais novads ir slaveni ne tikai ar saviem pakalniem un Abavas senleju. Kopā ar mums aicinām iepazīt šo novadu caur dabas takām, senām kulta vietām, dižakmeņiem un vienkārši interesantām apskates vietām. Noteikti būs arī pilsētas medības Talsu pilsētā, dažādi papilduzdevumi un labie darbi. 

Brauciena ilgums būs 7 stundas. Materiālu saņemšana un individuālie brauciena sākuma laiki: no 10:00 - 12:00. Šajā laika posmā var ierasties jebkurā sev ērtākā laikā. Materiālu saņemšanas vieta LVC stāvlaukums uz P130 / 10.km apskatāma šeit. Brauciena noslēgums - jebkurā individuāli izvēlētā vietā.

Septembrī dalības maksa 65 eiro no komandas. Komandu dalības reģistrācija .

2021.gada "divdiennieks" noslēdzies

14.-15.augustā notika lielais autofotoorientēšanās brauciens "Valka-Gulbene", kurā piedalījās 37 komandas. 

Jāatzīst, ka šis Latvijas gabaliņš pārsteidza ar izteikti kalnainām ainavām, skatu torņiem un akmeņiem. Divu dienu garumā katrs sev varēja sarīkot sev "kardio treniņu", mēģinot ātri uzkāpt Latvijā stāvākajā Drusku pilskalnā, Cirgaļu skatu tornī vai Augstajos kalnos Velēnas pusē, kā arī ekspresekskursijas režīmā iepazīt Alūksnes muižas parku. Un kā izteicās viena no dalībniecēm: "Alpu kalnu pļavu burvību var noķert tepat Alūksnes pusē!" 

Visu šo Ziemeļvidzemes skaistumu papildināja vēl arī Gulbene ar savu melno gulbīti Heinrihu, Smiltene ar neparasto ūdenskritumu un meteorītu, kā arī Valka, kurā, pašam varbūt to nemaz nezinot, var "iekāpt" Igaunijā.

Īpaši gribam pieminēt vienu no Apes kontrolpunktiem - latviešu rakstnieces, dramaturģes, dzejnieces un tulkotājas Elīnas Zālītes pieminekli. Tieši 10 gadus atpakaļ - 2011.gada augustā brauciena "Maliena 2011" labajos darbos mūsu dalībnieki saziedoja 104,47 latus šī pieminekļa atjaunošanai. 

Bet šī gada saziedotās mantas tiks nogādātas visos Gulbenes novada pagastos daudzbērnu ģimenēm, vientuļajiem pensionāriem, invalīdiem. Šīs lietas cilvēkiem patiesi ir ļoti nepieciešamas. Paldies visiem! 

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti. Neieskaitītās fotogrāfijas publicētas mūsu facebook lapā. Apsveicam uzvarētājus!  

🤫 Nākamais lielais autofotoorientēšanās brauciens notiks 25.septembrī Talsos un apkārtnē. Komandu dalības reģistrācija jau darbojas.


Divu dienu piedzīvojums no Valkas līdz Gulbenei

Ar prieku ķeramies klāt tradicionālā divu dienu autofotoorientēšanās piedzīvojuma organizēšanai. Šogad turpināsim izzināt Latvijas pierobežu, klāt "pieķerot" Smiltenes un Gulbenes apkārtni.

  

Malēnija - novads, kurā cilvēki runā malēniešu valodā. Novads, kurā senāk cēla mājas bez logiem un nesa gaismu ar maisiem iekšā. Valka - pilsēta, kurā ar vienu kāju var stāvēt Latvijā, ar otru Igaunijā, kurā Varžupītes vardes kurkst divās mēlēs - latviešu un igauņu. Smiltene - Latvijas šlāgermūzikas galvaspilsēta ar savu Stounhendžu, meteorīta krāteri, pilskalnu un ezeriem. Ape - viena no mazākajām pilsētām valstī. Tās novads var lepoties ar bagātīgu vēstures pieminekļu daudzumu (muižām, pilīm, ēkām), unikālu, neskartu dabu (dižkokiem, avotiem, gravām un klintīm) un ievērojamiem cilvēkiem (Ojārs Vācietis, Elīna Zālīte, Jāzeps Vītols un citi). Un visbeidzot - Gulbene, ar savu bānīti, Stāmerienas pili, gulbīšiem. Novads lepojas ar to, ka gandrīz katrā tā pagastā ir saglabājusies kāda muiža. 

Divās dienās neparastā veidā - meklējot un fotografējot interesantus un mazāk zināmus apskates objektus un vietas, iepazīsim šo reģionu vēsturi un mūsdienas un izveidosim no tā vienu lielu, skaistu piedzīvojumu mozaīku. Iespējams, šīs būs labākās brīvdienas šovasar!

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Austrumvidzeme, Ziemeļlatgale" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Brauciena reģions skatāms šeit >>

Visus braucienam nepieciešamos materiālus papīra formā varēs saņemt individuāli jebkurā sev ērtā laikā 14.augustā laika posmā no 10:00 līdz 12:00. Brauciena ilgums pirmajā dienā - 7 stundas kopš savas komandas starta.

 Pirmās dienas starta vieta šeit »»

Pirmās dienas brauciena noslēgums - viesu namā Apes pagastā, Smiltenes novadā (bij.Apes novadā). Turpat būs arī otrās dienas starts.

Par papildus maksu var pieteikt nakšņošanu numuriņos un teltīs. Par rezervācijas iespējām katrai reģistrētai komandai informācija tiks nosūtīta personīgi.

Pieteikšanās vakariņām un brokastīm (par papildus maksu) tiks atvērta 1.augustā. Arī par to katrai komandai tiks nosūtīta ziņa.

Nakšņošana un ēdināšana tiks organizēta, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. 

Vakariņas, brokastis, nakšņošana finiša vietā - tā ir jūsu izvēle. Ja Jūsu komanda izvēlas nakšņot vai ēst citā vietā, galvenais ir laicīgi ierasties uz otrās dienas startu. 

15.augustā individuālie brauciena sākuma laiki no 9:00 līdz 11:00. Brauciena sākums - viesu namā Apes novadā. Brauciena ilgums otrajā dienā - 4 stundas kopš savas komandas starta.

Brauciena noslēgums - jebkurā vietā pēc 4 stundām kopš katras komandas individuālā brauciena sākuma.

Dalības maksa augustā 65€ par komandu. 


Neierasti slapjais ceļojums Kurzemes pusē 

Pavisam neierasti norisinājās 12.jūnija Lielais autofotoorientēšanās brauciens "Skrunda-Vaiņode". Spriežot pēc dalībnieku iesūtītajām kontrolpunktu bildēm, šis brauciens bija kā izturības pārbaude lietū un dubļos. Ja vēl sākumā komandu fotomodeļi centās sevi pasargāt no lietus šaltīm ar lietussargiem un dvieļiem un viņu acīs bija redzams izmisums, tad dienas otrajā pusē uzņemtajās bildēs bija redzams, ka fotomodeļi ir samierinājušies ar neizbēgamo un atmetuši ar roku sevis "glābšanai" no lietus. Mūsu 12 gadu autofotoorientēšanās braucienu vēsturē šī ir tikai otrā vai trešā reize, kad braucienu traucē tik slikti laikapstākļi.    

Vairākas komandas uzdeva jautājumu par slēptajiem KP. Viens no tiem atradās bijušās PSRS armijas bāzes teritorijā pie Dzeldas (maršrutu kartē atzīmēts ar Nr.36), otrs - LVM atpūtas vietā pie Lašupes dzirnavu ezera (maršrutu kartē atzīmēts ar Nr.1. KP - divi celmi). Pēc dalībnieku novērojumiem - atpūtas vietā blakus KP bija uzslietas atpūtnieku teltis un pie tiem nevarēja netraucēti piekļūt.  

Īpašs paldies visiem dalībniekiem tiek sūtīts no Nīgrandes pagasta bibliotēkas

Rezultātu sadaļā ir publicēti katras komandas nobrauktie maršruti un rezultāti.

Apsveicam uzvarētājus:

A klasē - komandas "Braucam mājās" (1.vieta);  "Aiziet!" (2.vieta); "Juniori" (3.vieta).

A+klasē - komandas "Āpasau!!" (1.vieta); "Oi, jāpadomā!" (2.vieta); "Brauc un Filtrē" (3.vieta).

Neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem skatamies Facebook. 

Komandas "Amits" rezultāti netika aprēķināti, jo caur WhatsApp pārsūtītajās fotogrāfijās nevar noteikt bilžu uzņemšanas laiku. 

Paldies visiem par piedalīšanos! 

Nākamais brauciens norisināsies divas dienas - 14.-15.augustā. Apceļosim un iepazīsim Latvijas pierobežu no Valkas līdz Gulbenei, kā arī Smiltenes un Alūksnes pusi. 

Šobrīd ir atvērta agrā reģistrācija uz šo braucienu. Dalības maksa jūnijā -50 eur no komandas. Par papildus maksu no jūlija varēs pieteikt nakšņošanu numuriņos un teltīs, kā arī vakariņas un brokastis pirmās dienas finiša vietā - viesu namā Apes novadā.

12.jūnijā braucam uz Kurzemi

No Skrundas līdz Vaiņodei, no Aizputes līdz Priekulei, Ezere un Nīgrande - tāds būs mūsu nākamais lielais autofotoorientēšanās piedzīvojums 8 stundu garumā.

Vai esam kādreiz aizdomājušies, kāds ir šo vietu šarms un vēsture? Kādi ievērojami cilvēki un notikumi raksturo tās? Nešaubies ne mirkli - Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Skrunda-Vaiņode" būs īstais veids, kā vienas dienas laikā ekspresekskursijas veidā izzināt un iepazīt šo senās Kursas zemi interesantā veidā.

Būs gan klasiskā autofotoorientēšanās pēc kartes, gan dažādi āķīgi un atjautīgi papilduzdevumi, kas sniegs iespēju uzzināt ko vairāk par šo Latvijas reģionu. Visu brauciena laiku Tu pavadīsi savā automobilī un svaigā gaisā. Nebūs arī kontakta ar pārējiem dalībniekiem.

Visus braucienam nepieciešamos materiālus papīra formā varēs saņemt individuāli jebkurā sev ērtā laikā 12.jūnijā laika posmā no 10:00 līdz 12:00. Materiālu saņemšana un brauciena sākuma vieta – krodziņš "Rančo".

Brauciena reģions skatāms šeit >>

Brauciena noslēgums - jebkurā vietā pēc 8 stundām kopš katras komandas individuālā brauciena sākuma.

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Dienvidkurzeme"(jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa [līdz maija beigām] 50€ par komandu.


Pierīgas brauciens noslēdzies

Iespējams, kādam sākumā likās, ka šis brauciens būs no tiem vieglajiem, kad "visu zinu un būšu pirmais". Tomēr īstenībā komandām bija jābūt modrām un vērīgām, lai nekļūdītos "uz līdzenas vietas", nofotografējoties pie nepareizā KP, atkārtotas upes vai autobusu pieturas. To pierādīja arī goda pjedestāls, uz kura kāpa komandas, kuras ļoti ilgu laiku nav tikušas apbalvotas. 

A klasē pirmo, bet visu komandu kopvērtējumā otro vietu ieņem komanda "Braucam mājās". Pēc ilgākas pauzes uz goda pjedestāla kāpj komanda "Frīda", ieņemot A klasē otro, bet kopvērtējumā trešo vietu. Savukārt komanda "Daži dadži" pēc vairāku gadu pārtraukuma nolēma piedalīties braucienā un uzreiz ierindojās trešajā vietā savā klasē. 

A+ klasē joprojām nepārspēta paliek komanda "Brauc un Filtrē" - viņiem pirmā vietā. Otrajā vietā - komanda "Āpasau!". Savukārt komanda "Mēs un auto", piedaloties nedaudz mainīgā sastāvā, spēja izcīnīt trešo vietu.  Apsveicam uzvarētājus!

Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu rezultāti un nobrauktie maršruti. Neieskaitītās bildes skatamies facebook . Slēptais punkts šoreiz bija nodegušās Siguļu baznīcas apdegušais krusts. Maršrutos tas ir KP ar numuru 9.  

Objektīvu un subjektīvu iemeslu dēļ nākamais brauciens "Skrunda-Vaiņode" tiek pārcelts uz 12.jūniju. Reģistrācija uz šo braucienu tiks atvērta tuvākajā laikā. Sekojiet līdz informācijai.

24.aprīlī PIERĪGA

Lai arī šķiet, ka Pierīgas apkārtne Daugavas labajā krastā ir labi zināma, izstaigāta un iepazīta, tā tomēr slēpj sevī vēl daudz nezināma un interesanta.

Esi atvērts piedzīvojumiem un 24.aprīlī piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās Braucienā "Pierīga"!

Astoņu stundu laikā, meklējot un fotografējot kontrolpunktus, pildot dažādus papilduzdevumus, piedzīvosi citādāku Pierīgu, skatīsi zināmas vietas no neparasta skatu punkta. Iespējams, atklāsi priekš sevis ko jaunu vai sen piemirstu. Pierīga vienmēr ir kustībā un attīstībā!

Visu brauciena laiku Tu pavadīsi savā automobilī un svaigā gaisā. Nebūs arī kontakta ar pārējiem dalībniekiem.

Visus braucienam nepieciešamos materiālus papīra formā varēs saņemt individuāli jebkurā sev ērtā laikā 24.aprīlī laika posmā no 9:00 līdz 12:00. Par konkrētu materiālu saņemšanas un brauciena sākuma vietu ziņosim vēlāk.

Brauciena reģions skatāms šeit >>

Brauciena noslēgums - jebkurā vietā pēc 8 stundām kopš katras komandas individuālā brauciena sākuma.

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Viduslatvija" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa 65 eur no komandas.


Brauciena "Apceļojam Ropažus" rezultāti

Esam aprēķinājuši un publicējuši sestdien notikušā autofotoorientēšanās brauciena rezultātus. Tos var apskatīt šeit. Uz starta stājās 125 komandas.

Ķerot ziemu Tukuma pusē 

Vēl pavisam nedaudz ziemas paguva noķert 52 auto komandas, kuras 13.marta rītā devās Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Tukums 2021". 
 
Tā kā šobrid apstākļi neļauj sarīkot kopēju brauciena finišu kādā konrētā vietā, komandas savu piedzīvojumu varēja noslēgt jebkurā brīvi izvēlētā vietā. Spriežot pēc uzņemtajām upju bildēm, dažas komandas savus pēdējos fotomirkļus iemūžināja pat Jelgavas un Dobeles pusē. Šāds brauciena noslēguma formāts ļāva vairākām komandām savākt visus kartē atzīmētos kontrolpunktus.
 
Vairākas komandas pareizi aprēķināja un "paņēma" arī slēpto KP, kas maršrutu kartē ir atzīmēts ar ciparu "10".  
 
Savukārt acīgākās komandas pamanīja atšķirību starp vienu zilo ceļazīmi fotolapā un dabā. Pēc ceļa remontdarbiem šī zīme ir ieguvusi citādāku izskatu, taču zīmes būtību tas nemaina. Šajā gadījumā bija jāņem vērā biļetenā pieminētais par kontrolobjekta krāsu un vecumu fotolapā.
 
Mums par lielu pārsteigumu divas komandas šoreiz nolēma pēdējā brīdī neieskatīties savā orientēšanās kartē un nofotografēties pie viena no diviem bankrota punktiem - "Valguma pasaules" cilvēciņiem. Kartē šajā vietā nebija atzīmēts kontrolpunkts. Līdz ar to tika zaudēti 500 vērtīgi ieskaites punkti. 
 
"Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrība "DRAUGA SPĀRNS" un visi spārnotie draugi no sirds pateicas Autofotoorientēšanās brauciena dalībniekiem un organizatoriem, kuri 2021.gada 13.martā, neskatoties uz ne tik jaukajiem laikapstākļiem, visas dienas garumā iepriecināja "DRAUGA SPĀRNA" iemītniekus ar gardiem našķiem, mīkstām sedziņām un citām jaukām dāvanām. Milzīgs paldies Jums par atbalstu!" - šādu ziņu esam saņēmuši no Labo darbu kontrolpunkta :) 
 
 
Rezultātu sadaļā ir publicēti brauciena oficiālie rezultāti, kā arī katras komandas nobrauktie maršruti. 
 
Apsveicam uzvarētājus:
A klasē - komandas "Juniori" (1.vieta); "Trastbūve" (2.vieta); "Cietais rieksts" (3.vieta).
A+ klasē - komandas "Brauc un Filtrē" (1.vieta); "OK Arona" (2.vieta); "Āpasau!" (3.vieta).
 
Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi. Balvas un Tukuma novada piemiņas balvas nodrošina brauciens.lv, saldumu feja Zita no Mārcienas.
 
Nākamais Lielais Autofotoorientēšanās brauciens notiks 24.aprīlī Pierīgā (Daugavas labajā krastā). Reģistrācija uz šo braucienu drīz tiks atvērta. Sekojiet līdzi informācijai.
 
 

Notiek reģistrācija Lielajam 8 stundu braucienam "Tukums"

13.martā apceļosim Tukuma apkārtni. 8 stundās piedzīvosim, izzināsim, orientēsimies, fotografēsim un aktīvi pavadīsim vienu marta sestdienu. Kas zina, varbūt tās būs labākās brīvdienas kopā ar saviem tuvajiem.
 
Kamēr valstī ir noteikti ierobežojumi, nevaram jums piedāvāt ciemošanos pie vietējiem mājražotājiem un tūrisma objektu saimniekiem. Tā vietā būs īsākas vai garākas pastaigas līdz kontrolpunktiem. Visi kontrolpunkti atradīsies brīvā dabā. Nebūs arī kontakta ar pārējiem dalībniekiem. 
 
Visus braucienam nepieciešamos materiālus papīra formā varēs saņemt individuāli jebkurā sev ērtā laikā 13.martā laika posmā no 8:00 līdz 10:30. Par konkrētu materiālu saņemšanas un brauciena sākuma vietu ziņosim vēlāk. Brauciena reģions skatāms šeit >>

Brauciena noslēgums - jebkurā vietā pēc 8 stundām kopš katras komandas individuālā brauciena sākuma.

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Tukuma novads" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa 65€ no komandas.

Noteikumi komandām, kuras piedalās ar diviem automobiļiem, šeit >>

 

2021.sākām ar baltajiem piedzīvojumiem Ķeguma-Kokneses-Ērgļu pusē

Ir aizvadīts pirmais šī gada Lielais autofotoorientēšanās brauciens. 33 komandas no visas Latvijas devās iepazīt Latviju no Ķeguma līdz Ērgļiem (vai otrādi). Spilgta saule, stiprs sals un daudz sniega - tā varētu raksturot šo 6.februāra brauciena dienu.

Tomēr tas netraucēja 32 komandām izjust autofotoorientēšanās piedzīvojumu. Vienai komandai tehnisku iemeslu dēļ nācās izstāties no brauciena.

Dziļo sniega kupenu dēļ šoreiz izpalika garas pastaigas līdz kontrolpunktiem dabas takās (atstāsim to citām reizēm). Vairums kontrolpunktu bija viegli sasniedzami un nebija grūtību tos ieraudzīt un nofotografēt.

Lauberē kontrolpunktam (vides objektam - krēslam) priekšā bija nostājusies "fūre", neļaujot ievērot pareizo bildes uzņemšanas rakursu. Slēptais punkts maršrutu kartē ir kontrolpunkts Nr.8. Šo punktu aprēķināja un atrada 3 komandas. Savukārt "bankrota" punktu pamanījās nofotografēt viena komanda. Maršrutu kartē tas ir ar numuru "b1". Pilnīgi visus KP nesavāca neviena no komandām.

A jeb tūrisma klasē godalgoto vietu sadalījums starp komandām ir šāds:
1.vieta - komandai "Trastbūve";
2.vieta - komandai "Dārziņu mafija";
3.vieta - komandai "Braucam mājās".

A+ jeb profesionāļu klasē:
1.vieta - komandai "Brauc un Filtrē";
2.vieta - komandai "Plāns C";
3.vieta - komandai "OK Arona".

Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem nodrošina brauciens.lv. Visiem uzvarētājiem tiek arī garšīgās balvas no Mārcienas pagasta "Kalna Bielēm". Par balvu saņemšanu ar katru komandu sazināsimies personīgi.

Brauciens.lv mājaslapā rezultātu sadaļā atradīsiet oficiālos rezultātus un katras komandas veiktos maršrutus. Foto sadaļā var apskatīt gan neieskaitītās, gan dažas interesantas bildes no šī brauciena.


 

2021.gadu iesāksim ar braucienu "Ķegums-Koknese-Ērgļi"

6.februārī dosimies pavisam drošā, taču ne mazāk aizraujošā autofotoorientēšanās braucienā no Ķeguma līdz Ērgļiem. Pa ceļam iepazīstot arī Lielvārdes, Skrīveru, Aizkraukles un Kokneses apkārtnes neparastās un mazāk vai vairāk zināmās vietas no cita skatu punkta. Ticiet mums - arī šķietami zināmās vietās skatam noteikti ir paslīdējuši garām daudzi interesanti un uzmanības vērti objekti.

Brauciena laikā Tu un tava komanda atradīsies šobrīd visdrošākajās vietās - savā automobilī un svaigā gaisā. Pilnīgi visi kontrolpunkti atradīsies ārā, dabā un mazpilsētu vidē. Nebūs arī kontakta ar pārējiem brauciena dalībniekiem un citiem cilvēkiem. 

Visus braucienam nepieciešamos materiālus papīra formā varēs saņemt individuāli jebkurā sev ērtā laikā 6.februārī laika posmā no 8:30 līdz 10:30 autostāvlaukumā pretī bistro/restorānam "Klidziņa" (Skrīveros) Daugavas pusē.

Brauciena noslēgums - jebkurā vietā pēc 6 stundām 30 minūtēm kopš katras komandas individuālā brauciena sākuma.

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā ceļu karte "Viduslatvija" (jo mūsējā būs bez mēroga), lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi un labs noskaņojums. 

Dalības maksa februārī 65 eur no komandas. 

Noteikumi komandām, kuras piedalās ar diviem automobiļiem, šeit >>

Reģistrē savu komandu šeit >>

Madonas-Jēkabpils "virsotnes" iekarotas

Piecdesmit divas. Tieši tik daudz komandas izvēlējās savu sestdienu pavadīt brīvā dabā, dodoties īsākās un garākās pastaigās pa dabas takām, iepazīstot Madonas, Jēkabpils un Pļaviņu apkārtnes ievērojamākās apskates vietas, dižakmeņus un piemiņas vietas. Finišu sasniedza 51 komanda.

Jēkabpilī grūti gāja ar Jēkabpils simbola - lūša pareizo ķepiņu atrašanu Vecpilsētas laukumā. Daudziem šis punkts netika ieskaitīts. Savukārt Jēkabpils Trešdienas tirgus laukumā "āķīgais" kontrolpunkts bija akas rokturis.

Madonas pilsētā dalībniekus gaidīja kontrolpunktu mežģis, kurā punkti bija jāatrod pēc izsniegtās "viltīgās" pilsētas shēmas. Arī šis uzdevums ne visiem bija viegli izpildāms, un daži kontrolpunkti tā arī palika neatrasti autoostā, Veidenbauma ielā un Saules ielas pašā galā pretī CSDD.

Slēptais rēķināmais kontrolpunkts "BMW" šoreiz bija "paslēpies" uz asfalta Aiviekstes karjerā. To atrada tikai 5 komandas.

Pilnīgi visus kontrolpunktus neatrada neviena no komandām.

Milzīgs PALDIES katrai komandai tiek sūtīts no biedrības "Baltā Ūdensroze" Madonā. Tik lielu dāvanu apjomu tā saņem pirmo reizi. Pirms braukšanas pēc dāvanām mēs brīdinājām, ka nepieciešams būs lielāks transports. Taču viņi nedomāja, ka dāvanu būs TIK DAUDZ :)

Sveicam šī brauciena uzvarētājkomandas:
A+ klasē komandas: "Oi, jāpadomā!" (1.vieta); "Brauc un Filtrē" (2.vieta); "Lauku pārējie" (3.vieta).

A klasē komandas: "Juniori" (1.vieta); "Robis" (2.vieta); "Atkal zirgā" (3.vieta).

Uzmanības vērts fakts - A klases komandas "Robis" un "Atkal zirgā" pārstāvēja Madonas novadu. Pazīstamie ceļi un vietas noteikti palīdzēja kāpt uz goda pjedestāla.

Pirmajām vietām balvā tiek piešķirtas dāvanu kartes no brauciens.lv 35eur vērtībā; otrajām vietām - 25 eur, bet trešajām - 20 eur vērtībā. Papildus komandām tiek balvas no Madonas novada ražotājiem.

Rezultātu sadaļā atradīsiet oficiālos rezultātus un katras komandas veiktos maršrutus. Foto sadaļā var apskatīt gan neieskaitītās, gan parasti interesantas (rnd) bildes no šī brauciena.

Paldies visiem par piedalīšanos! Tiekamies 2021.gadā! 


 

Atpūties droši un interesanti Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Madona-Jēkabpils"

21.novembrī aicinām Tevi doties izzinošā autofotoorientēšanās piedzīvojumā Madonas, Pļaviņu un Jēkabpils apkārtnē.

Tev tiks dotas 6,5 stundas laika, lai visdrošākā veidā ar savu auto apceļotu interesantākās apskates vietas šajā reģionā, meklējot kontrolpunktus un pie tiem nofotografējoties, kā arī veicot papilduzdevumus. Visu brauciena laiku Tu un tava komanda pavadīs šobrīd visdrošākajās vietās - savā automobilī un svaigā gaisā, jo visi kontrolpunkti atradīsies ārā, mežā vai mazpilsētu vidē. Šoreiz gan izpaliks ciemošanās pie novadu mājražotājiem un amatniekiem. Tas lai paliek citai reizei. Tā vietā būs garākas individuālas pastaigas līdz kontrolpunktiem dabā. Labie darbi, kā vienmēr būs, bet drošā bezkontakta veidā. Par to informācija sekos.

Arī rīta sapulce šoreiz izpaliks. Dažas minūtes pirms došanās ceļā katra komanda individuāli un droši varēs saņemt brauciena materiālus papīra formātā (uzdevumu lapu, kontrolpunktu fotogrāfijas, orientēšanās karti). Materiālus varēs saņemt Netradicionālajā saimniecībā "Bieles" laika posmā no 8:00 - 10:00 sev ērtākā laikā. Turpat tiks uzņemts arī brauciena sākuma laiks. Pēc 6 stundām 30 minūtēm gaidīsim Tavu komandu atgriežamies atpakaļ "Bielēs".

Ceturtdien, 19.novembrī katrai komandai uz tās norādīto WhatsApp numuru tiks nosūtīts biļetens un video pielikums ar garu un plašu skaidrojumu par brauciena norisi.

Viss, kas nepieciešams braucienam: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis, ieteicamā ceļu karte Austrumvidzeme, Ziemeļlatgale (jo mūsējā būs bez mēroga), labs noskaņojums.

Reģistrē savu komandu šeit >>


Zelta autofotorudens Bauskas pusē

Ar patiesi skaistiem zelta rudens skatiem pārsteidza dalībniekus 24.oktobra Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Bauska 2020". 51 komanda metās piedzīvojumos, iepazīstot gabaliņu Latvijas Bauskas, Elejas, Iecavas, Vecumnieku apkārtnē. Savukārt Bauska bija sagatavojusi komandām nelielu ceļojumu pa pilsētas ielām, kura laikā varēja atklāt daudzas apslēptās pērles, kā arī nodot savu dāvinājumu Labo darbu kontrolpunktā Bauskas Sociālajā Dienestā.

Visas dienas garumā dalībniekiem savas durvis vēra vaļā arī saldumu ražotne "Poļu Nams", smiltsērkšķu dārzs "ZELT", Kugrēnu vīna darītava. Tiem, kas sen nebija apmeklējuši Latvijas pērli Rundāles pili, bija iespēja apskatīt to no ārpuses, jo pils apkārtnē bija "paslēpušies" trīs kontrolpunkti. Pārsteigumu komandām sagādāja PINU šūpoļu kontrolpunkts, kas atradās "nekurienē" meža vidū. Pilnīgi visus uzdevumus un kontrolpunktus nesavāca neviena no komandām.

Rezultātu sadaļā ir publicēti oficiālie rezultāti. Turpat apskatāmi arī katras komandas veiktie maršruti. Foto/video sadaļā publicētas neieskaitītās fotogrāfijas ar komentāriem.

A klasē pirmo vietu ieguva komanda "Braucam mājās", kas pašiem sev par pārsteigumu ir kļuvuši par "īstiem" braucējiem, regulāri šogad ieņemot godalgotas vietas savā klasē.

Uz goda pjedestāla kāpa arī komanda "Baba JAGA", ierindojoties 2.vietā A klasē, trešajā vietā atstājot komandu "Resnie putni".

Nedaudz pamainījies ir jau pierastais vietu sadalījums A+ jeb profesionāļu klasē. Startējot divatā, pirmo vietu izcīnīja komanda "Āpasau!", otrajā vietā atstājot komandu "Brauc un Filtrē". Savukārt pieredzējusī orientieristu komanda "OK Arona" ierindojās trešajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas šajā braucienā nodrošina Rundāles pils, Bauskas Motormuzejs, Kugrēnu vīna darītva, saldumu ražotne "Poļu Nams", smiltsērkšķu dārzs ZELT. Paldies Īslīces pagasta pārvaldei un atpūtas kompleksam "Rožmalas" par starta un finiša vietām.

Nākamreiz tiekamies 21.novembrī braucienā "Madona-Jēkabpils". Reģistrācija uz šo braucienu jau atvērta. Līdz 9.novembrim spēkā samazinātā dalības maksa 50eur no komandas.

Reģistrē savu komandu šeit un dodamies ceļā!

 
 


24.oktobrī tiekamies Bauskā

Mūsu piedzīvojums sāksies Īslīces Kultūras namā.

Pagriežoties uz Rīgas pusi, mūs sagaidīs Bauska - pilsēta, kurā Mūsa un Mēmele saplūst un izveido Lielupi. Šeit uz brīdi apstāsimies, lai ar dažādu papilduzdevumu palīdzību ieelpotu šīs vietas vēstures elpu un sajustu pilsētu mūsdienās.

Tālāk ceļi un kontrolpunkti vedīs mūs cauri Bauskas un Rundāles, Jelgavas, Iecavas un Vecumnieku novadiem, cauri vietām, kuras mēs zinām un ar kurām patiesi lepojamies. Taču šoreiz skatīsim tās no cita skatu punkta, meklējot kontrolpunktus un neparastus rakursus, apmeklējot vietējos mājražotājus un amatniekus, degustējot un iepazīstot to produkciju, darot labos darbus.

Iespējams, mūsu maršrutā atklāsim arī priekš sevis kādu jaunu vai sen neapciemotu vietu. Šajā sestdienā mūsu rīcībā būs veselas 7 stundas.

Kad diena būs galā, finišēsim atpūtas kompleksā "Rožmalas"  , kur būs iespēja ieturēt vakariņas un atpūsties.

Esam ieintriģējuši? Tad piedalies 24.oktobra Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Bauska" un izbaudi šo dienu kopā ar mums!

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicamas ir auto ceļu kartes: Viduslatvija (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts - Īslīces Kultūras namā.
Finišs - atpūtas kompleksā "Rožmalas".

Brauciena norise sestdien, 24.oktobrī:
09:00 - 09:15 reģistrācija komandām, kas dalībnieku sarakstā ir 1.-20.pozīcijai.
09:15 - pirmās grupas starts vai ātrāk, ja komanda gatava startam
09:30 - 09:45 reģistrācija komandām, kas dalībnieku sarakstā ir 21.-40.pozīcijai.
09:45 - otrās grupas starts vai ātrāk, ja komanda gatava startam
10:00 - 10:15 reģistrācija komandām, kas dalībnieku sarakstā ir 41.-60.pozīcijai.
10:15 - otrās grupas starts vai ātrāk, ja komanda gatava startam
 
16:00 plānotais pirmā auto finišs

Reģistrē savu komandu šeit un dodamies ceļā!


Rudens brauciens "Pierobeža 2020" noslēdzies 

Aknīstē, pilsētā Dienvidsusējas krastos 26.septembrī iesākās un noslēdzās interesantais un jauniem iespaidiem bagātais Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Pierobeža 2020", kurā piedalījās 44 auto komandas no visas Latvijas. Diemžēl viena komanda sava spēkrata tehnisku problēmu dēļ bija spiesta izstāties.

Jāsaka, šis brauciens bija izaicinājumu pilns, jo kontrolpunkti atradās abos Daugavas krastos no Jēkabpils līdz pat Daugavpilij. Vairākas komandas Daugavas šķērsošanai izmantoja pārceltuves Dunavā un Līvānos. Daudzi dalībnieki šādu upes šķērsošanu piedzīvoja pirmo reizi savā mūžā.

Pilnīgi visus kontrolpunktus nesavāca neviena no komandām. Dažiem grūtības sagādāja kontrolpunkti Daugavpils cietokšņa teritorijā, kaut gan sapulcē tika doti mājieni par to atrašanās vietām.

Garšīgās pieturvietas brauciena laikā nodrošināja "Līvānu ķiploks" un "Dvietes īstais lauku saldējums" saimnieki. Cerams, ka jums garšoja.

Savukārt lauku mājas "Kliņģerītes saimniece Melita sūta visiem palīgiem lielu paldies. Jūs visi esat forši un optimistiski! Malka ir zem jumta.

Dalībnieku un savā-organizatoru vārdā gribam teikt īpašu paldies Aknīstes novada pašvaldībai par viesmīlīgo kontrolpunktu startā, kā arī Pļavu muzejam Kaldabruņā, Gārsenes pilij, senlietu privātkolekcijas "Solis sendienās" saimniekam Valdim, Latgales Zoodārzam, Bebrenes Tūrisma Informācijas centram, dabas takām "Pilskalnes Siguldiņa", Subates Kultūras nama vadītājai Guntai Semjonovai par aktīvu atbalstu brauciena tapšanā un organizēšanā.

Rezultātu sadaļā ir publicēti oficiālie rezultāti. Turpat apskatāmi arī katras komandas veiktie maršruti. Saskaņā ar mūsu Nolikumu, divām komandām piemēroti sodi par CSN pārkāpumiem, vienai – par nodoto dublēto fotogrāfiju skaitu (10+), vienai diskvalifikācija par GPS lietošanu. Foto/video sadaļā publicētas neieskaitītās fotogrāfijas ar komentāriem.

 

Apsveicam brauciena uzvarētājus:

A klasē komandu "Nēģi" (1.vieta); komandu "Braucam mājās" (2.vieta); komandu "Zvērīgie airētāji" (3.vieta);

A+ klasē komandu "Brauc un Filtrē" (1.vieta); komandu "Oi, jāpadomā!" (2.vieta); komandu "Āpasau!" (3.vieta).

Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu privāti.

Nākamais brauciens norisināsies Bauskā un tās apkārtnē 24.oktobrī. Reģistrācija uz šo braucienu ir atvērta. Dalības maksa līdz 8.oktobrim ir 50 eur no komandas.
 

26.septembrī - rudens brauciens "Pierobeža 2020"

Dosimies atklāt vēl neatklāto Latvijas pierobežā no Aknīstes līdz Daugavpilij, kā arī Daugavas labajā krastā līdz Līvāniem.

Šajā Latvijas pusē Lielais Autofotoorientēšanās brauciens ciemojies ir ļoti sen. Līdz ar to arī mums - organizatoriem brauciens būs jauniem atklājumiem un izaicinājumiem pilns.

Gribam šo jaunatklājēja prieku dalīt kopā ar jums. Tādēļ aicinām 26.septembrī pievienoties Lielajam Autofotoorientēšanās braucienam "Pierobeža 2020" un kopā mesties piedzīvojumos.

Dienu sāksim un beigsim Aknīstē - pilsētā Dienvidsusējas senlejā.

Septiņās stundās iepazīsim Ilūkstes novadu, kur sākas un turpinās mūsdienu Sēlija, Daugavpili un tās apkārtni, kā arī atklāsim priekš sevis interesantas un vēsturiskas vietas senajā Jersikas ķēniņvalstī. Jā - un noteikti nofotografēsimies pie Latvijas lielākā akmens un apciemosim vietējos mājražotājus un amatniekus.

To visu apvienosim ar autofotoorientēšanos - kontrolpunktu meklēšanu pēc orientēšanās kartes, fotografēšanos un jautriem papilduzdevumiem.

Sestdiena, 26.septembris
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Starts un finišs - kafejnīcā "Kalniņā" Aknīstē.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicama ir auto ceļu karte: Dienvidlatgale,Augšzeme (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem. 


Gabaliņš Latgales piedzīvots

Veselas divas dienas - 15.un 16.augustā, Lielā Autofotoorientēšanās brauciena "Latgales piedzīvojums" dalībnieki varēja iepazīt daļu no brīnumainās Latgales.

Elpu aizraujoši dabas skati, ezeri, viensētas un mazpilsētas, un visam pāri - kontrolpunktu saimnieku viesmīlība un Latgales kolorīts. Protams, tam visam pa vidu - autofotoorientēšanās 11 stundu garumā ar kontrolpunktu meklēšanu interesantās, vēsturiskās vietās, strūklaku medībām un fotografēšanu, labajiem darbiem Varakļānu novada pansionātā "Varavīksne" un konkurentu atbalstu brīžos, kad bija nepieciešama palīdzība vai uzmundrinājums.

Pirmajā dienā uz starta stājās 54 komandas no visas Latvijas, tikpat arī finišēja. Svētdienas rītā viena komanda tomēr nolēma braucienu neturpināt. Līdz ar to rezultāti tika aprēķināti 53 komandām.

Dalībnieku un organizatoru vārdā sakām paldies: Balvu, Madonas, Rugāju, Varakļānu, Rēkeznes novadiem; Lubānas Vīnotavai; Million Star Hotel Viļakā; Balvu un Varaklānu novadu muzejiem, Ludzas Novadpētniecības muzejam, Latgales Šmakovkai, F.Trasuna muzejam "Kolnasāta"; Silenieku skolai, Baltinavas Koka suvenīru darbnīcai; zirgu sētai "Kapulejas", "Rūsa Vējā"; Briežuciema rokdarbu darbnīcai "Atspole"; viesu namam "Stikāni"; Bērzpils pagasta aktīvajiem ļaudīm; bišu saimniecībai "Kalniņi"; viesu namiem "Noras" un "Rūķīši", "Pērtnieku gardumiem". 

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti. Turpat atrodami arī katras komandas veiktie maršruti.

Foto/Video sadaļā publicētas neieskaitītās fotogrāfijas ar paskaidrojumiem.

A+ klasē pirmo vietu iegūst komanda "Oi, jāpadomā!"; otrajā vietā - komanda "Brauc un Filtrē", bet trešo vietu klasē iegūst komanda "Mēs un auto".

A klases vietu sadalījums: 1.vieta - komandai "Turi buru!"; 2.vieta - komandai "Braucam mājās"; 3.vieta - "Atkal zirgā". 

Apsveicam uzvarētājus! Balvas uzvarētājiem nodrošina: Balvu, Madonas, Rugāju, Varakļānu, Rēkeznes novadi; bišu saimniecība "Kalniņi"; Lubānas Vīnotava; Baltinavas Koka suvenīru darbnīca. 

Komandai "Trakie bebri" tiek piešķirta simpātiju balva no Lubānas Vīnotavas.

Komandai "Rawčiki" tiek piešķirta simpātiju balva no Briežuciema rokdarbu darbnīcas "Atspole".

Par balvu saņemšanu sazināsimies ar komandām personīgi.

Nākamais brauciens notiks 26.septembrī.
7 stundu garumā iepazīsim Latviju no Aknīstes līdz Daugavpilij, Līvāniem.
Reģistrācija uz šo posmu ir atvērta. Līdz 31.augustam spēkā samazinātā dalības maksa - 50eur no komandas.


Veselas divas autofotoorientēšanās piedzīvojuma dienas Latgalē

Izbaudi īstas, pozitīva adrenalīna pilnas brīvdienas, kopā ar pārējiem dalībniekiem 15. un 16.augustā piedaloties Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Latgales piedzīvojums 2020".

Brauciens mūs vedīs apkārt Lubāna ezeram, uz Rēzekni, Ludzu un Kārsavu, Viļaku un Balviem.

Divās dienās, orientējoties, meklējot un fotografējot kontrolpunktus, iepazīsim visinteresantāko, neparastāko un pārsteidzošāko, ko sniedz mums šis, brīžiem nepelnīti aizmirsts Latvijas gabaliņš.

Brauciena reģions būs pietiekami plašs, lai tā pa īstam varētu izjust krāšņo dabu, vēsturiskās vērtības un vietējo kolorītu. Un kā odziņa uz tortes būs viesošanās pie vietējiem mājražotājiem, kuri būs sagatavojuši iespēju nodegustēt un iegādāties savu produkciju turpat uz vietas saimniecībās.

Pirmajā dienā brauksim 7 stundas, otrajā - 4 stundas.

Pirmās dienas starts - veikalā-kafejnīcā "Pērtnieku gardumi 2", Subinaitē, Jēkabpils-Rēzekne (A12/E22) šosejas malā.

Pirmo dienu noslēgsim viesu namā "Rūķīši" Rugāju novadā. Turpat būs arī otrās dienas starts.

Nakšņošanai būs pieejamas teltsvietas (6 eur/pers. Iekļauta elektrība, dzeramais ūdens, duša, WC). Iepriekšēja rezervācija nav nepieciešama.

Pēc finiša turpat viesu namā būs iespēja ieturēt vakariņas un nākamās dienas brokastis (par papildus maksu). Pieteikšanās ēdienreizēm tiks atvērta 1.augustā. Par to katrai komandai tiks nosūtīts e-pasts.

Vakariņas, brokastis, nakšņošana finiša vietā - tā ir jūsu izvēle. Ja Jūsu komanda izvēlas nakšņot vai ēst citā vietā, galvenais ir laicīgi ierasties uz otrās dienas startu.

Otrās dienas finišs - DUS "Virši" Balvos.

Piektdien, 14.augustā piedāvājam iespēju bez maksas nakšņot savās teltīs Netradicionālā saimniecība "Bieles" Ļaudonas pagastā, Madonas novadā. Pieejams grils, piknika vieta ar nojumi, sausā WC, ūdens, dīķis peldēšanai, minizoo, elektrība, wifi, karstais ūdens. Atrodamies stundas attālumā no sestdienas sacensību starta vietas.

Sestdiena, 15.augusts
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Svētdiena, 16.augusts
10:00 pirmā auto starts
14:00 pirmā auto finišs

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis (vai busiņš ar B kategorijas tiesībām), komanda vismaz no 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ieteicama autoceļu karte Austrumvidzeme un Ziemeļlatgale, kā arī ērti apavi un piedzīvojumu gars.

Dalības maksa šobrīd 65 eur no auto neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Iespējams, tās būs Tavas labākās brīvdienas šovasar!
 

Vēl viena iesildīšanās braucienu sezonai ir noslēgusies

 
Esam atkal ierindā un varam turpināt izzināt pasauli tepat mums blakus. Noteikti nav jādodas uz tālām zemēm pēc pozitīva adrenalīna devas, jo šādu sajūtu varēja gūt, piedaloties 4.jūlija Lielajā Autofotoorientēšanās Braucienā, kurš pēc ilgākā piespiedu pārtraukuma norisinājās Kandavas un Saldus pusē.

Šajā braucienā ar neparastiem uzdevumiem dalībniekus sagaidīja šarmantā un liriskā Kandava, kurā aiz katra mājas stūra var gaidīt kāds patīkams pārsteigums - dzejas sienas, bruģētas ieliņas, strūklakas, omulīgi veikaliņi.

Atrisinot Kandavas "mežģi", komandas itin viegli varēja atrast Saldus pilsētas kontrolpunktus - sienas gleznojumus ar Jāņa Rozentāla gleznu motīviem un Ērika Ķiģeļa piemiņas plāksni.

Atlikušo dienas daļu komandas pavadīja, degustējot mājas vīnus, kazas sierus un citu mājražotāju produkciju, meklējot kontrolpunktus vēsturiskās un romantiskās vietās, cilpojot pa dažnedažādām dabas takām un vienkārši vērojot elpu aizraujošus skatus pa sava auto logu.

Ar bārmeņu cienīgu precizitāti "Tēviņu mājas vīna" uzdevumā izcēlās komanda "Dzelmīši". Viņiem izdevās precīzi izpildīt prasīto uzdevumu, tiekot pie balvas - mājas vīnu kolekcijas.

Vīna darītavas saimnieki parūpējās arī par mierinājuma balvu pēdējās vietas ieguvējiem - komandai "Murkšķis". Arī šī komanda tiek pie mājas vīnu kolekcijas.

Mājas vīnu kolekcija tiek arī brauciena absolūtajiem uzvarētājiem - komandai "Baltic Team".

Brauciena uzvarētāju sadalījums pa klasēm ir šāds:

A+ klasē: pirmā vieta - komandai "Baltic Team", otrā - komandai "Lauku pārējie", bet trešā vieta - komandai "Oi, jāpadomā!".

Savukārt A klasē savu pirmo uzvaru braucienos izcīnīja komanda "Braucam mājās", aiz sevis atstājot komandu "Baba JAGA", kura ļoti cerēja šajā sezonā nokļūt uzvarētāju sarakstā un tas ir izdevies! Trešā vieta - komandai "Četras trakas autosievas".

Apsveicam uzvarētājus! Par balvu saņemšanu ar katru komandu sazināsimies personīgi.

Rezultātu sadaļā ir publicēta tabula ar rezultātiem, kā arī veiktie maršruti katrai komandai. Foto/video sadaļā varat apskatīt neieskaitītās bildes ar komentāriem (neieskaitīšanas iemesliem).

Nākamais - tradicionālais divu dienu brauciens, jau pēc mēneša - 15.-16.augustā Ziemeļlatgalē. 

 
 

 

Mums ir priecīgas ziņas - 4.jūlijā braucam izzināt Kandavas un Saldus apkārtni. Pievienojies arī Tu!

Brauciena laikā piedzīvosim, iespējams, sen piemirsto prieku, piedzīvojuma garu un pozitīvo adrenalīnu, kas pārņem, piedaloties kopā ar pārējiem dalībniekiem Lielajos Autofotoorientēšanās braucienos.

Ceļā mūs sagaidīs Kurzemes Šveices vārti - Kandava, ar tās pilskalnu, kas senatnē tika uzskatīts par vienu no galvenajiem kuršu pilskalniem pie lielā Kursas tirdzniecības ceļa.

Vai zināji, ka mūsdienās Kandava lepojas ar Hercoga Jēkaba laikā celto pulvertorni un vecāko laukakmeņu tiltu Latvijā? Pirms dodies kopā ar mums piedzīvojumā, noskaidro - ko simbolizē Kandavas pilsētas un novada ģerboņi!

Dienas gaitā iepazīsim arī jaunatklāto "Tehnikas ceļu", medīsim kontrolpunktus Kurzemes saldākajā pilsētā Saldū, kā arī meklēsim un fotografēsim vēl daudz un dažādas apskates vērtas vietas.

Būs arī ciemošanās un produkcijas degustācijas pie Kandavas novada uzņēmējiem:
- z/s "Birznieki", kur ražo garšīgus kazas sierus;
- "Tēviņu" vīna darītavā,
- Kandavas novada amatnieku biedrības veikalā "Pūralāde", kas savu mājvietu ir radis pašā Kandavas pilsētas sirdī.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicama ir auto ceļu karte: Dienvidkurzeme (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts - kafejnīcā "Serpentīns" Strazdē pie Baltās baznīcas, Rīgas-Ventspils šosejas malā.

Finišs - kafejnīcā "4 vēji" Rīgas-Liepājas šosejas 72.km.

 

Brauciena norise sestdien, 4.jūlijā:
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Dalības maksa 65 EUR no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Reģistrē savu komandu un meties iekšā piedzīvojumā!
 

Autofotoorientēšanās maršruti individuālajiem braucējiem 

Esat noilgojušies pēc autofotoorientēšanās? Vēlamies padarīt jūsu pastaigas svaigā gaisā interesantākas – esam sastādījuši jums dažādus izzinošus atpūtas maršrutus ar autofotoorientēšanās spēles elementiem individuāliem ceļotājiem.

 Katru maršrutu varat veikt jebkurā sev vēlamā dienā un laikā, ievērojot sociālo distancēšanos un pārējos valstī noteiktos ierobežojumus. Maršrutiem nav konkrētas starta un finiša vietas - ceļojumu var sākt no jebkura kontrolpunkta. Nav noteikta arī kontrolpunktu apmeklēšanas secība, netiek kontrolēts trasē pavadītais laiks un netiek aprēķināti rezultāti.

Visi maršruti ir interesanti un izzinoši gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tas ir ideāls veids, kā nesteidzoties gūt savas pirmās autofotoorientēšanās iemaņas un sajust piedzīvojuma garšu.

Katra maršruta nesteidzīgai izbraukšanai un papildus apskates vietu apmeklējumiem varat ieplānot visu dienu. Viens maršruts - viena interesanta diena svaigā gaisā.

 Šobrīd piedāvājam šādus 8 maršrutus:

Nr.1 - Sigulda-Mālpils-Saulkrasti-Ādaži

Nr.2 - apkārt Babītes ezeram

Nr.3 - Tukuma apkārtnes pērles

Nr.4 - Mērsrags - Valdemārpils - Dundaga 

Nr.5 - Līgatne - Cēsis

Nr.6 - Madona - Cesvaine

Nr.7 - Sēlija

Nr.8 - Kurzemes mazais loks

Maršrutu piedāvājums tiks papildināts. Tādēļ sekojiet līdzi informācijai mūsu FB lapā vai brauciens.lv mājaslapā.

Katra maršruta cena: 10€. Katrā piedāvājumā ietilpst:

Lai saņemtu piedāvājumu, rakstiet mums uz info@brauciens.lv  norādot maršruta numuru, saņēmēja/maksātāja vārdu un uzvārdu. 

P.S. Iesūtiet mums uz info@brauciens.lv savus spilgtākos ceļojuma brīžus! Interesantāko bilžu autoram piešķirsim pārsteiguma balvu no brauciens.lv
 


Dāvanas ar 50% atlaidi...

Izmanto unikālu izdevību - iegādājies brauciens.lv elektroniskās dāvanu kartes ar 50% atlaidi un derīguma termiņu līdz 2021.gada beigām!

Atsūti mums uz e-pastu info@brauciens.lv ziņu: kādu summu esi gatavs maksāt (saņemsi dāvanu karti ar dubultu vērtību), maksātāja vārdu, uzvārdu. Ja vēlies, varam arī personalizēt šo karti ar Tevis izvēlētu novēlējumu vai pantiņu (to arī tad norādi epastā). Tiklīdz rēķins tiks apmaksāts, nosūtīsim Tev uz epastu elektronisku dāvanu karti, kuras vērtība būs uz pusi lielāka par Tavu iemaksāto summu.

Lai vieglāk būtu saprast - ja esi samaksājis 50 EUR, tad dāvanu kartes vērtība būs 100 EUR. Ar Tavu atbalstu mēs (autofotoorientēšanās organizatori SIA DigitalZoo) spēsim pārvarēt šo piespiedu pauzi brauciens.lv pasākumos, apmaksāt rēķinus, nodokļus un izmaksāt darba algas.

Mēs garantējam, ka noteikti viss atgriezīsies un notiks, mēs tiksimies!

Gaidam pavasari...

Kamēr gaidam ziemas beigšanos, normālas dzīves atsākšanos "dzīvajā", piedāvājam apmeklēt mūsu Facebook lapu – www.facebook.com/brauciens/ – tur notiek autofotokonkurss. Būs pat balvas! Laipni lūdzam!

14.marta brauciens pārcelts uz 24.oktobri!

2020.gada 12.martā. Arī mēs aktīvi sekojam līdzi situācijai pasaulē, Latvijā un Lietuvā, kas mainās katru stundu.  Mēs kā atbildīgi pasākumu organizatori šobrīd nevaram "stāvēt malā" un izlikties, ka uz mums tas neattiecas vai mūs un jūs tas neskar.

Neskatoties uz to, ka esam cītīgi pastrādājuši un sagatavojuši jums interesantu brauciena maršrutu, pēc konsultācijām ar atbildīgajām valsts iestādēm, kā arī izvērtējot neparedzamo situāciju uz LV/LT robežas, esam pieņēmuši lēmumu 14.marta Lielo Autofotoorientēšanās braucienu "Bauska-Panevēža" pārcelt uz 24.oktobri.

Ja šis datums Jums nav piemērots, varat izmantot iemaksāto dalības maksu jebkurā no mūsu organizētajiem pasākumiem 2020.gadā. Par to rakstiet mums uz info@brauciens.lv
Pilnu pasākumu kalendāru skatiet brauciens.lv mājaslapā.

Papildus katrai komandai piešķiram 15eur atlaidi dalības maksai, kuru var izmantot jebkurā no mūsu organizētajiem pasākumiem 2020.gadā. Pirms atlaides izmantošanas rakstiet uz info@brauciens.lv

Pārējie mūsu organizētie pasākumi (dienas, nakts, mazie) norisināsies pēc kalendāra.

Informācija komandām, kurām ir iespēja nogādāt sarūpēto pārtikas paku Bauskas Sociālajam Dienestam Rūpniecības ielā 7, Bauskā - jūs to varat izdarīt jebkurā darba dienā. Kontakttālrunis: 29595827 Dina Romanovska

Vēlot visiem labu veselību un izturību,
Brauciens.lv organizatori Elmārs un Inese Bieles


 

Lielais Autofotoorientēšanās piedzīvojums "Bauska-Panevēža" 14.martā

Mūsu piedzīvojums sāksies atpūtas kompleksā "Rožmalas", kurā ikdienā ikviens ceļotājs var atpūtināt sevi un savu "darba zirgu", ieturēt gardu maltīti un uzzināt daudz interesanta par grauda ceļu no lauka līdz maizei.

Pagriežoties uz Rīgas pusi, mūs sagaidīs Bauska - pilsēta, kurā Mūsa un Mēmele saplūst un izveido Lielupi. Šeit uz brīdi apstāsimies, lai ar dažādu papilduzdevumu palīdzību ieelpotu šīs vietas vēstures elpu un sajustu pilsētu mūsdienās.

Tālāk ceļi un kontrolpunkti vedīs mūs cauri Bauskas un Rundāles novadiem, cauri vietām, kuras mēs zinām un ar kurām patiesi lepojamies. Taču šoreiz skatīsim tās no cita skatu punkta, meklējot kontrolpunktus un neparastus rakursus, apmeklējot vietējos mājražotājus, degustējot to produkciju, darot labos darbus. Iespējams, mūsu maršrutā atklāsim arī priekš sevis kādu jaunu vai sen neapciemotu vietu.

Taču tas vēl nav viss. Mūsu rīcībā šajā dienā būs veselas 7 stundas. Tādēļ šķērsosim robežu un dosimies ciemos pie kaimiņiem lietuviešiem uz Rietumaukštaitiju jeb seno zemgaļu un aukštaišu apdzīvoto zemi Upīti un tās neformālo galvaspilsētu Panevēžu, kurā Rainis, atrodoties apcietinājumā, salaulājās ar dzejnieci Aspaziju.

Kad diena būs galā, atgriezīsimies "Rožmalās", kur būs iespēja ieturēt vakariņas un atpūsties.

Esam ieintriģējuši? Tad piedalies 14.marta Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Bauska-Panevēža" un izbaudi šo dienu kopā ar mums!

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicamas ir auto ceļu kartes: Šiaures Aukštaitija-Ziemeļaugštaitija un Bauskas novads (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts un finišs - atpūtas kompleksā "Rožmalas"

Brauciena norise sestdien, 14.martā:
09:00 – 09:30 reģistrācija
09:30 dalībnieku sapulce
09:50 pirmā auto starts
16:50 pirmā auto finišs

Dalības maksa - 65 EUR no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Reģistrē savu komandu šeit! 

 


Limbažu lukturi, pieturas, saldējums un jūra 

2020.gads ir iesācies ar kārtīgu iesildīšanos Limbažos. Šo 11.janvāra braucienu var patiešām nosaukt par iesildīšanās posmu - uz starta stājās vien 37 komandas, vairākas no tām finišā bija spiestas atzīt, ka šoreiz brauciens tām ir bijis "samuļļāts", pieļautas sīkas, bet rezultātu ietekmējošas kļūdas.
 
Neparastie Limbaži daudziem atmiņā paliks ar Ģildes ielas lukturiem, kas "karājas un nekarājas". Toties visi tagad zinās, kas ir kartupeļu spārdeklis, kā izskatās piemineklis Baumaņu Kārlim un kur atrodas, iespējams, labākā kafejnīca pilsētā.
 
Taču visas likstas un kreņķus, cerams, novērsa brauciena saldais kontrolpunkts "Gogelmogels" saldējuma ražotnē Stienē, kur ikvienam bija iespēja nogaršot un iegādāties īsto mājas saldējumu. Paldies saimniekiem par viesmīlīgo uzņemšanu!
 
Arī labo darbu kontrolpunkts SAC "Pērle" Pociemā sniedza daudz pozitīvu emociju gan dāvanu saņēmējiem, gan komandām. Drīzumā publicēsim ziņas no šī kontrolpunkta.
 
 
Tā nu jaunā autofotoorientēšanās sezona ir atklāta, uzvarētāju goda pjedestāls sadalīts. 
 
A klases uzvarētāji ir: komanda "Aiziet!" - 1.vieta. Otrajā vietā - komanda "Juniori". Trešo vietu ieņem komanda "Sils&Co".
 
Savukārt A+ jeb profesionāļu klasē gads iesākas šādi: 1.vieta - komandai "Oi, jāpadomā!"; 2.vieta - komandai "Brauc un Filtrē". 3.vieta - komandai "Baltic Team".
 
Apsveicam uzvarētājus! 
 
Pirmo vietu ieguvējiem tiek piešķirtas balvas no mājas saldējuma "Gogelmogels". Pārējās balvas nodrošina brauciens.lv  Ar uzvarētājiem par balvu saņemšanu sazināsimies personīgi.
 
REZULTĀTI sadaļā var apskatīt oficiālos rezultātus, kā arī katras komandas veiktos maršutus. FOTO/VIDEO sadaļā var atrast neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem.
 
Nākamais brauciens notiks 14.martā. Brauksim izzināt Bausku, tās apkārtni un nelielu daļu Lietuvas. 
Reģistrācija uz šo posmu jau atvērta.
 
Tikai līdz 21.janvārim spēkā samazinātā dalības maksa 50EUR no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 
 

Sezonas atklāšana 11.janvārī Limbažos

Jauno, 2020.gadu, iesāksim ar autofotoorientēšanos Limbažu pusē. 

Kā katru gadu, arī šogad pirmais posms būs laika ziņā īsāks - 6 stundas 30 minūtes, lai pagūtu visu interesantāko un svarīgāko "sadarīt" pa gaismu.

Būsim jums sagatavojuši klasisko autofotoorientēšanos ar kontrolpunktu meklēšanu un fotografēšanos, Limbažu pilsētas leģendu, ciemošanos pie vietējiem mājražotājiem ar degustācijām/pirkumiem, un tradicionālajiem Labajiem darbiem. Iespējami arī jauni, interesanti, neparasti papilduzdevumi, bet tas lai paliek noslēpums.

Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Limbaži 2020" noteikti būs piemērots arī iesācējiem. Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem :) 

Lai piedalītos braucienā, nepieciešama forša un draudzīga vismaz 2 cilvēku komanda, jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, auto ceļu karte Limbažu novads (jo organizatoru izsniegtā būs smalka un bez mēroga), rakstāmais, lineāls, cirkulis (slēptā punkta aprēķināšanai), ērti apavi, talismans un labs noskaņojums.

Starts - kafejnīcā "Pansija" Inciemā, Krimuldas novadā, finišs - autostāvlaukumā uz E67/A1 šosejas 74.km pie Vitrupes ietekas jūrā.

Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija no 8:00 līdz 8:30. Dalībnieku sapulce 8:30. 

Pirmā auto starts 8:50, pirmā auto finišs 15:20.

Dalības maksa 65 EUR no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Tāpat esam publicējuši visu braucienu 2020.gada kalendāru.

Un vēl – pirms reģistrēšanās uz šo posmu apsver, vai nevēlies iegādāties 2020.gada abonementu (vēl ir 1 pieejams). Tā var ietaupīt... 


 

2019.gada sezonu noslēdzām Valmierā

Neskatoties uz stindzinoši auksto 23.novembra rītu, 48 autofotoorientēšanās komandas no Bērzkroga devās šī gada sezonas noslēguma braucienā.

Dalībnieki iepazina Valmieras, Strenču, Kocēnu, Raunas, Beverīnas un Burtnieku novadu interesantāko un neparastāko. Savas durvis šajā dienā vēra arī vairāki šo novadu uzņēmēji - "R-Chocolate" no Trikātas, vīna darītava "Matilde" un z/s "Rīvēni" ar savu augļu vitrīnu no Kocēnu novada, slavenais "Latvijas Ķiploks" no Raunas, kā arī z/s "Puntiņi" ar veselīgo smiltsērkšķu produkciju. Savukārt Valmieras pilsētā mūsu dalībniekus uzņēma neparastā "Neonija" un Vidzemes Olimpiskais Centrs. 

Neizpalika arī Labie darbi, kuri šoreiz aizveda uz SAC "Mārsnēni". Esam saņēmuši un "Labo darbu" sadaļā publicējuši pateicības vārdus no labdarības organizācijas "Labāka rītdiena", sadarbībā ar kuru tika izveidots šis kontrolpunkts. 

Dienas noslēgumā - sezonas noslēguma ballīte Dikļu Kultūras Centrā ar dejām, sarunām, konkursiem un laimes aku. Liels PALDIES visiem brauciena dalībniekiem par "kukuļiem". Mēs esam patiesi priecīgi par Jūsu dāsnumu. 

Esam apkopojuši un publicējuši šā gada noslēdzošā Lielā orientēšanās brauciena Valmiera 2019 rezultātus. Rezultātu sadaļā varat atrast rezultātu failu un katras komandas veiktos maršrutus. Foto/video sadaļā apskatāmas neieskaitītās fotogrāfijas.

2019.gada kopvērtējums vēl tiks publicēts – to aprēķina mūsu draugi AG Capital.


Attēlā: 2019.gada sezonas kopvērtējuma uzvarētāji A+ un A klasēs pēc apbalvošanas Dikļu Kultūras centrā 2019.gada 23.novembrī.

Sezona ir noslēgusies, paldies visiem par kopābūšanu šajā gadā!

2020.gadu iesāksim 11.janvārī ar Limbažu puses iepazīšanu. Reģistrācija jau darbojas.


23.novembrī tiekamies Valmierā!

Šī gada sezonu noslēgsim 23.novembrī ar Lielo Autofotoorientēšanās braucienu "Valmiera 2019".

Pēc Latvijas dzimšanas dienas svinībām ikvienam ir iespēja doties aizraujošā auto ceļojumā uz seno Tālavas zemi, kurā vēl joprojām sevī glabā vēstures liecības un godā mūsu senču tradīcijas un paražas.

23.novembra braucienā uzzināsim, kā senais sadzīvo ar mūsdienām, kādas neparastas un pārsteidzošas lietas spēj radīt šīs puses ļaudis un ko sevī slēpj Valmieras ielas. 

Protams, ka viss ceļojums noritēs autofotoorientēšanās zīmē -  viss redzētais, sajustais un atklātais būs pašiem jāatrod un jāiemūžina bildēs.  

Viss, kas nepieciešams jautrajai sestdienas izklaidei ir: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar B kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ieteicamā ceļu karte "Ziemeļvidzeme" (jo mūsējā būs bez mēroga), labs noskaņojums, skaidra nauda pirkumiem pie mājražotājiem.

Starts Bērzkroga stāvlaukumā, finišs Dikļu Kultūras Centrā. 

23.novembra brauciena norise:

8:00 - 8:45 reģistrācija
8:45 - dalībnieku sapulce
9:00 - pirmā auto starts
15:30 - pirmā auto finišs
17:00 - sezonas noslēguma pasākuma atklāšana Dikļu KC
21:30 - neoficiālo rezultātu paziņošana Dikļu KC
22:00 - oficiālo rezultātu paziņošana, uzvarētāju apbalvošana Dikļu KC
 

Sacensību reģions apskatāms šeit.

Reģistrācija uz Valmieras posmu 23.novembrī šeit  »»» 


 

Sklandrauši, ķirbji, govis un citi "zvēri"

Tāda mums izvērtās Dundagas-Kolkas-Ventspils iepazīšana Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Kūolka 2019" 28.septembrī.

Jāsaka, ka ne visi šajā dienā aizbrauca līdz Kolkai. Iespējams, pie "vainas" bija dažādie kārdinājumi Mērsragā, Mazirbē un Dundagā, kas lika garšas kārpiņām gūt virsroku pār sacensību garu. Vai arī šoreiz komandām tik labi neveicās ar stratēģisko plānošanu. 

Vēl pirms starta, uzzinot par "govju" papilduzdevumu Ventspilī, komandas savā starpā sprieda, vai ir izdevīgi doties Ventspils medībās, vai tomēr labāk apmeklēt pārējos punktus, kas ir daudz tuvāk. Rezultātu tabulā redzams, ka tikai 12 komandas tomēr nolēma "iekarot" Ventspili. Vai tas atmaksājās? Spriediet paši! 

Rezultātu sadaļā publicēti visu komandu nobrauktie maršruti un rezultāti. Apsveicam uzvarētājus!

  


 

28.septembrī braucam uz Kolku!

Laikā, kad visi ceļi vedīs uz zelta lapkriti Siguldā, aicinām Tevi uz Kolku!

Septiņās stundās, orientējoties pēc kartes un fotografējot neparastus un interesantus kontrolpunktus, iepazīsi seno kuršu un līvu zemes, izjutīsi to skaisti skarbo dabu, cilvēku viesmīlību un pavadīsi piedzīvojumiem pilnu sestdienu.

Tā kā rudenī tiek svinēti ražas svētki, brauciena laikā ciemosimies arī pie Dundagas un Mērsraga novada saimniecēm. Būs iespēja nodegustēt un iegādāties līdzņemšanai dažādus lauku labumus, sklandraušus, kūpinātas zivis un citus gardumus.

Savukārt Ventspils pilsēta sagaidīs ar neparastām pilsētas medībām.

Tradicionālie labie darbi mūs šoreiz gaidīs Mērsragā, kur ar naudas ziedojumiem palīdzēsim atdzimt Mērsraga simbolam "Oskaram". Par to informācija sekos.

Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis vai busiņš, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ieteicama ceļu karte "Ziemeļkurzeme" un labs noskaņojums. 

Starts - Rojas brīvdabas estrādes auto stāvlaukumā.

Finišs - LVC autostāvlaukumā šosejas P131 68.km (Kaltenes akmeņainā piekraste).

Brauciena norise sestdien, 28.septembrī:

10:00 - 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Sacensību reģions apskatāms šeit »»

Šobrīd dalības maksa ir 65EUR no komandas neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Nezini, ko darīt brīvdienās? Izmēģini īstu autofotoorientēšanos! #brauciens #teirizklaide #autofotoorientēšanās


Rucavas autofotoorientēšanās posms noslēdzies, publicēti rezultāti...

Esam aprēķinājuši un publicējuši oficiālos rezultātus, neieskaitītās fotogrāfijas un veiktos maršrutus. To visu var atrast tepat REZULTĀTU un FOTO/VIDEO sadaļās. Vairāk info – drīz.
 
Bet reģistrācija uz nākamo posmu "Kūolka 2019", kas notiks 28.septembrī, jau ir atvērta. Tikai pavisam īsu laiku dalības maksa - tikai 50 EUR. Vēlāk būs dārgāk.


10.-11. augustā tiekamies Rucavā!

Sestdien, 10.augustā, Rucavā, pie Rucavas Saieta nama tiks dots starts šīs vasaras divu dienu Lielajam Autofotoorientēšanās braucienam "Liepāja-Klaipēda".

Jā, jā - būs lielais autofotoorientēšanās piedzīvojums divu dienu garumā! Pirmajā dienā tiks dotas 7, bet otrajā - 4 stundas laika, lai izzinātu, atklātu un atrastu visneparastākās, visinteresantākās, vispārsteidzošākās vietas no Liepājas līdz pat Klaipēdai.  

Kā jau īstā autofotoorientēšanās braucienā būs ne tikai jāmeklē un jāfotografējas pie kontrolpunktiem, bet arī jāpilda dažādi atjautīgi papilduzdevumi un jāpaveic labie darbi. Un noteikti palutināsim savas garšas kārpiņas pie vietējiem mājražotājiem.

Sestdiena, 10.augusts
11:00 – 11:40 reģistrācija 
11:40 dalībnieku sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs 

Svētdiena, 11.augusts
10:00 pirmā auto starts 
14:00 pirmā auto finišs

Pirmās dienas starts/finišs/naktsmītnes un otrās dienas starts - Rucavas Tautas namā. Otrās dienas finišs - LVC autostāvlaukumā A11 šosejas 44.km.  

Pirmās dienas finišā par papildus maksu būs pieejamas vakariņas, naktsmītnes, kā arī otrās dienas brokastis. Par to katrai komandai tiks nosūtīts e-pasts.  

Vakariņas, brokastis, nakšņošana finiša vietā - tā ir jūsu izvēle. Ja Jūsu komanda izvēlas nakšņot vai ēst citā vietā, galvenais ir laicīgi ierasties uz otrās dienas startu. 

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis (vai busiņš ar B kategorijas tiesībām), komanda vismaz no 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, autoceļu karte Liepājas apkārtne un piedzīvojumu gars.

Dalības maksa 65 eur no komandas, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Iespējams, tās būs labākās brīvdienas šovasar!

Reģistrē savu komandu šeit! 


Vasaras piedzīvojumi sākās Salacgrīvā

Ņurņiki, vīns, jūra, lupīnas un dabas takas bija 15.jūnija Lielā Autofotoorientēšanās brauciena “Salacgrīva – Rūjiena – Igaunija 2019” galvenie varoņi.

Sestdienas brauciena dalībniekus šis nelielais gabaliņš Latvijas un Igaunijas pārsteidza ar daudzām iepriekš nezināmām un interesantām vietām, skaistiem dabas skatiem. Citiem, savukārt, šo vietu apciemojums atsauca atmiņā bērnības un jaunības trakulīgos piedzīvojumus. Ceram, ka ikviens no jums noglabāja savā atmiņu krājkasītē vismaz vienu kontrolpunktu, kurā gribētos atgriezties.

Pilnīgi visus kontrolpunktus savākt neizdevās nevienai no komandām. Arī slēptais kontrolpunkts tā arī palika paslēpts. Šoreiz rezultātu ļoti ietekmēja ne tikai atrastie kontrolpunkti, bet arī savākto upju skaits.

A klasē pirmajā vietā ierindojas komanda “Nēģi”, otrajā vietā atstājot komandu “Resnie Putni”. Savukārt trešajā vietā paliek komanda “Juniori”.

Komandas “Resnie Putni” un “Juniori” startēja arī papildus A2 klasē, kurā attiecīgi ierindojās pirmajā un otrajā vietā. Trešajā vietā šajā papildus klasē – komanda “21.”.

Jau otro posmu pēc kārtas A+ klasē vietu sadalījums ir palicis nemainīgs: pirmo vietu pārliecinoši ieņem “Brauc un Filtrē”. Otrajā vietā – “Oi, jāpadomā!”. Savukārt komanda “Baltic Team” ierindojas trešajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus!

A+ klases pirmās vietas ieguvējiem balvā melnās pirts apmeklējums kūrmājā “Rūjas Nāras”.
Pārējās balvas nodrošina šitake sēņu audzētava “Ošlejas”, Naukšēnu vīnu darītava, “Radīts Salacgrīvas novadā”, brauciens.lv.

Lielu paldies visu dalībnieku vārdā gribam teikt mūsu atbalstītājiem: Naukšēnu vīnu darītavai, Mazsalacas novadam, Salacgrīvas novadam, kūrmājai “Rūjas Nāras”, “Radīts Salacgrīvas novadā”, kafejnīcai “Mieriņš” Alojā, z/s saimniecībai “Ošlejas” un personīgi Imantam Urpenam.

Visu komandu rezultātus un veiktos maršrutus skatam rezultātu sadaļā, neieskaitītās bildes Facebook lapā. Apskatamies arī Labo darbu sadaļu! 

Nākamreiz tiekamies augustā tradicionālajā divu dienu braucienā “Liepāja-Klaipēda 2019”. Reģistrācija jau ir atvērta. Informāciju skatiet zemāk.

 


 

15.jūnijā - uz Salacgrīvu!

Ieplāno sev vienu aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu sestdienu jūnijā!

Piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Salacgrīva-Rūjiena-EE" 15.jūnijā!

8 stundas orientējoties un meklējot kontrolpunktus atklāsim Latviju ziemeļos, kur savu mājvietu radis Positivus un Reņģēdāju festivāls, kur skaistās Salacas krastos cēli stāv Skaņaiskalns. Ciemosimies arī Naukšēnos, Rūjienā un Ainažos.

Brauciena laikā iepazīsimies ar Salacgrīvas novada ražotāju un amatnieku piedāvājumu "Radīts Salacgrīvas novadā" veikaliņā, degustēsim Naukšēnu vīnus . Būs iespēja visus šos labumus iegādāties un aizvest mājiniekiem.  

Lai diena būtu jauku pārsteigumu pilna, nedaudz paviesosimies arī Igaunijā.

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Starts - autostāvlaukumā uz E67/A1 šosejas 74.km pie Vitrupes ietekas jūrā.

Finišs - kafejnīcā "Mieriņš" Alojā.

Lai piedalītos, ir nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis vai busiņš, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ceļu karte "Ziemeļvidzeme", labs noskaņojums. 

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Dalības maksa - 65€ no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Vasaras piedzīvojumam esat gatavi?   18471 km* pa pavasarīgo Sēliju


*Tieši tik kilometrus kopā nobrauca 27.aprīļa brauciena “Sēlija’19” dalībnieki.

Ceram, ka katram no jums atmiņā ir palikusi kāda īpaša un interesanta vieta, kuras dēļ būtu vērts atgriezties Sēlijā.

Īpašu paldies par jūsu talkošanu esam saņēmuši no Labo darbu kontrolpunktiem Zalvē un J.Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”.

Savukārt mēs lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem: Viesītes muzejam “Sēlija”, kafejai “Alīda”, Inter Cars Jēkabpilī, maiznīcai “Dona”, kafejnīcām “Panna” Aizkrauklē un “Kalniņā” Aknīstē.

Īpašu paldies par sirsnīgo sagaidīšanu finišā sakām Aknīstes novada pašvaldībai.

Taču ne visām komandām Sēlija atvēra savas durvis – dažos kontrolpunktos pat pieredzējušām komandām radās grūtības ieraudzīt acīmredzamo. Diemžēl viens no kontrolpunktiem tika nojaukts/izdemolēts vēl pirms sacensību sākuma.

Papilduzdevums ar foto pie upju nosaukumiem: daudzām komandām upes netika ieskaitītas, jo fotomodelis atradās pārāk tālu no ceļazīmes. Līdz ar to radās grūtības bez papildus bildes palielināšanas salasīt upes nosaukumu.

Arī daudzie ātrumsodi noteica komandu izvietojumu rezultātu tabulā.

Tā pirmo vietu A klasē iegūst komanda “OK Arona” no Madonas. Tā kā komandu kopvērtējumā šī komanda ieguvusi otro vietu, turpmāk tā startēs profesionāļu klasē.

Otrajā vietā un trešajā vietā A klasē attiecīgi ierindojas komandas no Rīgas– “Nēģi” un “D5P6”.

A+klases vietu sadalījums ir šāds:
1.vieta – komandai “Brauc un Filtrē” (Lielvārde/Ogre)
2.vieta – komandai “Oi, jāpadomā!
3.vieta – komandai “Baltic Team” no Rīgas.

A2 jeb ģimeņu klasē 1.vietu ieņem komanda “Resnie Putni”, otrajā paliek “Juniori”. Savukārt trešo vietu ieņem komanda “Par prieku sev”.

Pirmajām vietām A un A+ klasēs Inter Cars Jēkabpils piešķir 50 EUR dāvanu karti katrai komandai.

Pārējiem uzvarētājiem balvas piešķir brauciens.lv un kafeja “Alīda”.

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus un nobrauktos maršrutus skatiet rezultātu sadaļā. Neieskaitītās bildes - foto/video sadaļā. 


27.aprīlī - uz pārsteigumu zemi Sēliju

Sēlija, Sēla, Sēlenes zeme, Augšzeme – tik daudz skaistu nosaukumu ticis zemei, kurā izsenis ir dzīvojusi sēļu tauta.

Gribi redzēt, kā šodien dzīvo ļaudis Sēlijā? 27.aprīlī piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā “Sēlija 2019”!

Brauksim izzināt, kāda mūsdienās ir Sēlija ar tās 28 pilskalniem, Staburagu, piekto gadalaiku – atbūdu, kā arī dižajiem vīriem – Paulu Stradiņu, Mārtiņu Bucleru, Jāni Jaunsudrabiņu un Stenderu.

Viss, kas Tev ir nepieciešams braucienam ir: komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ceļu karte “Viduslatvija” (Jāņa Sēta), ērti apavi un labs noskaņojums.

Par pārējo izklaidi 8 stundu garumā parūpēsimies mēs. Būs gan klasiskā orientēšanās pēc kartes un atraktīvi papilduzdevumi, gan ciemošanās sēļu sētā, degustācijas, labie darbi un aktīvi pavadīta sestdiena draugu vai ģimenes lokā.

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts: kafejnīcā "Panna" t/c "IGA" Aizkrauklē, finišs - kafejnīcā "Kalniņā" Aknīstē.

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs


 

 


 

Uz Gulbeni pēc gulbīšiem...


Jāsaka, 2.marta Gulbenes brauciens spēja sagādāt dažādus pārsteigumus: gan īstenas šīs puses pērles, līdz šim vēl neatklātas skatu vietas, gan sniegotos un brīžiem slidenos ceļu, kā arī uzvarētājkomandu izkārtojumu rezultātu tabulā.

Daudzas komandas mājupceļā noteikti vēl ar acīm meklēja kādu “paslēpušos” gulbīti.
Ne visiem izdevās atrast pilnīgi visus Balvu kontrolpunktus. Slēpto KP atrada tikai daži.

Liels un patiess prieks par saziedotajām dāvanām ir SAC “Rugāji” iemītniekiem. Esam saņēmuši no vadītājas pateicību visiem dalībniekiem.

Savukārt Pudeļu dārza saimniecei kopīgiem spēkiem esam saziedojuši 462 šampanieša pudeles!

Lubānas vīnotavas kolektīvs ir izraudzījies savas trīs favorītkomandas, kurām tiek piešķirtas pārsteigumbalvas – “Āpasau!”, “Fixa” un “Četri gadalaiki”!

Druvienas Latviskās dzīvesziņas skola savu simpātiju balvu-ielūgumu piešķir komandai “Juniori”.

Taču lielāko pārsteigumu ir sagādājusi rezultātu tabula.

Šoreiz “augstāko pilotāžu” un prasmi orientēties Gulbenes apkārtnē ir parādījušas A klases komandas – “Superbrigāde” un “Plāns C”, komandu kopvērtējumā un arī savā klasē ierindojoties attiecīgi pirmajā un otrajā vietā. Augsto trešo vietu A klasē un 4.vietu kopvērtējumā iegūst komanda “Nēģi”, aiz sevis atstājot daudzas pieredzējušas komandas.

Neparasts skats ir arī A+ klases rezultātos. Vairākas pieredzējušas komandas ir saņēmušas ātrumsodus, mainot līdz ar to arī izkārtojumu rezultātu tabulā.

Tā pirmajā vietā A+ klasē ierindojas komanda “Lauku draiskuļi”. Otro vietu ieņem komanda “Brauc un Filtrē”. Savukārt komanda “Gā-Zē-Bē”, kas pavisam nesen ir tikusi A+ klasē, ierindojās trešajā vietā.

A2 papildklasē, kurā startē ģimenes ar bērniem, pirmo vietu ieņem komanda “Juniori”, otrajā – “Resnie putni”, bet trešajā vietā paliek komanda “Tam taram…”.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Apsīšu Jēkaba muzejs “Kalaņģi”, Druvienas Latviskās dzīvesziņas skola, brauciens.lv

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un veiktie maršruti, bet foto/video sadaļāneieskaitītās un smukākās bildes.

Nākamais brauciens 27.aprīlī vedīs mūs uz Sēliju. Reģistrācija uz šo posmu ir atvērta. Tikai līdz pirmdienai, 11.martam ir spēkā samazinātā dalības maksa – 50 eur no komandas.

 

 

Braucam uz Gulbeni!

Kad jūs pēdējo reizi esat bijuši Gulbenes pusē? Un vai vispār zināt, ko interesantu, foršu un atmiņā paliekošu piedāvā šis Latvijas gabaliņš?
 

2.martā ikvienam ir iespēja 7 stundu garumā apceļot Gulbenes-Balvu pusi, apvienojot aktīvu atpūtu ar autofotoorientēšanos. 

 
Meklējot kontropunktus, ciemojoties pie šī reģiona mājražotājiem, pildot jautrus un āķīgus papilduzdevumus, kā arī to visu iemūžinot fotogrāfijās, iepazīsim Gulbenes un Balvu novadus neierastā veidā. Pēc šī brauciena noteikti gribēsies citās brīvdienās atgriezties, lai nesteidzīgi apceļotu visus brauciena laikā apmeklētos kontrolpunktus kopā ar ģimeni un draugiem.
 
 
Tas nekas, ka neesat līdz šim piedalījušies autofotoorientēšanās sacensībās! Lielais autofotoorientēšanās brauciens "Gulbene 2019" ir piemērots arī iesācējiem. Esam draudzīgi arī bērniem un labi audzinātiem suņiem. 
 
Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu atmiņas karti (SD/microSD), ieteicamā ceļu karte Austrumvidzeme/Ziemeļlatgale ("JāņaSēta), rakstāmais un labs noskaņojums.
 
Pasākuma norise:
Sestdiena, 2.marts
9:00-9:30 komandu reģistrācija
9:30 dalībnieku sapulce
9:50 pirmā auto starts
16:50 pirmā auto finišs
 
Starts un finišs "Kantes krogā" Gulbenē.
 
 Reģistrē savu komandu šeit! 
 
Dalības maksa 65eur no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.
 
Nezini, ko darīt brīvdienās? Izmēģini autofotoorientēšanos!
 
 

 "Citāda Pierīga" atklāj 2019.gada sezonu

 
"Grūts posms... muļķīgas kļūdas.. skatamies uz KP un neredzam to!" šādus vārdus nācās mums dzirdēt no dalībniekiem finišā. 
 
Pierīgas reģions, kurš, mūsuprāt, ir viens no zināmākajiem un vienkāršākajiem kontrolpunktu sasniedzamības ziņā, daudzām komandām izvērtās par īstu pārbaudījumu.
 
Pat pieredzējušām komandām 2019.gada sezona ir sākusies ar pārkāpumiem un neuzmanības kļūdām, saņemot CSN sodu par apstāšanās/stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, kā arī aizmirstot nofotografēt finiša pulksteni. Cerams, šis brauciens liks sasparoties, lai sezonu noslēgtu spīdoši. 
 
Lielu paldies par sirsnīgo sagaidīšanu dalībnieku vārdā sakām mūsu atbalstītājiem - Biznesa Vēstniecībai, uzņēmumam "SIlJa", "Mārlapiņiem" un "Mr.Cone". 
 
Esam saņēmuši arī "paldies" dalībniekiem no Mellupu sociālās mājas iemītniekiem >>
 
Lai arī pilnīgi visus kontrolpunktus nav savākusi neviena no komandām, absolūtajā vērtējumā divas komandas ir ieguvušas vienādu punktu skaitu. Tādēļ pirmā vieta tika noteikta pēc nobrauktajiem kilometriem.
 
A klasē, kurā startēja visvairāk dalībnieku, pirmo vietu iegūst komanda "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī". Šī komanda ir arī absolūts brauciena uzvarētājs 36 komandu konkurencē.
 
Otro vietu A klasē iegūst komanda "Pavasars". Savukārt trešajā vietā ierindojas komanda "Plāns C". 
 
A+ klasē, kurā startē pieredzes bagātās profesionāļu komandas, pirmajā vietā - komanda "Mēs un auto". Otrajā - komanda "Lauku draiskuļi", bet trešo vietu iegūst komanda "Āpasau!". Jāpiebilst, ka "Āpasau!" komandā ir tikai 2 dalībnieki. 
 
Šoreiz A2 ģimeņu papildklasē pieteicās 4 komandas, kas savā starpā godalgotās vietas sadalīja sekojoši: 1.vieta - "Aiziet!", 2.vieta - "8 zoles", 3.vieta - "Resnie putni", 4.vieta - "Mazpēdis".
 
Apsveicam visus uzvarētājus!
 
Visu komandu rezultātus un nobrauktos maršrutus skatamies rezultātu sadaļā un facebook.com/brauciens/.
 
Turpinājumā - Gulbene 2.martā. Reģistrē savu komandu šeit! Tikai 6 dienas - līdz 21.janvārim spēkā samazinātā dalības maksa 50eur no auto. 
 
Tiekamies startā!
 

 Jaunās autofotoorientēšanās sezonas atklāšana 12.janvārī

2019.gada autofotoorientēšanās sezonu sāksim 12.janvārī ar Lielo Orientēšanās braucienu “Citāda Pierīga 2019”.

Brauksim izlūkot Daugavas kreiso krastu.

Daudzi no mums ikdienā noteikti šajā Pierīgas daļā pavada savu laiku. Bet vai visi zina, kas interesants slēpjas tepat aiz stūra?

Iespējams, mēs nemaz nenojaušam, ka blakus mājā kāds uzņēmīgs kaimiņš nodarbojas ar mājražosanu vai pašvaldība ir atklājusi jaunu vides objektu.

Tādēļ jums esam mēs – autofotoorientēšanās organizatori un tūrisma entuziasti, kas atklās un ekspresekskursijas veidā parādīs interesantākās un neparastākās vietas un lietas Latvijā, kuras noteikti varēsiet iemūžināt fotogrāfijās un ierakstīt savos plānotājos kā obligāti apmeklējamos brīvdienu galamērķus.

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem, sagatavo digitālo fotoaparātu/viedtālruni ar izņemamu SD/microSD karti, paņem līdzi Pierīgas karti, labu garastāvokli un kopā ar ģimeni vai draugiem kāp mašīnā! Par pārējo parūpēsimies mēs!

Pasākuma norise sestdien, 12.janvārī
08:00 – 08:30 reģistrācija
08:30 dalībnieku sapulce
08:50 pirmā auto starts
15:20 pirmā auto finišs

Starts – maizes ceptuvē/kafejnīcā “Lāči”, Rīgas-Liepājas šosejas 12.km.

Finišs - DUS "Circle K" Sloka, Ventspils šoseja 70, Jūrmala.  

Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa 65 eur no auto.

 Piesaki savu komandu šeit! 

Nezini, ko darīt brīvdienās? Piedalies autofotoorientēšanās braucienā!


Vēl pieejami daži 2019.gada dalības abonementi!

Ja vēlies ietaupīt, iegādājies mūsu autofotoorientēšanās sacensību abonementu 2019.gadam. Ir iespējamas divas versijas.


Autofotoorientēšanās brauciens "Ķekava-Ragana" veiksmīgi finišējis

Sestdien tika aizvadīts 2018.gada pēdējais Lielā Orientēšanās brauciena posms. 49 komandas sacentās savā starpā par iespēju nokļūt uz goda pjedestāla, orientējoties un meklējot dažādas grūtības pakāpes kontrolpunktus, kas bija izkaisīti pa visu Ķekavas-Raganas-Līgatnes reģionu.

Šajā braucienā ikviena no komandām noteikti atklāja priekš sevis līdz šim vēl kādu nezināmu vietu, kuru ir vērts apmeklēt kādā citā reizē. Mums būtu interesanti uzzināt, kuri kontrolpunkti priekš jums bija jaunums. Rakstiet tepat komentāros!

Tā kā 10.novembris bija Mārtiņdiena, komandu papilduzdevums – maskošanās ar dzīvu gaili daudziem sniedza patiesu prieku un jautrību. Diemžēl ne visas komandas šo uzdevumu izpildīja, tādējādi nesaņemot tik vērtīgos ieskaites punktus.

Slēpto kontrolpunktu Allažmuižas parkā šoreiz neatrada neviena no komandām. Vairākas komandas gan bija to aprēķinājušas pareizi, taču laika trūkums darīja savu.

Ar sātīgām svētku vakariņām, komandu prāta spēlēm un uzvarētāju apbalvošanu rehabilitācijas centrā «Līgatne» tika noslēgta šī gada sezona.

A klasē uzvaras laurus plūca komanda «Pedālis grīdā, gāze sēdeklī», 2.vietā ierindojās «Superbrigāde», savukārt orientēšanās prasmes ļāva komandai «OK Arona» iegūt 3.vietu savā klasē.

A+ klasē vietu sadalījums šoreiz ir šāds:

Komandai «Āpasau!» - 1.vieta. Jāpiebilst – komanda startē divatā.
Komandai «Brauc un filtrē» - 2.vieta.
Komandai «Gā-Zē-Bē» - 3.vieta. Būs jābrauc atkal

Lielo balvu no Poligon #1 - Tactical Laser Tag – 120 EUR dāvanu karti lāzertaga spēlei saņem pirmo vietu ieguvēji – komandas «Āpasau!» un «Pedālis grīdā, gāze sēdeklī». Lai jums jautra spēle!

Pārējās balvas nodrošina Ikšķiles ūdens sporta centrsSpadrops Viesnīca & ūdens atpūtas centrs, kā arī brauciens.lv

Apsveicam uzvarētājus!

 

 


Komanda #99 "Zvērīgie airētāji" Mārtiņdienā.

Atgādinām, ka noteikti vērts sekot mūsu Facebook lapām, jo reizēm aktuālākā informācija parādās tieši un tikai tur: brauciens un nakts brauciens.


Gada noslēguma brauciens "Ķekava-Ragana" - 10.novembrī

Pagarini savu šī gada piedzīvojumu sezonu!

10.novembrī dodies autofotoorientēšanās medībās pa šķietami zināmu reģionu un mazpilsētām, kas attīstās un piedāvā ceļotājiem arvien jaunus, apskates vērtus objektus un atpūtas iespējas. 

Visas dienas garumā meklēsim un atklāsim, fotografēsim un brīnīsimies - cik daudz neparasta un interesanta mēs vēl nezinam.

Ar aktivitātēm un balvām mūs sagaidīs - lāzertaga Poligons Nr.1 Siguldā, Ikšķiles laivu noma, viesnīca "Spadrops".

Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos šajā piedzīvojumā ir: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD atmiņas karti, reģiona karte, ērti apavi un labs noskaņojums.

Brauciens ir draudzīgs bērniem un labi audzinātiem suņiem. 

Starts - t/c "Liiba" Ķekavā.

Finišs un noslēguma balle - rehabilitācijas centrā "Līgatne".

Pēc finiša notiks tradicionālā gada noslēguma balle (par papildus maksu) ar ēdināšanu un izklaides programmu. Pieteikšanās formu skatīt augstāk.
 
Izzini un apceļo Latviju kopā ar mums!
  

Rudenīgās izklaides Piebalgā

Kafijas, tējas, alus un stipro dzērienu baudīšana, malkas skaldīšana, zīļu, ābolu un kastaņu lasīšana, kartes lasīšana un kontrolpunktu meklēšana Piebalgas līkločos - tik daudz un vēl vairāk piedzīvoja 56 Lielā Orientēšanās brauciena “Piebalga 2018” dalībnieku komandas, kas 29.septembra rītā pulcējās Bērzkrogā.

Kā minēja viena no dalībniecēm:”Līdz tam es nezināju, cik īsas mēdz būt 7 stundas!” Tik tiešām, 7 stundas bija krietni par maz, lai atrastu pilnīgi visus kontrolpunktus. Taču tas nemazināja dalībnieku prieku par viesmīlīgajiem kontrolpunktu saimniekiem, interesantajām un neparastajām apskates vietām, labajiem laikapstākļiem un skaistajiem dabas skatiem, par aktīvi pavadītu dienu, gūstot pozitīvu adrenalīnu visai nākamajai darba nedēļai.

Vairākas komandas neuzmanības dēļ zaudēja punktus brīvdabas muzejā “Vēveri”, citām savukārt netika ieskaitītas kapliču bildes. Slēpto rēķināmo kontrolpunktu atrada tikai 3 komandas.

Vietu sadalījums šajā braucienā ir šāds:

A klasē 1.vietu iegūst komanda “Āpasau!” (18681 punkti).

2.vietu A klasē iegūst komanda “Plāns C” (18164 punkti).

Savukārt 3.vietā ierindojās komanda “Zvērīgie airētāji". Viņiem 17860 punkti.

A+ jeb profesionāļu klasē šoreiz neierastāks vietu sadalījums.

Tā 1.vietu izcīna komanda “Baltic Team” (18890 punkti), kas šoreiz startēja nedaudz citādā sastāvā.

Otrajā vietā A+ klasē pašiem sev par pārsteigumu ierindojas komanda “Gā-Zē-Bē”, iegūstot 18473 punktus, un atstājot sev aiz muguras A+ klases līderus - komandu “Brauc un Filtrē”, kas ar 18387 punktiem šoreiz paliek trešie.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem nodrošina Cesvaines brūzis, Cesvaines Alus Darītava, brīvdienu māja "Dzirnavkalns", Zāļutējas.lv, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs.
 

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un veiktie maršruti. Savukārt mūsu Facebook lapā atrodamas komandu neieskaitītās bildes un interesantākās bildes.

Jūs jau varat reģistrēt savu komandu dalībai arī citās mūsu sacensībās: atvērta reģistrācija uz Mazo Orientēšanās braucienu 13.oktobrī Tukuma pusē, Nakts Orientēšanās braucienu Vecpiebalgā 1.decembrī, kā arī uz 2018.gada noslēguma Lielo Orientēšanās braucienu "Ķekava-Ragana" 10.novembrī ar ballīti beigās. Ballīte par papildus maksu.


Mēs zinām, ko jūs darīsiet 29.septembrī!

29.septembrī ir īstais laiks, lai dotos izzinošā tūrisma braucienā uz Piebalgu.

Gleznaini dabas skati, pakalni, Gaujas līkloči, “Mērnieku laiki”, un, protams, pašu piebaldzēnu viedums un viesmīlība – to visu vajag sajust klātienē!

Tādēļ kāp mašīnā un brauc kopā ar mums neaizmirstamā autofotoorientēšanās piedzīvojumā ar nosaukumu “Piebalga”!

Būs gan klasiskā, izzinošā orientēšanās un interesantu kontrolpunktu meklēšana, gan dažādi papilduzdevumi, gan arī kāda neparasta “odziņa”.

Dienu sāksim pl.10:00 ar tikšanos un reģistrēšanos. Pirmā auto starts 11:00. Pavisam braucienā katra komanda pavadīs 7 stundas.

Plānotais starts un finišs – Bērzkrogā. Reģistrē savu komandu sacensībām: www.brauciens.lv

Sacensību reģions apskatāms šeit »»

Lai piedalītos ir nepieciešams: vieglais automobilis, komanda vismaz no 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD atmiņas karti, reģiona karte, rakstāmais un labs noskaņojums.

 

Divas lieliskas dienas DienvidlatgalēTradicionālais divu dienu brauciens, kas šoreiz notika Dienvidlatgalē, ir...

Posted by Brauciens on Piektdiena, 2018. gada 17. augusts

 


Publicēti oficiālie rezultāti

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti, kā arī veiktie maršruti. Foto/video sadaļā publicētas LOB5 neieskaitītās fotogrāfijas.

Turpat foto/video sadaļā atradīsiet interesantākās bildes no LOB5 posma.

 

Viss notiek - aklā braukšana...

Posted by Brauciens on Sestdiena, 2018. gada 11. augusts

 

Patika mūsu rīkotais Latgales brauciens?

Ja jums patika mūsu rīkotās autofotoorientēšanās sacensības Dienvidlatgalē, tad zemāk (zem izvēlnes) nospiediet "Like Page" un turpmāk pirmie uzzināsiet visu par mūsu sacensībām, rezultātiem, akcijām, konkursiem un daudz ko citu.

 

 

 

 

Brīnumainā Dienvidlatgale

Šīs vasaras labākais divu dienu piedzīvojums notiks 11.-12.augustā Dienvidlatgalē. 

Zilie, noslēpumainie ezeri, maģiskie dabas skati un latgaliešu viesmīlība ļaus ikvienam Lielā Orientēšanās brauciena dalībniekam piedzīvot patiesi brīnišķīgas brīvdienas īstajā Latgalē.

Pirmajā dienā orientēsimies 7, otrajā dienā - 4 stundas.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 11.augusts
11:00 – 11:45 reģistrācija
11:45 dalībnieku sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs atpūtas kompleksā “Aglonas Alpi"

Svētdiena, 12.augusts
10:00 pirmā auto starts atpūtas kompleksā “Aglonas Alpi”
14:00 pirmā auto finišs

 

Pirmās dienas starts un otrās dienas finišs – DUS “Astarte Nafta Višķi”.

Pirmās dienas finišs un otrās dienas starts – Aglonas Alpi

Par istabiņu rezervēšanu zvaniet - 29194362, Mihalīna, 29333422, Rolands, 26348851, Gunita.

Teltsvietas nav jārezervē. Vēlāk sekos informācija par vakariņu un brokastu piedāvājumu. Pēc savas komandas finiša “Aglonas Alpos” – brīvais laiks līdz svētdienas startam.

Drīkst nakšņot arī ārpus finiša vietas, galvenais – laicīgi ierasties uz nākamās dienas startu.

Tā kā orientēšanās maršrutā būs jābrauc arī pierobežā, līdzi ir jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam.

Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, reģiona ceļu karte un brīnišķīgs noskaņojums piedzīvojuma baudīšanai.

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Izbaudi īstu Latgali kopā ar mums!

 

Kuldīgas puse ir apskatīta, uzvarētāji noteikti

Lai arī baznīcu nakts ir beigusies, autofotoorientēšanās brauciena "Kuldinga 2018" dalībniekiem 9.jūnija posms izvērtās par īstām baznīcu "fotomedībām", jo šajā reģionā, kā izrādījās, ir ļoti daudz dažādu konfesiju baznīcu un dievnamu. 
 
Taču arī bez šī papilduzdevuma Kuldīgas apkārtnē dalībniekiem bija jāmeklē interesanti, dažbrīd arī grūti sasniedzami kontrolpunkti. 
 
Spilgtā atmiņā visiem paliks viesošanās Suitu maizes ceptuvē, strausu zīmēšana "Norniekos" un vīnu degustācija Rendā. Kā neparastu vietu, kurā ir vērts atgriezties, dalībnieki paši priekš sevis atklāja arī "Mežvidu labirintu" ar Tingeltangeli tajā.
 
Jā, un kā nu bez pilsētu medībām Aizputes un Kuldīgas vēsturiskajos centros!
 
Mums kā organizatoriem liels prieks bija uzzināt faktu, ka īstenie kuldīdznieki tomēr nezina visus apskates objektus savā dzimtajā pusē.
 
Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu oficiālie rezultāti. Dažām komandām netika ieskaitītas dažas baznīcas, jo tās atkārtojās, kā arī dažas ēkas (kuras, iespējams, domātas kā baznīcas), bija nofotografētas tik tālu, ka nevarējām objektīvi izvērtēt - vai šīs baznīcas neatkārtojas un vai vispār tās ir baznīcas.
 
Vietu sadalījums A klasē šoreiz tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo visām trim godalgotajām komandām ir vienāds punktu skaits.
 
Augstajā pirmajā vietā ir tikusi komanda "Četras trakas autosievas", otrajā vietā atstājot pieredzējušo komandu "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī". Savukārt trešo vietu vairāk nobraukto kilometru dēļ ieņem komanda "Frīda".

Profesionāļu jeb A+ klasē pārliecinošu uzvaru iegūst komanda "Brauc un Filtrē". Viņiem pirmā vieta.

Otrajā vietā - komanda "Baltic Team". 

Tikai viens punkts šķīra komandu "Lauku draiskuļI" no otrās vietas. Tādēļ viņi paliek trešie.

Papildus A2 klasē, kurā startē ģimenes ar bērniem, šoreiz bija veselas 11 komandas!

pirmo vietu šajā klasē izcīna komanda "Juniori"

Otrajā vietā - komanda "Turi buru!" 

Trešo vietu ieņem komanda "Aiziet!"

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem visās klasēs nodrošina VINI Curlandia, "Mežvidu labirints", brauciens.lv 

 

 Autofotoorientēšanās vasara sākas Kuldīgā

Iesāc savus vasaras piedzīvojumus ar ceļojumu uz Kurzemes centru 9.jūnijā!

Brauciena laikā kopā ar pārējiem autofotoorientēšanās brauciena dalībniekiem iepazīsi daudz jaunas, iespējams, līdz šim vēl neapmeklētas un neatklātas vietas Kuldīgas, Aizputes un Alsungas apkārtnē, ieraudzīsi mums visiem zināmās tūrisma apskates vietas no cita skatu punkta.

Šajā dienā savas durvis vērs vaļā arī novadu mājražotāji, piedāvājot nogaršot un iegādāties savu produkciju.

Orientējoties, meklējot un fotografējot paslēptos kontrolpunktus, kā arī veicot dažādus neparastus, jautrus uzdevumus un piedaloties pilsētu medībās, 8 stundas paskries nemanot! 

Lai piedalītos, nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu atmiņas karti, reģiona karte un labs noskaņojums! Braucienā droši ņem līdzi bērnus, ģimeni un draugus – kopā jautrāk!

Sestdiena, 9.jūnijs
10:00 – 10:45 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Brauciena reģions >>

Starts un finišs - "Rančo krodziņā" Rīgas-Liepājas šosejas 136.kilometrā.

Dalības maksa 65 eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Reģistrē savu komandu un dodies ceļā!

Izzini Latviju kopā ar mums!
 

 Publicēti 28.aprīļa oficiālie rezultāti

Ar trillera cienīgu sižetu par Vīlandes zemeņu rakursu ieskaitīšanu/neieskaitīšanu ir noslēgusies 28.aprīļa Dienvidigaunijas rezultātu aprēķināšana. Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu oficiālie rezultāti un nobrauktie maršruti. 

Neskatoties uz lielu nobraukto kilometru skaitu, vairākām komandām Igaunijas ātrie un līdzenie ceļi ļāva paņemt visus kontrolpunktus un izpildīt visus uzdevumus stipri ātrāk par noteikto kontrollaiku, šoreiz uzvarētāji tika noteikti pēc nobrauktiem kilometriem, iegūto vietu noteikšanā izmantojot Nolikumā noteikto 2% toleranci. 

komandas "Palaiž garām" un "Svētdienas braucēji" no A klases un komanda "Brauc un Filtrē" no A+ klases tiek pie dalītām pirmām vietām gan kopvērtējumā, gan savās klasēs.

A klasē 3.vietu iegūst "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī".

Savukārt komandas "Baltic Team" un "Mēs un auto" - abas iegūst dalīto 2 vietu A+ klasē.

Pirmo vietu ieguvējiem balvā 30 eur dāvanu karte no brauciens.lv.

Otrās un trešās vietas ieguvējiem balvā 20 eur dāvanu karte no brauciens.lv.

Komanda "Juniori" vienīgā bija pieteikusi sevi papildus A2 klasē, kurā startē ģimenes ar bērniem līdz 12 gadiem. Tā kā konkurences šajā klasē šoreiz nebija, tad "Juniori" iegūst balvā dāvanu karti no AHHAA centra 29 eur vērtībā.  

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais brauciens - 9.jūnijā Kuldīgā. Reģistrācija atvērta. Samazinātā dalības maksa - 50 eur no auto, ir spēkā līdz pirmdienai, 7.maijam. 

28.aprīlī – “Brīvdiena Dienvidigaunijā”

Dienvidigaunija. Ko Tu zini par šo Igaunijas nostūri, kas ir tepat blakus Latvijai?

Tajā ir Vircezers, kurā gada laikā atpūšas ap 1 miljons putnu. Vēl šeit ir Baltijas valstīs senākā pilsēta Tartu un viena no lielākajām Baltijas valstu pilīm - Viljandi. Un starp šīm pērlēm paslēpušies neskaitāmi dabas objekti, skatu torņi un miegainie ciematiņi, kuros dzīvo seti un vecticībnieki, saimniecības, kurās ražo Gaudas un brī sierus.

Kā paši igauņi teic: “Tā ir vieta, kur laiks rit savādāk.”

Gribi visu šo bagātību redzēt savām acīm?

28.aprīlī dodies turp kopā ar pārējiem autofotoorientēšanās dalībniekiem un izzini šo reģionu, apvienojot brīvdienu ceļojumu ar orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu un fotografēšanu!

8 stundās redzēsi pietiekami daudz, lai rastos vēlēšanās pēc sacensībām atgriezties šeit vēlreiz.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, Dienvidigaunijas karte, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, ļoti labs noskaņojums. Ņem līdzi draugus, ģimeni - kopā jautrāk!

Dalības maksa 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 28.aprīlis
10:00 – 10:30 10:45 reģistrācija
10:30 10:45 dalībnieku sapulce
10:45 11:00 pirmā auto starts
18:45 19:00 pirmā auto finišs

Sacensību reģions ir šeit »»

Plānotais starts un finišs - starp Torva un Otepaa.

 

3.marta sniegavīru un kontrolpunktu "medības" noslēgušās

63 auto komandas no visas Latvijas savas pirmās marta brīvdienas pavadīja sniegavīru un dažādu kontrolpunktu meklējumos Jelgavas un Dobeles apkārtnē, kā arī veicot jautrus papilduzdevumus muzejos un tūrisma saimniecībās, kas šajā dienā vēra savas durvis autofotoorientēšanās sacensību dalībniekiem.

Savukārt Jaunpils un Dobeles novada atsaucīgākie uzņēmēji cienāja visus ar siltu tēju un alu.

Ar labajiem darbiem komandas viesojās Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrībā “Laimiņa”, dāvinot biedrības bērniem un daudzbērnu ģimenēm “Ģimenes pakas-pārsteigumu”.

Jāatzīst, vairākas komandas nebija uzmanīgi izlasījušas biļetenu un uzdevumu lapu. Līdz ar to netika “paņemti” vairāki vērtīgi kontrolpunkti, vai arī tieši otrādi – tika “paņemti” bankroti. Šī neuzmanība ietekmēja arī komandu izkārtojumu rezultātu tabulā.

Taču tas netraucēja dalībniekiem gūt prieku par atrastajiem kontrolpunktiem, par skaistajiem skatiem pa auto logu un interesanti pavadītu sestdienu.

Un nu par rezultātiem.

A klasē pirmo vietu ieguva komanda “Solot mīnus divdesmit”, iegūstot 5.vietu komandu kopvērtējumā.

Iepriekšējā posma uzvarētājiem A klasē - komandai “Pedālis grīdā, gāze sēdeklī”, šoreiz otrā vieta.

Savukārt pirmo reizi savā autofotoorientēšanās karjerā uz goda pjedestāla kāpj komanda “Avārijas brigāde”, iegūstot 3.vietu A klasē.

Šoreiz 5 komandas startēja A2 papildklasē, kurā piedalās bērni līdz 12 gadiem.

Pirmo vietu šajā klasē iegūst komanda “Zvirbuļi”.
Otrajā vietā – komanda “Resnie putni”, aiz sevis atstājot komandu “Iezemieši”, kurai tiek godpilnā 3.vieta.

Balvas šajā klasē nodrošina brauciens.lv

A+ klasē, kurā startē profesionāļu komandas, vietu sadalījums nav tāds, kā parasti.

Tā, savu kārtējo uzvaru svin komanda “Brauc un Filtrē”, iegūstot 1.vietu gan savā klasē, gan komandu kopvērtējumā.

Pēc ilgāka pārtraukuma uzvaras garšu varēs sajust arī veterānu komandas “Mēs un auto” un “Lauku draiskuļi”, ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu savā klasē.

Balvas A un A+ klasēs nodrošina a/s “Spodrība”, Jaunpils alus, atpūtas komplekss “Grantiņi”, Rūķīšu tēja, Astarte Nafta, Edīte Bēvalde.

Strausu ferma “Ratītes” piešķir mierinājuma balvu pēdējās vietas ieguvējiem – komandai “Krāsainie sapņi”.

Apsveicam visus uzvarētājus!

Visu komandu oficiālos rezultātus, brauktos ceļus skatiet sadaļā REZULTĀTI, neieskaitītās un interesantākās bildes - FOTO/VIDEO. 

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens notiks 28.aprīlī. Dosimies iepazīt Dienvidigaunijas pērles Tartu un Viljandi apkārtnē.

Pieteikšanās jau atvērta. Sacensību reģions arī zināms. Tikai līdz pirmdienai, 12.martam dalības maksa 50 eur no komandas.

Atgādinām, ka 17.martā notiks Mazais Orientēšanās brauciens «Apkārt Babītes ezeram». Reģistrācija jau darbojas https://mazais.brauciens.lv

Tumsas cienītājiem jāreģistrējas Naksts Orientēšanās braucienam "Lielais Lukturis". Reģistrācija: https://nakts.brauciens.lv


Sākusies reģistrācija uz 3.marta braucienu "Jelgava-Dobele"

Dienā, kad dzimis telefona izgudrotājs Aleksandrs Greiems Bells, dosimies autofotoorientēšanās piedzīvojumos pa Jelgavas, Dobeles, Auces apkārtni.

Ielūkosimies, kas jauns ir skatāms Jelgavas un Dobeles pilsētās, viesosimies pie vietējiem mājražotājiem, komunicēsim ar vietējiem iedzīvotājiem un, protams, to visu apvienosim ar orientēšanos pēc kartes, ievērojamu apskates objektu meklēšanu un fotografēšanos.

Sadarbībā ar Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrību "Laimiņa" ar labajiem darbiem iepriecināsim novadā dzīvojošos bērnus un jauniešus ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenes. Nepieciešamo lietu saraksts tiks nosūtīts katrai komandai uz e-pastu.

 Pasākuma norise:

Sestdiena, 3.marts
8:30 – 9:15 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:30 pirmā auto finišs

Starts - LVM Tērvetes dabas parkā, finišs - kafejnīcā "4vēji"

Lai piedalītos braucienā ir nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte un labs noskaņojums.

Brauciena reģions skatāms šeit >> 

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

 


No saldajiem Skrīveriem līdz Iecavai

Sestdien, 13.janvārī Aizkrauklē tika "ierūcināta" Lielā Orientēšanās brauciena 11.sezona.  Pavisam uz starta stājās 44 auto komandas, pārstāvot gandrīz visus Latvijas reģionus. Dažādu iemeslu dēļ finišu Vecumniekos laicīgi sasniedza 42. 
 
Jāatzīst, ne visām komandām izdevās atrast visus leģendā paslēptos kontrolpunktus. Arī slēpto kontrolpunktu - Gāguļu dižozolu (resnāko Birzgales pagastā un 33.resnāko Latvijā), izdevās atrast tikai 8 komandām. 
 
Gribam teikt lielu PALDIES mūsu atbalstītājiem - Skrīveru Pārtikas Kombinātam par saldo kontrolpunktu, radošajai darbnīcai RADADA Skrīveros, biedrībai "RADI Jaunjelgavā" un augu pasaules burvēm no SIA CADE par interesantajiem uzdevumiem, kā arī ASTARTE NAFTA par kontrolpunktu Iecavā. 
 
Diemžēl cilvēciskā faktora dēļ mums nācās anulēt Skrīveru mājas saldējuma kontrolpunktu. Esam saņēmuši atvainošanos no šī punkta saimniekiem. 
 
Esam saņēmuši arī pateicības vārdus no Iecavas sieviešu kluba "Liepas" par mūsu visu lielo ieguldījumu labdarības "krājkasītē".

Un nu par rezultātiem. 

A (tūrisma) klasē pirmo vietu ieguva komanda "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī", kura ļoti veiksmīgi startē arī nakts braucienos. 

Otrā vieta šajā klasē - komandai "Grebļa daļa", kura pēc ļoti ilga pārtraukuma nedaudz mainītā sastāvā ir atgriezusies "apritē".

Savukārt trešajā vietā ierindojās komanda "Āpsau", kuru arī var uzskatīt par veterāniem. Jāpiemin, ka šī komanda startē divatā.

Starp komandām, kas piedalās pirmo reizi, visaugstāko vietu ieņēma komanda "Un rūķītis arī", iegūstot augsto 20.vietu absolūtajā vērtējumā.

A+ klasē tika saņemti komandu "Baltic Team" un "Oi, jāpadomā!" protesti par komandas "Brauc un Filtrē" punktu ieskaitīšanu ASTARTE NAFTA kontrolpunktā. Ņemot vērā šī KP uzdevuma definīciju, tika pieņemts lēmums ieskaitīt "Brauc un Filtrē" Astartes KP, jo uzdevumā prasītais ir izpildīts.

Tā A+ klasē pirmā vieta tiek piešķirta komandai "Brauc un Filtrē".

Savukārt komandām "Baltic Team" un "Oi, jāpadomā!" tiek piešķirta dalītā 2.vieta (pamatojoties uz Nolikuma punktu 11.6.).

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir mūsu atbalstītāji - Skrīveru Pārtikas kombināts, ASTARTE NAFTA, biedrība "RADI Jaunjelgavā" un SIA "CADE".

SIA "CADE" piešķir arī mierinājuma balvu komandai "Ģimenīte", kura ieguvusi pēdējo rezultatīvo vietu.

Savukārt radošā darbnīca "RADADA" no Skrīveriem piešķir balvu komandai "Neķer kreņķi" par jautrāko feisbuka bildi no šī KP.

Par balvu saņemšanu vienosimies ar katru komandu individuāli.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka no šī gada ir mainījusies atlaides piešķiršana par atsauksmes ierakstīšanu. Turpmāk visi, kas ieraksta atsauksmi par tikko notikušo posmu, piedalās izlozē, kur viens autors saņems 25€ atlaidi dalības maksai nākamajam posmam. Atlaides kods tiks atsūtīts uz epastu. Šī atlaide nesummējas ar citām.

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens "Jelgava-Dobele" notiks 3.martā. Samazinātā dalības maksa - 50 eur no auto, ir spēkā tikai līdz pirmdienai, 22.janvārim. Reģistrācija jau atvērta.


Lielā Orientēšanās brauciena sezonas atklāšana 13.janvārī

13.janvārī tiks atklāta Lielā Orientēšanās brauciena jaunā sezona. Nākamo gadu sāksim ar Skrīveru un Iecavas puses interesantākajām vietām. Ikvienā Latvijas novadā taču ir vēl neatklātas vai sen piemirstas apskates vērtas vietas!

Meklēsim kontrolpunktus, pildīsim papilduzdevumus un, cerams, baudīsim īstus ziemas priekus un skaistus dabas skatus. 

Brauciena laikā ciemosimies arī pie mūsu atbalstītājiem. Šajos kontrolpunktos varēsiet uzzināt, kas ir RADADA, kā top īstās konfektes "Gotiņa", kā no Latvijas dabas augiem un kokiem top kosmētikas produkti un ēteriskās eļļas, ko RADA Jaunjelgavā un kā attīstās pašmāju degvielas tirgotājs "Astarte Nafta". 

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.janvāris
8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA Centrā, Aizkrauklē. Finišs - "Cafe+" Vecumniekos.

Reģistrācija uz šo braucienu jau atvērta.

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem. Pārvietošanās līdzeklis - jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis vai busiņš, kuru var vadīt ar "B" kategorijas vadītāja apiiecību. 

Dalības maksa 65* eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Pateicoties dažu komandu ieteikumiem, nākamgad tiek mainīts komandu sadalījums pa klasēm. Turpmāk A+ klasē startēs tās komandas, kuras ir ieguvušas vismaz 3.vietu kādā no Lielā Orientēšanās brauciena posmiem absolūtajā vērtējumā pēdējos 3 gados. Pārējās komandas startē A klasē. 

* - akciju laikā dalības maksa var tikt samazināta, par to var uzzināt mūsu Facebook lapā.

Sezonas dubļainākais posms noslēdzies

4.novembrī ar sirsnīgu dalībnieku savstarpējo apdāvināšanu no rīta un noslēguma balli viesnīcā “Ērgļi” noslēdzās autofotoorientēšanās 10.sezona.

Neskatoties uz dubļainiem ceļiem, kas bija īsts pārbaudījums šoferīšiem, brauciena dalībnieki spēja nezaudēt pozitīvo garu un gūt prieku, meklējot kontrolpunktus, pildot dažādos interesantos un atmiņā paliekošos papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem Ķeipenes piparkūku studijā, Road Cafe, Šūpoļu parka pirtiņā un Braku muzejā.

Ar lepnumu un prieku komandas piedalījās arī kopīgā dzīpariņa ieaušanā lielajā apmeklētāju deķī brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā “Meņģeļi”.

Pa kādai aizkustinājuma asarai dalībniekiem nobira, nododot savu mājās sagatavoto dāvaniņu Pļaviņu novada senioriem, kuri sūta mums visiem sveicienus un laba vēlējumus.

Tā kā šis bija gada noslēguma posms, tad rezultāti tika aprēķināti un uzvarētāji apbalvoti tajā pat dienā noslēguma balles laikā.

Tomēr cilvēcisku apstākļu dēļ tām komandām, kuras nebija Brakos izpildījušas uzdevumu, nevajadzīgi tika piešķirti 250 punkti 0 punktu vietā. Kļūda tika atrasta un punkti atņemti. Līdz ar to mainījās vietu sadalījums. Ceram, ka novērtēsiet, ka godīgums ir pamatvērtība.

Tā gada noslēguma posmā A+ klasē vietu sadalījums tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo četrām komandām bija vienāds punktu skaits.

Sveicam komandu “Oi, jāpadomā!” ar uzvaru šajā braucienā un 2.vietu komandu gada kopvērtējumā!

Otrajā vietā 7.posmā ierindojās komanda “Quattro Racing Team”. Tas nodrošināja 1.vietu komandu gada kopvērtējumā.

Savukārt tikai viens mazāk nobraukts kilometrs nodrošināja komandai “Gā-Zē-Bē” trešo vietu šajā braucienā.

A+ klasē komandu gada kopvērtējumā 3.vietu ieguva komanda “Brauc un Filtrē”.


A klasē vietu sadalījums 4.novembra braucienā mainījās pēc kļūdas izlabošanas.

Pirmajā vietā pelnīti ierindojās komanda “Resnie putni”. Otrajā vietā palika komanda “Zvērīgie airētāji”. Trešo vietu ieguva komanda “Lielais un Mazais”.

Apsveicam uzvarētājus!

Publicēti arī komandu veiktie maršruti un neieskaitītās bildes.

Nākamo – 11.brauciena sezonu sāksim 13.janvārī, meklējot kontrolpunktus no Skrīveriem līdz Iecavai.

Samazinātā dalības maksa 50 eur no komandas ir spēkā tikai līdz 13.novembrim. 
Reģistrācija jau atvērta.

Tāpat labprāt uzklausīsim jūsu idejas un ieteikumus, kādus papilduzdevumus un kontrolpunktus būtu jāiekļauj nākamās sezonas braucienos. Rakstiet uz inese@brauciens.lv   

 


4.novembrī orientējamies Ērgļos

Kad visi gājputni ir aizlidojuši uz siltajām zemēm, arī mēs dodamies ceļā. Šogad pēdējo reizi - 4.novembrī no Aizkraukles līdz Ērgļiem.

Aizraujošs autofotoorientēšanās ceļojums pa putnu pēdām. Kā vienmēr, būs orientēšanās pēc kartes, dažādi interesanti kontrolpunkti, papilduzdevumi un “putnu ...”. Bet tas lai paliek noslēpums :)

Saldā pieturvieta Ķeipenes piparkūku studijā, ciemošanās Šūpoļu parkā dos spēkus veiksmīgi izpildīt uzdevumus Braku muzejā, ieaust savu stāstu brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā "MenģeļI' un turpināt ceļu pārējo kontrolpunktu meklējumos.

Starts: Aizkraukle, IGA centra stāvlaukums / reģistrācija kafejnīcā PANNA (Aizkrauklē).

Finišs: viesnīca "Ērgļi".

Reģistrācija ir atvērta.

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 4.novembris

8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

 

Sprīdīša Laimīgajā zemē pie laimīgiem cilvēkiem

Aizvadītajā sestdienā prāvs pulciņš Lielā Orientēšanās brauciena dalībnieku devās laimi meklēt Tērvetes, Auces un Elejas pusē, sirsnīgus, čaklus un laimīgus cilvēkus satikt.

Prieks par atrastajiem kontrolpunktiem, dažādu gardumu degustēšana un sarunas ar kontrolpunktu saimniekiem, tad neliels pārdomu un klusuma brīdis Vecauces ev.lut.baznīcā, un atkal jau došanās ceļā.

Dažādi “āķīgie” un smieklīgie kontrolpunkti, uzdevumi Vilces muižā, laimes asaras par palīdzīgas rokas sniegšanu līdzcilvēkiem Elejā, Lietuvas pierobežas mazo pilsētu un ciemu šarms, sirreālā sajūta Abgunstes muižā un finišs Pūteļkrogā klāt. Vai bijām Sprīdīša Laimīgajā zemē?

Taču brauciena dalībnieki ne tikai devās pa Sprīdīša pēdām, bet arī sacentās savā starpā – kurš būs precīzāks un atjautīgāks.

Tā A+ (profesionāļu) klasē savas spējas orientēties un precīzi izpildīt uzdevumus pierādīja komanda “Quattro Racing Team”, savu uzvaru un apbalvojumu kolekciju papildinot ar iegūto pirmo vietu. Nedaudz mazāk veiksme uzsmaidīja komandai “Oi, jāpadomā!”, kas ierindojās otrajā vietāTrešās vietas ieguvēji – komanda “Laižam”, iekaroja goda pjedestālu, apsteidzot vairākas pieredzējušas profesionāļu komandas.

Savukārt A (tūrisma) klasē vietas savā starpā sadalīja savā klasē pieredzējušas komandas “Avārijas brigāde”, “Gā-Zē-Bē” un “Čonkas”, iegūstot attiecīgi pirmo, otro un trešo vietu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kocinieks.lvPiparmētru namiņštulpju dārzs “Viestardi”, brauciens.lv.

Visu komandu rezultāti, nobrauktie maršruti redzami sadaļā REZULTĀTI, bet skaistākās un neieskaitītās bildes - sadaļā FOTO/VIDEO

Tiekamies 4.novembrī braucienā “Aizkraukle-Ērģļi”!
Reģistrācija jau atvērta. Līdz 9.oktobrim spēkā samazinātā dalības maksa -50 eur no auto. 

 

Domā par 2018. gadu?

Limitēts piedāvājums – abonements jāpiesaka »» info@brauciens.lv, norādot komandu un maksātāja rekvizītus.


30.septembrī - ceļojums uz Sprīdīša Laimīgo zemi

30.septembrī dodies kopā ar mums aizraujošā autofotoorientēšanās braucienā "Sprīdītis", kura laikā, orientējoties un fotografējoties, apceļosim Latvijas pierobežu Tērvetes un Elejas pusē, kā arī meklēsim paslēptos kontrolpunktus pie mūsu kaimiņiem - lietuviešiem Šauļu apkārtnē.

Ar interesantiem uzdevumiem un stāstiem mūs sagaidīs Vilces muižakokapstrādes darbnīca "Amatnieki" un "Viestardu" tulpju dārza saimnieki Kroņaucē, bet īpašu pārsteigumu katrai komandai būs sagādājusi Vecauces ev.luterāņu baznīca. Par garšu kārpiņu lutināšanu brauciena laikā gādās kūku cepēja Inga Eglīte un z/s "Vainadziņi" (Nr.6).

Brauciena laikā darīsim arī labos darbus, ar dāvanām iepriecinot Elejas bērnu un jauniešu centru, kā arī palīdzot Abgunstes muižai atdzimt par gaismas pili, ar pašu sarūpētām mākslas grāmatām liekot pamatus muižas bibliotēkai.

Iespējams, ceļojuma beigās sapratīsim, kādēļ tieši Tērvetes apkārtne iedvesmoja Annu Brigaderi sarakstīt pasaku lugu "Sprīdītis".

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrē savu komandu "Sprīdīša" braucienam un tiekamies startā!

Starts - LVM Tērvetes dabas parka stāvlaukumā, finišs - Pūteļkrogā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 30.septembris
09:00 – 09:40 reģistrācija
09:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
17:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 3.oktobris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 4.oktobris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dosimies pa Sprīdīša pēdām Laimīgās zemes meklējumos!

Saaremaa ieņemta / rezultāti ir klāt!

12.augusta rītā 50 auto komandas no Latvijas devās iekarot kaimiņu - igauņu populārāko vasaras tūrisma galamērķi - Sāremā un Muhu salas.

Divu dienu laikā tika meklēti un fotografēti neskaitāmi apskates objekti un krustu-šķērsu izbraukātas abas salas . Viena no komandām savā atsauksmē par piedzīvoto uz salām nosauca šo braucienu par Sāremā valsi. Un tam nevar nepiekrist - kontrolpunkti bija jāmeklē pie bākām, baznīcām, pilsdrupām, vējdzirnavām, ceļmalās, purvos un pludmalēs, viegli un brīžiem grūti sasniedzamās vietās. Arī neparedzamie laikapstākļi - saule, kas mijās ar pēkšņu tumsu dienas laikā un spēcīgu negaisu - lika dalībniekiem "dejot valsi" arī pa peļķēm.

Otrās dienu finišu veiksmīgi sasniedza 49 komandas.

Goda pjedestāls izskatās šādi:

A+ (profesionāļu) klasē 1.vieta - komandai "Oi, jāpadomā!", 2.vieta - "Dažiem dadžiem", 3.vietā ierindojas "Quattro Racing Team".

Savukārt A (tūrisma) klases vietu sadalījums ir sekojošs: 1.vieta - komandai "Sudraba bulta", 2.vietā - "Gā-Zē-Bē", bet trešo vietu ieņem komanda "Cietu seju".

Pirmās vietas ieguvēji abās klasēs saņem 40 eur atlaidi dalības maksai, otrai vietai abās klasēs - 30 eur atlaide dalības maksai, bet 3.vietas ieguvējiem - 25 eur atlaide dalības maksai kādā no mūsu rīkotajiem braucieniem 2017./2018.gadā. 

Apsveicam uzvarētājus!

  Jau var pieteikties uz nākamo posmu (sacensību reģions), var pieteikties arī uz nākamo nakts posmu...


Sāremā sala divās dienās

Nomaini savu ikdienas steigu pret piedzīvojumiem bagātu brīvdienu izbraucienu ārpus Latvijas!

Dodies kopā ar mums divu dienu ekspresekskursijā uz Sāremā salu Igaunijā!

12.-13.augustā Lielā Orientēšanās brauciena laikā apmeklēsim un izzināsim gan "obligāti" apmeklējamos salas tūrisma apskates objektus, gan arī ielūkosimies Sāremā apslēptākajās vietās, kuras nav iekļautas tūrisma ceļvežos, bet tomēr arī ir apskates vērtas. 

Taču tas, protams, nebūs vienkāršs apskates brauciens - visos objektos atradīsies kontrolpunkti, kuri būs jāatrod un "jāatšifrē" pēc mūsu dotajām norādēm un fotomirkļiem.  Tā būs autofotoorientēšanās!

Pirmajā dienā sacensību režīmā būs jānobrauc 7 stundas, otrajā - 4 stundas. 

12.augusta plāns

Starta vieta map.ee/

11:00 - 11:40 reģistrācija 
11:40 sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs kempingā

13.augusts

11:00 pirmā auto starts kempingā
15:00 pirmā auto finišs turpat, kur pirmās dienas starts map.ee/  

Biļetes uz prāmi (pirmajā dienā no Virtsu uz Kuivastu, otrajā otrādi) ir iespējams iegādāties jau tagad internetā www.praamid.ee/cp/#/trip/  Iesakām to darīt laicīgi.

Nakšņošanai (kas vienlaicīgi ir arī pirmās dienas finišs un otrās dienas starts) ir norezervēts kempings www.kipikoovi.ee/index_lat.html

Teltsvietas 2 eur/pers. būs brīvi pieejamas bez iepriekšējas rezervācijas.

Vakariņu un brokastu piedāvājums katrai komandai tiek nosūtīts uz tās reģistrēto e-pastu. Ja kāds nav saņēmis, rakstiet uz inese@brauciens.lv.

Tā kā visas kempinga mājiņas un gultas šajā vietā ir aizņemtas, tuvākais kempings, kas piedāvā gultasvietas un kempinga mājiņas dalībniekiem ir www.ratsukievari.ee.

Tie, kuri vēlēsies nakšņot ārpus kempinga, varēs droši to darīt. Galvenais laicīgi ierasties uz svētdienas startu. 

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Reģistrējies un izbaudi Igaunijas salu skarbo dabu kopā ar mums!

 

Madonas augstās virsotnes ir iekarotas 

10.jūnijā 83 komandas startēja Degumnieku lidlaukā, lai apceļotu Madonas, Cesvaines un Lubānas novadus. Ļaudonas pagasta netradicionālajā saimniecībā "Bieles" finišēja 79 komandas. 

Putekļi, līkumainie Gaiziņkalna ceļi, skaisti skati, viesmīlīgi un dzīvespriecīgi "dzīvo" kontrolpunktu saimnieki un vasaras ģimenes ekskursijas vērti tūrisma apskates objekti - apmēram šādi varētu raksturot Madonas Lielo Orientēšanās braucienu.

8 stundas bija krietni par maz, lai redzētu visu un paviesotos pilnīgi visās saimniecībās, kuras 10.jūnijā bija vērušas vaļā durvis autofotoorientēšanās dalībniekiem. Pilnīgi visus uzdevumus izpildīt un savākt visus kontrolpunktus nevarēja neviens.

A+ (profesionāļu) klasē savas izcilās orientēšanās un stratēģijas plānošanas spējas pierādīja ilggadējie "top" braucēji - komandas "Baltic Team" un "Brauc un Filtrē", uz goda pjedestāla attiecīgi ieņemot pirmo un otro vietu. Savukārt trešajā vietā ierindojās komanda "Mēs un auto",atstājot "aiz strīpas" vairākas "top" komandas.  

Sava novada ceļu pārzināšana un atpazīstamie kontrolpunkti ir ieviesuši loģisku vietu izkārtojumu A (tūrisma) klasē - pirmo vietu iegūst komanda "Sudraba bulta", otrajā vietā atstājot komandu "OK Arona". Abas šīs komandas ir no Madonas novada. Trešajā vietā komanda "Krasnaja tapočka" no Rīgas. 

Apsveicam uzvarētājus! 

Balvas uzvarētājiem piešķir Madonas novadsCesvaines Alus DarītavaBrīvdienu māja "Piekūni"ASTARTE-NAFTAIK "55 mārītes"

Komanda "Mēs un auto" iegūst balvu no Brīvdienu māja "Piekūni" par goda pjedestāla "iekarošanu".

4.vietas ieguvēji - komanda "Daži dadži" (Egita Puida) saņem balvu no viesu mājas "Kālezers".

Visu dalībnieku vārdā "PALDIES" sakām arī pārējiem: Reķu KalnsMadonas AlusPiemājas saimniecība RozasVisitMadonaLubāna mitrāja informācijas centrsBērzaune, LatviaLVM Kalsnavas arborētums, trušu dārzam "Sveķi", Inesei Mailītei par ziedu performanci, Sarkaņu bibliotēkai, A.Bieziņa muzejam, AG Capital, veikalam "Papīrs", laikrakstam "Stars".

Savukārt visiem ir iespēja ierakstīt atsauksmi par piedzīvoto.

Dārgie dalībnieki, kuri nespēja normāli atrast svarīgāko punktu 10.jūnijā – finišu, un vēl pat pamanījās izteikt nepamatotus un skaļus pārmetumus! Apskatiet kartes fragmentu vēlreiz!!!

 

 

Iesildīšanās vasarai Madonā 10.jūnijā

Ar ko katram no jums asociējas Madona? Daži saka, ka te nekā interesanta nav - tikai Gaiziņš un iespēja paslēpot ziemā.  

Piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā "Madona", radi apvērsumu savos priekšstatos par šo novadu Vidzemē un papildini savu fotoalbūmu ar jaunām bildēm!

8 stundu laikā krustu-šķērsu tiks izbraukāts viss Madonas novads, nedaudz paciemojoties arī kaimiņu novados, meklēti un fotografēti kontrolpunkti, apmeklēti vairāki mājražotāji, pie kuriem varēs ne tikai nodegustēt, bet arī nopirkt ko garšīgu.

Būs dažādi papilduzdevumi, leģendas brauciens, slēptais kontrolpunkts un pilsētas medības Madonā. Spēj tik izstrādāt savu stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu.

Starts - Degumnieku lidlaukā Ošupes pagastā, Madonas novadā.

Finišs šoreiz pie mums-organizatoriem mājās - netradicionālajā saimniecībā "Bieles", kur būs iespēja sarīkot pikniku ar saviem groziņiem.

Gan pirms brauciena, gan arī pēc tā ikviens var palikt pie mums bez maksas teltīs.

Sestdiena, 10.jūnijs 

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrējies, kāp mašīnā un dodies atklāt jaunus horizontus tepat Latvijā!

P.S. Brīdinām - autofotoorientēšanās var izraisīt pozitīvu atkarību!


"Vaiņode 2017" rezultāti ir klāt!

Vaiņodes lidlaukā startēja un Palangas pusē finišēja 60 komandas. Ir aprēķināti un publicēti oficiālie rezultāti. Savukārt dalībnieki var uzrakstīt savas atsauksmes par piedzīvoto un redzēto, saņemot 7€ atlaidi dalībai nakamajā posmā. Tāpat darbojas reģistrācija uz nākamo Lielā Orientēšanās brauciena posmu ar samazināto dalības maksu, kas notiks 10.jūnijā Madonas novadā.

Tāpat mūsu FaceBook lapā publicētas neieskaitītās un interesantākās bildes.

 


29.aprīļa auto piedzīvojums

29.aprīļa Lielajā Orientēšanās braucienā dosimies pretī piedzīvojumiem Latvijas pierobežā, meklēsim interesantākos un iepriekš nezināmos apskates objektus senās kuršu zemēs - Ceklī, Duvzarē, Bandavā, vēsturiskajā Žemaitijas novadā Lietuvā.

Tikai tas nebūs parasts brauciens -  pēc organizatoru izsniegtās orientēšanās kartes pašiem būs jāatrod šie objekti un pie tiem jānofotografējas. Lielākai jautrībai būs jāveic arī dažādi interesanti papilduzdevumi. Garlaicīgi nebūs!

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem, jākāpj vieglajā automobilī, jāpaņem līdzi digitālais fotoaparāts un attiecīgā reģiona karte. Jā, nepieciešams arī labs garastāvoklis!

Starts - Vaiņodes lidlaukā.

Finišs -  atpūtas kompleksā HBH Žibininkai, Lietuvā 

Reģistrē savu komandu šeit!

Pasākuma norise:
Sestdiena, 29.aprīlis

9:00 – 9:40 reģistrācija
9:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ceļo kopā ar mums!

Ventspils posmā visu izšķīra kilometri

11.martā Lielais Orientēšanās brauciens Ventspils pusē pulcēja 79 komandas.

Ar gardiem mājas vīniem dalībniekus cienāja Grodu māju vīnu saimnieks Ugālē. Savukārt sirdī paliekošu siltumu un dāvināšanas prieku ikviens varēja izjust Labo darbu kontrolpunktā invalīdu biedrībā "Labas pārmaiņas".

Lai atrastu kontrolpunktus Ventspilī, komandām bija jāatrisina neliels "burtu mežģis" un jāliek lietā skolā iegūtās zināšanas matemātikā.

Ceļu apstākļu iespaidā tika pieņemts lēmums neiekļaut daudzus KP uz grants ceļiem, lai dalībniekiem nebūtu jālauž savi auto. Tas deva iespēju ļoti daudzām komandām savākt visus kontrolpunktus un izpildīt visus papilduzdevumus.

Tādēļ brauciena rezultāti ir ļoti blīvi, un vietu sadalījumu noteica nobrauktie kilometri.

Blīvo rezultātu dēļ ir pieņemts lēmums par odometra 1 km toleranci - vienādu punktu gadījumā komandas saņem vienādu vietu, ja odometrs neatšķiras vairāk par 1km no pirmās šīs pašas vietas ieguvēja.

 

 

Komandas "Brauc un Filtrē" un "Quattro Racing Team" iegūst 1.vietu A+ klasē 

3.vietu A+ klasē iegūst komandas "Oi, jāpadomā!" un "Kalve".

Savukārt A klasē vietu sadalījums ir šāds:

1.vietā - komandas "Lieliskais 4-nieks" un "Laižam"

3.vietā - komanda "Plāns C".

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Astarte Nafta", Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks, Ventspils pludmales akvaparks, Ventspils piedzīvojumu parks.

Mierinājuma balvu no Grodu māju vīna saimnieka saņem pēdējās vietas ieguvēji - komanda "Gandrīz ieradušies".

Skatamies rezultātu sadaļā, apskatam arī neieskaitītās bildes, aplūkojam smukākās, rakstam atsauksmes un reģistrējamies nākamajam posmam. 

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens notiks 29.aprīlī Vaiņodē. Brauksim apskatīt Lietuvu un Latvijas pierobežu. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 17.martam ir spēkā samazinātā dalības maksa - 50 eur no komandas. Ierakstot atsauksmi par Ventspils braucienu, saņem 7 eur atlaidi.

 


11.martā - «Ventspils 2017»

Pēc sieviešu dienas svinībām īstais laiks brīvdienām svaigā gaisā Ventspils pusē kopā ar draugiem un ģimeni.

11.martā dodies Lielajā Orientēšanās braucienā no Usmas līdz Ventspilij, meklējot paslēptus kontrolpunktus, piedaloties Ventspils pilsētas medībās, fotografējot neparastas vai vienkārši skaistas vietas un lietas, ķerot vēju jūras malā un pavadot pozitīvu emociju pilnu dienu.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 11.marts
8:30 – 9:15 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīca “Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.
Finišs - "Zaķu krogs" Jūrkalnē.

Dalības maksa - 65€ no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Apceļo Latviju kopā ar mums!


Rozentāls, “gotiņas” un Lietuvas pierobeža

Dalies

28.janvārī - ķīniešu jaunā gada pirmajā dienā 63 Lielā Orientēšanās brauciena komandas metās piedzīvojumos Saldus pusē.

Autofotoorientēšanās 10.jubilejas sezonas pirmā brauciena maršruts veda uz saldāko Kurzemes pilsētu Saldu, kur Saldus pārtikas kombinātā tika piedzīvoti īsti salduma mirkļi, izgaršojot populārās konfektes “Gotiņa” un citus kombinātā ražotos saldumus.

Taču Saldus ir arī latviešu nacionālās glezniecības pamatlicēja Jāņa Rozentāla dzimtene. Par godu mākslinieka 150.jubilejai, kas tika svinēta 2016.gadā, komandām tika dots uzdevums atrast Rozentāla pēdas Saldū.

Īpaši sirsnīgus pateicības vārdus saņēmām no Saldus TIKS centra un Sociālā dienesta par atvestajām dāvanām dienas centriem un trūcīgajām ģimenēm, kā arī katras komandas radošajiem darbiņiem.

Pēc kārtīgas Saldus pilsētas apskates dalībnieku maršruts turpinājās Lietuvas virzienā, kur Mažeiķu apkārtnē bija paslēpti vairāki apskates vērti kontrolpunkti.

Par godu jaunajam Gaiļa gadam komandu papilduzdevums šoreiz bija nofotografēties ar īstu gaili rokās. Palasot dalībnieku atsaukmes, šis uzdevums dažām komandām izvērtās par jautru un neaizmirstamu piedzīvojumu.

Finišā Rančo krodziņā atgriezās visas 63 komandas.

"Saldus-Lietuva" brauciena vietu sadalījums pa klasēm

A+ klase

1.vieta - komanda “Brauc un Filtrē”
2.vieta - komanda “Baltic Team”
3.vieta - komanda “Quattro Racing Team”

A klase

vieta - komanda “Fantastic Four”
vieta - komanda “Zvērīgie airētāji”
vieta - komanda “Čonkas”

Apveicam uzvarētājus!

Saldā posma uzvarētājiem balvās arī saldas dāvanas no Saldus pārtikas kombināta un Saldus TIKS centra.

Oficiālie rezultāti un veiktie maršruti
Publicētas arī neieskaitītās un smukākās bildes.

Rakstiet savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, pretī saņemot 7 eur atlaidi dalībai nākamajā posmā, kas notiks 11.martā Ventspils pusē. Starts / finišs kafejnīcā "Serpentīns" pie Strazdes baltās baznīcas. 

Bez tradicionālajiem kontrolpunktiem būs arī Ventspils pilsētas medības, papilduzdevumi, komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem, jūra un vējs matos. 

Reģistrācija jau atvērta. Šobrīd un pavisam neilgu laiku ir spēkā samazinātā dalības maksa – 50 eur no auto. Pasteidzies!

 

2017.gada sezonas atklāšana 28.janvārī

Ar ceļojumu uz „zemi starp Skrundu un Zemgali” 28.janvārī tiek atklāta Lielā Orientēšanās brauciena desmitā jubilejas sezona.

Kopā ar mums – organizatoriem, dosimies pretī piedzīvojumiem Saldus pusē, Kurzemes saldākajā pilsētā ķersim medus pilienus un meklēsim nezināmo pēc teritorijas mazākajā Telšu apriņķī Lietuvā.

Lielais Orientēšanās brauciens – tā ir orientēšanās pēc kartes, jautri uzdevumi, meklēšana un fotografēšanās visneparastākajās vietās, citādākas Lietuvas atklāšana, kā arī daudz pozitīvu emociju visas dienas garumā.

Starp citu, tieši Saldus pusē – Nīgrandē 2011.gadā „Pavasara rallijā” tika uzsākta labo darbu tradīcija. Tad pie noderīgām grāmatām un lietām tika Nīgrandes pagasta bibliotēka. Arī nākamgad mēs turpināsim!

Ilgi nedomā un reģistrējies jaunam izaicinājumam!

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 28.janvāris
8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 31.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 1.februāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts un finišs - Rančo krodziņā  Rīga-Liepājas šosejas 136.km.


Pasaule ir pārāk liela, lai neļautos kārdinājumam to atklāt un iepazīt.
 

Gads ir noslēdzies, "Divu krastu" uzvarētāji noskaidroti

Izrādās, ka ceļš no Aizkraukles līdz Līvāniem nav vienmuļš un garlaicīgs. Piedaloties Lielajā Orientēšanās braucienā „Divi krasti”, ikviens tā dalībnieks varēja pārliecināties, cik daudz interesanta un brīžiem pat nezināma var atrast šajā Latvijas gabaliņā. Un cik viesmīlīgi, radoši un uzņēmīgi ļaudis dzīvo Daugavas krastos!

Tradicionālie labie darbi ĢAC „Saulstarti”, Likteņdārzā un cilvēkiem uz ielas sagādāja daudz siltu mirkļu ne tikai dāvinātājiem, bet arī dāvanu saņēmējiem. Ne vienmēr vajag gaidīt Ziemassvētkus, lai sasildītu sirdis, vai ne?

Un nu par pašu orientēšanos. Šķiet, ka šajā braucienā kontrolpunkti bija viegli sasniedzami, saskatāmi un fotografējami. Komandām atlika tikai izvēlēties pareizo stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu. Tas arī radīja interesantu izkārtojumu rezultātos.

A+ klasē pirmo vietu ieņēma komanda „Baltic Team”.
Otrajā vietā – komanda „Štepselētāju atgriešanās”.
Savukārt trešo vietu izcīnīja „Lidojošā varde”.

A klasē vietu sadalījums ir šāds:
1.vieta – „Pretējais virziens”.
2.vieta – „Zvērīgie airētāji”.
3.vieta – „Aaa-Uuu”.

Apsveicam uzvarētājus!

Nu jau tradicionāli gada pēdējā posmā notiek arī noslēguma balle ar rezultātu paziņošanu.

Fanfarām skanot Smeceres kroga mūzikas klubā neilgi pirms pusnakts tika sveikti uzvarētāji!

Sakām lielu paldies „Divu krastu” atbalstītājiem – „Astarte Nafta”Odzienas muižas pilsbrūzim, alus darītavai „Bursh”Turku pirts ciema ļaudīm, salonam „Trejdeviņi pūri”, z/s JANAVASLīvānu pilsētai, biedrības „Baltaine” radošajai mājai.

Tāpat gribam teikt milzīgu paldies Madonas improvizācijas teātra vadītājai Inesei Zīlei un viņas meitenēm par noslēguma pasākuma vadīšanu, Zitai Bielei par skaisto zāles noformējumu, Dzintaram Bielem par tehnisko atbalstu, Smeceres krogam par viesmīlību, konditorejai "Raušu meistars" par kliņģeri un visiem dalībniekiem par piedalīšanos un siltajiem vārdiem.

Tiekamies 2017!

Pirmais 2017.gada brauciens notiks 28.janvārī. Reģions – Saldus/Lietuva.

Reģistrācija ir atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR/auto ir spēkā tikai šonedēļ, līdz 16.decembrim. Ierakstot atsauksmi par Daugavas krastos piedzīvoto, saņemsiet 7 eur atlaidi dalības maksai.

Rezultātu sadaļā varat skatīt visu komandu rezultātus un veiktos maršrutus. Publicēts arī gada kopvērtējums. Visi jautājumi par rezultātiem uzdodami uz epastu: info@brauciens.lv


 

Lielais Orientēšanās Brauciens "Divi krasti" - 10.decembrī

2016.gada pēdējais Lielais Orientēšanās Brauciens norisināsies abos Daugavas krastos no Aizkraukles līdz Līvāniem.

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA centrā, Aizkrauklē, finišs - Smeceres kroga mūzikas klubā Madonas novadā. 

Pēc finiša - noslēguma balle Smeceres kroga mūzikas klubā ar izklaides programmu, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu.

Interesantas vietas, skaisti Daugavas skati, vēstures iepazīšana, neparasti uzdevumi ar Ziemassvētku "garšu" un daudz kas cits gaidīs brauciena dalībniekus "Divos krastos".

Tradicionālie Labie darbi šoreiz mūs visus gaida Likteņdārzā un ģimenes atbalsta centrā "Saulstari" Salas novadā. Par to informācija vēl sekos.

Viss, kas ir nepieciešams, lai piedalītos šajā aizraujošā ceļojumā gar Daugavas krastiem - vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 10.decembris

8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Ierakstot savas atsauksmes par Talsu piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

Gaidīsim startā!  

Brauciens apkārt Talsiem noslēdzies

Daudz smaidošu seju un samirkušu drēbju finišā. Tā noslēdzās 8.oktobra "Talsu serpentīns" - brauciens, kura laikā komandas pabija Talsos, Dundagā, Kaltenes jūrmalā, Valdemārpilī un citās apskates vērtās vietās, meklējot paslēptos kontrolpunktus.

Ne mazums jautrības un izbrīna vietējos iedzīvotājos raisīja brauciena papilduzdevumi ar zosu ganīšanu un sīpolu virtenēm. Apbrīnas vērta ir arī komandu izdoma un atjautība šī uzdevuma izpildē.

Paldies "Lubeco" gardumu ražotājiem, vīna darītavas "Vējkalnietis" saimniekiem un Mārtiņa koku fabrikas saimei par viesmīlību un atvērtību.

Tā kā kontrolpunktu izvietojums uz kartes un to daudzums ļāva daudzām komandām finišēt stipri ātrāk par noteikto kontrollaiku, komandu izkārtojumu rezultātu tabulā šoreiz noteica nobrauktie kilometri. 

Profesionāļu jeb A+ klasē par uzvarētājiem kļuva komanda "Brauc un Filtrē".

Otrajā vietā palika "Lauku draiskuļi".

Trešajā vietā jaunpienācēji profesionāļu klasē - komanda "Kalve".

Tūrisma jeb A klasē pirmo vietu ieguva komanda "Nu tik būs!"

Otrajā vietā - "Trakie irši".

Savukārt komandai "Vazaņķi" - trešā vieta.

Apsveicam!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Lubeco"Mārtiņa koku fabrika un vīna darītava "Vējkalnietis".

Rezultātu sadaļā varat redzēt visu komandu oficiālos rezultātus un veiktos maršrutus. Savukārt neieskaitītās bildes var redzēt foto/video daļā.

Nākamais brauciens - 10.decembrī. Reģions - Aizkraukle-Līvāni.

Finišā - gada noslēguma balle ar dejām, izklaidēm, galdiņiem, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu. Par to informācija sekos.

Reģistrācija uz 10.decembra braucienu jau atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto - tikai līdz 14.oktobrim ieskaitot.

Ierakstot savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

 

"Talsu serpentīns" - 8.oktobrī

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Talsi, Dundaga, Roja, Mērsrags un Engure – šāds būs 8.oktobra Lielā Orientēšanās brauciena mērķis.

Katrs no mums kaut vienreiz ir bijis kādā no šīm vietām. Bet vai visi zin, ar ko var lepoties katrs no šiem novadiem?

Tā, Talsi jeb villa Talse, ir slaveni ar saviem deviņiem pakalniem. Talsus par savu dzimšanas vietu sauc dziedātāji Jānis Stībelis, Intars Busulis, Linda Leen un mūziķis Raimonds Tiguls.

Savukārt vienā no vissausākajiem apgabaliem Latvijā – Dundagā savu bērnību ir pavadījis Krišjānis Barons. Bet dundadznieks Arvīds Blūmentāls bijis pasaules slavens krokodilu mednieks.

Tie ir tikai daži interesanti fakti par brauciena reģionu.

8.oktobrī ikviens varēs uzzināt un ieraudzīt vēl daudz ko jaunu un nezināmu, jo tā būs neparastu, interesantu, vēsturisku kontrolpunktu meklēšanas un fotografēšanas spēle.

Piedalīties Lielajā Orientēšanās Braucienā „Talsu serpentīns” var ikviens, kura rīcībā ir vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un vismaz 2 cilvēku komanda. Droši ņemiet līdzi arī bērnus, jo viņiem šīs neparastais brauciens var kļūt par īstu piedzīvojumu!

Reģistrācija jau darbojas. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējā braucienā piedzīvoto, saņem 7 EUR atlaidi.

Starts un finišs kafejnīcā „Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Braucam uz Talsiem!


Munameģis ir iekarots


13.augustā Ļeņina laukumā Zeltiņu karabāzē 75 komandas no Latvijas un Igaunijas devās iekarot Munameģi.

Taču šoreiz stāsts nav par Munameģi, bet gan par mūsu dalībnieku sirsnību, dāsnumu, atvērtību un pozitīvismu.

Milzīgu paldies visiem saka Zeltiņu muzejs, kas nu ir ticis pie unikāliem padomju laika eksponātiem, par kādiem muzeja vadītāja Sandra nevarēja pat sapņot.

Savukārt topošajam Apes centra Vietrādim/virzienrādītājam sacensību laikā komandas saziedojušas 366,89 eur!

Arī Bejas novadpētniecības muzejs un Jaunlaicenes muižas muzejs teica tikai tos labākos vārdus par dalībnieku atraktivitāti un sirsnību, pildot muzeju dotos uzdevumus. Tagad katra komanda zinās vismaz vienu malēniešu vārdu!

Pateicības vārdus no Labo darbu konrolpunktiem varat izlasīt sadaļā „Labie darbi”.

Bet nu par pašu orientēšanos. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm finišā, kontrolpunktu atrašana nesagādāja grūtības lielākai daļai komandu. Traucēja tikai lietus.

Neliela aizķeršanās bija profesora Alvila Buholca piemiņas vietā, kur kontrolpunkts bija jāmeklē uz informācijas stenda.

Tāpat vairākām komandām radās misēklis ar Aleksandra paviljonu Alūksnē: neuzmanības dēļ fotografēts tika Eola templis parkā.

Profesionāļu klases komandām bija iespēja savākt pilnīgi visus kontrolpunktus.

Taču komandai „Baltic Team” šoreiz uzsmaidīja īpaša veiksme, iegūstot vērtīgos papildpunktus gan par bonusa bildi ar ugunsdzēsējiem, gan atrodot paslēpto trofeju Pededzes pasaku takā. Kopā ir iegūti 18449 punkti un pirmā vieta A+ klasē.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Brauc un Filtrē” ar 18049 punktiem un īsāku nobraukto maršrutu – 384 km.

Savukārt trešajā vietā – apvienotā komanda „Štepselētāju atgriešanās/Daiļie”, kurai arī ir 18049 punkti, taču garāks nobrauktais maršruts - 433km.

Tūrisma jeb A klasē vietas sadalījās šādi:

Pirmo vietu pārliecinoši iegūst komanda „Kraukļi lido” – viņiem 17749 punkti. Ar savu sasniegto rezultātu „Kraukļi lido” ieņem 5.vietu brauciena kopvērtējumā un iekļūst A+ klasē.

Otrajā vietā „Gulbīši &Co” ar 17449 punktiem. Komanda ieņem 7.vietu kopvērtējumā un arī iekļūst A+ klasē.

Trešajā vietā komanda „Klejotāji”. Viņiem 17199 punkti un mazāks nobraukums.

Apsveicam uzvarētājus!

Pirmo vietu ieguvējiem katrā klasē balvas no „Virši-A”.

Visus rezultātus skatiet rezultātu sadaļā.

Nākamais brauciens „Talsu serpentīns” – 8.oktobrī. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 22.augustam spēkā samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto. Ierakstot atsauksmi par braucienu uz Munameģi, saņem 7 EUR atlaidi.
 

Ja piedalījies mūsu braucienā un tas patika, nospied Patīk šī lapa (ja tur redzams uzraksts Patika, tas nozīmē, ka spiest nevajag!) un Dalies pogas tepat lapas kreisajā pusē, lai par mūsu izklaidi uzzina vairāk cilvēku.

 

Braucam uz Munameģi!


13.augustā nesēdi mājās - piedalies Lielajā Orientēšanās Braucienā un iepazīti seno Atzeles novadu un Dienvidigauniju, kur senais savijies ciešā un harmoniskā saiknē ar mūsdienām.

Būs neparasti, interesanti kontrolpunkti, uzdevumi, dabas vērošana un vēsturisko vietu apciemošana, kas šīs sacensības pārvērtīs par īstu piedzīvojumu ar „odziņām un cietajiem riekstiem”.

Jā, un Lielais Orientēšanās Brauciens aizvedīs jūs arī uz leģendāro igauņu Munameģi! Kaut reizi dzīvē taču tur ir jānokļūst!

Starts un finišs - bijušās PSRS kodolraķešu bāzē Zeltiņos, Alūksnes novadā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.augusts
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 16.augusts
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 17.augusts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Reģistrācija jau rit pilnā sparā. Dalības maksa – 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējo brauciena posmu, saņem 7 EUR atlaidi.

Viss, kas ir nepieciešams, lai veiksmīgi startētu braucienā "Uz Munameģi", ir automobilis, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, rakstāmpiederumi, transportieris, cirkulis, jautra kompānija un labs garstāvoklis.

Munameģi – mēs nākam!

 


 

Oficiālie rezultāti ir klāt!

Sausas kājas! Šādu apgalvojumu noteikti nevarēja dzirdēt 11.jūnija Lielā Orientēšanās Brauciena 105 finišējušo komandu dalībnieku vidū.

Izņēmumi tikai apstiprina likumsakarības – 11.jūnija slapjais brauciens bija viena no retajām reizēm 7 gadu laikā, kad sacensību laikā bija slikti laikapstākļi. Ūdens no gaisa, ūdens purvos, upēs un jūrā.

Tomēr tas nemazināja azartu, smieklus un pozitīvās emocijas, ieelpojot brīnišķīgo lavandu smaržu „Lillas lavender” lavandu laukos, pildot uzdotos uzdevumus un meklējot rūpīgi paslēptos kontrolpunktus. Visgrūtāk komandām gāja ar viena kontrolpunkta meklējumiem Limbažu pilsdrupās. Tas bija „paslēpies” no vērīgajām dalībnieku acīm tieši viņu acu priekšā – pie pilsdrupu sienām.

 

Vairākām komandām grūti bija atrast arī „paslēpto” kontrolpunktu Salacgrīvas promenādē – atpūtas soliņu, kas atradās pāris metru attālumā no Salacgrīvas bākas. Vērīgākie spēja šajā vietā saskatīt pat vairākas bākas un pie tām nofotografēties.

Arī īpašais ar jūru saistītais papilduzdevums – bāku kolekcionēšana izvērtās par izzinošu un interesantu piedzīvojumu, jo ne visām bākām varēja piekļūt klāt, kas komandām lika likt lietā savu izdomu un attapību.

Slēpto rēķināmo kontrolpunktu Augstrozes pilsdrupās aprēķināt un atrast varēja tikai komanda „Štepselētāju atgriešanās”.

Ļoti sirsnīgs un atmiņā paliekošs bija labo darbu kontrolpunkts pansionātā „Pērle”, kura iemītniekiem dalībnieki bija sagatavojuši dāvanas – gultasveļu, segas, spilvenus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Arī radošā mājasdarba kontorlpunkts vides izglītības centrā Ķirbižos vēlreiz parādīja, ka mūsu dalībnieki ir ļoti radoši, izdomas bagāti un talantīgi.

Tā kā pilnīgi visus kontrolpunktus neatrada neviena komanda, komandu izkārtojums rezultātu tabulā nebija paredzams.

Pēc neilga pārtraukuma uzvaras laurus plūca komanda „Baltic Team” – viņiem pirmā vietā A+ klasē un 18249 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Štepselētāju atgriešanās” ar 17899 punktiem.

Trešajā vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 17849 punktiem.

A klasē pirmās un otrās vietas ieguvēji tika noteikti pēc nobrauktajiem kilometriem, jo abām komandām bija vienāds punktu skaits – 17449.

Tā pirmo vietu A klasē un 370 nobrauktajiem kilometriem ieguva komanda „Skudras”.

Viņiem tiek solītā lielā balva no „Optio optika”.

Otrajā vietā – „545 Dunduri” ar 400 kilometriem.

Trešajā vietā – komanda „Protektors” ar 17349 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir „Lillas lavender”, „Dzirnavu pirtiņa”, „Optio optika”, brauciens.lv

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens „Uz Munameģi” – 13.augustā. Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa līdz 20.jūnijam ieskaitot – 50 eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „slapjo” 11.jūnija braucienu, saņem 7 eur atlaidi. 


 Mūsu sacensību dalībniekiem!

Kamēr mēs nodarbojamies ar rezultātiem, aicinām Jūs - mūsu sacensību dalībniekus izteikt savu viedokli Facebook lapā! Ienāciet www.facebook.com/brauciens lapā un nospiediet Like/Patīk, ja jums patīk mūsu organizētās sacensības. Tas garantēs arī ātrāku informācijas saņemšanu par mūsu jaunumiem. Atcerieties, ka jūs gaida vasaras skaistākais posms 13.augustā (Alūksne - Munameģis)...

Saletsas valdzinājums

Visi ceļi mūs vedīs uz jūru!

Arī Salaca, Vitrupe un Svētupe ietek jūrā, veidojot savos krastos unikālus dabas veidojumus – alas, avotus, klintis, kas noteikti ir jāredz!

Šīs upes un jūra ir arī daudzu vēstures notikumu liecinieces jau kopš Indriķa hronikas laikiem.

Taču mūsdienās šo upju krastos esošās mazpilsētas slēpj ne mazums citu, jaunu un interesantu faktu un objektu.

Lielais Latvijas mūris, Latvijas jūrniecības šūpulis, nēģu tači, Randu pļavas un Sarkanās klintis. Vai visi šie nosaukumi šķiet pazīstami?

Jā, un vēl taču ir Limbaži ar senās pilsētas medībām, Aloja, Mazsalaca un Staicele ar savu šarmu, kultūrvēsturi un dabas takām, un kaimiņzeme Igaunija ar neskarto dabu un pastaigu maršrutiem.

Esam ieintriģējuši to visu skatīt savām acīm?

Tad piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā, kas 11.jūnijā norisināsies Limbažu-Salacgrīvas apkārtnē, ar vienu aci ielūkojoties arī Igaunijā!

Būs braukšana, iešana, skriešana, meklēšana, prāta „mežģīšana”, fotografēšanās un jautri pavadīta diena draugu un ģimenes lokā.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise: 
Sestdiena, 11.jūnijs 
09:00 – 09:40 reģistrācija 
09:45 dalībnieku sapulce 
10:00 pirmā auto starts 
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 14.jūnijs
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 15.jūnijs 
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Starts un finišs krodziņā "Mazais Ansis"  Kocēnu novadā.

 

 

Krustu šķērsu pa Tukuma apriņķi

Ne velti daudzi brauc uz Tukumu un tā apriņķī pēc smukuma. Tur tiešām ir ko redzēt!

Tā 16.aprīļa rītā 135 komandas no visas Latvijas devās meklēt, apciemot un fotografēt īstās Tukuma apriņķa pērles – interesantas saimniecības, baznīcas, pilis, pieminekļus un vienkārši skaistas vietas. Tukuma un Kandavas vecpilsētas sagaidīja dalībniekus ar pilsētas medībām.


Komanda pie Zive.lv zivju dīķiem

Mūsu atbalstītāji bija sagatavojuši Lielā Orientēšanās brauciena dalībniekiem savas produkcijas degustācijas, kā arī āķīgus, izzinošus un atraktīvus uzdevumus, kuru izpilde ne visām komandām bija pa spēkam.

Daudz pozitīvu emociju, smaidu un dāvanu tika aizvests pansionāta „Ķīši” iemītniekiem Labo darbu ietvaros. 

Komandu radošie mājasdarbi – Džūkstes Sprīdīši no 21.maija līdz gada beigām būs apskatāmi to jaunajā mājvietā - Džūkstes Pasaku muzejā. Muzeja simpātiju balvu par savu mājasdarbu ieguva komanda „Vējiem līdzi”.


Komandas "Vējiem līdzi" plastilīna glezna "Džūkstes Sprīdītis"

Viennozīmīgi varam teikt – Tukumā pērļu ir daudz. Tik daudz, ka braucienam atvēlētajās 8 stundās tās visas nav iespējams apskatīt. Tomēr kaut nelielu gabaliņu no tā mēs jums parādījām, tā teikt – iedvesmai apceļot Tukuma apriņķi atvaļinājuma laikā.

Lielajā Orientēšanās braucienā „Tukuma apriņķa pērles” bija arī uzvarētāji.

A+ klasē

1.vietu ieguva komanda „Brauc un Filtrē” (20449 punkti)
2.vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” (20399 punkti)
3.vieta komandai „Lauku draiskuļi” (20149 punkti).

A klasē

1.vieta – komandai „Dream Team” (19299 punkti)
2.vieta – komandai „Sapļaki” (19199 punkti)
3.vieta – komandai „Vazaņķi” (19149 punkti)

Uzvarētāji tiek arī pie balvām:

A+ klase
1.vietai – makšķerēšana Zive.lv dīķī 5 personām 50 EUR vērtībā; bērnu nometnes „Albatross” dāvanu karte.

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 50 EUR vērtībā; golfa spēle 2 personām Tukuma Golfa klubā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;

A klase
1.vietai – atpūta viesu namā „Pērles” 50 EUR vērtībā 3-5 personām; atpūta Jaunpils pilī 30 EUR vērtībā;

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; atpūtas kompleksa „Eglieni” dāvanu karte 50 EUR vērtībā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;


Pie mierinājuma balvas no „Tēviņu” mājas vīna darītavas ir tikusi komanda „Lēnāk brauksi, tālāk tiksi!”, kura kopvērtējumā ir ieņēmusi pēdējo vietu.

Garšīgās balvas uzvarētājiem piešķir Pūres šokolādes muzejs un Satori Alfa.

Apsveicam uzvarētājus!

Atgādinām, ka jūs varat uzrakstīt atsauksmi par saviem piedzīvojumiem Tukuma pusē un saņemt 7 EUR atlaidi dalībai nākamajā braucienā. 

Nākamais brauciens - 11.jūnijā. Reģions Limbaži-Salacgrīva-Igaunija. Reģistrācija jau darbojas.

Ja vēl neesi atzīmējis ar "Patīk" mūsu lapā, dari to tagad. Tas dos iespēju Tev ātrāk uzzināt par mūsu jaunumiem, dos iespēju citiem Taviem draugiem uzzināt par šo pasākumu.

 

Tukuma apriņķa pērļu medības 16.aprīlī

Jau pavisam drīz – 16.aprīlī pērļu mednieki - Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki dosies 8 stundu ilgajās autofotoorientēšanās medībās pēc Tukuma apriņķa pērlēm.

Pērles – tikai pats interesantākais, unikālais, apslēptais un īpašais, ko var atrast Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils apkārtnē.

Pērles, kuras varēs atrast un nofotografēt tikai izpildot papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem.

Pērles – neparasti dabas pieminekļi, takas un muižas, kā arī Tukuma un Kandavas vecpilsētas.

Braukšana + fotografēšanās + orientēšanās + labi pavadīts laiks draugu vai ģimenes lokā - tāds būs Lielais Orientēšanās Brauciens „Tukuma apriņķa pērles”.

Brauciena plāns sestdien, 16.aprīlī
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce 
10:00 pirmā auto starts 
18:00 pirmā auto finišs

Starts – kafejnīcā „Serpentīns” Strazdes pagastā, Talsu novadā.
Finišs – Jaunpils pilī.

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, ņem rokās fotoaparātu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa – sākot no 13.aprīļa - 85 eiro no auto (komandas), neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.
 

 

Jaunumi mūsu mājaslapā

Ņemot vērā dalībnieku lielo vēlmi diskutēt savā starpā, uzdot jautājumus organizatoriem u.c., esam uzlabojuši diskusiju sadaļu, kurā tagad vieglāk ievietot ziņojumus un te viss ir pārskatāmāk. Vienīgais - jābūt Facebook lietotājiem.

Aukštaitijas zemes valdzinājums

Tagad es zinu, kur ir Auštaitija, esmu tajā bijis!

Tā pēc 5.marta droši varēs teikt Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki – 94 auto komandas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Birži, Rokišķi, Pasvale – šīs Aukštaitijas pilsētas Lietuvā paliks atmiņā ar interesantiem apskates objektiem, lielākiem vai mazākiem „galvas un acu mežģiem”, jo ne visas komandas spēja atrast vai pareizi aprēķināt visu kontrolpunktu atrašanās vietas.

Slēptā punkta atrašana pa spēkam bija tikai dažām komandām.

Arī papilduzdevums ar trusi un pūpoliem citiem izvērtās par īstu piedzīvojumu.

Meklējot kontrolpunktus un koka baznīcas, fotografējoties pie neskaitāmiem objektiem dažādos rakursos diena paskrēja nemanot. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm, laika trūkuma dēļ daudzi kontrolpunkti palika neapmeklēti. Taču tas nemazināja pozitīvo noskaņojumu par labi pavadītu sestdienu.

Finišu atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē sasniedza 91 komanda.

Pēc rezultātu aprēķināšanas par Lielā Orientēšanās Brauciena „Rožmalas” uzvarētājiem A+ klasē kļūst komanda „Brauc un Filtrē” ar 5800 punktiem. Savukārt A klasē uzvaras laurus plūc komanda „Daži dadži”. Viņiem 4850 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Oi, jāpadomā!” ar 5600 punktiem. A klasē – komanda „Štepselētāju atgriešanās” ar 4640 punktiem.

Trešo vietu abās klasēs ieņem Lielā Orientēšanās Brauciena veterāni. A+ klasē tā ir komanda „Lidojošā varde” (5100 punkti). Bet A klasē – komanda „Gulbīši & Co” (4350 punkti), kura pēc ilgāka pārtraukuma ir atgriezusies dalībnieku rindās un jau spēj ieņemt vietu uz goda pjedestāla. 

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais posms "Tukuma apriņķa pērles" - 16.aprīlī.

Reģistrācija uz nākamo posmu jau ir atvērta un tikai līdz 11.03. dalības maksa ir tikai 45 eiro.


5.martā – Aukštaitija

Piedalies 5.marta Lielajā Orientēšanās Braucienā, un kopā mēs iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē!

Aukštaitija ir kultūrvēsturisks Lietuvas novads, kuru senāk sauca par „īsto Lietuvu”. Tas ir skaistākais kaimiņrepublikas reģions ar ziliem ezeriem, augstienēm un mazajām pilsētām ar senu vēsturi – Biržiem, Rokišķiem, Kupišķi u.c.

Arī Latvijas pierobežā - Skaistkalnes, Neretas un Aknīstes apkārtnē var atrast interesantus un dažiem, iespējams, pat iepriekš nezināmus dabas pieminekļus un apskates objektus.

Iegriezīsimies arī kafejas "Alida" ražotnē, kur varēs nodegustēt jauno kafeju "Sēlija" ar kaņepīti.

Taču tas nebūs parasts brauciens vai ātruma sacensības. Tā būs komandas stratēģijas spēle, kurā visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties, veicot dažādus papiluzdevumus, meklējot slēpto punktu, komunicējot ar vietējiem.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Starts un finišs atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē.  Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Pasākuma norise:
Sestdiena, 5.marts
8:00 – 08:40 ierašanās, reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Izveido komandu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Sigulda-Cēsis”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies martā!


Jauna sezona, jauni pārsteigumi

Veiksmīgi ir sākusies jaunā autofotoorientēšanās sezona.

16.janvārī notika šī gada pirmais Lielais Orientēšanās Brauciens „Sigulda-Cēsis” ar ziemas posmam neraksturīgi lielu dalībnieku skaitu – 84 komandām no visas Latvijas.

Sinoptiķi solīja nepatīkamus laikapstākļus, tomēr viņi kļūdījās, jo diena bija kā radīta atpūtai un sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Arī biezā sniega sega Siguldas apkārtnē netraucēja komandām meklēt kontrolpunktus un pie tiem fotografēties.

Dažām komandām grūtības sagādāja pilsētas medības Cēsu vecpilsētā, kurā bija jāatrod zīmīgi kontrolobjekti uz ēku fasādēm.

Jautrus brīžus visiem sagādāja īpašais uzdevums ar zemledus makšķernieku un saldējumu.

Liels paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem – „Ieriķu dzirnavu”, Kiukīšu kārumu, Veselības Laboratorijas, Jonathan SPA Estate, akmens darbnīcas „Ezeriņi” saimniekiem par iespēju iepazīt viņu interesanto un neparasto nodarbošanos.

Arī jaunajā gadā tiek turpināta Labo darbu tradīcija, kad komandas brauciena ietvaros sniedz atbalstu līdzcilvēkiem. Šoreiz ar dāvanām – sporta inventāru – tika iepriecināti pusaudži no rehabilitācijas centra „Saulrīti” Straupē. Paldies dalībniekiem!

Bet nu atgriežamies pie lielākā pārsteiguma šajā braucienā – pie rezultātiem.

Izskatās, ka profesionāļu klases (A+) komandām šogad nāksies rēķināties ar jauniem „spēlētājiem”, kuri jau pirmajā posmā ir spējuši ieņemt vietas labāko desmitniekā absolūtā kopvērtējumā.

Profesionāļu klasē (A+) vietas sadalījās sekojoši:

1. vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 7800 punktiem.
2. vietā – komanda „Brauc un Filtrē” ar 7550 punktiem.
3. vietā – „Lidojošā varde” ar 7150 punktiem.

Vispārējās klases (A) vietu sadalījums:

1. vietā – komanda „Oto Oto” ar 7700 punktiem. Viņiem arī otrā vietā absolūtā kopvērtējumā.
2. vietā – „Lauku draiskuļi” ar 7100 punktiem.
3. vietā – „Mēs un auto” arī ar 7100 punktiem, bet garāku maršrutu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kiukīšu kārumi, Veselības laboratorija un akmens darbnīca „Ezeriņi”.

Simpātiju balvu no Veselības laboratorijas iegūst komanda „Pitoni”.

Nākamais posms - 5.martā. Iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē. Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 50 eiro no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ieraksti atsauksmi par Siguldas posmu un saņem 7 eiro atlaidi.

Ja Tev patika mūsu organizētais pasākums, nospied "Man patīk" (Like), lai arī Tavi draugi uzzina par Lielo Orientēšanās braucienu!


Jaunās sezonas sākums - 16.janvārī 

Ar braucienu „Sigulda-Cēsis” 16.janvārī tiks atklāta jaunā Lielā Orientēšanās Brauciena sezona, kas solās būt interesanta gan reģionu, gan jaunu tūrisma apskates objektu ziņā.

Pirmais 2016.gada brauciens vedīs mūs gar Gaujas senlejas krastiem, cauri Vidzemes Šveicei un seno līvu zemēm. Cēsīs meklēsim apslēptos kontrolpunktus senajā pilsētas daļā. Uzzināsim, kas ir "Jonathan Spa Estate" filozofijas pamatā. Būs arī papilduzdevumi, "Kiukīšu kārumu" degustācija, uz ugunskura vārīta zupa, unikāls piedzīvojums garšas kārpiņām "Veselības laboratorijā", akmens stāsti "Ezeriņos",  kā arī mājasdarbi, par kuriem informācija sekos. 

Sacensību reģiona karte apskatāma šeit.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 16.janvāris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 15:30  pirmā auto finišs

Otrdiena, 19.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 20.janvāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - DUS "Statoil Saulkrasti 2" (uz VIA Baltica šosejas virzienā uz Rīgu).

Finišs - "Raganas Ķēķī" Raganā, Krimuldas pagastā.

Reģistrācija pirmajam posmam jau atvērta. Dalības maksa - 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „Kursas ralliju”, saņem 7 EUR atlaidi.
 

2015.gada sezona noslēdzas ar "Kursas Ralliju"

Meklējot paslēptās pērles Kuldīgas-Pāvilostas apkārtnē, 21.novembrī noslēdzās Lielā Orientēšanās Brauciena 2015.gada sezona.

Vēsturisko koka durvju medīšana Kuldīgā, ekskluzīvs foto ar Baltijas jūras piekrastes zvejniekiem un aitiņu pierunāšana nelielai fotosesijai – tie ir tikai daži no „Kursas rallija” uzdevumiem, kas dalībniekiem sagādāja neaizmirstamas emocijas un piedzīvojumu.

Protams, bija arī parastie kontrolpunkti – vēsturiskas muižas, baznīcas, piemiņas vietas un vienkārši interesantas vietas, kas raksturo senās Kursas zemi.

Brauciena noslēgumā – groziņvakars, teātris, izklaide, konkurss un uzvarētāju apbalvošana Pāvilostas pilsētas kultūras namā.

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un katras komandas veiktais maršruts. Foto/video sadaļā publicētas arī neieskaitītās fotogrāfijas.

Publicēts arī 2015. gada kopvērtējums.

Jaunā - 2016.gada sezona - tiks atklāta 16.janvārī Siguldas-Cēsu apkārtnē. Reģistrācija drīz tiks atvērta. 


Sākusies pieteikšanās „Kursas rallijam”

Mūsdienās reti kurš zin, kas ir Piemare, Bandava, Ventava. 13.gadsimtā tā tika sauktas senās Kursas zemes.

Iespējams, kāds uzdos sev jautājumu – kurš Latvijas nostūris kādreiz tika saukts par Kursas zemi?

21.novembrī piedalies „Kursas rallijā” un tev būs iespēja nu jau mūsdienās krustu-šķērsu izbraukāt senās Kursas zemes, uzkāpt kādā pilskalnā, redzēt senās muižas, baznīcas, piemiņas vietas un unikālus dabas pieminekļus, kā arī sastapt interesantus cilvēkus. Un, protams, redzēt jūru!

„Kursas rallija” ceļi tevi ievedīs arī vēsturiskajā suitu novadā, kam ir sava valoda, savs kultūras mantojums un savas tradīcijas.

Taču tas nebūs parasts brauciens. Visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties.

Visas Kurzemes galvenajā pilsētā Kuldīgā tiks dots īpašs uzdevums – vecpilsētas medības.

Piedalīsimies arī Rūķupes rīkotajā akcijā "Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu!".  Jūsu sarūpētās dāvanas Vecītis ar Rūķiem nogādās ģimenēm, kurām Jūsu atbalsts un dāsnums tik ļoti nepieciešams svētku sajūtai un Sirdspriekam.

Tās nebūs ātruma sacensības, bet gan komandas stratēģijas spēle, kurā katrs komandas dalībnieks varēs izpaust savas prasmes, spējas un atjautību.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Brauciena norise:
Sestdiena, 21.novembris
8:30 – 9:10 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs
21:00 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
21:30 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Pirmdiena, 23.novembris
17:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - "Rančo krodziņā" uz Rīgas-Liepājas šosejas starp Rudbāržiem un Skrundu.

Finišs un noslēguma pasākums ar apbalvošanu, groziņvakaru un teātri - Pāvilostas pilsētas kultūras namā. 

Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Izveido komandu un reģistrējies braucienam www.brauciens.lv

Dalības maksa ir 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Valmiera-Smiltene”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies startā!
 

Senā Tālavas valsts apceļota, ir rezultāti

Savu neparasto ceļojumu pa seno Tālavas valsti agrā 26.septembra rītā uzsāka 74 komandas no visām Latvijas malām. Ceļojums bija neparasts, jo interesantākās apskates vietas tika apvienotas ar orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu, fotografēšanos un dažādu interesantu uzdevumu izpildi.

Ar lielu sajūsmu no komandu puses tika uzņemtas pilsētas medības Smiltenē, kurās vajadzēja atrast īpašus un netradicionālus pilsētas apskates objektus. Visu dalībnieku vārdā sakām lielu paldies Smiltenes Tūrisma Informācijas centra darbiniekiem par šo uzdevumu.

„Jaunieviņas”, viesu mājas „Oāze”, „Lantus”, „Mežaiņi”, sporta un atpūtas komplekss „Trīssaliņas”, Ed.Veidenbauma memoriālais muzejs „Kalāči” – visos šajos kontrolpunktos dalībniekus sagaidīja dažādi - gan vieglāki, gan grūtāki - uzdevumi. Paldies visiem mūsu atbalstītājiem!

Īpašā atmiņā dalībniekiem paliks sirsnīgā un garšīgā ciemošanās lauku sētā „Lejas Kleperi”.

Esam saņēmuši pateicības vārdus no Patvēruma mājas grūtniecēm un jaunajām māmiņām „Jaunpalejas” – ar dalībnieku palīdzību malka ir šķūnī, iebrauktuve sakopta. „... pilna istaba ar labām, kvalitatīvām lietām, kas jau noder un noderēs jaunajām māmiņām un mazuļiem (starp citu, mums pieteikusies dvīņu māmiņa!). Paldies arī par naudas ziedojumiem, kas noderēs neparedzētiem gadījumiem, jo sievietes ierodas ar 3 eiro makā, bet steidzami jādodas pie zobārsta, piemēram. Paldies vēlreiz par organizēšanu un priecāsimies vēl sadarboties. Patvēruma mājas vārdā, lūdzu, izsakiet pateicību organizatoru komandai un visiem dalībniekiem.”

Vislielākās grūtības dalībniekiem sagādāja uzdevums no autobusu pieturu nosaukumiem savākt vārdu „BRAUCIENS”. Tikai komanda „Quattro Racing Team” tika galā ar šo uzdevumu.

Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm un sarunām pie vakariņu galda „Mazajā Ansī”, rudenīgā, bet saulainā 26.septembra diena tika pavadīta jautri un interesanti.

Jo tas taču ir pozitīvā adrenalīna pilnais Lielais Orientēšanas Brauciens, kas var izraisīt arī atkarību!

Bet tagad atgriežamies pie uzvarētājiem.

Profesionāļu klasē (A+) vietas ir sadalījušās sekojoši:

1.vieta - Quattro Racing Team
2.vieta - Brauc un Filtrē
3.vieta - Baltic Team

Tūrisma klases (A) uzvarētāji:

1.vieta - 545 Dunduri
2.vieta - Lauku draiskuļi
3.vieta - Avantūristi

Balvas, balviņas

Ar balvām šajā braucienā mūs lutina viesu māja "Lantus", atpūtas un sporta komplekss "Trīssaliņas", z/s "Lejas Kleperi", "Jaunieviņas".

Smiltenes TICa simpātijas balvu par mājasdarbu saņem komanda TP1.

Simpātiju balvu no viesu nama „Oāze” saņēma „Ašie eži”.

Uzvarētāji absolūtā vērtējumā mērījumu uzdevumā viesu mājā "Mežaiņi" bija komandas "Kalnozoli", "Sudraba bulta", "Dritvai kociņ'".

Apsveicam!

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti. 

Rakstam atsauksmes. Gatavojamies nākamajam posmam.

Nospied "Patīk", lai turpmāk uzzinātu visu ātrāk!

 

 

Lasīt tikai svaigākās ziņas »»

Mūsu partneri:


Visi dokumenti un fotogrāfijas, kas publicētas www.autofotoorientesanas.lv / www.brauciens.lv ir SIA "DigitalZoo" īpašums, ja vien nav norādīts cits autors, to pārpublicēšana, modificēšana un izmantošana citur ir aizliegta.